Man kādreiz bija līdzīga situācija. Augstkolā lekciju pasniegšanas veids ir krietni citādāks. Skolā ar skolēniem "auklējas", nāk pretī, atzìmes iespējams iegūt augstākas, pat tikai esot skolotāja mīļākajam skolotājam. Īpaši, ja nāc no mazākas pilsētas, kur skolotāja ir māsīcas draudzenes mamma utml. Augstskolā viss ir 100% pašu rokās, ļoti daudz ir jāmācās pašam uz savu galvu, patstāvīgi, neviens neauklējas(ar retiem izņēmumiem), pasniedzējam ir milzīgs daudzums studentu un ir paveicies, ja semestra beigās viņi vispār zina tavu vārdu. Pasniedzējam pa lielam ir vienalga kas tu esi.
Augstskolā arī ir daudz jālasa no citiem avotiem - nepietiek ar to, ka iemācies pamatvielu (atkarīgs arī, ko tieši mācies), bet ja runā par, piemēram, PR vēsturi, nepietiek pieminēt to, ko teica lekcijā, ir jābūt klāt papildus avotiem, faktiem, case study, piemēriem. Tas ir krietni citādāk, kā skolā. Ir protams augstskolas kur viņi Tev iedos 8 par to, ka vispār ieradies - diemžēl!
Darba devējs uz atzīmēm neskatās, diplomu arī neprasa(nezināšu par eksaktajām nozarēm). Pati personīgi tomër uzskatu, ka nav jēga mācīties, ja nevēlies tajā ielikt daudz darba un mācìties labi. - tas ir tikai mans personīgais uzskats. Negribētu taču iet pie ārsta, kurš savulaik mācījās uz 6, vai ne?