Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Zobu taisnošana ar kapēm- pieredze/atsauksmes

 
10 gadi
Reitings 7721
Reģ: 21.03.2014
Sveikas! Lūgums padalīties tām, kas ar kapēm taisnojušas zobus pieaugušā vecumā.
Vai es pareizi saprotu, ka jāievero stingrs režīms un kapes drīkst noņemt tikai uz īsu brīdi paēdot,pēc tam jāiztīra zobi un jāliek kapes atpakaļ.
Vai tas neapgrūtina dzīvi, jo sanāk, ka vienmēr jābūt iespējai izmazgāt zobus pēc ēšanas?
Mājas/biroja cilvēkam ideāli. Bet ja darbs ir āra uz lauka? Un jau jāievēro stingrs režīms attiecībā uz ēšanu (regulāras ēdienreizes un uzkodas starp edienreizēm, respektīvi ik pēc 2 h kkas jāapēd). Tad man šķiet šo ar kapēm varētu būt grūti apvienot.
Kāda ir pieredze ceļojumos utt.?
Cik apgrūtinoši tas viss ir?
Vai man jāgatavojas visur līdz stiept ūdens bačoks, lai varu tos zobus iztīrīt, arī, teiksim mežā vai kalnos esot.
19.04.2023 09:14 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Ja ēd ik pa 2 stundām, tad kapes nebūs labs variants, jo, pirmkārt, zobus sabeigsi tīrot nezin cik reizes dienā, otrkārt, tā kā uz zobiem ir attachmenti, uz kuriem kapes daļēji turas, visu laiku ņemot viņas nost un liekot atpakaļ var tos sabojāt, tāpēc arī kapju izgatavotāji iesaka kapes ņemt nost cik reti iespējams.
19.04.2023 10:37 |
 
10 gadi
Reitings 934
Reģ: 21.10.2009
Paskaties IG Kristina Andža, viņai highlights saglabāts daudz info par pieredzi ar kapēm.
19.04.2023 10:39 |
 
Reitings 8646
Reģ: 06.07.2022
Vispār ja bieži ēd un kur nu vēl ja patīk dzert bieži kafiju, kapes sanāk naudas izšķiešana. Labāk tad breketes - ir tas dzelzītis mutē un viss, var ēst un dzert mierīgi, tikai pēc ēšanas jāpaskatās spogulī, vai nav kāda dille palikusi redelē. Ar kapēm ir tas joks, ka neviens nav izgudrojis materiālu, kas neiekrāsojas, tāpēc tās jāņem ārā katru reizi, kad kaut ko krāsainu gribas ielidināt mutē. Apgrūtinoši. Taču skats estētiskāks nekā ar breketēm.
19.04.2023 10:46 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Ar kapēm ir tas joks, ka neviens nav izgudrojis materiālu, kas neiekrāsojas, tāpēc tās jāņem ārā katru reizi, kad kaut ko krāsainu gribas ielidināt mutē.

Tur ir ne krāsas problēma, bet tas, ka košļājot ar kapēm var sabojāt pašas kapes, un karsti ēdieni/dzērieni var mainīt to formu, kas tad attiecīgi mainīs zobu novietojumu. Plus, ēdiens jau tāpat nokļūs zem kapēm un bojās zobus, ja tiks tur tā arī atstāts.
19.04.2023 10:51 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Tavā situācijā breketes ir labāka izvēle. Bet ar breketēm arī zobi cītīgi jātīra, vismaz 1x dienā kārtīgi ar zobu diegu un speciālām starpzobu birstītēm viss jāizberž.
Biežāk par 3x dienā zobus ar zobubirsti gan nav vēlams tīrīt.
19.04.2023 11:08 |
 
Reitings 3713
Reģ: 10.01.2023
greece @ 19.04.2023 10:37
Ja ēd ik pa 2 stundām, tad kapes nebūs labs variants, jo, pirmkārt, zobus sabeigsi tīrot nezin cik reizes dienā, otrkārt, tā kā uz zobiem ir attachmenti, uz kuriem kapes daļēji turas, visu laiku ņemot viņas nost un liekot atpakaļ var tos sabojāt, tāpēc arī kapju izgatavotāji iesaka kapes ņemt nost cik reti iespējams.
kurš ēd ik pēc divām stundām? OMG…
19.04.2023 12:45 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Vārdotāja @ 19.04.2023 12:45
kurš ēd ik pēc divām stundām? OMG…

Es, visu dienu visu laiku 😂
Reāli neizju vai kapes vai breketes izvēlēties, man zobi ātri bojājas un bail ar breketēm iedzīvoties kariesā. Par ja apzinīgi tīra, tāpat var gadīties
19.04.2023 12:47 |
 
Reitings 277
Reģ: 18.04.2023
Lula @ 19.04.2023 12:47

Es, visu dienu visu laiku ?
Reāli neizju vai kapes vai breketes izvēlēties, man zobi ātri bojājas un bail ar breketēm iedzīvoties kariesā. Par ja apzinīgi tīra, tāpat var gadīties
Tam domāts mutes irrigātors, maksā ap 60+ EUR, dažādi režīmi, un aplikuma nav pēc tā lietošanas
19.04.2023 12:49 |
 
10 gadi
Reitings 7721
Reģ: 21.03.2014
Paldies par viedokļiem! Man jau ārstēšanas plāns sastadīts par labu kapēm.
Bet tagad tikai aizdomājos par to cik piņkerīgi tas viss. No vienas puses stingrs režīms un nebūs baigi bieža našķēšanās, varbūt no vienas starpēdienreizes varētu dienā arī mēģināt atteikties uz taisnošanas laiku. Laba diēta vispār sanāk.
19.04.2023 13:34 |
 
Reitings 3713
Reģ: 10.01.2023
Lula @ 19.04.2023 12:47

Es, visu dienu visu laiku ?
Reāli neizju vai kapes vai breketes izvēlēties, man zobi ātri bojājas un bail ar breketēm iedzīvoties kariesā. Par ja apzinīgi tīra, tāpat var gadīties
nu tur tad ir tas atrisinājums, kāpēc bojājas :D
19.04.2023 13:54 |
 
10 gadi
Reitings 7721
Reģ: 21.03.2014
Tigeriene @ 19.04.2023 18:06
Tu domā kapi - https://lirp.cdn-website.com/318c110b/dms3rep/multi/opt/zobu-kapes-nakts-kapes-profilakse-zobu-estetika-electa-jpg+%281%29-640w.jpg vai plati - https://www.mtairysmiles.com/wp-content/uploads/2022/07/orthodontic-appliance-scaled.jpg?
kapes!
19.04.2023 19:44 |
 
10 gadi
Reitings 2704
Reģ: 25.05.2009
Taisnoju zobus ar kapēm pieaugušā vecumā un vispār nebija grūti pierast pie jaunā režīma. Varbūt pirmo nedēļu bija diskomforts, kamēr biju piešāvusies pie kapju izņemšanas un ielikšanas. Tad es gan 2x padomāju vai man tiešām vajag to vienu cepumu apēst un pēc tam iet tīrīt zobus vai es varu tomēr iztikt bez tā viena cepuma. Tas savā ziņā arī sakārtoja manu ēšanas režīmu un tik bieži vairs neēdu nevajadzīgus našķus. Vislabāk ir, ja zobus iztīra pirms kapju likšanas atpakaļ, bet ja tas nav iespējams, tad vismaz jāizskalo ar mutes tīrīšanas līdzekli. Bija dienas, kad nedaudz pagrēkoju un kapes man bija ilgāk laukā no mutes nekā tās 2 stundas, piem. dodoties uz vakariņām ārpus mājas, bet viss tāpat iztaisnojās smuki.
Attachmentus kā man uzlika pirmajā reizē, tā ar tiem nebija nekādu problēmu- turējās visu kapju nēsāšanas laiku, nekur nekas nenokrita. Un man nebija nekāda rekomendācija no manas zobārstes par to, ka jāmēģina kapes ņemt ārā reti, lai nenokrīt attachmenti. Viņa tikai minēja, ja kaut kas notiek, lai dod ziņu un nāk uzlikt jaunu attachment, bet kā jau minēju pēc tā nebija vajadzības. Attachmenti ir uzlikti pēc tāda paša principa, kā plombes un cik bieži gadās, ka tev izkrīt plombe no zoba?
19.04.2023 19:59 |
 
10 gadi
Reitings 2704
Reģ: 25.05.2009
EmilijaArm @ 19.04.2023 10:46
Vispār ja bieži ēd un kur nu vēl ja patīk dzert bieži kafiju, kapes sanāk naudas izšķiešana. Labāk tad breketes - ir tas dzelzītis mutē un viss, var ēst un dzert mierīgi, tikai pēc ēšanas jāpaskatās spogulī, vai nav kāda dille palikusi redelē. Ar kapēm ir tas joks, ka neviens nav izgudrojis materiālu, kas neiekrāsojas, tāpēc tās jāņem ārā katru reizi, kad kaut ko krāsainu gribas ielidināt mutē. Apgrūtinoši. Taču skats estētiskāks nekā ar breketēm.

Nu nezinu vai breketes ir ērtākais variants, man draudzenei šobrīd ir un es skatos, kā viņa mokās, kad esam kaut kur ārpus mājas un nolemjam aiziet paēst. Ja nesen bijusi pievilkšanas, tad zobi ir jūtīgi tad viņa nevar ieēst neko graužamu vai stipri kožamu. Ar kapēm man tādu problēmu nebija- ja zobi bija ļoti jūtīgi pēc jauna kapju pāra ielikšanas, tad kapes varēja izņemt kaut uz pāris minūtēm, atpūtināt zobus un ēst, ko grib. Ar breketēm viņa pēc katras ēdienreizes tāpat skraida uz dāmistabu, skatīties vai ēdiens ir jāiztīra no zobiem un tad jānoņemās ar ēdiena dabūšanu laukā no breketēm. Ar kapēm, pēc tās pašas ēšanas, aizej uz dāmistabu, iztīri zobus un liec atpakaļ kapes, nekur nekas nav jācākarējas ar ēdiena izvilkšanu no starpām.
19.04.2023 20:09 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Nav starpības, vai liek kā bērnam vai pieaugušajam. Kad sanāk, tad liek (labāk protams, ātrāk, jo tad vieglāk - ātrāk šis būs garām). Es ar visām 3 lietām taisnoju. Ā, vēl ceturtā - stieplīte/stīpa pie zobiem pielīmēta (vēl joprojām 😂). Teorētiski jau sen, sen vajadzēja noņemt (vismaz man tā liekas), bet nu man vispār netraucē. Tā, ka manis pēc var palikt visu mūžu. 😂😂
Par kapi: katram jau citādāks valkāšanas ilgums/režīms. Man bija tā, ka (un šeit es varu saputroties) sākumā visu laiku jāliek, izņemot, protams, kad ēd. Vēlāk pārgāja uz to, ka tikai pa nakti liek. Bet varbūt bija pilnīgi otrādi, es īsti neatceros.
Ēst var visu.
Njā, zobus labāk tīrīt biežāk, bet ne jau pilnīgi pēc katra nieka apēšanas. Ja bail, tad jāmaina paradumi un jāatsakās no starpēdienreizēm.
Jāuzmanās, lai netiek pazaudēta un lai netīšām neuzkāpj virsū, ja gadās, ka nokrīt zemē (ne jau no mutes, bet kad ir izņemta un nolikta kaut kur 😀).
Ja ilgāku laiku neliksi, tad pēc tam, kad ieliksi atkal atpakaļ, drausmīgi sāpēs (sajūta starp niezēšanu un sāpēšanu) zobi. Bet pēc dienas, divām atkal būs ok, atkarībā no tā, cik ilgu pauzi būsi ieturējusi.)
19.04.2023 20:48 |
 
Reitings 15
Reģ: 24.09.2018
Ir baigais čakars. Notievēju lietojot kapes, jo sāku ēst 2x dienā, lai nebūtu tik bieži jāliek ārā/iekšā.
Pirmajās nedēļās katru reizi izņemt bija mocības, jo viņas riktīgi stingri turās, bez maz vai iesprūst.
Pēc tam palika vieglāk izņemt, bet tad pēkšņi ārstēšanās plānā uzradās kaut kādas gumijas (sakodienam), par kurām pirms tam neko nebiju dzirdējusi. Tad atkal pusgadu katru reizi pēc ēšanas jāmēģina mutes dobumā uz kapes robiņa uzmaukt gumiju.
Ciemos un kafejnīcās vispār neēdu pusotru gadu. Un, ja izņemot ārā kapes neiztīra, viņas sāk smirdēt. Vispār viņas jau pēc nedēļas sāk ost, tāpēc labāk tādu plānu, kur jauns kapju komplekts katru nedēļu.
Jābūt lielai apņēmībai, lai taisnojot zobus ar kapēm nesabojātu zobus.
20.04.2023 00:08 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Tigeriene @ 19.04.2023 20:48
Nav starpības, vai liek kā bērnam vai pieaugušajam. Kad sanāk, tad liek (labāk protams, ātrāk, jo tad vieglāk - ātrāk šis būs garām). Es ar visām 3 lietām taisnoju. Ā, vēl ceturtā - stieplīte/stīpa pie zobiem pielīmēta (vēl joprojām ?). Teorētiski jau sen, sen vajadzēja noņemt (vismaz man tā liekas), bet nu man vispār netraucē. Tā, ka manis pēc var palikt visu mūžu. ??
Par kapi: katram jau citādāks valkāšanas ilgums/režīms. Man bija tā, ka (un šeit es varu saputroties) sākumā visu laiku jāliek, izņemot, protams, kad ēd. Vēlāk pārgāja uz to, ka tikai pa nakti liek. Bet varbūt bija pilnīgi otrādi, es īsti neatceros.
Ēst var visu.
Njā, zobus labāk tīrīt biežāk, bet ne jau pilnīgi pēc katra nieka apēšanas. Ja bail, tad jāmaina paradumi un jāatsakās no starpēdienreizēm.
Jāuzmanās, lai netiek pazaudēta un lai netīšām neuzkāpj virsū, ja gadās, ka nokrīt zemē (ne jau no mutes, bet kad ir izņemta un nolikta kaut kur ?).
Ja ilgāku laiku neliksi, tad pēc tam, kad ieliksi atkal atpakaļ, drausmīgi sāpēs (sajūta starp niezēšanu un sāpēšanu) zobi. Bet pēc dienas, divām atkal būs ok, atkarībā no tā, cik ilgu pauzi būsi ieturējusi.)

Jā, aizmirsu par pašu kapu tīrīšanu. Tas obligāti jādara. Tāpat kā zobus - ar zobu birsti un pastu. Tikai kāpēm zobu birsti vajag izvēlēties mīkstu, lai nesaskrāpētu virsmu. Bet daudz arī nevajag pastu, jo vienkārši pasta ir abrazīva viela.
20.04.2023 07:50 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
cyanus @ 20.04.2023 00:08
Ir baigais čakars. Notievēju lietojot kapes, jo sāku ēst 2x dienā, lai nebūtu tik bieži jāliek ārā/iekšā.
Pirmajās nedēļās katru reizi izņemt bija mocības, jo viņas riktīgi stingri turās, bez maz vai iesprūst.
Pēc tam palika vieglāk izņemt, bet tad pēkšņi ārstēšanās plānā uzradās kaut kādas gumijas (sakodienam), par kurām pirms tam neko nebiju dzirdējusi. Tad atkal pusgadu katru reizi pēc ēšanas jāmēģina mutes dobumā uz kapes robiņa uzmaukt gumiju.
Ciemos un kafejnīcās vispār neēdu pusotru gadu. Un, ja izņemot ārā kapes neiztīra, viņas sāk smirdēt. Vispār viņas jau pēc nedēļas sāk ost, tāpēc labāk tādu plānu, kur jauns kapju komplekts katru nedēļu.
Jābūt lielai apņēmībai, lai taisnojot zobus ar kapēm nesabojātu zobus.

Tu domā tās gumijas, kas satur kopā žokli?
20.04.2023 07:56 |
 
10 gadi
Reitings 7721
Reģ: 21.03.2014
Paldies visām, kas dalījās.
Kā jau minēju, man atpakaļ ceļa īsti vaira nav, jo kapes jau ir pasūtītas.
Gribēju tik dzirdēt atsauksmes un reàlu pieredzi.
20.04.2023 20:10 |
 
Reitings 234
Reģ: 16.08.2017
Ar kapēm ir okey. Ņēmu ārā,ēdu kad vajadzēja. Tas būtu sīkums,bet kad pasaka,ka vajadzēs vēl uz pusi vairāk kapes un esi rēķinājies par citu summu,tad ir kā ir. Iztaisnoja,cik varēja,jo viens zobs vispār negribēja griezties. Un man šobrīd tāpat nepatīk līdz galam,jo tiešam pagriezās maz.
Ceļojumos easy. Ņēmu ārā un ēdu. Zobu diegu gan vajadzēja līdzi vienmēr. Attachmenti man vieneiz nokrita,jo nebija kārtīgi uzlikts. Ne manas vainas dēļ, bet kopumā tie ir pietiekoši stingri. Kafiju gan sāku dzert ar pienu,lai paši attachementi nepaliktu brūni. Nezinu vai piena liešana klāt,ko deva... bet beigās bija ok.
20.04.2023 23:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits