Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dilemma vai palikt

 
Reitings 51
Reģ: 02.10.2016
Sveikas, meitenes! 😊
Labprāt vēlētos uzklausīt viedokļus, padomus, iespējams, kāda ir bijusi līdzīgā situācijā.
Būtībā situācija ir tāda, ka es drauga dēļ pametu savu dzīvi Latvijā un aizbraucu dzīvot pie viņa uz ārzemēm. Godīgi sakot, kad braucu prom, īsti nedomāju par tādām lietām kā reāli būs svešā valstī iedzīvoties utml., jo biju pārliecināta, ka iedzīvoties man nebūs problēmu.
Tātad, ir pagājis kāds laiks, esmu joprojām te, un esmu sapratusi, ka mani ļoti velk atpakaļ uz mājām, Latviju. Tā kā ja sākumā es ik pa reizēm aizdomājos, ka labprāt atgrieztos Latvijā, tad tagad es par to domāju gandrīz katru dienu un smeldz sirds. Lieta ir tāda, ka mums ar draugu kopā ir ļoti labi, tāpēc man nav iemesla aizbraukt - teiksim, ja mūsu attiecības būtu toksiskas, es jau sen būtu prom, bet mums viss ir ļoti labi, tāpēc ir šī dilemma - palikt te ar draugu bet ilgoties pēc mājām, vai visu pamest, braukt atpakaļ un sākt jaunu dzīvi?
Ne bērnu, ne kopīga īpašuma, nekā tāda saistoša kopā mums nav, pati esmu in mid-twenties, man šīs ir pirmās nopietnās attiecības.
12.04.2023 17:46 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Tu taču zini tas pamatā pāriet
Agri vai vēlu. Uz Latviju ciemos varēsi braukt. Meklē darbu, hobiju, kursus. Izbaudi jauno valsto, izbraukā, izstaigā muzejus nu visu.
12.04.2023 17:49 |
 
Reitings 51
Reģ: 02.10.2016
Darbs man ir, tā nav problēma. Šķiet, ka problēma kā tāda ir ka nekas ko daru te, man nesagādā prieku, kas iepriekš sagādāja, pēdējā laikā viss ko vēlos ir atgriezties
12.04.2023 17:52 |
 
Reitings 153
Reģ: 26.07.2022
brauc prom. Varbūt ja sailgosies varēsi pēc pāris mēnešiem atgriesties. Nav iespējams tā uz sitienu pArcelties dzīvot uz citu valsti!
12.04.2023 17:56 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Ja nav noslēpums, kādā valstī esi? Katra vieta piedāvā citādāku vidi, citas izklaides. Vispār žēl, neapskaužu tādu situāciju :(
12.04.2023 17:57 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Anchy @ 12.04.2023 17:52
Darbs man ir, tā nav problēma. Šķiet, ka problēma kā tāda ir ka nekas ko daru te, man nesagādā prieku, kas iepriekš sagādāja, pēdējā laikā viss ko vēlos ir atgriezties
Nu pagaidi vēl mazliet. Atvaļinājumā apciemosi LV. Atrodi draugus hobiju, kādu mazu mērķi.
12.04.2023 18:01 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Cik ilgi jau tur dzīvo? Vai zini valodu? Ir kādi draugi? Kā patīk pati valsts?
12.04.2023 18:04 |
 
Reitings 51
Reģ: 02.10.2016
Dzīvoju gandrīz nepilnus 2g, zinu valodu, esmu dienvidvalstī. Valsts kā tāda patīk, piemēram, ceļot, dzīvot nu tā so so, karstais klimats neaizrauj galīgi
12.04.2023 18:09 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Anchy @ 12.04.2023 18:09
Dzīvoju gandrīz nepilnus 2g, zinu valodu, esmu dienvidvalstī. Valsts kā tāda patīk, piemēram, ceļot, dzīvot nu tā so so, karstais klimats neaizrauj galīgi

Ah, nu skaidrs, tieši domāju, ja esi siltajā valstī tad jau visādas iespējas to pabaudīt, bet tev karstumiņš nevisai.
Laikam 2 gadi ir pietiekami, lai 100% saprastu, ka neiedzīvosies, vai ne?
12.04.2023 18:14 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Anchy @ 12.04.2023 18:09
Dzīvoju gandrīz nepilnus 2g, zinu valodu, esmu dienvidvalstī. Valsts kā tāda patīk, piemēram, ceļot, dzīvot nu tā so so, karstais klimats neaizrauj galīgi

Kas tev nepatīk dzīvē tur? Arī vienas valsts ietvaros - īpaši lielākas - dažādos reģionos un pilsētās dzīvesveids un klimats var krietni atšķirties. Ja jums ir ļoti labas attiecības, vispirms varat mēģināt paceļot pa to valsti, varbūt ir kādas citas pilsētas, kas tev iepatīkas vairāk, un varat pārvākties uz turieni? Es pati esmu vairākās vietās dzīvojusi, arī vienas valsts ietvaros, un tā mēdz būt, ka vienā pilsētā ir ļoti vienmuļa dzīve, vispār nekā laba nav, bet aizbrauc uz citu pilsētu un pilnīgi cita atmosfēra, ātri parādās draugi, daudz foršas lietas, ko darīt utt. Tādā vietā jau ir daudz vieglāk iedzīvoties.
12.04.2023 18:18 |
 
Reitings 51
Reģ: 02.10.2016
Esmu daudz domājusi, vai tā ir konkrētās pilsētas vaina vai kā, bet kas man pietrūkst ir manas ģimenes, manu draugu, kas palika Latvijā, mūsu kultūra + sava izskata dēļ cilvēki uzreiz pamana ka neesmu vietējā un vienmēr pirmie jautājumi ir saistībā ar to, no kurienes esmu, kas tā kā vienmēr atgādina, ka esmu iebraucēja un ar laiku tas ir palicis arī nomācoši, tā sajūta, ka tu vienmēr būsi tas svešais, nevis savējais tomēr
12.04.2023 18:24 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Anchy @ 12.04.2023 18:24
Esmu daudz domājusi, vai tā ir konkrētās pilsētas vaina vai kā, bet kas man pietrūkst ir manas ģimenes, manu draugu, kas palika Latvijā, mūsu kultūra + sava izskata dēļ cilvēki uzreiz pamana ka neesmu vietējā un vienmēr pirmie jautājumi ir saistībā ar to, no kurienes esmu, kas tā kā vienmēr atgādina, ka esmu iebraucēja un ar laiku tas ir palicis arī nomācoši, tā sajūta, ka tu vienmēr būsi tas svešais, nevis savējais tomēr

Nu jā, skaidrs, valsts nav vainīga, vienkārši pietrūkst mājas.
Pēc tava pirmā ieraksta izklausījās, ka vairāk sliecies uz pārvākšanos atpakaļ.
Vai ir kāda iespēja, ka jūs pēc kāda laika varētu to darīt kopā?
12.04.2023 18:37 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Svešiniekiem tu noteikti paliksi svešā, bet ja tev tur parādīsies draugi, vai arī drauga ģimenē, vai kad (ja) jums būs sava ģimene - tur jau tu būsi savējā. Izklausās, ka tev šobrīd neveidojas sociālais loks tajā valstī? Tas noteikti ir liels šķērslis, lai iedzīvotos.
12.04.2023 18:38 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Draugi/bērni nemainīs to ka viņa neizskatās pēc vietējās vai to ka nepatīk karstums.
Ar draugu esi runājusi par šo tēmu? Ko viņš saka. Ja atgrieztos LV tad par ko strādātu vai spētu izdzīvot tā kā tev patīk?
Mana tante 10 gadus dzīvo ārzemēs bet viņai tieši pretēji patīk tā uzmanība, ka visi pamana nav vietējā un taujā no kurienes utt.
Grūti tev ko ieteiktu, jo laikam vienīgais šķērslis kas tevi tur tajā valstī ir draugs.
12.04.2023 18:49 |
 
Reitings 51
Reģ: 02.10.2016
Vina profesijas del mums braukt uz lv ir butiba neiespejami, vismaz paslaik - ir jazina valsts valoda tad. Socialais loks jaa, nav isti izveidojies, jo esmu diezgan introverts cilveks un visi mani draugi nakusi dabiga cela - no skolas, pulciniem utt, bet te ir speciali tam loti daudz laika javelta, lai izveidotu dzilas draudzibas
12.04.2023 19:10 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Godīgi sakot, es teiktu, lai brauc atpakaļ. Tur jau tā lieta, ka nevienam nevajag palikt tur kur nepatīk.
No sākuma parunā ar draugu. Pasaki kā jūties un, ka ilgi par to domā, kā viņš uz to visu skatās.
Un mēģiniet kaut ko izdomāt.
Vari mēģināt paņemt atvaļinājumu un atbraukt uz LV uz kādu nedēļiņu. Var gadīties, ka visa gribēšana pāries. Varbūt tieši otrādi, sapratīsi, ka noteikti gribi atpakaļ.
Varat ar draugu izrunāt visas iespējas un rīcības plānus. Jo nu palikt tev tur, arī nav variants, jo ar laiku vienkārši sāksi ienīst dzīvi un būsi neapmierināta. Ja nepatīk apkārtējā vide, tad cilvēki bieži vien paliek neapmierināti. Sākas strīdi, slikts garastāboklis, tas arī nav labi.
12.04.2023 21:13 |
 
10 gadi
Reitings 2705
Reģ: 25.05.2009
Es tev arī ieteiktu paņemt no sākuma ilgāku atvaļinājumu, kura laikā aizbrauc uz Latviju un padzīvojies tur, lai saprastu vai tiešām gribi atgriezties Latvijā. Un ieteiktu nedarīt to, kad tiek svinēti kādi svētki, kā piem. Jāņos, kad visiem ir brīvdienas, visi ballējas un ārā ir labs laiks, bet parastā darba nedēļā. Jo, ja sociālā dzīve ir tas, kas tev pietrūkst, tad aizbraucot uz Latviju svētku laikā, protams tu atradīsi ielāpu iztrūkstošajai sociālai dzīvei ārzemēs, jo visiem būs priekš tevīm laiks un būs tās kopā sanākšanas. Parastā darba nedēļā labāk sapratīsi, kā šajā laikā ir mainījusies sociālā dzīve tavam Latvijas draugu lokam un iespējams atklāsies tas, ka arī taviem draugiem, kļūstot vecākiem un veidojot ģimenes, vairs nav tik daudz laika, lai sanāktu kopā, kā vecajos labajos laikos. Tie ir arī mani personīgie novērojumi, es arī mid-twenties daudz tusējos ar saviem Latvijas draugiem, bija regulāras kopā sanākšanas, teātri, ballītes, viss kā pienākas, tad es pārvācos uz ārzemēm un pagāja vairāki gadi, kuru laikā visi kļuvām vecāki, uzradās ģimenes dzīves, kāpšanas pa karjeras kāpnēm utt un pat tā draugu daļa, kas palika Latvijā, vairs nesanāk kopā tik bieži, kā tas bija mid-twenties. Tā, kā ja tava vecā sociālā dzīve ir tas pēc kā tu ilgojies Latvijā, tad nav garantijas, ka atgriežoties Latvijā, viss būs tāpat kā iepriekš.
12.04.2023 21:34 |
 
Reitings 3059
Reģ: 29.12.2022
Dzīvoju tieši tāpat kā Tu, ārzemēs, katru dienu mocījos. Saņēmos un aizbraucu. Pēc mēneša izšķiros ar savu draugu,kurš palika tur un mana dzīve gāja tikai uz augšu, sākās nepārspīlēti labākie gadi manā dzīvē. Man tad bija 21-22 laikam. Tad atradu tagadējo vīru un esmu pateicīga sev par tā brīža izvēli. 😂
12.04.2023 21:59 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Klausi sajūtām.
Vari pamēģināt dienu padzīvot ar apziņu, ka esi nolēmusi pārvākties un vēl vienu dienu ar apziņu, ka paliec ārzemēs. Pačeko kā jūties katrā situācijā
12.04.2023 23:28 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Dzīvoju ārzemēs un šī būs tikai mana personīgā pieredze: kopš 9.klases katru vasaru braucu uz ārzemēm, man puse ğimenes te. Katru vasaru pēc mēneša jau gribējās mājās. Mājās bija draugi, mana sociālā dzìve - viss. Ļoti pietrūka.
Kad pēc augstskolas aizbraucu uz ārzemēm uz pāris mēnešiem.. tā arì nekad nepārvācos atpakaļ.
Atšķirība abos gadījumos bija tāda, ka aizbrucot pëc augstskolas es šeit uzreiz iefiltrëjos vietējā sabiedrìbā. Uzreiz atradu draugus, domubiedrus, sapratu kas man patīk un iemīlēju šo valsti. Latviju mīlu, bet te mani ļoti pievelk.
Otrs variants - man ir draudzene kas ārzemēs nodzīvoja 10 gadus un vienmër gribēja atpakaļ. Viņa ar vietējiem nedraudzējās, dzīvoja tikai latviskā vidē, latviešu TV, ēdieni, pāris latviešu draugi. Bet kategoriski atteicās iedraudzēties ar vietëjiem, vietējo kultūru, visu.. tagad ir pārcëlusies uz LV un ir ļoti laimīga. Šī vide nebija viņai un tas nav nekas slikts.
Secinājums - ja Tava vide ārzemēs ir tikai latviska (tas nav nekas slikts!), tad ilgosies pēc mājām ļoti, jo visu centīsies izveidot ārzemēs it kā būtu mājās, BET brīdī, kad sevi atver jaunām iespējām un iespaidiem, atveras cits lìmenis, tā ir mana pieredze. Man ir draugi tagad no pus pasaules un mans redzesloks ir tik ļoti paplašinājies, man grūti iedomāties, ka es dzīvotu atpakaļ Latvijā. Iespējams tāpēc, ka man ir vajadzīga daudzveidīgā vide, cilvēki ar tik daudz dažādām pieredzēm, piedzīvojumiem - katru dienu redzu/iemācos ko jaunu.
Bet katrs ir citādāks. Ja vienīgais cilvēks, esot ārzemēs, ir Tavs draugs, ar ko pavadi laiku, tad tas noteikti var justies vientuļi un velkme uz mājām ir saprotama. Es pārvācos, kad man bija ap 24. Tas cilvëks, kas biju tad, nav tas pats, kas esmu šobrìd. Ja tiecies pëc izaugsmes un sevis attīstības, tad lēciens jaunā vidē ir tas, kas vajadzīgs.
12.04.2023 23:42 |
 
Reitings 14327
Reģ: 29.08.2022
Vairāk vai mazāk piekrītu tām, kas saka klausīt iekšējām sajūtām.
Divi gadi tiešām ir diezgan daudz. Galvenais ir pašai saprast vai tā sajūta ir visu laiku (nu tā, ka no rīta piecelies un ir, tā ar sanāk visu dienu ar to sajūtu nodzīvot un vakarā gulēt ejot), vai tik ik pa brītiņam uznāk ilgas.
Man ļoti daudzi pazīstamie, kas dzīvo ārpus LV, ik pa laikam brauc ciemos uz LV, uz mēnesi vai tamlīdzīgu laika periodu. Varbūt tas palīdzētu…
Ja tev atgādina, ka tu esi iebraucēja, varbūt tas nav ļauni domāts. Dienvidu valstīs gana daudzas Eiropietes dzīvo un ir pat ieprecējušās. Man liekas, ka varētu būt, ka tas nav tik daudz kā aizvainojums, vienkārši tīri dabiska interese par to, no kurienes tu esi.
Un galu galā, ja nu tu tomēr paliec, nav draugu un gribas justies tuvāk mājām, facebook ir gana daudz grupas, kuras ir veltītas latviešiem ārzemēs. Zinu, ka vairākās valstīs ir pat kopienas, kur tiekas, svin svētkus un piekopj tradīcijas.
12.04.2023 23:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits