Gaisa piesārņojums pilsētā

 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Sveiki!
Pēdējā laikā sāku domāt par gaisa piesārņojumu pilsētā, kurā dzīvoju.
Ziemas sezonā privātmāju apkure rada apmēram trešo daļu no gaisa piesārņojuma pilsētā un mūsu organismā nonāk smalkās daļiņas PM2,5 un PM10.
Gaisā un plaušās nonāk smalkās daļiņas un citi gaisa piesārņotāji, kas ilgstoši uzkrājas organismā. Notiek iekaisuma process, organisms visu laiku ar to cīnās un tā sekas var būt arī ļaundabīgi audzēji.
Protams, piesārņojums ir arī no autobusiem, un auto izplūdes gāzes.
Un manuprāt, to visu situāciju pasliktina intensīva šašliku cepšana pavasara un vasaras sezonā. Ejot pa ielu ir jaaelpo milzīga dūmu smaka no citiem ,kas cep savas gaļas. Protams, ja ir iespēja, es eju ar līkumu, lai nebūtu jaaelpo smaka.
Un nerunājot, jau par to, kas darās jāņos un līgo, vienreiz izgāju uz ielas, vakarā un naktī un bija milzīgs smoga mākonis pacēlies gaisā no visiem kas cepa. Pati es nekad necepu šašlikus, un nelieku elpot savu smirdoņu citiem.Kā ari es nedzīvoju privātmājā un nekurinu, un nesmēķēju. 👍
Varbūt, kādam ir līdzīgi? Arī nepatīk un traucē gaisa piesārņojums?
Kāds ir jūsu viedoklis par gaisa piesārņojumu pilsētas vidē?
09.04.2023 20:42 |
 
Reitings 291
Reģ: 10.04.2018
Nevienam neieteiktu NEKAD pirkt/īrēt apartamentu pie jebkādām ielām. Ja vien negribat plaušu vēzi kādu nākošo 30 gadu laikā dabūt un konstantas elpceļu problēmas.

https://www.rigaairtext.lv/
Es pat nedzīvoju pie ielām, bet man pēdējās dienas sakarā ar konstanto skolnieku vadāšanu uz skolām pm2.5 rāda ap 18 pie atvērta loga. Vēl augustā bija 4 un 5. Tiem, kas dzīvo centrā gar Brīvības ielu pavisam traki.
15.09.2023 23:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits