Alkoholisms

 
Reitings 57
Reģ: 13.05.2023
Sveiciens visiem sestdienā!
Tas nav noslēpums, ka Latvijā, salīdzinot ar citām valstīm, alkohols tiek patērēts daudz un arī statistika to apstiprina. Ir tā, ka manam tēvam ir problēmas ar alkoholu. Ja veidojot attiecības tev tomēr ir izvēle, būt ar tādu cilvēku kopā vai nē, tad vecākus neizvēlas. Protams, ir skumji uz to noskatīties un gribu censties reāli palīdzēt nevis tikai "piļīt" par to, ka viņš dzer. Piebildīšu, ka nav pavisam bēdīgi, jo nav nodzerts īpašums vai zaudēts darbs tā rezultātā (tur jāsaka paldies mammai) bet tas nenozīmē, ka pie scenārija, kurā nekas netiek darīts, ka tā nevar notikt. Tiek iedzerts pēc darba (standarta aliņi), brīvdienās mēdz arī vairāk, alkohols jau tiek slēpts (gan pats slēpj, gan arī mamma sākusi slēpt no viņa) un problēmu viņš sevī īsti līdz galam neredz, arī ar mammu runājot, jūtu, ka viņš sāk apzināties faktu, ka ar to nespēj pats tikt galā, bet nav arī tas cilvēks, kurš ies lūgt palīdzību.
Protams, ar varu neviens ārstēties neved, bet varbūt jums pašām paziņu/draugu lokā ir kādi veiksmīgi piemēri, kur cilvēks ir beidzis dzert un kas tieši ir palīdzējis, jo plika runāšana acīmredzot nepalīdz.
Palūgšu nekomentēt, ja ir vēlme iemest piecas kapeikas no sērijas "ja cilvēks pats negribēs, nemainīsies" es to zinu un ļoti labi saprotu! Taču tajā pašā laikā, tas nav kaimiņu Vasja, tā tomēr ir mana ģimene un tā vienkārši noskatīties uz to kā cilvēks sevi laiž postā un ar to arī sāpina apkārtējos, vairs nav variants.
13.05.2023 15:53 |
 
Reitings 9759
Reģ: 06.07.2022
GhostGG @ 13.05.2023 17:59

Tad jau sanāk, ka cilvēki, kuri katru vakaru vīna glāzi izdzer pie vakariņām arī ir alkoholiķi. Nu nezinu gan, es laikam alkoholismu savādāk iztēlojos.

Regularitāte ir pirmā pazīme, ka alkoholisms ir. Tam ir trīs stadijas, un pirmā parasti ilgst 10-15 gadus jeb visu jaunību. Cilvēks normāli funkcionē, iet uz darbu, izskatās labi un visur taču rāda, cik šarmanti ir vakaros atslābināties ar glāzi vīna :) Vēl arī tie branči modē - proseko jau no rīta, hehe, vai nav stilīgi, koa? Bet ja ir pastāvīga vilkme iedzert, tas jau ir alkoholisms. Tālāk sākas 2. stadija jeb plato fāze, var ilgt arī ap 10 gadiem. Šajā laikā aug tolerance - vajadzīgs arvien vairāk alkohola, lai sasniegtu vēlamo reibumu jebšu to pašu sajūtu, kas bija pirms 10 gadiem. Sākas arī uzlāpīšanās arvien agrākās pēcpusdienās.Šīs stadijas beigu fāze ir pēdējais laiks, kad attapties. Trešā jau ceļš uz kapu - šiem cilvēkiem pazūd paģiras un bez alko viņi vispār nespēj funkcionēt.
13.05.2023 18:07 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Regularitāte ir pirmā pazīme, ka alkoholisms ir. Tam ir trīs stadijas, un pirmā parasti ilgst 10-15 gadus jeb visu jaunību. Cilvēks normāli funkcionē, iet uz darbu, izskatās labi un visur taču rāda, cik šarmanti ir vakaros atslābināties ar glāzi vīna Vēl arī tie branči modē - proseko jau no rīta, hehe, vai nav stilīgi, koa? Bet ja ir pastāvīga vilkme iedzert, tas jau ir alkoholisms. Tālāk sākas 2. stadija jeb plato fāze, var ilgt arī ap 10 gadiem. Šajā laikā aug tolerance - vajadzīgs arvien vairāk alkohola, lai sasniegtu vēlamo reibumu jebšu to pašu sajūtu, kas bija pirms 10 gadiem. Sākas arī uzlāpīšanās arvien agrākās pēcpusdienās.Šīs stadijas beigu fāze ir pēdējais laiks, kad attapties. Trešā jau ceļš uz kapu - šiem cilvēkiem pazūd paģiras un bez alko viņi vispār nespēj funkcionēt.

Tā definīcija, manuprāt, iet galējībās. Es tiešām neticu, ka vairums cilvēku uzskata par alkoholismu, ja vīna glāzi iedzer pie vakariņām. Tad skatoties no tā visa laikam man visi radi, vecāki un vecmamma, kurai ir 80g ir alkāni :D Tas ir apmēram tāpat kā teikt, ka cilvēks, kurš katru nedēļu nopērk loterijas biļeti ir atkarīgs no azartspēlēm.
13.05.2023 18:12 |
 
Reitings 9759
Reģ: 06.07.2022
Nova @ 13.05.2023 18:04

Es jau gribētu domāt, ka psiholoģiska, bet visticamāk fiziska arī kaut kur ir. Nav tā, ka visu laiku mājās ir ko dzert (bet viņš mājās arī ir tikai nedēļas nogalēs, darbs tālu un darba dienās nemaz neizkontrolēt cik tiek dzerts, jo paliek tur un kolēģi ar viņam nav nekādi atturībnieki) un, cik es vismaz zinu, neskrien pēc aliņa uzreiz kā veikals vaļā. Ir šad tad periodi kur kādu nedēļu, divas var nedzert un atkal sākas. Tik gribu piemetināt, ka tas kad "atkal sākās" nav gluži tā, ka uz korķa sēž un tur dienām, nedēļām kož, bet vakarpusē labi iereibis ir. Kaut kas iekšēji viņam neļauj atmest dzeršanu pavisam, ieradumam arī ir liels spēks, jo, ja tā paskatos, es neatceros laiku, kad tētis vispār nebūtu dzēris. Tas aliņš vairāk vai mazāk visās bērnības atmiņās figurē, lai gan dižo atšķirību neatceros, kad tētis bija iedzēris (ne piedzēries) un kad skaidrā, jo pievērsa uzmanību un kaut ko palīdzēja tāpat, ja vajadzēja, tagad tik pēc daudziem gadiem var redzēt, ka tas nav nemaz tik nevainīgi kā viņam šķiet. Liekas psiholoģiska atkarība vairāk, jo dzērumā viņš mēdz būt izteikti sentimentāls, ir man raudot stāstījis dažādas sāpīgas atmiņas, kuras skaidrā diez vai pastāstītu un kaut kā viņam ir tas kombo, ka dzerot laikam grib to sāpi aizskalot, bet kā sāku runāt, vaicāt, vedināt uz kaut kādiem dziļākiem tematiem, jūtu un emociju slūžas vaļā.

Mhm, baigi atgādina manu fāteri. Es tikai nesen sapratu, ka viņš jau toreiz, savā jaunībā, bija uz tās slidenās takas. Piemēram, karstā vasarā, sētā rosoties, viņš mani, mazu meiteni, lūdza no ledusskapja atnest "tērvetnieku", lai gan normāli cilvēkam nav vajadzības slāpes remdēt ar alu, tam ir ūdens un citi drinki. Kad jau gāju vidusskolā, viņš vienā vakarā mēdza izdzert pat 7 alus. Sāka pieaugt svars, parādījās vēderiņš. Taču viņš nevis izdarīja secinājumus, bet pārgāja uz stiprāku alkoholu, ko nevar tā izdzert litriem. Tas arī sakrita ar laiku, kad sāka slepus kost, gāja uz garāžu, arvien biežāk tur sāka pavadīt laiku. Un arī tad vēl nebija fiziska atkarība, tā parādījās vēl pēc gadiem astoņiem tikai.
13.05.2023 18:17 |
 
Reitings 1360
Reģ: 25.01.2023
GhostGG @ 13.05.2023 17:59

Tad jau sanāk, ka cilvēki, kuri katru vakaru vīna glāzi izdzer pie vakariņām arī ir alkoholiķi. Nu nezinu gan, es laikam alkoholismu savādāk iztēlojos.
lai cik tupi neizklausitos ,tā ir.tam kam tā viena glāze vajadziga katru vakaru ir atkarīgaks neka tas kas nobliež 3 dienas un pec tam uz nedēlu miers.psihologiskais apmāns.
13.05.2023 18:17 |
 
Reitings 9759
Reģ: 06.07.2022
Kenty @ 13.05.2023 18:17
lai cik tupi neizklausitos ,tā ir.tam kam tā viena glāze vajadziga katru vakaru ir atkarīgaks neka tas kas nobliež 3 dienas un pec tam uz nedēlu miers.psihologiskais apmāns.

Vēl izplatīts ir tas variants, ka katru vai katru otro dienu tučtuč pie vakariņām, un tad vīkendā atgūst visu "iekavēto" ar kārtīgu piedzeršanos.
Bet tiešām - ne visi, kas ik vakaru iedzer pa glāzei kādu dzērienu, nodzeras. Ja par alkoholismu uzskata nodzeršanos, tad tas tiešām tas nav. Bet alkoholismu labi var redzēt pie kasēm Rimčikos un arī Sky – katram otrajam groziņā būs kas alkoholisks. Un liela daļa mums Latvijā ir funkcionālie alkoholiķi. Ja izdodas visu dzīvi palikt tajā 1. stadijā, tas ir lieliski. Tas ir kā Grieķijā, Francijā un Itālijā. Lai gan Francija vispār ir 1. vietā pasaulē pēc mirstības no cirozes, bet tas tā :)
13.05.2023 18:30 |
 
Reitings 57
Reģ: 13.05.2023
EmilijaArm es Tev privāti uzrakstīju :)
13.05.2023 18:54 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
Varbūt, ne īsti jūsu gadījumā piemērojams, bet veiksmīgs gadījums kā cilvēks atmeta dzeršanu. Izšķirties no sievas un atrast citu dzīvesbiedreni.
Vecākiem ģimenes draugs, kamēr bija precējies, regulāri dzēra, gandrīz jau darbu zaudēja, sāka nenākt mājās un visas pārējās alkoholiķu problēmas vairāku gadu garumā. Kodējās, bet nepalīdzēja. Sieva jau sāk zāģēt par to, palēnām ierosinot šķiršanos.
Līdz beigās izšķīrās pavisam. Vīrietis satika citu sievieti un no tā laika nav dzēris ne pilītes, jau padsmit gadus.
Bet jā, galvenais motivators ir gribēt pašam atmest un apzināties problēmu. Līdzcilvēkiem grūti tur ko mainīt.
13.05.2023 19:21 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
GhostGG @ 13.05.2023 16:14
Interesanta tēma. Man vienmēr ir interesējis kā alkoholisms rodās un kā cilvēki par tādiem kļūst. Es atceros sevi, kad man bija kādi 18g, es dzēru ļoti daudz, tusēju regulāri, un ņemot vērā to, kādos kvantumos tas tika darīts, man jau sen vajadzēja kļūt par alkoholiķi. Bet man nevienu brīdi, pat ne mazākā atkarība neradās no alkohola. Nebija tā, kā no cigaretēm, kad organisms sāk prasīt nikotīnu. Es kādu laiku pagātnē arī smēķēju un no cigaretēm es atkarību ļoti ātri dabūju, bet no alkohola vispār nē.

Kaut kad sen lasīju, ka alkoholisms ir ģenētiska slimība. Gēnu mutācijas rezultātā radusies slimība. Cits dzers un viņam lomkas pēc devas nebūs un nākamā dienā varēs iet savās gaitās, pat galva nesāpēs (ja nu vienīgi aknas nebūs pateicīgas laika gaitā). Cits iedzers vienu glāzīti un vajadzēs vēl. Ja ne šodien, tad rīt.
13.05.2023 19:32 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
Aldis15 @ 13.05.2023 16:16
Man psiholoģiskais princips palīdz.
Es es sev iesmu iestāstijis ka pīpē un dzer tikai lohi.

Pīpēšana vispār ir reāla naudas dedzināšana. Ja no alko var vēl kādu labumu gūt (nu ja vispār to tā var saukt) - atbrīvošanās, labas sajūtas, baudīšana.. tad no cigaretēm tikai smirdošas drēbes un rokas var dabūt.
13.05.2023 19:35 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
mazaaduuda @ 13.05.2023 19:35

Pīpēšana vispār ir reāla naudas dedzināšana. Ja no alko var vēl kādu labumu gūt (nu ja vispār to tā var saukt) - atbrīvošanās, labas sajūtas, baudīšana.. tad no cigaretēm tikai smirdošas drēbes un rokas var dabūt.

Tikai smirdošas drebes un naudas dedzināšana?
)kur palika plaušu vēzis? un citas slimības??
Pirmkārt, smeķēšana ir plaušu dedzināšana un citi cilveku apdraudešana.
Otrkārt, cigaretes dūmi un kvėpi iesūcas pilnīgi visur, matos, mēbelēs utt
Vairāk ir jasatraucas par plaušu un citu orgānu slimībām, nekā par naudu, kas aiziet vējā.
13.05.2023 19:55 |
 
Reitings 4950
Reģ: 11.08.2022
mazaaduuda @ 13.05.2023 19:35

Pīpēšana vispār ir reāla naudas dedzināšana. Ja no alko var vēl kādu labumu gūt (nu ja vispār to tā var saukt) - atbrīvošanās, labas sajūtas, baudīšana.. tad no cigaretēm tikai smirdošas drēbes un rokas var dabūt.

To pašu jau gūst no cigaretēm. Bauda + sava veida socializēšanās. Var apreibt un netraucē sēdēt pie stūres
13.05.2023 20:03 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Mušpapīrs @ 13.05.2023 20:03

To pašu jau gūst no cigaretēm. Bauda + sava veida socializēšanās. Var apreibt un netraucē sēdēt pie stūres

Socializēšanās pipmaņu bariņā, lai varetu iziet kompānija uzelpot svaigu dūmu gaisu, un parunātos ar kolēģiem un draugiem?
13.05.2023 20:05 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
mazaaduuda @ 13.05.2023 19:35

Pīpēšana vispār ir reāla naudas dedzināšana. Ja no alko var vēl kādu labumu gūt (nu ja vispār to tā var saukt) - atbrīvošanās, labas sajūtas, baudīšana.. tad no cigaretēm tikai smirdošas drēbes un rokas var dabūt.

Smirdošas drēbes ir pats mazākais ļaunums, ko var izraisīt cigaretes.
13.05.2023 20:07 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Lorra @ 13.05.2023 18:04
Kādēļ es šādu tekstu atceros pirms kāda pus gada? Pilnīgi liekas, ka bija šāda diskusija ar tieši visu aprakstīto. ?
Jā, man ir pazīstams cilvēks kurš visu dzīvi bija dzēris, un tikai stipros dzērienus. Brīvdienās noteikti bija alkohols, ja finanses atļāva . Skaidri un gaiši visiem teica, ka viņš nemaz netaisās beigt dzert, viņš ir dzēris un dzers. Kaut kas notika viņam smadzenēs un viņš vienkārši pārstāja pēkšņi. Tā pavisam atmeta pats vienā jaukā dienā, visiem tas bija patīkams šoks un cilvēks tagad pat nevēlas nekādus dzērienus. Svētkos iedzer max vīna glāzi. Tā kā notiek arī šādi brīnumi.
Te pat nezinu ko autorei ieteikt…??‍♀️

Kādēļ es šādu tekstu atceros pirms kāda pus gada? Pilnīgi liekas, ka bija šāda diskusija ar tieši visu aprakstīto
Bija, jā es arī atceros, bija lidziga diskusija. No citas autores. Laikam. 👍
13.05.2023 20:14 |
 
Reitings 4950
Reģ: 11.08.2022
GhostGG @ 13.05.2023 18:12

Tā definīcija, manuprāt, iet galējībās. Es tiešām neticu, ka vairums cilvēku uzskata par alkoholismu, ja vīna glāzi iedzer pie vakariņām. Tad skatoties no tā visa laikam man visi radi, vecāki un vecmamma, kurai ir 80g ir alkāni :D Tas ir apmēram tāpat kā teikt, ka cilvēks, kurš katru nedēļu nopērk loterijas biļeti ir atkarīgs no azartspēlēm.

Man liekas dīvaini gan dzert glāzi pie vakariņām, gan katru nedēļu pirkt loterijas biļeti. Tāda rutīna jau velk uz atkarību
13.05.2023 20:16 |
 
Reitings 4950
Reģ: 11.08.2022
Beverly Hilza @ 13.05.2023 20:05

Socializēšanās pipmaņu bariņā, lai varetu iziet kompānija uzelpot svaigu dūmu gaisu, un parunātos ar kolēģiem un draugiem?

Tas ir viens. Otrs, kā jau minēju, apreibt un varēt braukt. Ar alkoholu tā nevar. Būtībā, gandrīz visur, kur nav aizliegts, vari apreibināties ar cigaretēm + nopirkt jebkurā diennakts laikā
13.05.2023 20:18 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
Beverly Hilza @ 13.05.2023 19:55

Tikai smirdošas drebes un naudas dedzināšana?
)kur palika plaušu vēzis? un citas slimības??
Pirmkārt, smeķēšana ir plaušu dedzināšana un citi cilveku apdraudešana.
Otrkārt, cigaretes dūmi un kvėpi iesūcas pilnīgi visur, matos, mēbelēs utt
Vairāk ir jasatraucas par plaušu un citu orgānu slimībām, nekā par naudu, kas aiziet vējā.

Es neuzskaitīju visus pārējos mīnusus, sorry.
Teicu, ka "ja no alko vēl kaut kāds labums, tad no cigaretēm "..
Un es galīgi neattaisnoju ne vienu, ne otru atkarību.
13.05.2023 20:19 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
GhostGG @ 13.05.2023 18:12

Tā definīcija, manuprāt, iet galējībās. Es tiešām neticu, ka vairums cilvēku uzskata par alkoholismu, ja vīna glāzi iedzer pie vakariņām. Tad skatoties no tā visa laikam man visi radi, vecāki un vecmamma, kurai ir 80g ir alkāni :D Tas ir apmēram tāpat kā teikt, ka cilvēks, kurš katru nedēļu nopērk loterijas biļeti ir atkarīgs no azartspēlēm.

Viņz ir atkarīgs no pirkšanas. Jo loterijas biļete nav nekas tads ko vajag izdzīvošanai(ediens, utml) taka sava veida atkarība ta ir.
13.05.2023 20:21 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
GhostGG @ 13.05.2023 17:59

Tad jau sanāk, ka cilvēki, kuri katru vakaru vīna glāzi izdzer pie vakariņām arī ir alkoholiķi. Nu nezinu gan, es laikam alkoholismu savādāk iztēlojos.
manuprāt "iedzert katru vakaru pie vakariņām" nebūtu jābūt normai. Alkoholam vispār nav jābūt normai un liekas, ka tas ir kaut kāds iegājies marazms - ja svētki, jādzer, jauna mašīna , jādzer, tante no Rojas ciemos - jādzer. Neesmu ne reliğiska, ne reliğiski audzināta, bet manā ğimenē nav pudele uz galda katros svētkos. Mamma retu reizi iedzers vīna glāzi reizi gadā, tēvs nedzer vispār un nekad nav bijis pārāk ieinteresëts. Protams, jaunībā visi ir ballējušies, bet pieaugušā vecumā tā vienkārši nav norma. Un nezinu, kas dzeršanā ir tas knifs.. alkoholisms, saprotams, ir slimība un tā ir jāārstē. Bet, lai līdz alkoholismam nonāktu - alkohols sabiedrības acīs ir ikdienišķa norma.
Kad ballītē atsakos no alkohola uzreiz , esi stāvoklī? Pie stūres? Kas tad tev kaiš? Un visiem jāpaskaidro, kāpēc nedzer. Būtu jābūt otrādāk - kāpēc dzer? Bet to nekad neviens nejautā.
13.05.2023 20:32 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
Kad ballītē atsakos no alkohola uzreiz , esi stāvoklī?

Šis ir teikums, ka ļoti besī, kad man šo uzdod. Gribu dzeru, negribu nedzeru. Nav man nevienam jāatskaitās. Es neatteikšos no vīna glāzes (vienas!) kādos svētkos, kādreiz kādā ballītē ciemos, bet savos svētkos alkohols nav uz mana svinību galda.
13.05.2023 20:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits