Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vardarbība pret dzīvniekiem

 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Sveikas!
Pēdējā laikā ar vien vairāk novēroju uz ielām un parkos vardarbību pret suņiem konkrēti.
Suns tiek vests kaklasiksnā, kura ir apkārt tikai kaklam, bet nav apkārt vēderam. Un suns raujas uz priekšu tādā veidā žņaudzot sevi. Un pēc tam ir dzirdamas sunim aizrīšanās skaņas no mutes. Suns sevi žņaudz nost raujoties uz priekšu, bet saimniekiem viss vienalga, turpina staigāt smaidot. Skan pa visu ielu tā žņaugšanās. Pieauguši cilvēki nevis bērni ved pavadā. Ome arī parkā savu veco suni kurš bija jau cienījamos gados brutāli vilka kalnā augšā ar varu, viņš pats nevareja uzkapt
bet viņa ar varu vilka viņu žņaudzot siksnā. Es piegāju pie tās omes un pateicu, ka tas nav normāli. Ka sunim ir grūti. redzēju Izliekas ka neko neredz un nedzird, ka sunim ir grūti, uzskatu, ka tā ir vardarbības forma pret dzīvnieku.
Un tie kas mājās tur putnus būrī un nelaiž arā viņus no būra pa istabu lidot, tie arī nepareizi dara, putns būri mocas, jo netiek laists lidot. Un tādi ir daudz cilvēki, kas pardod putnus, kuri nekad nav lidojuši. Tā arī ir zināma vardarbība. Citi uzskata, ka putns ir pārak mazs lai laistu lidot.
Kādi ir jūsu viedokļi un domas par vardarbību pret dzīvniekiem?
Varbūt arī esat redzējuši cilvēkus, kas izturas slikti pret dzīvniekiem?
03.05.2023 23:19 |
 
Reitings 3651
Reģ: 01.03.2022
Sirds sažņaudzas no sāpēm un skumjām. Es labprāt paretinātu pāris cilvēku rindas. Vai vismaz kārtīgi paskolotu jebkuru kurš briesmīgi izturās pret dzīvniekiem. Ja vien man būtu superspējas kā supervaroņiem, atrastu, kur tās pielietot.
03.05.2023 23:25 |
 
Reitings 746
Reģ: 14.05.2019
Par to siksnu un suņiem arī ievēroju, ka ļoti daudzi vienkārši parauj nevis pasauc vai piesaista suņa uzmanību ar kārumu, bet agresīvi pavelk. Man pašai ir žēl noskatities, bet arī saprotu, ka šie cilvēki nav pietiekami izglītoti, ieinteresēti vai mīloši pret dzīvnieku. Bet.. tas nav trakākais, kas var tikt darīts… tāpēc priecājos, ka neko sliktāku par šo pavadas agresīvu pa vilkšanu ikdienā neredzu.
03.05.2023 23:30 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Riebjās suņu cilvēki kas ir par slinku izskolotu savu suni lai tas nebūtu jāved saitē. Neatbalstu suņu turēšanu dzīvokļos. Nepatīk suņu cilvēki kā tādi - jo viņiem patīk kontrolēt by default.
Visslikākie ir mazo pudeļbirstu turētāji, mazie neaudzinātie kvankšķi :D uķi puķi sunīši.
03.05.2023 23:32 |
 
Reitings 281
Reģ: 29.03.2021
Katru reizi kā atveru facebook, man šķiet Latvijā nekas cits kā vardarbība pret dzīvnikiem neeksistē - te nošauts kaķis, te mežā piesiets suns, te dzīvs aprakts suns... un tā katru otro dienu.
Dzīvnieku mocītājiem sodi nekādi, pat skaļākajos gadījumos lieta tiek izbeigta brīdī, kad sižets vairs nav aktuāls ziņu raidījumiem un policijai vairs nav jāizliekas, ka "meklē'' vainīgos.
Tāpat neviens nekontrolē dzīvnieku pārdošanu/pavairošanu. Visi ''atdosim labās rokās'' un pagrīdes audzētāji savus zvērus dod pa labi, pa kreisi, neprasot ne dzīvnieka reģistrāciju, ne pārliecinoties, vai tie saimnieki maz ir adekvāti.
Dzīvnieku labturības jomā Latvija smagi atpaliek
03.05.2023 23:37 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3722
Reģ: 31.10.2010
Man šķiet, ka daudzi suņu saimnieki nesaprot, ka lai suns labi uzvestos, tam ir jāvelta laiks un ar suni ir jānodarbojas. Ja tu gribi, lai suns nevilktu pavadu, bet rātni ietu tev blakus, viņam tas ir jāmāca. Pats no sevis jau nekas nenotiks. Kā man reiz viens kinologs teica - nav sliktu suņu, ir tikai slikti saimnieki.
03.05.2023 23:38 |
 
Reitings 153
Reģ: 02.03.2022
Kad man bija papagailis regulāri laidu lidot pa istabu. Un ārā nesu ar būri ,lai var pa zāli pastaigāt un pabūt laukā.
Jā suņi grib skriet un apošņāt apkārtni tāpēc rauj to siksnu. Bet ,ja regulāri vismaz 3 x dienā tiek vests ārā , nav sunim dzīvoklī grūti, un kārtīgi pastaigā protams. 👍🏻 Tāpat kaķi taču pa istabu visu laiku dzīvo.
03.05.2023 23:55 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Minelūše @ 03.05.2023 23:38
Man šķiet, ka daudzi suņu saimnieki nesaprot, ka lai suns labi uzvestos, tam ir jāvelta laiks un ar suni ir jānodarbojas. Ja tu gribi, lai suns nevilktu pavadu, bet rātni ietu tev blakus, viņam tas ir jāmāca. Pats no sevis jau nekas nenotiks. Kā man reiz viens kinologs teica - nav sliktu suņu, ir tikai slikti saimnieki.
Ņem suni kā mantiņu, pēc tam paši mocās un moca dzīvnieku.
03.05.2023 23:57 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Aldis15 @ 03.05.2023 23:32
Riebjās suņu cilvēki kas ir par slinku izskolotu savu suni lai tas nebūtu jāved saitē. Neatbalstu suņu turēšanu dzīvokļos. Nepatīk suņu cilvēki kā tādi - jo viņiem patīk kontrolēt by default.
Visslikākie ir mazo pudeļbirstu turētāji, mazie neaudzinātie kvankšķi :D uķi puķi sunīši.

Jā, daudzi uzskata, ka tikai lielos suņus ir jaskolo un jaapmāca.
03.05.2023 23:57 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
LoveLife00 @ 03.05.2023 23:55
Kad man bija papagailis regulāri laidu lidot pa istabu. Un ārā nesu ar būri ,lai var pa zāli pastaigāt un pabūt laukā.
Jā suņi grib skriet un apošņāt apkārtni tāpēc rauj to siksnu. Bet ,ja regulāri vismaz 3 x dienā tiek vests ārā , nav sunim dzīvoklī grūti, un kārtīgi pastaigā protams. ?? Tāpat kaķi taču pa istabu visu laiku dzīvo.

Kamēr laidi pa zāli staigāt viņu virsū bija restes, lai neaizlido?
Ļoti pareizi, dariji, ka ļāvi viņam lidot pa istabu.Putniem rodas veselības problēmas, ja tos nelaiž lidot. 👍Daudzi diemžēl aizmirst aizvērt logus ciet, un putns izlido arā.
Neatbalstu putnu turēšanu, ja mājās ir jau kaķi/suņi, kas viņu apdraud un rada stresu viņam, jo kaķis novēro to putnu regulāri, ja tiek laists tajā istabā, citi iesloga kaķi un nelaiž klāt būrim.
04.05.2023 00:03 |
 
Reitings 746
Reģ: 14.05.2019
Es arī biju dažādās suņu FB grupās, sekoju patversmēm utt. bet vienu brīdi vienkārši sapratu, ka man ir grūti katru dienu lasīt šo negatīvismu pret dzīvniekiem.. to visu slikto, kas notiek..diemžēl.
Ko es nesaprotu - kā cilvēki var būt tik nežēlīgi. Tikko uzgāju to rakstu par dzīva suņa aprakšanu.. kā?? Vienkārši šausmas, ko cilvēks (jeb necilvēks) ir spējīgs izdarīt.
Tiešām ceru, ka uzliks lielākas cenas kucēniem un būs sakārtota šī puse, lai pie suņa tiek tikai tie, kuri tiešām to ļoti vēlas. Un nav kucēnu došana pa labi un pa kreisi..
04.05.2023 00:05 |
 
Reitings 4911
Reģ: 11.08.2022
Vardarbību neatbalstu
Regulāri staidzinu paziņas suni. Bišķi lielāks par pudeļbirsti. Audzināts. Tomēr! Ir viens neciešams niķis - tiklīdz kaut ko saosta uz zemes momentāli jāgrābj mutē. Pabarots labi (lai gan ēstu tik, cik dotu). Nav no tiem suņiem, kas spēj fokusēties (to ļoti labi ikdienā var redzēt, arī šķirnes īpatnība). Bailēs, lai neapēd kaut ko sliktu (bieži dzirdēts, ka zālē, kur pastaigājas suņi, tiek izmesta sazaļota gaļa vai vēl labāk - iekšā saspraustas adatas), parauju, lai neapēd.
Vot sanāk aptuveni tas pats: ,,Kaimiņiene izsauca policiju, jo blakus dzīvoklī raudāja bērns. Bērns raudāja, jo nedevu dzert Fairy. Vardarbība"
Nu tagad esmu slikts cilvēks?
04.05.2023 00:06 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Mušpapīrs @ 04.05.2023 00:06
Vardarbību neatbalstu
Regulāri staidzinu paziņas suni. Bišķi lielāks par pudeļbirsti. Audzināts. Tomēr! Ir viens neciešams niķis - tiklīdz kaut ko saosta uz zemes momentāli jāgrābj mutē. Pabarots labi (lai gan ēstu tik, cik dotu). Nav no tiem suņiem, kas spēj fokusēties (to ļoti labi ikdienā var redzēt, arī šķirnes īpatnība). Bailēs, lai neapēd kaut ko sliktu (bieži dzirdēts, ka zālē, kur pastaigājas suņi, tiek izmesta sazaļota gaļa vai vēl labāk - iekšā saspraustas adatas), parauju, lai neapēd.
Vot sanāk aptuveni tas pats: ,,Kaimiņiene izsauca policiju, jo blakus dzīvoklī raudāja bērns. Bērns raudāja, jo nedevu dzert Fairy. Vardarbība"
Nu tagad esmu slikts cilvēks?

Es pazistu cilvēkus, kas liek saindētu barību uz ceļiem un vel kur, lai nobeigtu vārnas un kliedzošos putnus, kaijas un sudrabkaijas, lai tie atrak nobeigtos un nebļautu no rītiem. Kad pajautāju vai nemaz nav žēl tos dzivniekus atbilde bija nē, jo viņi ir nepatikami un traucējot, tādēļ jāber putniem żurku indes un vel sazin kas. Necilvēcība vardsakot.
Un šādi cilvēki vel apgalvo, ka ir dzīvnieku mīļotāji.
04.05.2023 00:18 |
 
10 gadi
Reitings 932
Reģ: 21.10.2009
Dzīvniekus dievinu, mīlu un loloju, bet manam sunim ir āārprātīgi pretīgs ieradums - laizīt putnu kakas. Kā ierauga, tā ir klāt un pilnīgi kā no narkotikām paliek tāds apstulbis.. viņam gan nav kaklasiksna, bet gan tie iemauktiņi, bet nu nākas tādās reizēs paraut, vai nolikt kurpi uz tās kakas, citādāk viņš tāds apkaifojies tur visu nolaizītu.. fuj, visādi citādi fantastisks suns, bet laikam neviens nav ideāls 😅
Bet jā… ziņas par izmestiem dzīvniekiem, sistiem utt… vienkārši nesaprotu un nevaru pieņemt
04.05.2023 04:26 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Nu pēdējais gadījums ir kur šķirnes suņiem audzētājs apgriezis ausis un astes. Un izskatās ka kāds vetārsts pēc PVD uzzināšanas ir palīdzējis to slēpt, jo izdzēsis no datu bāzes speciālo pazīmi - kupētas ausis un aste. Šito vispār nesaprotu... Latvijā jau sen kā aizliegts ar likumu, bet daži debīli audzētāji to turpina un vetārsti slēpj. Sods par to 25-800 eiro. Wow tad nu gan, tikmēr vairākiem desmitiem kucēnu ir nodarīts sāpes un izkropļots ķermenis.
Bet Latvijā vispār uztvere pret dzīvniekiem ir kā pret mantām. Paņemšu, ja nepatiks izmetīšu ārā, gan jau pats izdzīvos vai kāda biedrība savāks. Ja jau pat svētdienas skolas skolotāj uzskata ja viņas pagalmā ienāk kaimiņu kaķis tad to var noindēt vai nošaut, jo pārkāpj savas teritorijas robežu. Kristīgs cilvēks 😁
Sen jau patversmes un dzīvnieku biedrības laužas ar likumdevēju lai palielina sodus, bet es pieņemu kādam ir izdevīgu tur augšā sēdošām šī sistēma un tāpēc nekas netiek mainīts.
04.05.2023 06:42 |
 
Reitings 890
Reģ: 25.11.2022
Oi, es vienmēr tā šausminos par šādiem cilvēkiem. Man ir tik žēl to dzīvnieku, kam jāiet tam cauri. Arī manā paziņu lokā ir kāds, kurš mēdz savu suni, ja tas neklausa, iekaustīt ar kāju, kas mani tā tramda, jo tas nav normāli, un nekad nespēšu to izprast, kāpēc tā jādara, jo tev taču neviens pašam ar kāju nesit. “Sunim ir jāizrāda pārākums par to”. Ne jau tā tas notiek. Briesmīgi. Pašai mājās ir kāmīši, papagaiļi un suns. Visiem dodam izbaudīt “savvaļas priekus” - visi tiek vesti pastaigās, ņemti līdzi uz laukiem, brīvā dabā dzīvojas un ir pieraduši, bezbailīgi. Kāmīšiem arī tiek dota iespēja skraidīt pa istabu, protams, drošu un sterilu teritoriju, pieskatot tos, tāpat arī papagaiļi lidinās reizēm pa māju. Dzīvnieki tiešām ir laimīgi - mīļojas un ļoti pieraduši. Nevarētu nekādīgi nodarīt pāri, nesaprotu, kā to vispār var. Dzīvnieks taču tavs labākais draugs.
04.05.2023 08:38 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Riebjas cilvēki, kuri dara pāri dzīvniekiem. Nebūtu pret, ja tas cilvēks izjustu to pašu, ko jūt dzīvnieks pāridarījuma brīdī.
Nepatīk arī zoodārzi un cirks, kur dzīvnieki tiek turēti nebrīvē. Lielākoties zoodārza apmeklējums izraisa nevis prieku, bet žēlumu par dzīvniekiem, kuri dienu no dienas atrodas tajā mazajā teritorijā un nevar pilnvērtīgi dzīvot.
04.05.2023 09:25 |
 
10 gadi
Reitings 725
Reģ: 13.01.2011
Vardarbība pret dzīvniekiem ir problēma. Sodiem vajadzētu būt DAUDZ lielākiem. Es nekādā veidā nevaru saprast, kā var atstāt suni piesietu mežā vai mēģināt aprakt dzīvu. Manuprāt, šajiem cilvēkiem psihiskas novirzes. Tur nav cita izskaidrojuma.
Bet par to kas redzams parkos un uz ielām. Es ticu, ka lielākā daļa saimnieku zin ko dara. Piemēram, iemauktus vēl nevar likt jauniem suņiem, jo viņiem nav nostabilizējies mugurkauls. Reizēm no iemaukties iekaist aiz kājiņam- paduses un nākas pāriet uz kakla siksnu. Tā raušanās pie siksnas arī nav tik viegli izskaužama un nav vienas dienas skola. Tas nav tikai smuki iet blakus, bet nereāģēt uz kairinājumiem. Reizēm tev no malas liekas, ka suns ošņājas un viņu parauj. Bet reālitātē viņš ar visu spēku mēģina apēst uz ielas izspļautu kožļeni vai uzlaizīt putnu kakas( kā viena autore minēja). Vai neļauj apšurāt stabu- jā jo pastaiga ilgst jau 1,5h un jādodas mājās. Neļauj saošņāties ar citu suni- suns ir agresīvs. Ir tiešām daudz aspekti kuri no malas nav ne zināmi, ne redzami, kadēļ saimnieks rīkojas tā kā rīkojas.
Starcitu, tā aizsmakšanas skaņa var būt arī no tā, ka suns ir pārāk sapriecājies un viņam vajag atelpoties.
Protams, ir arī izņēmumi. Bet nu uz ielām un parkos nu gan nav redzama nekāda vardarbība pret suņiem.
04.05.2023 10:39 |
 
Reitings 153
Reģ: 02.03.2022
TimeToDream @ 04.05.2023 09:25
Riebjas cilvēki, kuri dara pāri dzīvniekiem. Nebūtu pret, ja tas cilvēks izjustu to pašu, ko jūt dzīvnieks pāridarījuma brīdī.
Nepatīk arī zoodārzi un cirks, kur dzīvnieki tiek turēti nebrīvē. Lielākoties zoodārza apmeklējums izraisa nevis prieku, bet žēlumu par dzīvniekiem, kuri dienu no dienas atrodas tajā mazajā teritorijā un nevar pilnvērtīgi dzīvot.

Esmu redzējusi mini zoo , parasti tie grauzēji jūtas stresā, mazos būros un iet un riņķi vai šurpu turpu gar krātiņu un nav pārāk patīkami to redzēt. Nu citi lielākie jau daudz maz jūtas komfortabli..
Agrāk redzēju tos cirka video , kā tiek turēti un "trenēti" šausmīgi. Un tad brīnās , ka kāda lauva vai tīģeris saplosa to treneri.
04.05.2023 12:04 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
hanney @ 04.05.2023 04:26
Dzīvniekus dievinu, mīlu un loloju, bet manam sunim ir āārprātīgi pretīgs ieradums - laizīt putnu kakas. Kā ierauga, tā ir klāt un pilnīgi kā no narkotikām paliek tāds apstulbis.. viņam gan nav kaklasiksna, bet gan tie iemauktiņi, bet nu nākas tādās reizēs paraut, vai nolikt kurpi uz tās kakas, citādāk viņš tāds apkaifojies tur visu nolaizītu.. fuj, visādi citādi fantastisks suns, bet laikam neviens nav ideāls ?
Bet jā… ziņas par izmestiem dzīvniekiem, sistiem utt… vienkārši nesaprotu un nevaru pieņemt

manam sunim ir āārprātīgi pretīgs ieradums - laizīt putnu kakas
🤣😄
04.05.2023 13:11 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
piparcuca @ 04.05.2023 08:38
Oi, es vienmēr tā šausminos par šādiem cilvēkiem. Man ir tik žēl to dzīvnieku, kam jāiet tam cauri. Arī manā paziņu lokā ir kāds, kurš mēdz savu suni, ja tas neklausa, iekaustīt ar kāju, kas mani tā tramda, jo tas nav normāli, un nekad nespēšu to izprast, kāpēc tā jādara, jo tev taču neviens pašam ar kāju nesit. “Sunim ir jāizrāda pārākums par to”. Ne jau tā tas notiek. Briesmīgi. Pašai mājās ir kāmīši, papagaiļi un suns. Visiem dodam izbaudīt “savvaļas priekus” - visi tiek vesti pastaigās, ņemti līdzi uz laukiem, brīvā dabā dzīvojas un ir pieraduši, bezbailīgi. Kāmīšiem arī tiek dota iespēja skraidīt pa istabu, protams, drošu un sterilu teritoriju, pieskatot tos, tāpat arī papagaiļi lidinās reizēm pa māju. Dzīvnieki tiešām ir laimīgi - mīļojas un ļoti pieraduši. Nevarētu nekādīgi nodarīt pāri, nesaprotu, kā to vispār var. Dzīvnieks taču tavs labākais draugs.

Iespējams, vecāki parādija tadu piemēru,ka ja neklausa,vajag iekaustīt jeb kāds cits cilvēks ir parādijis, ka tā dara un ka tas ir normāli.
04.05.2023 13:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits