Dzīve bez bērniem

 
Reitings 184
Reģ: 13.06.2022
Mana māsīca (37 gadi) nevēlas un nekad nav vēlējusies dzemdēt bērnu. Viņai ir labi bez bērniem. Un frāzes "kas Tev vecumdienās pasniegs ūdens glāzi, ko Tu atstāsi pēc sevis" utt. viņai vienaldzīgas. Būsim reāli, bērni ne vienmēr palīdz vecākiem vecumdienās, tāpēc dzemdēt bērnus, lai būtu kas palīdz vecumdienās ir muļķīgi. Es pati vēlos bērnus, bet nekad neesmu viņu nosodījusi par šādu izvēli, lai gan citi radinieki viņu ēd nost. Kādas ir jūsu domas par dzīvi bez bērniem?
26.04.2023 17:06 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
GhostGG @ 27.04.2023 11:30

Katram tak individuāli. Es vienalga turos pie tā, ja abi strādā, tad abi dara mājas darbus. Ja strādā tikai viens, tad tas kas nestrādā, neatkarīgi no dzimuma, dara mājas darbus.
Kā var izkrist tas, kas nav? ?

Ja abi strādā, abi apdara mājasdarbus un abi audzina bērnu līdzvērtīgi, vīrietis pelna vairāk kā sieviete, vīrietim ir jaieguldās finansiāli vairāk, vai arī tas ir 50:50 neatkarīgi no katra ienākumiem?
27.04.2023 11:34 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Ja abi strādā, abi apdara mājasdarbus un abi audzina bērnu līdzvērtīgi, vīrietis pelna vairāk kā sieviete, vīrietim ir jaieguldās finansiāli vairāk, vai arī tas ir 50:50 neatkarīgi no katra ienākumiem?

Tu tagad sāc sagrozīt pa savam manu pirmo komentāru. Runa bija par provider tipa vīrieti, ar ko es saprotu, un domāju arī citi, kas uztur visu ğimeni. Vismaz vēl vakar to "provider" arī nozīmēja.
27.04.2023 11:45 |
 
Reitings 69
Reģ: 19.01.2023
Pati arī negribu bērnus, ne visi cilvēki ir piemēroti būt par vecākiem, bet prieks par tiem, kuri sniedz mīlestību bērniem un uzaudzina foršus cilvēkus. Bet nezinu kāpēc mani arī kopumā atgrūž kopdzīve. Varbūt dīvaini, bet es gribētu ar vīrieti dzīvot dažādos dzīvokļos, tikties, pavadīt laiku, bet dzīvot atsevišķi. Varbūt kāda domā tāpat?
27.04.2023 11:48 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Un ko tieši vīrietis tur ieliek vairāk ja abi visu dala uz pusēm?

Pirms kaut ko komentē, vismaz iemācies kārtīgi izlasīt to, ko es rakstīju. Tas tak nebūs tev par sarežğītu?
27.04.2023 11:49 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
GhostGG @ 27.04.2023 11:45

Tu tagad sāc sagrozīt pa savam manu pirmo komentāru. Runa bija par provider tipa vīrieti, ar ko es saprotu, un domāju arī citi, kas uztur visu ğimeni. Vismaz vēl vakar to "provider" arī nozīmēja.

Es sapratu sākotnējo tekstu. Es uzdodu tev jautājumu, jo man ir interesanti uzzināt tavu atbildi. Tātad, ja vīrietis pelna vairāk par sievieti (vai otrādi), bet pārējie sadzīves darbi tiek izdalīti 50:50, bērnus ieskaitot, arī finansiālā daļa tiek dalīta tādās pat proporcijās?
27.04.2023 11:54 |
 
Reitings 277
Reģ: 18.04.2023
Sviests! Visu laiku patriarhālā sistēmā vidējais vīrietis sevi uzskata/tīja par lielāko pelnītāju ģimenē, kamēr sieviete ņemas/ās ar mājsaimniecību un bērniem. Tagad šis modelis tiek pamazītiņam izjaukts, kur māte un tēvs sadala pienākumus tā, lai abiem der.
Esmu ar mieru uzturēt savu ģimeni jebkurā situācijā, pieskatīt bērnus, ja tādi būtu. Katram vīrietim ir pienākums veltīt laiku arī mājasdarbos, jo es atvainojos, bet sieviete nav nekāda mašīna, kura var rukāt 24/7, īpaši tad, ja abi strādā. Ja vīrietis ne sūda nedara mājāss, tad tāds nekam neder.
27.04.2023 11:56 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
GhostGG @ 27.04.2023 11:49

Pirms kaut ko komentē, vismaz iemācies kārtīgi izlasīt to, ko es rakstīju. Tas tak nebūs tev par sarežğītu?

Atbildi uz iepriekšējiem jautājumiem pirms tā teiksta un palasi vēlreiz ko nokopēju no tava teksta. Nevis tēlo baigi gudro un apvaino mani ir citas kuras nepiekrīt taviem komentāriem.
Ko tieši vīrietis uztur ja sievietei ir karjera? Viņai ir karjera bet nestrādā? Atbildību uz to no sākuma.
27.04.2023 11:58 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
GhostGG Paturpinot par provider tipa attiecībām. Pieņemsim ka ģimenē vīrietis finansiāli pilnībā nodrošina, attiecīgi sieviete izpildās mājas sakārtošanā un gardās vakariņās sev, vīrietim, bērnam un vel līdzņemšanai viņas provaiderim uz darbu, paralēli audzinot bērnu.
1. Vai vīrietim ir jāpiedalās bērna audzināšanā, kopīgā laika pavadīšanā, kas iekļautu arī tādus darbus kā pampera nomaiņa, savu reizi nomazgāt bērnu, kamēr sieviete gatavo, vai apdara ko citu?
2. Vai šāda modelī sievietei var būt savs hobijs/darbs, kas nes ļoti mazus, bet tomēr ienākumus, kurus viņa patur sev? Nu teiksim tur 200€ mēnesī, ko patērē sev kosmētikai, bērnam kaut ko nopērk, vai krāj, teiksim, ceļojuma budžetam vai sev kādiem kursiem.
27.04.2023 12:04 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Es sapratu sākotnējo tekstu. Es uzdodu tev jautājumu, jo man ir interesanti uzzināt tavu atbildi. Tātad, ja vīrietis pelna vairāk par sievieti (vai otrādi), bet pārējie sadzīves darbi tiek izdalīti 50:50, bērnus ieskaitot, arī finansiālā daļa tiek dalīta tādās pat proporcijās?

Hmm es pat nezinu, man ir grūti atbildēt uz šo bez personīgā bias, jo es tādu variantu nekad nepieļautu un tādās attiecības nekad nebūtu. Bet diskusijas un argumenta pēc teiktu tā - ja vīrietim tāds modelis apmierina, tad neko sliktu neredzeu, ja viņš ir ar mieru finansiāli likt vairāk. Patiesībā es vienmēr esmu uzskatījis, ka vīrietim būtu jānodršina ğimene, neatkarīgi no tā, vai sieva strādā, vai nē, es tikai nesaprotu, kāda racionālu iemeslu vadīts viņš tādu modeli, kā tu minēji, labprātīgi izvēlētos. 😁 Bet kā saka - whatever floats your boat.
27.04.2023 12:11 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
1. Vai vīrietim ir jāpiedalās bērna audzināšanā, kopīgā laika pavadīšanā, kas iekļautu arī tādus darbus kā pampera nomaiņa, savu reizi nomazgāt bērnu, kamēr sieviete gatavo, vai apdara ko citu?
2. Vai šāda modelī sievietei var būt savs hobijs/darbs, kas nes ļoti mazus, bet tomēr ienākumus, kurus viņa patur sev? Nu teiksim tur 200€ mēnesī, ko patērē sev kosmētikai, bērnam kaut ko nopērk, vai krāj, teiksim, ceļojuma budžetam vai sev kādiem kursiem.

Ak jēziņ. Es varu runāt tikai par to kā es darītu. Tūlīt sadusmošu publiku 😁😁
1. Es personīgi pamperus nemainītu. Ar bērnu es daudz ņemtos, pat vairāk nekā daudziem varētu sķist, lai neizaug par tādu, kāds, piemēram, ir viens no jaunpienācējiem šajā forums 😂
2. Protams, ka var viņai, tapēc jau to sauc par privilēğiju nestrādāt, ka var nodarboties ar ko vien sirds kāro un ja vēl tas hobijs viņai ienes naudu, super, good for you. Par kosmētiku un skaistumkopšanu man po, man nav problēmu tādas lietas apmaksāt, tieši tā pat ar ceļojumiem, liktos dīvini prasīt pusi par ceļojumu wtf 😁
27.04.2023 12:25 |
 
Reitings 322
Reģ: 15.08.2022
Piekrītu - arguments "kas tev vecumdienās pasniegs ūdens glāzi?" ir nenormāli egoistisks. "Vot, gribu bērnu, tāpēc būs man bērns" (kaut arī reālie apstākļi nav tam piemēroti) manā skatījumā ir krietni egoistiskāk nekā "gribu dzīvot vienīgi sev".
27.04.2023 14:23 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
GhostGG @ 27.04.2023 10:23

Bet tev pašai neškiet, ka tu tagad ej pretrunā ar sevi? No vienas puses tu saki, ka vīrieši vairs nav provider tipa, bet tajā pašā laikā tu adequate to, ka sievietei ir nepieciešama karjera un pašai jāpelna nauda. Kā tad īsti ir? Nevar gribēt visu, no kaut kā ir jaatsakās. Drīzāk izskatās, ka ir tā un vienmēr tā ir bijis, ka sievietes grib visu no nekā neatsakoties, tas ir - vīrietis uztur, pašām ir karjera, un abi iegulda mājas darbos vai ņemšanos ar bērnu 50:50. Protams, ka šāds variants atsevišķai vīriešu grupai varrētu nepatikt, jo viņiem šķiet, ka viņi no savas puses ieliek vairāk, kas arī tā ir. Paskaties uz to no vīrieša skata punkta, tas vnk izklausās ļoti sūdīgs darījums. Un ironiskākais ir tas, ka tieši pašas sievietes vienu otru kaunina par to, ja kāda izvēlas atteikties no karjeras, jo tās tik sevi "notrulina, neko nemāk, vīrietis pametīs un nebūs, kur iet utt".

Varbūt ne tā izteicu savu domu.
Es neuzskatu, ka vīrietim ar sievieti mājas darbos ir jāiet 50/50.
Es personīgi esmu ar mieru darīt mājas lietas. Tas viss droši var būt uz maniem pleciem. Man patīk rūpēties par cilvēkiem mājās. Par ēdienu padomāšu, par tīru apģērbu, par uzkoptu, skaistu dzīvesvietu, par visu. Uz doto brīdi man zīdaiņa mājās nav, bet ja vēl bērns plānotos arī esmu ar mieru visas tās lietas ņemt uz sevi, tomēr mamma.
Es kā sieviete attiecīgi dodu šo savu daļu, ka man vīrietis var atnākt mājās un viņam par to visu nav jādomā. Es parūpējos šādi par savu vīrieti/ģimeni. Bet kā vīrietis rūpējas par mani dodot kaut ko pretī?
Manās attiecībās šī atdeve no vīrieša puses ir finansiāla. Man nav jādomā par rēķiniem. Tātad viņš nedomā par mājas lietām un var atpūsties, es nedodu šo 50/50 uz rēķiniem, īri, utt. Man ir prieks, jo es rūpējos par visiem, viņam ir gandarījums, jo viņš ir tas provideris.
Un jā, sievietei ir katrai jābūt savai naudai, loģiski. Bet katra protams pati izvēlas vai doties uz darbu, būvēt šo karjeru, palikt mājās, audzināt bērnus vai sākt kaut kādus mini biznesiņus vai vienalga ko. Bet ja blakus ir vīrietis kuram šādā pozīcijā vari uzticēties, ka esat viens vesels un ir šis nodrošinājums, ka vīrietis parūpējas par mājokli, sievietei dzīve ir daudz drošāka.
27.04.2023 15:18 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Lololili @ 27.04.2023 14:23
Piekrītu - arguments "kas tev vecumdienās pasniegs ūdens glāzi?" ir nenormāli egoistisks. "Vot, gribu bērnu, tāpēc būs man bērns" (kaut arī reālie apstākļi nav tam piemēroti) manā skatījumā ir krietni egoistiskāk nekā "gribu dzīvot vienīgi sev".

Tas arguments par ūdens glāzi man arī šķiet absurds. Man gan ir bērns, bet tālākais tīri filozofiski.
Balstoties uz to, ka bērnus vajag šī argumenta dēļ, to naudu ko es bērnu audzinot iztērēju, es tad tik pat labi varu woltiņam uz priekšu samaksāt, lai man to ūdens glāzi pēc 50 gadiem pie gultas kāds smuks kurjers pienes :D
Bet tāpat arī tā teiciena patiesā nozīme ir zudusi. Bērni vairs par veciem vecākiem tā nerūpējas. Neviens vairs savus vecākus pie sevis dzīvot neņem. Reti kurš arī palīdz ar rēķiniem un tādām lietām. Cik vien es zinu pieaugušus cilvēkus, viņiem pensijas vecuma vecāki ir kaut kur laukos pašpietiekami vai arī dzīvo pansionātos. Vai arī uzmetuši visiem mīksto un pavada savas pēdējās dienas kaut kur Spānijā kūrortā.
27.04.2023 15:27 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Varbūt ne tā izteicu savu domu.
Es neuzskatu, ka vīrietim ar sievieti mājas darbos ir jāiet 50/50.
Es personīgi esmu ar mieru darīt mājas lietas. Tas viss droši var būt uz maniem pleciem. Man patīk rūpēties par cilvēkiem mājās. Par ēdienu padomāšu, par tīru apģērbu, par uzkoptu, skaistu dzīvesvietu, par visu. Uz doto brīdi man zīdaiņa mājās nav, bet ja vēl bērns plānotos arī esmu ar mieru visas tās lietas ņemt uz sevi, tomēr mamma.
Es kā sieviete attiecīgi dodu šo savu daļu, ka man vīrietis var atnākt mājās un viņam par to visu nav jādomā. Es parūpējos šādi par savu vīrieti/ģimeni. Bet kā vīrietis rūpējas par mani dodot kaut ko pretī?
Manās attiecībās šī atdeve no vīrieša puses ir finansiāla. Man nav jādomā par rēķiniem. Tātad viņš nedomā par mājas lietām un var atpūsties, es nedodu šo 50/50 uz rēķiniem, īri, utt. Man ir prieks, jo es rūpējos par visiem, viņam ir gandarījums, jo viņš ir tas provideris.

Super, šis jau ir labais, tas ko es arī visu laiku esmu teicis. Redzēsim, vai tu kā sieviete šo uzrakstot, dabūsi naidīgus komentārus pretī :D
27.04.2023 15:29 |
 
Patīk
Reitings 2691
Reģ: 08.05.2022
Pašlaik bērnus nevēlos un arī neplānoju. Vecāki jau pieņēmuši , ka nebūs, bet cerība viņiem vēl ir. Tomēr vēl kādu mazbērnu viņiem gribās. Es jau saku, nezinu kas būs pēc gadiem pieciem, varbūt mana domāšana kardināli mainīsies un es bērnus gribēšu, bet tagad noteikti nē. Šķiet neesmu arī nemaz tam gatava, lai gan gadi jau sen atļauj. Man patīk tā brīvība, varu lēkt uz visām debess pusēm, ja ir bērniņš tad tā ir ļoti liela atbildība, finanses, viss, viss iet par un ap bērnu un + baigi biedē tā doma par dzembdībām kā tādām . Dažreiz liekas, ka pati vēl esmu bērns, pāraudzis, bet tomēr bērns..😅
27.04.2023 15:38 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
GhostGG @ 27.04.2023 11:18

Hmm nu, piemēram, tas, ka vīrietim ir jāuztur visa ğimene un par visu jāmaksā, bet tajā pašā laikā arī mājas darbos jāiegulda 50:50? Vnk wtf. Tas jau vien daudz ko pierāda un pasaka, ka to nesaproti un ka tev vispār šāds jautājums rodas ?

Tam, ka tādā gadījumā tas ir sūdīgs variants, es piekrītu. Es arī neuzskatu, ka tas būtu godīgi, ja vīrietim ir par visu jāmaksā, bet mājas darbi jādara uz pusēm, bērns jāaprūpē tikpat uz pusēm, utt. Ja ir šis 50/50 modelis, tad viss ir 50/50, arī rēķini.
Kā jau minēju, manā attiecību modelī vīrišķim nav jādomā par neko kas notiek mājās. Ja zeķes tiek iemestas veļas grozā, pēc divām dienām viņas tīras būs atpakaļ atvilknē.
Bet tam 50/50 uz visu es vienkārši nevaru piekrist, jo 1. tas ir takā dzīvot ar roommate. Tik pat labi vēl ēst katrs sev varētu taisīt. Un katrs savu šķīvīti mazgāt. 2. tieši tā tiek izrādītas rūpes vienam par otru ikdienā. Abi zin, ka viens kaut kādā savā veidā par otru rūpējas.
27.04.2023 15:38 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
GhostGG @ 27.04.2023 15:29

Super, šis jau ir labais, tas ko es arī visu laiku esmu teicis. Redzēsim, vai tu kā sieviete šo uzrakstot, dabūsi naidīgus komentārus pretī :D

Saprotu, kur tur iepriekš varēja pārprast manu domu. Doma bija tāda, ka kaitina situācijas, kad sieviete acīmredzami dara pilnīgi visu mājās, bet arī uz rēķiniem viņai liek iet uz pusēm. Ja ir pilna sievietes atdeve viņas lomā, kur tad ir pilna vīrieša atdeve viņa lomā?
27.04.2023 15:46 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Saprotu, kur tur iepriekš varēja pārprast manu domu. Doma bija tāda, ka kaitina situācijas, kad sieviete acīmredzami dara pilnīgi visu mājās, bet arī uz rēķiniem viņai liek iet uz pusēm.

Nu jā, tas tak, protams, ir galīgi garām, tur nemaz nav ko diskutēt.
27.04.2023 15:53 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Jā, tas par tām vecumdienām tiešām ir neiedomājami debīls arguments. Es personīgi ceru, ka līdz vecumdienām nenodzīvošu, bet ja tomēr, tad nekad mūžā un nekādos apstākļos nebūtu ar mieru dzīvot uz kakla saviem bērniem. Kā vispār ko tādu var iedomāties? Dzīvotu vai nu viena (vai ar vīru) savās mājās vai pansionātā vai visdrīzāk, kā jau te minēja, kādā Spānijas kūrortā. Un par to maksātu es pati, jo tas taču ir loģiski, ka par savām finansēm jāparūpējas pašam un par to jāsāk domāt jau ļoti laicīgi.
27.04.2023 16:42 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Lorra @ 27.04.2023 15:38
Pašlaik bērnus nevēlos un arī neplānoju. Vecāki jau pieņēmuši , ka nebūs, bet cerība viņiem vēl ir. Tomēr vēl kādu mazbērnu viņiem gribās. Es jau saku, nezinu kas būs pēc gadiem pieciem, varbūt mana domāšana kardināli mainīsies un es bērnus gribēšu, bet tagad noteikti nē. Šķiet neesmu arī nemaz tam gatava, lai gan gadi jau sen atļauj. Man patīk tā brīvība, varu lēkt uz visām debess pusēm, ja ir bērniņš tad tā ir ļoti liela atbildība, finanses, viss, viss iet par un ap bērnu un + baigi biedē tā doma par dzembdībām kā tādām . Dažreiz liekas, ka pati vēl esmu bērns, pāraudzis, bet tomēr bērns..?

👍
28.04.2023 01:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits