Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kādas ir jūsu domas par ''oligarhu sievām'' un tāda tipa attiecībām?

 
Reitings 109
Reģ: 22.03.2022
Šobrīd esam aizgājuši tālu no agrākajiem attiecību modeļiem, kad vīrietis bija vienīgais maizes pelnītājs, un sieviete palika mājās, taču tā vai tā ir sastopamas šāda veida attiecības. Kā arī ir novērojamas sievietes, kuras pievelk šādus ''naudīgus'' vīriešus.
Kādai, jūsuprāt, būtu jābūt/jāizskatās sievietei, lai vīrietim liktos tā vērts būt ar viņu kopā, maksāt par visu, dot naudu un sievietei dot šo atbalstošo, sievišķīgo lomu sev pie sāniem?
Iespējams, daudzas teiks, ka tas ir nepieņemami, jo sieviete tad ir kā tukša lellīte, kura nestrādā, bet, manuprāt, daudz reiz sievietei patiešām vienkārši nav tās vilkmes pēc karjeras/biznesa, un, manuprāt, tas ir pat ļoti okei...
Vai jūs zinat tādus pārus, un vai pašas tā gribētu?
11.04.2023 11:15 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Atbildot vienkārši uz tēmas pieteikumu - attieksme ir vislabākā. Tas ir veiksmīgs darījums - vīrietis, kuram ir finanses (ne pāris sagrabināti K, bet reāli turība) un sieviete, kura konkrētam vīrietim spēj dot to, kas viņam ir nepieciešams. Tas nepieciešamais biežāk ir emocionālā līmenī, jo nu reāli viņam mājsaimnieci (apkalpojošo personu) nevajag. Mājas uzkopšanai var algot cilvēku pa 100-300EUR mēnesī. To es domāju kā faktu, ka pēc šīm prasmēm visticamāk sievieti neizvēlas. Protams, cilvēki dažādi un vēlmes arī.
Ir bēdīgi lasīt sākuma komentus, kur dāmas pauž neizpratni, ko iesākt ar brīvo laiku. Cmon, esot 9-5 ritenī, ar pauzēm rimčikā, autobusā un uz dīvāna pie tv... nope tas ir neizprotams. Ar pietiekamu finansiālu atbalstu ir ļooooti plašas sevis iepazīšanas, izklaides, atpūtas, izglītošanas un attīstības iespējas. Tas, ka nestrādā algotu darbu, nenozīmē, ka cilvēkam nevajag mācīties un attīstīties. Neatbalstu aklu atkarību no vīrieša un viņa finansēm, bet gudri veidot uzkrājumu un gūt zināšanas, ko nepieciešamības gadījumā pielietot. Te gan izskatās visas vienā katlā saliktas - gan tās, kas knapu videnes lapu dabūjušas un ķer visu, kas naudu gatavi dot par jaunu miesu, gan dzīvesbiedres, kurām pienesums ģimenei ir cits - ne papildus 500-1000EUR.
12.04.2023 23:55 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Beverly Hilza @ 12.04.2023 23:01

Nianses gaumei atšķiras piemēram gaiši vai tumši. Mati, lokaini vai taisni ir sikums. Galvenais ka bāze visiem ie vienāda-slaids ķermenis, veselīgs bez slimibas pazimem..

Slaidums var kaut kādās robežās variēt, neaizejot galējībās. Vienam un tam pašam vīrietim arī var vienlīdz labi patikt divas vizuāli diezgan atšķirīgas sievietes ar dažādu matu krāsu, frizūru, sejas struktūru, vaibstiem, slaiduma pakāpi, utt. Par veselīgumu gan piekrītu.
12.04.2023 23:11 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Piekūns @ 12.04.2023 22:02
Vispār nav īsti adekvāti salīdzināt senos laikus ar mūsdienām, jo tomēr vēsturiski lielākoties nebūt nebija tā, ka viss, ko sieviete mājās darīja, bija dzīvesvietas uzkopšana un bērnu pieskatīšana ar brīvo laiku attīstīt kaudzi ar hobijiem. Tam visam klāt nāca kaudze ar citiem pienākumiem, kaut vai tā pati palīdzēšana dažādos lopkopības un lauksaimniecības darbos. Līdz ar to teiktu, ka mājsaimniece mūsdienu izpratnē un vispārējā sabiedrībā ir salīdzinoši svaigs fenomens. Arī tā pati drēbju mazgāšana un ģimenes pabarošana mūsdienās ir vieglāks pasākums.
Te ir pārāk plašs spektrs, lai viennozīmīgi atbildētu (kā jau motherofdragons minēja pašā pirmajā komentārā). Tā teikt, cik vīriešu, tik gaumju.

Nianses gaumei atšķiras piemēram gaiši vai tumši. Mati, lokaini vai taisni ir sikums. Galvenais ka bāze visiem ie vienāda-slaids ķermenis, veselīgs bez slimibas pazimem..
12.04.2023 23:01 |
 
Reitings 706
Reģ: 13.05.2022
Elizabeteputnos @ 12.04.2023 19:41
Vīrieši atceras vienlīdzību 50/50 tad, kad runa ir par finansiālo. Tad visi ir feministi un moderni. Kad sieviete pieprasa - tad dalīsim visus mājas darbus 50/50 tad pēkšņi ir vìrietim problēma, jo viņam jāsėž, atvainojos, televìzorā pēc darba. 95% gadījumu pāru kur abi strādā, sieviete viena dara mājas darbus un rüpējas par bērniem, vīrs varbūt mazliet nogalē palìdz, viss. Esmu par vīrs lai strādā un sieva lai rūpējas par māju un bērniem, protams, ja var atļauties un ja vēlas.

No kurienes tie 95% Manā burbulī laulātie dala darbus 50:50, principā 90% gadījumu.
12.04.2023 22:11 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Vispār nav īsti adekvāti salīdzināt senos laikus ar mūsdienām, jo tomēr vēsturiski lielākoties nebūt nebija tā, ka viss, ko sieviete mājās darīja, bija dzīvesvietas uzkopšana un bērnu pieskatīšana ar brīvo laiku attīstīt kaudzi ar hobijiem. Tam visam klāt nāca kaudze ar citiem pienākumiem, kaut vai tā pati palīdzēšana dažādos lopkopības un lauksaimniecības darbos. Līdz ar to teiktu, ka mājsaimniece mūsdienu izpratnē un vispārējā sabiedrībā ir salīdzinoši svaigs fenomens. Arī tā pati drēbju mazgāšana un ģimenes pabarošana mūsdienās ir vieglāks pasākums.
Kādai, jūsuprāt, būtu jābūt/jāizskatās sievietei, lai vīrietim liktos tā vērts būt ar viņu kopā, maksāt par visu, dot naudu un sievietei dot šo atbalstošo, sievišķīgo lomu sev pie sāniem?

Te ir pārāk plašs spektrs, lai viennozīmīgi atbildētu (kā jau motherofdragons minēja pašā pirmajā komentārā). Tā teikt, cik vīriešu, tik gaumju.
12.04.2023 22:02 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Beverly Hilza @ 12.04.2023 21:37

Manuprāt, nožēlojami ir nepabeigt 9 klašu izglītību.
Nē, būt majsaimniecei, nav nožēlojami, arzemēs tas pat skaitas ļoti pretiži, un nozīme, ka ģimene ir no ĺoti turīgām. Man neviens neistāstīs, ka būt par majsaimnieci ir kauktass tik briesmīgs, ka tas bezmaz jaslepj no sabiedrības. Mana draudzene bija majsaimniece dažus, gadus un visi radi viņai, uzmācās ar jautājumiem, kad meklēs darbu, ko darīs tālāk. Es neaaprotu šito okšķerēšanos citu cilvēku dzīvē. Nu kāda starpība vai viņa strādā vai nē, tas viņu nepadara par kautkādu nenormālo, ko jaizstumj no sabiedrības.Man arī ir bijis posms dzīvē, kad es nestrādāju, un protams, reakcijas bija dažādas. Bija cilvēks, kas sevi vērtēja augstāk un skarijas no augšas, tikai tāpec ka viņs strada, bet es nē. Vajprāts.

Te liela daļa meiteņu pat rakstīja, cik tas ir forši, kā var izglītoties un attīstīties kamēr nestrādā algotu darbu. Tā kā es nesaprotu, kur radās tas uzskats, ka par mājsaimnieces būšanu būtu jākaunās. Vienīgi varbūt tad, ja nav plāna b un draud šķiršanās, tad var satraukties.
12.04.2023 21:41 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
greece @ 12.04.2023 17:31

Man šķiet, tur lomu vairāk spēlē Motherofdragons minētais, ka sabiedrība cilvēkos rada dažādas greizas idejas. Tagad būt mājsaimniecei skaitās visai nožēlojami, bet būt vairāku bērnu mātei ir gandrīz vai pazemojums - tūlīt kāds ieminēsies, ka neko vairāk dzīvē neesi varējusi, kā tikai spiest ārā bērnus. Nedod dievs vēl par māti kļuvi gados 20-25, tātad esi sev visu dzīvi sabojājusi. Protams, ka to klausoties, daudzas var sākt justies nožēlojami, jo sabiedrība viņas nerespektē un bieži arī atklāti izmej. Piespiest "karjeristi" sēdēt mājās ilgāk kā vajag pirms bērns tiek bērnudārzā būs ļoti grūti.

Manuprāt, nožēlojami ir nepabeigt 9 klašu izglītību.
Nē, būt majsaimniecei, nav nožēlojami, arzemēs tas pat skaitas ļoti pretiži, un nozīme, ka ģimene ir no ĺoti turīgām. Man neviens neistāstīs, ka būt par majsaimnieci ir kauktass tik briesmīgs, ka tas bezmaz jaslepj no sabiedrības. Mana draudzene bija majsaimniece dažus, gadus un visi radi viņai, uzmācās ar jautājumiem, kad meklēs darbu, ko darīs tālāk. Es neaaprotu šito okšķerēšanos citu cilvēku dzīvē. Nu kāda starpība vai viņa strādā vai nē, tas viņu nepadara par kautkādu nenormālo, ko jaizstumj no sabiedrības.Man arī ir bijis posms dzīvē, kad es nestrādāju, un protams, reakcijas bija dažādas. Bija cilvēks, kas sevi vērtēja augstāk un skatijas no augšas, tikai tāpec ka viņs strada, bet es nē. Vajprāts.
12.04.2023 21:37 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Derisa @ 12.04.2023 20:08

Sākumā dabū normālu veci pirms vērtēt manus izteiksmes līdzekļus. Tas ir acīmredzams, ka finanšu tēma tevi trigero

jauku vakariņu tev 😘
12.04.2023 21:00 |
 
Reitings 326
Reģ: 25.01.2021
Lula @ 12.04.2023 20:06

Par to olnesi, izklausās, ka tikko trešajā klasītē sāki mācīties bioloģiju un uzzināji/izgudroji jaunu vārdiņu ♥️

Sākumā dabū normālu veci pirms vērtēt manus izteiksmes līdzekļus. Tas ir acīmredzams, ka finanšu tēma tevi trigero
12.04.2023 20:08 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Derisa @ 12.04.2023 19:55
A kāpēc sieviete nevar strādāt, darīt visus mājas darbus (kā to dara lielākā daļa sieviešu LV), bet savu naudu ieguldīt, kamēr vīrietis finansiāli rūpējas par ģimeni. Tas sievietes neatkarību kultivētu vēl vairāk. Daudzas te vienkārši izdomā atmazkas saviem olnešiem, kas nespēj pietiekami nopelnīt un glupi cer, ka kā paliks grūta, olnesis ar burvju nūjiņas mājienu sāks pelnīt vairāk. Nu nebūs, tā, būs vien jāvelk ģimene kā to dara lielākā daļa LV sieviešu un izaudzina pēc tam nākamos olnešus?

Par to olnesi, izklausās, ka tikko trešajā klasītē sāki mācīties bioloģiju un uzzināji/izgudroji jaunu vārdiņu ♥️
12.04.2023 20:06 |
 
Reitings 326
Reģ: 25.01.2021
A kāpēc sieviete nevar strādāt, darīt visus mājas darbus (kā to dara lielākā daļa sieviešu LV), bet savu naudu ieguldīt, kamēr vīrietis finansiāli rūpējas par ģimeni. Tas sievietes neatkarību kultivētu vēl vairāk. Daudzas te vienkārši izdomā atmazkas saviem olnešiem, kas nespēj pietiekami nopelnīt un glupi cer, ka kā paliks grūta, olnesis ar burvju nūjiņas mājienu sāks pelnīt vairāk. Nu nebūs, tā, būs vien jāvelk ģimene kā to dara lielākā daļa LV sieviešu un izaudzina pēc tam nākamos olnešus😚
12.04.2023 19:55 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Vīrieši atceras vienlīdzību 50/50 tad, kad runa ir par finansiālo. Tad visi ir feministi un moderni. Kad sieviete pieprasa - tad dalīsim visus mājas darbus 50/50 tad pēkšņi ir vìrietim problēma, jo viņam jāsėž, atvainojos, televìzorā pēc darba. 95% gadījumu pāru kur abi strādā, sieviete viena dara mājas darbus un rüpējas par bērniem, vīrs varbūt mazliet nogalē palìdz, viss. Esmu par vīrs lai strādā un sieva lai rūpējas par māju un bērniem, protams, ja var atļauties un ja vēlas.
12.04.2023 19:41 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Ja vīrieši tik izsmejoši neizteiktos par mājas darbiem, uzklausītu un piedalītos vairāk, tad nebūtu čīkstēšanas, ka mīļā princese kļuvusi par ļaunu raganu. Ja jau tik viegli, Tev taču nebūs grūti palīdzēt ikdienā . . . vai ne?

Kā gan par to lai nesmejās? Es pats esmu bijis dzīves laikā tādā situācijā un es zinu kā tas ir, tāpēc es tiešām uzskatu, ka izdarīt majas lietas, ja nav jāstrādā, tas kaulus nelauž. Nezinu kā ir tavās attiecībās, vai citu cilvēku attiecībās, bet manās nekad neviena sieviete nav kļuvusi par ļaunu raganu. Es ļoti labi zinu, ko es gribu un tādas lietas, kā piemēram, pienākumu sadale, vienmēr tiek atrunātas pirms attiecību uzsākšanas, lai nerastos negaidīti pārsteigumi un pārmetumi. Es nekad neesmu meties attiecībās, kuras būtu balstītas, tikai uz jūtām, vai cik ļoti man patīk sieviete. Man arī attiecībās vajag, lai otrs kaut kādā mērā man atvieglo dzīvi - izdara lietas, ko es pats nevēlos darīt, kā piemēram, izdara to, kas ir jāizdara mājās, savādāk es īsti nemaz neredzu iemeslu, kāpēc lai es ar kādu dzīvotu kopā :D Tā jau tas var aiziet bezgalībā - kārto pats, taisi ēst pats, tad kad tas ir nepieciešam, bet uzuturi divus. Kāda jēga tad vispār no sievietes? Piedod man, bet tur tiešām ir jābūt jampapiņam, vai arī ļoti izmisušam, kuram nav variantu, kas uz kaut ko tādu parakstītos
12.04.2023 19:10 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Nereti sievietes neko savam vīrietim neteiks, ka ir grūti tikt galā ar mājasdarbiem, bet draudzenes un kolēģes būs lietas kursā, cik viņa ir nogurusi. Jā, tādus piemērus dzīvē esmu redzējusi daudz
Saprotu, vajag izrunāties ar partneri. Pašas grib būt perfektās sievietes, bet tas tā ilgtermiņā nestrādā. Izdeg, kļūst nervozas, tad vīri pīkst, ka viņu saulītes nespīd tā kā agrāk un dodas mīļākās apskāvienos

Tur jau tā lieta, ka tas ilgtermiņā nestrādā, ja tiešām šīm sievietēm būtu tik liela nepatika pret to. Turklāt vīrietim ir jābūt ļoti prātā apdalītam, lai nepamanītu ka draudzene / sieva ir ar kaut ko neapmierināta, tādas lietas vnk nevar noslēpt. Man gan liekas, ka tu tagad mēģini atrast visādus scenārijus, ieganstus, kas pierādītu tavu taisnību, un tā būtu - sievietes ir pārgurušas, neapmierinātas, ka viņām mājās kaut kas ir jādara.
12.04.2023 19:10 |
 
Reitings 4917
Reģ: 11.08.2022
micīte @ 12.04.2023 17:30

Par sievietēm ar mazāk apmaksatu profesiju - nav arī tā, ka tas vienmēr ir “ko tad es”, piemēram, mans gadijums - arī man ir savs uzņēmums, taču tas ir tāds pakalpojums, kas tiek piedāvāts cilvēkiem, kas ne vienmēr var samaksāt lielas summas, un pa cik man darbs ir mīļš, es izvērtēju vai varu nosist cenu, ja tomēr redzu, ka cilvēkam ļoti to vajag un nav iespēju maksāt pilnu summu, piemēram, daudzbērnu ģimenēm vai maznodrošinātām personām es piedāvātu atlaidi, ir bijis, kad arī piedāvāju šādus tādus pakalpojumus bez maksas. Varbūt, jā, ka tas ir kā sievietes audzinātas un mēs daram tādas lietas, par kurām vienkārši nemaksā tik daudz, bet tas nenozīmē, ka darbs nav svarīgs, piepildošs un neprasa konstanti papildināt savas kvalifikācijas.
Bet kā Tu saki - katrai ģimenei jāizvērtē savs modelis un, kas der. Un ir jābūt savstarpējai cieņai pret otra darbu, neatkarīgi no tā cik ienesīgs tas ir. Jā, ja ģimene velk galus un vīram jāstrādā divi darbi, lai sieva var iet šopingā, tas nekam neder, bet tāpat nav labi, ja vīrs tāpēc, ka pelna vairāk atļaujas mājās neko nedarīt tur arī nav cieņas.
Un vēlreiz - šeit nerunāju par gadījumiem, kur sieva izvēlas būt par mājsaimnieci ar to saprotot vien iešanu uz procedūrām. Lai gan, ja tada ir noruna starp diviem cilvekiem - es pelnu, tu smuki izskaties, nu tad jau kāpēc ne. Tikai kā te daži minēja, tur var beigties bēdīgi pašai sievietei, ja vīrs piegriež finanses vai aiziet. Tāpat, es arī domāju, ja ir cieņpilnas attiecības, sievietei tāpat jābūt ar spēju nopelnīt ģimenei, kaut vai ja vīrs saslimst vai kas tāds. Un šāda drošības spilvena nodrošināšana ģimenei (mācības, kursi utt), ja paņem laiku, tomēr ir investicija ģimenes kopējā labumā.

Priecājos par Tevi 😊
Tas piemērs "ai ko nu es tur" reāli ņemts no dzīves, ka meitenes ļoti bieži tiek audzinātas pēc tāda principa. Saprotams, ka ne uz visām tas attieksies
12.04.2023 18:34 |
 
Reitings 4917
Reģ: 11.08.2022
GhostGG @ 12.04.2023 16:36

Tu runā tagad par pilnīgi savādākiem gadījumiem, kas vispār neatbilst pašai tēmai. Te tak runa ir par to, ka vīrs strādā, bet sieva nē. Turklāt nedomāju, ka tev vajag tik ļoti ķert kreņi par to ko citi dara. Tāpat, sievietes, kurām šāds modelis nebūs pieņemams, tādu modeli nekad neveidos, turklāt sievietēm, kuras labprāt gribēs būt mājsaimnieces, tās nebrēks par to, ka viņām kaut kas ir jātīra. Varētu padomāt, ka kādu piespiež būt par mājsaimnieci :D Ar visām sievietēm ar ko es esmu bijis kopā savas dzīves laikā, nevienai nekad nav bijušas pretenzijas par to, ka viņām kaut kas ir jātīra, neviena nejūtās apdalīta un apspiesta, paspēja gan visu mājās izdarīt, sakopt sevi, aiziet uz zāli, un neviena vakarā no kājām nekad nav kritusi pie zemes, jo redzi, visa diena pavadīta "verdzībā". :D

Nereti sievietes neko savam vīrietim neteiks, ka ir grūti tikt galā ar mājasdarbiem, bet draudzenes un kolēģes būs lietas kursā, cik viņa ir nogurusi. Jā, tādus piemērus dzīvē esmu redzējusi daudz
Saprotu, vajag izrunāties ar partneri. Pašas grib būt perfektās sievietes, bet tas tā ilgtermiņā nestrādā. Izdeg, kļūst nervozas, tad vīri pīkst, ka viņu saulītes nespīd tā kā agrāk un dodas mīļākās apskāvienos
Ja vīrieši tik izsmejoši neizteiktos par mājas darbiem, uzklausītu un piedalītos vairāk, tad nebūtu čīkstēšanas, ka mīļā princese kļuvusi par ļaunu raganu. Ja jau tik viegli, Tev taču nebūs grūti palīdzēt ikdienā . . . vai ne?
12.04.2023 18:31 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Man šķiet, tur lomu vairāk spēlē Motherofdragons minētais, ka sabiedrība cilvēkos rada dažādas greizas idejas. Tagad būt mājsaimniecei skaitās visai nožēlojami, bet būt vairāku bērnu mātei ir gandrīz vai pazemojums - tūlīt kāds ieminēsies, ka neko vairāk dzīvē neesi varējusi, kā tikai spiest ārā bērnus. Nedod dievs vēl par māti kļuvi gados 20-25, tātad esi sev visu dzīvi sabojājusi. Protams, ka to klausoties, daudzas var sākt justies nožēlojami, jo sabiedrība viņas nerespektē un bieži arī atklāti izmej. Piespiest "karjeristi" sēdēt mājās ilgāk kā vajag pirms bērns tiek bērnudārzā būs ļoti grūti.

Zini kā es daru, ja kāds, vai kāda izsaka nievājošus komentārus dzīvē, par manas dzīves izvēlēm, es uzdodu sev vienu jautājumu - vai es gribētu viņu dzīvi? Un 100% gadījumos atbilde ir nē :D
12.04.2023 17:49 |
 
Reitings 612
Reģ: 24.01.2022
Taisnības labad jāsaka, ka Latvijā daudzas smalki "izvēlas būt par mājsaimnieci", jo.... vienkārši neko citu neprot😁
12.04.2023 17:35 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
GhostGG @ 12.04.2023 16:51
Labi, lai neveidotu tālāk kašķi, es pateikšu kāpec es domāju, ka bieži no tām saucamajām "mājsaimniecēm" bieži izskan pārmetumi un jūtas, ka ir apdalītas. Un gandrīz 99% gadījumos tā ir vīriešā vaina sievietes izvēlē, tas ir - Nu nevar sievieti, kura ir tendēta uz karjeru pataisīt par mājsaimnieci, nu nevar. Agri vai vēlu tas nāks uz āru, jo sieviete nejutīs to "piepildījumu". Savukārt ar sievietēm kuras nav karjeristes un nemaz tādas negrib būt, tur nekad šādu problēmu nav, jo abi (vīrietis gan sieviete) savstarpējās attiecībās dara to, kas abiem patīk.

Man šķiet, tur lomu vairāk spēlē Motherofdragons minētais, ka sabiedrība cilvēkos rada dažādas greizas idejas. Tagad būt mājsaimniecei skaitās visai nožēlojami, bet būt vairāku bērnu mātei ir gandrīz vai pazemojums - tūlīt kāds ieminēsies, ka neko vairāk dzīvē neesi varējusi, kā tikai spiest ārā bērnus. Nedod dievs vēl par māti kļuvi gados 20-25, tātad esi sev visu dzīvi sabojājusi. Protams, ka to klausoties, daudzas var sākt justies nožēlojami, jo sabiedrība viņas nerespektē un bieži arī atklāti izmej. Piespiest "karjeristi" sēdēt mājās ilgāk kā vajag pirms bērns tiek bērnudārzā būs ļoti grūti.
12.04.2023 17:31 |
 
Reitings 242
Reģ: 02.04.2023
Mušpapīrs @ 12.04.2023 16:01
Te daudz kas ir atkarīgs kāda veida darbu strādā vīrietis, lai nodrošinātu ģimeni. Ja dienu pavada stroikā un vakarā Wolt soma mugurā, tad, piekrītu nabadziņš. Ja kaut kādas firmas direktors, ar samērā brīvu režīmu /noteikti atliek laiks hobijiem/, tad sieviete kļūst šajā modelī apdalīta, jo varēs rauties ar māju, bērniem, bet vīrietis iemetīs acīs, ka viņš ir tas pelnītājs
Manuprāt, šis modelis var strādāt, ja vīrietis ir izteikts karjerists un sieviete izteikts ģimenes cilvēks.
Runājot par atalgojumu, nu nevajag pārmest, ja sieviete izvēlas mazāk ienesīgu profesiju. Tā vairāk ir audzināšanas kļūda /vai priekšrocība?/, ka meitenes audzina apzinīgākas, prātīgākas un bieži vien šī kombinācija ir nāvējoša meitenes talantu attīstībai, jo liekas ,,ai, nu ko es tur". Neveselīga pieticība. Vīriešiem vairāk māca ticēt savām spējām.
Ja sievietei pietiek ar mājas soli, bērniem un varbūt kādu hobiju, apsveicami, es tā nespētu. Bērnībā vienmēr likās forši, ka mammai ir darbs, kas viņu aizrauj un arī citi to novērtē. Ja viņa visu laiku būtu auklējusies ar mani un māju, pieļauju, ka dzīvei noderīgas prasmes būtu iemācījusies daudz vēlāk un pati būtu ,,ai nu, ko es tur"
Bet nu katrs dzīvo, kā grib jeb kā var

Par sievietēm ar mazāk apmaksatu profesiju - nav arī tā, ka tas vienmēr ir “ko tad es”, piemēram, mans gadijums - arī man ir savs uzņēmums, taču tas ir tāds pakalpojums, kas tiek piedāvāts cilvēkiem, kas ne vienmēr var samaksāt lielas summas, un pa cik man darbs ir mīļš, es izvērtēju vai varu nosist cenu, ja tomēr redzu, ka cilvēkam ļoti to vajag un nav iespēju maksāt pilnu summu, piemēram, daudzbērnu ģimenēm vai maznodrošinātām personām es piedāvātu atlaidi, ir bijis, kad arī piedāvāju šādus tādus pakalpojumus bez maksas. Varbūt, jā, ka tas ir kā sievietes audzinātas un mēs daram tādas lietas, par kurām vienkārši nemaksā tik daudz, bet tas nenozīmē, ka darbs nav svarīgs, piepildošs un neprasa konstanti papildināt savas kvalifikācijas.
Bet kā Tu saki - katrai ģimenei jāizvērtē savs modelis un, kas der. Un ir jābūt savstarpējai cieņai pret otra darbu, neatkarīgi no tā cik ienesīgs tas ir. Jā, ja ģimene velk galus un vīram jāstrādā divi darbi, lai sieva var iet šopingā, tas nekam neder, bet tāpat nav labi, ja vīrs tāpēc, ka pelna vairāk atļaujas mājās neko nedarīt tur arī nav cieņas.
Un vēlreiz - šeit nerunāju par gadījumiem, kur sieva izvēlas būt par mājsaimnieci ar to saprotot vien iešanu uz procedūrām. Lai gan, ja tada ir noruna starp diviem cilvekiem - es pelnu, tu smuki izskaties, nu tad jau kāpēc ne. Tikai kā te daži minēja, tur var beigties bēdīgi pašai sievietei, ja vīrs piegriež finanses vai aiziet. Tāpat, es arī domāju, ja ir cieņpilnas attiecības, sievietei tāpat jābūt ar spēju nopelnīt ģimenei, kaut vai ja vīrs saslimst vai kas tāds. Un šāda drošības spilvena nodrošināšana ģimenei (mācības, kursi utt), ja paņem laiku, tomēr ir investicija ģimenes kopējā labumā.
12.04.2023 17:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits