Kādas ir jūsu domas par ''oligarhu sievām'' un tāda tipa attiecībām?

 
Reitings 109
Reģ: 22.03.2022
Šobrīd esam aizgājuši tālu no agrākajiem attiecību modeļiem, kad vīrietis bija vienīgais maizes pelnītājs, un sieviete palika mājās, taču tā vai tā ir sastopamas šāda veida attiecības. Kā arī ir novērojamas sievietes, kuras pievelk šādus ''naudīgus'' vīriešus.
Kādai, jūsuprāt, būtu jābūt/jāizskatās sievietei, lai vīrietim liktos tā vērts būt ar viņu kopā, maksāt par visu, dot naudu un sievietei dot šo atbalstošo, sievišķīgo lomu sev pie sāniem?
Iespējams, daudzas teiks, ka tas ir nepieņemami, jo sieviete tad ir kā tukša lellīte, kura nestrādā, bet, manuprāt, daudz reiz sievietei patiešām vienkārši nav tās vilkmes pēc karjeras/biznesa, un, manuprāt, tas ir pat ļoti okei...
Vai jūs zinat tādus pārus, un vai pašas tā gribētu?
11.04.2023 11:15 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Motherofdragons @ 12.04.2023 11:14
Tad sabiedrība vienkārši degradēsies, ja gudrās, veiksmīgās, neatkarīgās sievietes nedzemdēs bērnus vispār vai 1 (tik daudz cik var pati uzturēt, atceramies šo mantru), bet daudz bērnus dzemdēs tikai alkoholiķi un noziedzinieki.
Varbūt tomēr labāk kultuvēt ģimeniskas vērtības?

Lielākā sabiedrības daļa jau ir degradējusies, no daudzām lietām. Kautvai no tā paša tik tok. 😀
12.04.2023 11:50 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Motherofdragons @ 12.04.2023 10:50
Var jau visu mūžu dzīvot "sev", pirkt nosacītos močus un vienkārši nedibināt ģimeni. Tad tu un tava dzimta vnk izmirs, that's it. Dzīvos tālāk tie, kas nav tādi egoisti.

Pat ja, kāds cilvēks turpina savu dzimtu ar vienu bērnu, piemēram, nav 100% garantija, ka to dzimtu tālāk turpinās viņa bērns.
12.04.2023 11:57 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Vidusslānis dzemdē mazāk, jā, uz vidusslāni parasti ir lielākais nodokļu slogs, un par visu jāmaksā pašiem, nav nekādu mistisku pabalstu. Viņiem arī lielākoties jāstrādā abiem, lai uzturētu dzīves līmeni. Daudziem bagātiem cilvēkiem ir vairāki bērni, un viņu vidū arī nemanu sievas-lellītes, kas neko nedara.
Kā arī vīra cieņai pret sievu nevajadzētu būt balstītai uz to, vai viņa strādā un cik viņa pelna. Ja vīra cieņa sievai ir burtiski "jānopelna" ar naudu, tāda ģimene arī ilgi nepastāvēs.
12.04.2023 11:58 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Beverly Hilza @ 12.04.2023 11:57

Pat ja, kāds cilvēks turpina savu dzimtu ar vienu bērnu, piemēram, nav 100% garantija, ka to dzimtu tālāk turpinās viņa bērns.

Jā, ar vienu bērnu nepietiek, ne dzimtai, ne sabiedrībai, ne valsts pastāvēšanai (jā, varat smieties cik gribat)
12.04.2023 12:00 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Smējos tādēļ, ka Tavs teikums norāda, ka vīrietim jāupurējas, jānes mājās mamutu, lai turpinātu dzimtu. Kā arī, man šķiet, ka mūsdienās egoistiski drīzāk ir gribēt bērnus, nekā negribēt.

Nu nav nevienam jānes nekādi upuri bērnu dēļ. Tad arī jāpieņem, ka izaugs šie bērni, un tāpat arī saviem vecākiem uzspļaus, kā vecāki bērnībā uzspļāva viņiem. Veselības problēmas? Ārstējies no pensijas. Grūti uzkāpt 3. stāvā? Vācies uz pansionātu. Vientuļi Ziemassvētkos? Sorry, man sava dzīve. Ā un mazbērnu nebūs, jo man labāk patīk ceļot un tas nav lēti.
12.04.2023 12:02 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Motherofdragons @ 12.04.2023 09:23

Vīrietis, kurš ir pieradis pie "vienlīdzības", pēc burvju mājiena nemainīsies. Kamēr vīrietim ir iespēja praktiski nepārtraukti attīstīties karjerā, sieviete "sēdēs" ar bērnu un 99,9% uzņemsies uz sevi pilnībā rūpes par mājassoli, tad atgriezīsies darbā ar veco algu (ja bērns tiks laicīgi dārziņā, ja nē, ir liela iespēja, ka darba vieta netiks saglabāta), sieviete būs tā, kas sēdēs ar bērnu slimību laikā, jo ar milzu varbūtību vīram slimības lapas ņemt nebūs izdevīgi. Rezultātā sieviete uz gadiem atpaliek karjerā, un tas tikai ar 1 bērnu. Ja ir 2 vai 3, uz vienlīdzību var pat necerēt un vīrieša darbam būs 100% prioritāte.
Ģimenē nav vietas egoismam, ne sieviete, ne vīrietis nevar dzīvot tikai savam priekam un darīt, ko vēlas. Daudziem to ir grūti saprast un pieņemt, tāpēc ir tik daudz izjukušas ģimenes, pamesti bērni. Jo ģimene arī ir darbs.

Tāpat kā vīrietis, kas ir pieradis dzīvot kopā ar sievietēm un prasīt no viņām 50 %par maksājumiem, pēkšņi nemainısies izsķiroties un nepateiks, labi tagad es visus 100%apmaksāšu, bet tu savu algu vari paturēt sev. Vai tu vari vispār nestradat un atpūsties.tā dzīvē nenotiek.
12.04.2023 12:13 |
 
Reitings 2212
Reģ: 19.05.2022
Nav vīrs oligarhs, bet jau vairākus gadus viņš uztur visu ģimeni. (Esam daudzbērnu ģimene)
Ir dzīvē bijis, kad strādāju trīs darbos, ir bijis, kad dzīvojām blokmājā, bet vīrs darīja visu, lai uzlabotu finanses.
Neredzu nevienu mīnusu, kāpēc es nevarētu “būt skaista” un algotu darbu nestrādāt.
Esmu direktors un menedžeris ģimenē.
Visu organizēju, plānoju, pērku.
Ja kas, arī bērniem tas patīk.
Tā, ka par oligarhu sievām domāju neko īpašu. Tāpat ir ko darīt.
12.04.2023 12:16 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Motherofdragons @ 12.04.2023 12:00

Jā, ar vienu bērnu nepietiek, ne dzimtai, ne sabiedrībai, ne valsts pastāvēšanai (jā, varat smieties cik gribat)

Tāpec, tās ģimenes, kur ir 6-9 bērni arī kompensē, par tām ģimenēm kurās ir viens bērns vai nav vispār bērnu. 😀
12.04.2023 12:35 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Motherofdragons @ 12.04.2023 11:23
Lula, tad, kad tev būs bērni, tu sapratīsi, ka naudas pelnīšanas "upuris" nemaz tik smags nav. Daudz lielāks upuris ir atteikties no tās pelnīšanas.

Ko tu man piesienies. 😀 To es ļoti labi saprotu jau tagad, tāpēc arī pati strādāju un jūtos ļoti labi par to.
12.04.2023 13:15 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Beverly Hilza @ 12.04.2023 11:35

Kāpec gribēt bērnus ir egoistiski? ?
Par to egoismu var aiziet galejibas, jo piemēram, ja cilvēkam būs viens bērns, tad kads var teikt, ka tas ir baigi egoistiski, ka nav vairāk par vienu bērnu, piemēram divi vai četri berni. Cits atkal teiks savādāk, bet tur arī noteicošais faktors ir finanses utt

To biju domājusi tā tālejoši, nestabila situācija pasaulē, bērni bērnu namos utml.
12.04.2023 13:17 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Lula @ 12.04.2023 13:15

Ko tu man piesienies. ? To es ļoti labi saprotu jau tagad, tāpēc arī pati strādāju un jūtos ļoti labi par to.

Pirmkārt, es nepiesienos, bet atbildu tev pēc tam, kad tu atbildi uz manu komentāru (tu man piesienies?).
Otrkārt, man nav saprotama šī pozīcija no pieaugušas sievietes, ka tas neesot taisnīgi, ka vīrietis nabags strādā, lai uzturētu ģimeni. Tas ir pat ļoti taisnīgi un tā ir samērīga spēku sadale ģimenē, kurā ir vairāki bērni. Un tas ir gods vīrietim savu ģimeni uzturēt. Pat Ghost, kam te bieži ir kontroversāli komentāri, šajā diskusijā izrāda savu nobriedušu "husband material" pozīciju. Bet dažas sievietes ir gatavas darīt visu, lai tikai iešķiebtu savus 50% par komunālajiem un tādā veidā būt "pašpietiekamas". Tādas istabas biedru aka "vienlīdzīgu partneru" attiecības ur tikpat nenobriedušas ģimenei, kā attiecības, kur sieviete ir "bērna" pozīcijā un grib tēlot "lellīti". Tādām attiecībām būs daudz pārbaudījumu, dibinot ģimeni.
12.04.2023 14:03 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Beverly Hilza @ 12.04.2023 12:35

Tāpec, tās ģimenes, kur ir 6-9 bērni arī kompensē, par tām ģimenēm kurās ir viens bērns vai nav vispār bērnu. ?

Diemžēl nekompensē, Latvija izmirst.
12.04.2023 14:09 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Motherofdragons @ 12.04.2023 14:03

Pirmkārt, es nepiesienos, bet atbildu tev pēc tam, kad tu atbildi uz manu komentāru (tu man piesienies?).
Otrkārt, man nav saprotama šī pozīcija no pieaugušas sievietes, ka tas neesot taisnīgi, ka vīrietis nabags strādā, lai uzturētu ģimeni. Tas ir pat ļoti taisnīgi un tā ir samērīga spēku sadale ģimenē, kurā ir vairāki bērni. Un tas ir gods vīrietim savu ģimeni uzturēt. Pat Ghost, kam te bieži ir kontroversāli komentāri, šajā diskusijā izrāda savu nobriedušu "husband material" pozīciju. Bet dažas sievietes ir gatavas darīt visu, lai tikai iešķiebtu savus 50% par komunālajiem un tādā veidā būt "pašpietiekamas". Tādas istabas biedru aka "vienlīdzīgu partneru" attiecības ur tikpat nenobriedušas ģimenei, kā attiecības, kur sieviete ir "bērna" pozīcijā un grib tēlot "lellīti". Tādām attiecībām būs daudz pārbaudījumu, dibinot ģimeni.

Labi, tāds ir tavs viedoklis, es nebūt nedomāju tā kā Tu, un tas ir okei. Esam, acīm redzot, augušas dažādās vidēs un apguvušas dažādas vērtības. Man drīkst būs žēl, ja subjektīvi kaut kur redzu netaisnību vai nevienlīdzību. Tu un Tavs vīrietis kā netaisnību redzat kaut ko citu. Normāli, visi esam dažādi, visās ģimenēs dažādi noteikumi un paradumi.
Tikai atkārtoti piemetināšu, ka, protams, sievietei stāvoklī vai dekrētā nebūtu jāstrādā, lai piemestu savus 50 %.
12.04.2023 14:10 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Pieaugušas sievietes plēš viena otrai matus ārā no galvas, ka tik izstāstīt savu "vienīgi pareizo" viedokli. Lai taču katra dzīvo kā grib. Sievietēm kas dala budžetu ir savi iemesli kapēc to darīt, sievietēm kas paļaujas uz vīrieša naudu arī savi iemesli, kapēc to darīt.
12.04.2023 14:11 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Lula @ 12.04.2023 14:10

Labi, tāds ir tavs viedoklis, es nebūt nedomāju tā kā Tu, un tas ir okei. Esam, acīm redzot, augušas dažādās vidēs un apguvušas dažādas vērtības. Man drīkst būs žēl, ja subjektīvi kaut kur redzu netaisnību vai nevienlīdzību. Tu un Tavs vīrietis kā netaisnību redzat kaut ko citu. Normāli, visi esam dažādi, visās ģimenēs dažādi noteikumi un paradumi.
Tikai atkārtoti piemetināšu, ka, protams, sievietei stāvoklī vai dekrētā nebūtu jāstrādā, lai piemestu savus 50 %.

👍👍
12.04.2023 14:16 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
.Eksperte. @ 12.04.2023 14:11
Pieaugušas sievietes plēš viena otrai matus ārā no galvas, ka tik izstāstīt savu "vienīgi pareizo" viedokli. Lai taču katra dzīvo kā grib. Sievietēm kas dala budžetu ir savi iemesli kapēc to darīt, sievietēm kas paļaujas uz vīrieša naudu arī savi iemesli, kapēc to darīt.

😂😅
12.04.2023 14:17 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
.Eksperte. @ 12.04.2023 14:11
Pieaugušas sievietes plēš viena otrai matus ārā no galvas, ka tik izstāstīt savu "vienīgi pareizo" viedokli. Lai taču katra dzīvo kā grib. Sievietēm kas dala budžetu ir savi iemesli kapēc to darīt, sievietēm kas paļaujas uz vīrieša naudu arī savi iemesli, kapēc to darīt.

viena mēģina iegalvot, ka labāk ir dzīvot Francijā, bet otra saka, nē tomēr labāk ASV. 😀 Nu un kurai ir taisnība? Abām ir taisnība, jo katra skatās no savas pieredzes un skatu punkta.
Es piekrītu gan Lulai, gan otrai meitenei.👍
12.04.2023 14:26 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
GhostGG @ 12.04.2023 10:19
Pēc pēdējas lapas komentāriem liekas, ka cilvēkiem ir pilnīgi atdžgārna izpratne par attiecību modeli, kurā vīrietis strādā un sieviete nē. Nu nav tak tādās attiecībās, ka sieviete tikai kasa vāveri un cauru dienu staigā pa šopingiem tērē visu vīrieša nopelnīto un dzer kafiju ar draudzenēm. Tas jau vairāk izklausās pēc suger baby un daddy attiecībām. Filmas mazāk vajag skatīties. Sieviete tak arī iegulda attiecībās, bet citāda veida ieguldījums nevis financiālu.
Un nav jau arī tā ka vīrieši vergo tikai tāpēc, lai parūpētos par sievieti. Parūpēties par sievieti drīzāk ir "pēc produkts", kā blakus lieta. Pats primārais iemesls kāpēc vīrieši pārsvarā pavada visu savu laiku strādājot un cenšas vairot financiālo labklājìbu ir ļoti vienkāršs - priekš sevis, ego, kas tad cits nosaka vīrieša kā tāda kvalitāti sabiedrībā, kā tikai sasniegumi karjerā un ienākumu daudzums. Un pirms kāda tūlīt bļaus, ka vīrieša kvalitāti nosaka citas lietas, tad jāsaka, ka neesmu vēl dzīvē redzējis, ka kāda sieviete baigi rautos un sapņotu par par vīrieti, kurš strādā par minimālo un pats ar to ir mierā.

Fakts. Piekrītu katram vārdam.
12.04.2023 14:27 |
 
Reitings 242
Reģ: 02.04.2023
GhostGG @ 12.04.2023 10:19
Pēc pēdējas lapas komentāriem liekas, ka cilvēkiem ir pilnīgi atdžgārna izpratne par attiecību modeli, kurā vīrietis strādā un sieviete nē. Nu nav tak tādās attiecībās, ka sieviete tikai kasa vāveri un cauru dienu staigā pa šopingiem tērē visu vīrieša nopelnīto un dzer kafiju ar draudzenēm. Tas jau vairāk izklausās pēc suger baby un daddy attiecībām. Filmas mazāk vajag skatīties. Sieviete tak arī iegulda attiecībās, bet citāda veida ieguldījums nevis financiālu.
Un nav jau arī tā ka vīrieši vergo tikai tāpēc, lai parūpētos par sievieti. Parūpēties par sievieti drīzāk ir "pēc produkts", kā blakus lieta. Pats primārais iemesls kāpēc vīrieši pārsvarā pavada visu savu laiku strādājot un cenšas vairot financiālo labklājìbu ir ļoti vienkāršs - priekš sevis, ego, kas tad cits nosaka vīrieša kā tāda kvalitāti sabiedrībā, kā tikai sasniegumi karjerā un ienākumu daudzums. Un pirms kāda tūlīt bļaus, ka vīrieša kvalitāti nosaka citas lietas, tad jāsaka, ka neesmu vēl dzīvē redzējis, ka kāda sieviete baigi rautos un sapņotu par par vīrieti, kurš strādā par minimālo un pats ar to ir mierā.
tik daudz kam šeit piekrītu. Domāju, ka man samīnusoja komentāru ari tieši domājot, ka mans “hobijdarbs” ir kaut kāda izklaide. Nē, es regulāri mācos, studēju + strādāju darbu, kas ir atbildīgs un ļoti tuvs manai sirdij, taču kā daudzas šāda tipa profesijas - ir slikti apmaksāts. Mans arguments bija, ka es varu atļauties darīt darbu, kas nav tik ienesīgs, bet ir vērtīgs (arī sabiedrībai), pateicoties tam, ka mans vīrs pelna daudz.
Tajā pat laikā, es neesmu stulba un man ir gan savi iekrājumi, gan izejas plāns, ja kaut kas notiktu ar vīru (tfu tfu) un viņš nebūtu spējīgs vairs strādāt / uzturēt ģimeni, lai to varu darīt es. Ok, tas nebūtu precīzi tas pats dzīves līmenis, bet paēduši, apģērbti un ar jumtu virs galvas mēs būtu. Vienkārši šobrīd, kad tādas nepieciešamības nav, varu darīt savu sudigi apmaksāto sirdsdarbu, kas man nes gandarījumu tāpat kā vīram viņa darbs.
Raujamies mēs abi, bērnu audzinām abi, māju tīru es, ēst taisa viņš. Nu nav neviens no mums nabadziņš, apdalītais.
Bet par to minimālo piekrītu - kā jau teicu, kad sākām dzīvot kopā abi strādājām pa minimālo, BET abiem bija ambīcijas un vēlme sevi pilnveidot. Vēl azivien abi to daram, vēl aizvien esam komanda, tikai vīrs dara darbu, kas ir ienesīgāks (un viņam patīk), tāpēc es varu darīt darbu, kas man patīk, bet neienes lielus līdzekļus, nevis palikt vecajā darbā ar lielāku algu, bet tīri strādāt kādam citam darbu, ko nemīlu un neredzu pienesumu sabiedrībai, bet stumdu papīrus.
Kā bagātiem vīriem patīk savas sievas? Kā līdzvērtīgi partneri, kas aug un palīdz augt otram. Par oligarhu preferencēm nezinu, neinteresē.
12.04.2023 14:41 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Es te nevienai neplēšu matus, es tieši otrādi gribētu, lai sievietes būtu lojālākas viena pret otru, nevis padarītu vīriešus par nabadziņiem, kuriem pusmūžā jāpamet ģimene un jāpērk sev mocis, lai kompensētu savu "upuri". Būsim atklātas, sieviete ģimenē parasti iegulda daudz vairāk, arī ja viņa nestrādā. Un pret sievieti kā vecāku, kā mājas saimnieci prasības no sabiedrības ir daudz augstākas. Tāpēc runāšanu par to, ka sievietei vajadzētu strādāt mazāk un sievietei arī drīkst būt savi hobiji, vajadzētu normalizēt. Vajadzētu normalizēt pusslodzes darbus, veidot sabiedrību, kurā bērnus audzināt ir ērti, nevis smieties par daudzbērnu ģimenēm.
12.04.2023 14:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits