Ko darīt pēc 12.klases - studēt vai nē?

 
Reitings 906
Reģ: 25.11.2022
Saprotu, ka studijas ir noteikti “pareizā” izvēle, bet mani nepārņem sajūta, ka tas nav domāts man, jo knapi “izlauzu” vidusskolas posmu, ja 10.klasē biju teicamniece (9-10 balles visos priekšmetos, tad 12.klasē jau noslīdēju ar domu, lai tik ir sekmīgs, jo gluži vienkārši vairs nejutu jēgu tam visam), protams, ir cilvēki, kuri spēj saņemties, ja apgūst, ko sev interesējošu un mainās, bet es baidos par to, ja nu ar mani tā nebūs, un tukši kaut ko censties atkal “nolauzt” arī nevēlos. Ja studētu, tad neklātienē, arī summa ļoti satrauc, kas ir jāmaksā par studijām, protams, palīdzēs ģimene, bet lielākā daļa, tomēr uz maniem pleciem, kas ir pašsaprotami. Interesē uzņēmējdarbība. Ir ideja uzņēmumam, bet noteikti trūkst zināšanu, kas, ko un kā, bet nezinu vai augstskola ir tas, kur vēlos to apgūt, varbūt tie ir kursi, varbūt vienkārši ir jāsāk strādāt un kā būs, tā būs, tad jāskatās, varbūt uznāk entuziasms studēt man, ne tikai vecākiem.😁Gribētu dzirdēt Jūsu viedokli, vai esat studējuši, kā vērtējat to utml., kādi ieteikumi, viss kas Jums ir sakāms par šo tēmu.
16.05.2023 16:29 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
greece @ 18.05.2023 16:34

Pilnīgi piekrītu. Tā kā lielākā daļa no darba izvairās, cik vien ilgi iespējams, un darba tirgu šajā vecumā nepazīst, tad arī izdara daudz dažādu muļķīgu lēmumu, izvēloties studiju jomu.
No vienas puses var biedēt ar to, ka ja nestudēs tagad uzreiz, tad neizstudēs nekad, bet tur ir arī otra puse - ja to vien dari kā mācies, tad parasti arī mācies tikai mācīšanās pēc, bez skaidriem mērķiem, kāpēc to vispār dari, vai dari to īstajā jomā, ko tieši darīsi pēc studijām utt. Vienkārši plūsti pa straumi ar citiem tādiem pašiem, kur nu tā nes.

Tā kā lielākā daļa no darba izvairās, cik vien ilgi iespējams, un darba tirgu šajā vecumā nepazīst
Daļa, kura izvairās no darba ir jaunas meitenes, kuras izdomā piedzemdēt bērnu/s lai varētu nestrādāt pirmos gadus.
Manuprāt, citi vnk bēg no strādāšanas tāpec izdomā, ka vajag nemitīgi ko macitoes papaildus, dabū maģistrus, bakalaurus utt.
18.05.2023 21:37 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Uzņēmējdarbības studijas būtu kā tukša laika pavadīšana. Meitenes, kuras kautkā izsitās pēc biznesa studijām izdara to vairāk ar izskatu kā diplomu.
Studēt nav slikti, taču varbūt dzīvē vajag kādu motivātoru, kas Tevi pastimulē. Bērnu, ģimeni? Un tad situācijas spiesta atradīsi kas ir labāks vai ienesīgāks Tavā situācijā!
19.05.2023 08:15 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Uzņēmējdarbības studijas būtu kā tukša laika pavadīšana. Meitenes, kuras kautkā izsitās pēc biznesa studijām izdara to vairāk ar izskatu kā diplomu.
Studēt nav slikti, taču varbūt dzīvē vajag kādu motivātoru, kas Tevi pastimulē. Bērnu, ģimeni? Un tad situācijas spiesta atradīsi kas ir labāks vai ienesīgāks Tavā situācijā!

Jā, meitene tiko no vidusskolas sola, varbūt bērns un ģimene palīdzēs saprast dzīves virzienu :D Tad jau toč nav vērts domāt par studijām.
Ja galīgi nezini, ko studēt, mācies darba tirgū pieprasītu profesiju, kam tev ir vismaz kaut kādas nepieciešamās spējas. 95% darbu tāpat ir vai nu absolūti garlaicīgi vai mazapmaksāti. Izvēlies stabilu virzienu, un kad būs iegūta profesija, var atļauties meklēt dzīves jēgu. Nepalaid vējā darbspējīgākos dzīves gadus.
Ja vien tev nav absolūts uzņēmējas gars vai izcilas pārdošanas prasmes, gandrīz visur tev prasīs speciālo izglītību. Alternatīva būs mazapmaksāts darbs. Tā diemžēl ir dzīves realitāte lielākajai daļai cilvēku.
Viss, protams, atkarīgs no tavām personīgajām īpašībām un apņēmības.
19.05.2023 12:07 |
 
Reitings 1559
Reģ: 06.10.2022
piparcuca @ 16.05.2023 16:29
Saprotu, ka studijas ir noteikti “pareizā” izvēle, bet mani nepārņem sajūta, ka tas nav domāts man, jo knapi “izlauzu” vidusskolas posmu, ja 10.klasē biju teicamniece (9-10 balles visos priekšmetos, tad 12.klasē jau noslīdēju ar domu, lai tik ir sekmīgs, jo gluži vienkārši vairs nejutu jēgu tam visam), protams, ir cilvēki, kuri spēj saņemties, ja apgūst, ko sev interesējošu un mainās, bet es baidos par to, ja nu ar mani tā nebūs, un tukši kaut ko censties atkal “nolauzt” arī nevēlos. Ja studētu, tad neklātienē, arī summa ļoti satrauc, kas ir jāmaksā par studijām, protams, palīdzēs ģimene, bet lielākā daļa, tomēr uz maniem pleciem, kas ir pašsaprotami. Interesē uzņēmējdarbība. Ir ideja uzņēmumam, bet noteikti trūkst zināšanu, kas, ko un kā, bet nezinu vai augstskola ir tas, kur vēlos to apgūt, varbūt tie ir kursi, varbūt vienkārši ir jāsāk strādāt un kā būs, tā būs, tad jāskatās, varbūt uznāk entuziasms studēt man, ne tikai vecākiem.?Gribētu dzirdēt Jūsu viedokli, vai esat studējuši, kā vērtējat to utml., kādi ieteikumi, viss kas Jums ir sakāms par šo tēmu.

Ja es varētu pagriezt laiku atpakaļ - uzreiz nestudētu. Pastrādātu, paceļotu, aizbrauktu padzīvot kādā siltākā vietā un vai nu strādātu attālināti vai atrastu tur uz vietas. Augskola nekur nepazudīs un ja nezini ko vēlies tad tā būs vējā izmesta nauda (samaksāju gandrīz 10k par diplomu ar kuru nesaistu dzīvi, super 😅). Tad, kad saprastu, ko vēlies tad arī meklētu studiju programmu. Es mācītos tur, kur var tikt budžetā ar šī brīža prātu. Bet noteikti - ceļot. Jo kad būs ģimene, nopietnàks amats, tad vairs tā nevar brīvi ceļot
20.05.2023 11:54 |
 
Reitings 2304
Reģ: 20.09.2022
es, piemēram, nožēloju, ka izvēlejos uzņēmējdarbību, tā nav nekāda profesija, tad jau labāk uzreiz mācīties to sfēru, kurā gribi taisīt biznesu. Vajag ideju biznesam un tad to arī mācīties, nevis bez idejas kautkādu uzņēmējdarbību mācīties, beigās būsi parasta ofisa mēbele
20.05.2023 14:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!