Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bērnu un jauniešu visatļautība

 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Tikko atkal kārtējais jauniešu bariņš uzbrucis cilvēkam.
Reāli kaut kas nav labi ar Z un Alpha paaudzi. Varbūt mans viedoklis ir nekorekts, bet es domāju, ka jāierobežo telefonu lietojums viņiem un vispār piekļuve internetam. Un kaut kādā veidā (nezinu kādā) jāieinteresē piedalīties kādās jēdzīgās nodarbēs. Tādās, kas nav kaitējošas viņiem, bet tajā pašā laikā interesantas.
🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️, bet tas, kas pēdējā laikā notiek...drausmas.
Protams, visticamāk problēmbērnu (ja tā var teikt) vecāki arī nav pie pilna prāta, bet tad arī vecāki ir jāaudzina. Diemžēl. Citādāk es nezinu kas būs, bet labi nebūs.
13.05.2023 15:42 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Tālāk jau paturpinot tēmu plašāk, es aizdomājos, kāda būs nez nākotnes vara? Kāda būs nākotnes Saeima un prezidents? Kādi būs šie Z paaudzes un vēl tālākā nākotnē - Alpha paaudzes cilvēki?
Gribētos domāt labu un to, ka izaugot, viņi kļūst normāli, bet nu kurš to var garantēt?
Ja godīgi, mani paņem šausmas par to visu domājot...🙆🏼‍♀️
Gribētos vairāk dzirdēt par apņēmīgiem jauniešiem. Tas vismaz dotu cerību.
13.05.2023 15:48 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Absolūti nekas jauns. 90o, 2000os gados nekas tāds nebija? :D Varbūt vienīgi nebija tāds informācijas ātrums un pieejamība, lai par to tik daudz uzzinātu.
Un daudz vairāk ir atkarīgs no ģimenes, nevis telefona. Cita lieta, ka vecāki pamet bērnus novārtā un kopības sajūtai paliek gaming community, tiktoks vai kaut kāda banda.
13.05.2023 20:14 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Protams, visticamāk problēmbērnu (ja tā var teikt) vecāki arī nav pie pilna prāta, bet tad arī vecāki ir jāaudzina.

Tā arī ir. Bet pieaugušus cilvēkus necik daudz vairs nepāraudzināsi.
13.05.2023 20:17 |
 
Reitings 4914
Reģ: 11.08.2022
Mani daudz vairāk fascinē vecāki, nevis bērni. Ļoti labi redz, ka bērns jau sen ir pārkāpis robežas, bet pats pa mici dabūsi, ja kaut ko iepīkstēsies, jo tas taču ir bērns
Zinu, ka daudzām nepatīk tāda stila salīdzinājumi, bet 😅 agrāk bērniem pietika, ka vecāks paskatās ar pareizo skatienu un viss bija skaidrs
Domāju, kā liela daļa bērnu varēs iekļauties sabiedrībā, ja nebūs izbaudījuši tik būtisku komunikācijas formu
13.05.2023 20:27 |
 
Reitings 3713
Reģ: 10.01.2023
SALOMEJA @ 13.05.2023 20:14
Absolūti nekas jauns. 90o, 2000os gados nekas tāds nebija? :D Varbūt vienīgi nebija tāds informācijas ātrums un pieejamība, lai par to tik daudz uzzinātu.
Un daudz vairāk ir atkarīgs no ģimenes, nevis telefona. Cita lieta, ka vecāki pamet bērnus novārtā un kopības sajūtai paliek gaming community, tiktoks vai kaut kāda banda.
es gribētu, lai kaut viens man paskaidro- kāpēc bērniem (jaunākiem par 13 gadiem), tiek izveidoti Tiktok konti? Tieši kāpēc? Bez vecāku līdzdalības tas īsti nav iespējams, ja telefonu kaut cik kontrolē.
13.05.2023 23:22 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Manuprāt, tas ir apburtais loks. Pareizajās sliedēs šos jauniešus var ievirzīt tikai vecāki, bet vecākiem jāstrādā. Tā nu sīkie klaiņo pa ielām. Ja bērns no mazotnes nav gājis ne pulciņos, dejošanās, sporta nodarbībās vai vienalga, kaut vai adīšanas pulciņā - viņam nav baigo iespēju izveidot un saprast savas intereses un ar kaut ko veselīgu aizrauties, satikt pulciņos draugus, kam arì ir kādas veselīgas intereses, tad nu klaiņo pa ielām, darīt nav ko..
13.05.2023 23:28 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Vārdotāja @ 13.05.2023 23:22
es gribētu, lai kaut viens man paskaidro- kāpēc bērniem (jaunākiem par 13 gadiem), tiek izveidoti Tiktok konti? Tieši kāpēc? Bez vecāku līdzdalības tas īsti nav iespējams, ja telefonu kaut cik kontrolē.
ja bērns sēž telefonā, tad mammai nav jālauza galva kā viņu izklaidēt. Vai arī - patiesi nav laika, jo sitas, lai izdzīvotu. 100 iemesli, bet sākums ir vecāki
13.05.2023 23:29 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Vārdotāja @ 13.05.2023 23:22
es gribētu, lai kaut viens man paskaidro- kāpēc bērniem (jaunākiem par 13 gadiem), tiek izveidoti Tiktok konti? Tieši kāpēc? Bez vecāku līdzdalības tas īsti nav iespējams, ja telefonu kaut cik kontrolē.

Kā nevar? Domā tiktok taisa face control? Doma bērnam līdz 13 g.v.nevajag telefonu? Uztaisi fake epastu, ievadi dzimšanas gadu kas ir vismaz 2005 gads un uz leju, un ir tiktok konts easy bērniem. Kad es gāju skolā un internets tikko parādījās pat tad visur ielikām fake dzimšanas gadu.
Un kas ir kaut cik kontrolē? Neļauj likt ciparu fingerprint lockscreen?
13.05.2023 23:34 |
 
Reitings 3713
Reģ: 10.01.2023
YaeMiko @ 13.05.2023 23:34

Kā nevar? Domā tiktok taisa face control? Doma bērnam līdz 13 g.v.nevajag telefonu? Uztaisi fake epastu, ievadi dzimšanas gadu kas ir vismaz 2005 gads un uz leju, un ir tiktok konts easy bērniem. Kad es gāju skolā un internets tikko parādījās pat tad visur ielikām fake dzimšanas gadu.
Un kas ir kaut cik kontrolē? Neļauj likt ciparu fingerprint lockscreen?
domāju, app vecākiem, kur kontrolē un redz ko dara.
Man paziņa viens šitā uzķēra, ka meita pastiprinàti interesējas par jaunu meiteņu un opīšu attiecībām.😁 visus youtube video redzēja, tiktoku utt. Es par to aplikāciju runāja. Tur nevar instalēt to, ko nav brīvs
14.05.2023 09:14 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Elizabeteputnos @ 13.05.2023 23:28
Manuprāt, tas ir apburtais loks. Pareizajās sliedēs šos jauniešus var ievirzīt tikai vecāki, bet vecākiem jāstrādā. Tā nu sīkie klaiņo pa ielām. Ja bērns no mazotnes nav gājis ne pulciņos, dejošanās, sporta nodarbībās vai vienalga, kaut vai adīšanas pulciņā - viņam nav baigo iespēju izveidot un saprast savas intereses un ar kaut ko veselīgu aizrauties, satikt pulciņos draugus, kam arì ir kādas veselīgas intereses, tad nu klaiņo pa ielām, darīt nav ko..

Pilnība piekritu viedoklim. Iet var uz muzikas skolu, spelet instrumentus, iet zimešanas, gleznošanas pulcinos, karatē,un citādos. Tik daudz iespēju, bet ja nav lidzekļu, tad jasež majas un tur kas jadara.
14.05.2023 17:27 |
 
Reitings 1400
Reģ: 19.05.2016
Tu domā, ka tā ir jauna problēma??? 😀 hilarious.
15.05.2023 09:23 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Beverly Hilza @ 14.05.2023 17:27

Pilnība piekritu viedoklim. Iet var uz muzikas skolu, spelet instrumentus, iet zimešanas, gleznošanas pulcinos, karatē,un citādos. Tik daudz iespēju, bet ja nav lidzekļu, tad jasež majas un tur kas jadara.

Bet ir arī bezmaksas iespējas
15.05.2023 17:52 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Jupiter @ 15.05.2023 09:23
Tu domā, ka tā ir jauna problēma??? ? hilarious.

Jauna pavisam noteikti nē, bet stipri palielinājusies gan. Man tā liekas.
15.05.2023 17:53 |
 
Reitings 1400
Reģ: 19.05.2016
Tigeriene @ 15.05.2023 17:53

Jauna pavisam noteikti nē, bet stipri palielinājusies gan. Man tā liekas.
MUĻĶĪBAS.
15.05.2023 17:57 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Tigeriene @ 15.05.2023 17:53

Jauna pavisam noteikti nē, bet stipri palielinājusies gan. Man tā liekas.

Ne taču, kādreiz vispār jaunieši vājprātu darīja, ko tikai nav mana oma un mamma stāstījušas un vēl viss kas dzirdēts, tikai nebija tktoks, kur to visu parādīt.
15.05.2023 18:33 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Visās paaudzēs ir āksti. Tagad vienkārši visi par tām lielajām lietām uzzin, jo visa informācija ir pieejama visiem. Kādreiz, ja biji idiots to zināja tavas mazpilsētas robežās.
Man vecmamma un vecāki arī ir stāstījuši par savām bērnībām, jaunībām un bērniem viņu laikā. Visi sūdi tika darīti ārpus mājas un ne mazas lietas. Tad vienkārši nebija internets un ierīces ar ekrāniem, kas ir pārņēmušas mūsu paaudzes.
Tad arī, protams, bija mammas ar žagaru un tēti ar siksnām, kas dažas lietas varēja izaudzināt ārā no tiem bērniem, lai vairs neatkārtotos. Bet tas atkal ir iedevis mūsu vecāku paaudzei citas problēmas.
Nevienā paaudzē bērni nav bijuši enģelīši. Un uz priekšu ejot arī nebūs. Katram bērnam ir jātiek gan ar saviem, gan ar vecāku dēmoniem galā. Nav ne perfektu vecāku, ne perfektu bērnu.
Un katram nāk kaut kāda dumpinieka fāze. Zinu ģimeni, kur vecāki ir superīgi saviem bērniem, bet viens no viņiem savu draugu ietekmē dara visādus brīnumus. Situācijas ir dažādas.
15.05.2023 18:36 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Bērni ir vecaku spogulis. Paskatīties ko dara, ka uzvedas pieaugušie. Cik vardarbīgi gan fiziski, gan emocionāli. To jūt pilnīgi visur. Jūs cerat ka bērniem būtu jābūt labākiem? Kur lai viņi to mācās?
15.05.2023 18:42 |
 
Reitings 714
Reģ: 04.01.2023
Tigeriene @ 13.05.2023 15:48
Tālāk jau paturpinot tēmu plašāk, es aizdomājos, kāda būs nez nākotnes vara? Kāda būs nākotnes Saeima un prezidents? Kādi būs šie Z paaudzes un vēl tālākā nākotnē - Alpha paaudzes cilvēki?
Gribētos domāt labu un to, ka izaugot, viņi kļūst normāli, bet nu kurš to var garantēt?
Ja godīgi, mani paņem šausmas par to visu domājot...??‍♀️
Gribētos vairāk dzirdēt par apņēmīgiem jauniešiem. Tas vismaz dotu cerību.

Ir ļoti daudz apņēmīgu jauniešu, nevajag spriest par visiem pēc viena briesmīga gadījuma.
Ja godīgi, mani nereāli kaitina šitās boomeru runas no sērijas “slinkā/bezkaunīgā/visādi citādi sliktā jaunatne”. :D Diemžēl vienmēr ir bijuši pretīgi cilvēki visās paaudzēs, jā, katrai paaudzei ir savas īpatnības, bet nu nav tā, ka tagad viss slikti un agrāk tā nebija. Kā jau te minēja, agrāk informācijas nebija tik daudz un tā neizplatījās tik ātri, turklāt, sliktas ziņas vienmēr pievērsīs vairāk uzmanības. Neviens neklikšķinātu un nekomentētu rakstus par to, cik viss ir lieliski un skaisti, un jaunieši brīnišķīgi.
15.05.2023 23:14 |
 
Reitings 6002
Reģ: 17.03.2023
Jāsaprot, vienkārši, tas fakts, ka pilnīgi ikvienā paaudze būs idioti un āksti.
Ka arī, ja mēs atceramies sevi bērnība un pusaudžu gados, arī taču nebijām nekādi baigie eņģelīši. Mēs visi darām muļķības, kļūdamies , bet rezultāta maināmies un kļūstam labāki. (Tas, ir pilnīgi normāls pieaugšanas process). Bērni daudz spēlējas un trako, ka arī daudzi no viņiem, vēl nav, pietiekami, labi apguvuši sociālas un uzvedības normas.
Daudz, ko pieaugšanas procesā nosaka tas, kāda ģimene aug, un kādas kompānijas uzturas jaunietis, jo tas vienalga atstāj baigo nospiedumu, viņa psihē.
Likt, krustu uz mūsdienu jauniešiem un bērniem, būtu ļoti nepareizi, jo tas ir pārāk maksimālistiski, nevajag taču visus likt vienā maisā. Ir ļoti daudz labu, perspektīvu un gudru jauniešu.
15.05.2023 23:44 |
 
Reitings 3713
Reģ: 10.01.2023
sakuraszarins @ 15.05.2023 23:44
Jāsaprot, vienkārši, tas fakts, ka pilnīgi ikvienā paaudze būs idioti un āksti.
Ka arī, ja mēs atceramies sevi bērnība un pusaudžu gados, arī taču nebijām nekādi baigie eņģelīši. Mēs visi darām muļķības, kļūdamies , bet rezultāta maināmies un kļūstam labāki. (Tas, ir pilnīgi normāls pieaugšanas process). Bērni daudz spēlējas un trako, ka arī daudzi no viņiem, vēl nav, pietiekami, labi apguvuši sociālas un uzvedības normas.
Daudz, ko pieaugšanas procesā nosaka tas, kāda ģimene aug, un kādas kompānijas uzturas jaunietis, jo tas vienalga atstāj baigo nospiedumu, viņa psihē.
Likt, krustu uz mūsdienu jauniešiem un bērniem, būtu ļoti nepareizi, jo tas ir pārāk maksimālistiski, nevajag taču visus likt vienā maisā. Ir ļoti daudz labu, perspektīvu un gudru jauniešu.
ir gan, tikai tie, kuriem ģimenē viss ir kārtībā. Runā, izrunā lietas un atgadījumus. A tie, kas pašplūsmā dzīvo, ar neapmierinātām vajadzībām- tur ir čau.
16.05.2023 10:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!