Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kukaiņu izmantošana pārtikā

 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Sveiki!
Eksperti apgalvo, ka kukaiņi būs daļa no nākotnes pārtikas. Latvijā jau ir uzņēmumi, kuri ražo savus produktus ar kukaiņu proteīnu.
Kādas ir jūsu domas un viedoklis?
Vai esat ar mieru nogaršot un ēst šādu pārtiku ar kukaiņu proteīnu jeb nē? 😀
02.04.2023 20:12 |
 
Patīk
Reitings 2675
Reģ: 08.05.2022
Nēesmu ēdusi labprātīgi kukaiņus un netaisos, bet ja kāds vēlas nu tad uz priekšu. Labu apetīti.! 😁
P.S. Kādēļ Tev tik bieži mainās profila bilde? 😅
02.04.2023 20:18 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Es, godīgi sakot, nesaprotu, par ko ir tas lielais hajs šajā ziņā. No insektiem patiesībā var iegūt labas lietas, tai skaitā augstas kvalitātes proteīnu. Es turpināšu ēst visu, ko esmu iecienījusi un veikalā nepētīšu pārtikas produktu sastāvdaļas bailēs, ka tik tur nav kukaiņu.
02.04.2023 20:26 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Manuprāt, tas ir šausmīgi. Tagad jau ir daudz pārtika, kurā ir klāt kukaiņu piejaukums kā piemēram, sokolāde, kura ir nopērkama lidlā. Katrā ziņa centīsos izvairīties no tādu produktu pirkšanas, kura būs taisīta no šiem mēsliem, cik nu ilgi tas būs iespējams.
P.S. Vairāk interesē ko vegāni teiks :D tos kukaiņus dienas liekā vairāk nonāvē, nekā gada laikā viena lauksaimniecība nokauj, piemēram, govis. Dzīva radība, paliek dzīva radība ne tā? wink wink
02.04.2023 20:30 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
GhostGG @ 02.04.2023 20:30
Manuprāt, tas ir šausmīgi. Tagad jau ir daudz pārtika, kurā ir klāt kukaiņu piejaukums kā piemēram, sokolāde, kura ir nopērkama lidlā. Katrā ziņa centīsos izvairīties no tādu produktu pirkšanas, kura būs taisīta no šiem mēsliem, cik nu ilgi tas būs iespējams.
P.S. Vairāk interesē ko vegāni teiks :D tos kukaiņus dienas liekā vairāk nonāvē, nekā gada laikā viena lauksaimniecība nokauj, piemēram, govis. Dzīva radība, paliek dzīva radība ne tā? wink wink

Kāpēc vegāniem kaut kas jāsaka? Tā pat viņi daudzas jūras radības "kuras nejūt sāpes" neēd un arī medu nelieto uzturā.
Par tām šokolādēm - tad jau maizi arī neēd, jo tur tiek graudos samalti kukaiņi un dažkārt arī peles 😁 un vēl visos riekstos arī mēdz būt kukaiņi. Ņam ņam.
P. S. Šeit jau vienreiz tāda tēma bija. Nekas labs netika izdiskutēts un arī uzreiz tika jaukti iekšā vegāni.😁
Lai katrs es ko grib, bet ar laiku šāda veida lopkopība un tie daudzumu beigs būt efektīvi. Nāksies vien pāriet uz citu veida proteīnu un tas visiem kuri piedzims nākotnē liksies normāli.
02.04.2023 20:52 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Esmu jau pagaršojis. Bija ok (vismaz to, ko es ēdu.) Pēc garšas traki nebija. Galvenais nevajag domāt par tiem "mošķiem", tad nebūs arī pretīgi. Varu pateikt - garša bija skāba un tekstūra(?) kraukšķīga. Par citiem kukaiņu ēdieniem nezinu. Gan jau tāpat.
Bet veselus, ceptus (un jebkādā citā veidā pagatavotus veselus) kukaiņus ēst es nevarētu. Ja samalti - tad jā, jo tad tos kukaiņus neredz. Un gan jau garša arī ir tīri ok.
Domāju, ka tālā (vai varbūt ne tik tālā 👀) nākotnē mums vienkārši nebūs citu variantu. Būs jāēd.
P.S. Esmu ēdis arī gliemežus, piemēram. (Jā, jā, zinu - tūlīt sauksiet: "vēēēē, pretīgi, eww 🤮.) Bet nu man patīk tie gliemeži. Jā, sākums bija grūts. Lai iebāztu pirmo mutē, jāsaņem liela drosme. Bet pēc tam, kad zini, ka ir normāla garša, tad vari ēst vēl un vēl.
02.04.2023 20:56 |
 
Reitings 1310
Reģ: 19.07.2019
Tigeriene, atvaino, jautājums ne par tēmu, bet tu esi puisis? Jo agrāk tu par sevi runāji sieviešu dzimtē. :D
02.04.2023 21:02 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
GhostGG @ 02.04.2023 20:30
Manuprāt, tas ir šausmīgi. Tagad jau ir daudz pārtika, kurā ir klāt kukaiņu piejaukums kā piemēram, sokolāde, kura ir nopērkama lidlā. Katrā ziņa centīsos izvairīties no tādu produktu pirkšanas, kura būs taisīta no šiem mēsliem, cik nu ilgi tas būs iespējams.
P.S. Vairāk interesē ko vegāni teiks :D tos kukaiņus dienas liekā vairāk nonāvē, nekā gada laikā viena lauksaimniecība nokauj, piemēram, govis. Dzīva radība, paliek dzīva radība ne tā? wink wink

Kāpēc kukaiņi ir mēsli? Jo tavuprāt, nesmuki izskatās? Jo tiem "nav vērtības"? Jo...KAS? Kāpēc?
Otrkārt, kāds sakars vegāniem un veģetāriešiem ar kukaiņiem? Nekāds.
02.04.2023 21:03 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
TimeToDream @ 02.04.2023 21:02
Tigeriene, atvaino, jautājums ne par tēmu, bet tu esi puisis? Jo agrāk tu par sevi runāji sieviešu dzimtē. :D

Sieviete. Bet es izmantoju vietniekvārdus viņa/viņš.
02.04.2023 21:07 |
 
Reitings 703
Reģ: 04.05.2015
Fui un pretīgi, netaisos neko tādu ēst.
02.04.2023 21:21 |
 
Patīk
Reitings 3954
Reģ: 23.07.2020
Ņam, ņam 😃 labu apetīti
02.04.2023 21:22 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Pretīgi. Tā ir vergu barība. Arī agrākos laikos saimnieki ēda gaļu, bet vergiem šādu pārtiku nedeva. Gan Eiropā, gan ASV. Nesen arī citā sakarā Anglijas vēsturē lasīju, ka kalpiem deva ēst maizi un kartupeļus, bet noteikti ne gaļu.
Tās, kas par šo šausmīgi priecājas - jūs domājat, ka tie ''eksperti'' ēd kukaiņus? Viņi ir sabiedrības augšgalā un ēd steikus gan tagad, gan arī ēdīs steikus tad, kad jūs un jūsu bērni būsiet spiesti rīt tarakānus. Tāpat kā viņi lido ar privātajām lidmašīnām uz 50 globālās sasilšanas mītiņiem gadā. Kā saka - ir aitas, ir cirpēji. Bet dažreiz mani cilvēku idiotisms tomēr pārsteidz.
02.04.2023 22:08 |
 
Reitings 2314
Reģ: 05.12.2021
Pa lielam.... Es. Ēdīšu visu to, ko ēdu līdz šim. Speciāli sastāvu nepētišu. Pilnīgi pohuj. Speciāli kukaiņus ne ēdīšu, bet etiķeti pa lielam Neesmu nekad skatījusies un neskatīšos. Man tam Nav laika. Ja ir kaut kur ir kukaiņu proteīns, lai ir. Es pērku jo man garšo 😂
02.04.2023 22:18 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
tad jau maizi arī neēd

Jā, es maizi praktiski neēdu.
Otrkārt, kāds sakars vegāniem un veģetāriešiem ar kukaiņiem? Nekāds.

Tevi tak tiešām bērnībā nometa ne? :D
Domāju, ka tālā (vai varbūt ne tik tālā 👀) nākotnē mums vienkārši nebūs citu variantu. Būs jāēd.

Protams, ka būs izvēlē, izvēle nebūs tikai tiem, kas ir nabadzīgais gals un tie ēdis savus kukaiņus, un gan jau par to vēl papriecāsies cik moderni jūtās. pārējiem, kuriem finanses atļaus varēs turpināt ēst īstu un normālu ēdienu - gaļu.
Jāsaka, ka nedaudz izbrīna, vai varbūt tomēr nemaz neizbrīna cik daudz te klātesošie priecājās par to ka ēdīs kukaiņus. Tikai šie āksti nemaz neiazdomājās par to, ka šī barība ir arī viņiem paredzēta, ne velti Bill Gates pēdējos gadus ir sācis izpirkt masveidā lauksaimniecības zemi un ja kāds domā, ka viņš uz tās priekš sevis audzēs to pašu, ko tos publikai, tad jāpadomā kārtīgi ir. Variet divreiz minēt ko viņs tur audzēs un ēdis.
Tās, kas par šo šausmīgi priecājas - jūs domājat, ka tie ''eksperti'' ēd kukaiņus? Viņi ir sabiedrības augšgalā un ēd steikus gan tagad, gan arī ēdīs steikus tad, kad jūs un jūsu bērni būsiet spiesti rīt tarakānus. Tāpat kā viņi lido ar privātajām lidmašīnām uz 50 globālās sasilšanas mītiņiem gadā. Kā saka - ir aitas, ir cirpēji. Bet dažreiz mani cilvēku idiotisms tomēr pārsteidz.

Nav vērts, tie kas biksēs čurā no priekiem un kuriem ir vienalga, tie vnk ir mentāli slimi. sorry bet citu apzīmējumu viņiem iedot nevar. Bļin, ja vien man būtu infinity gauntlet :D
02.04.2023 22:41 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
greece @ 02.04.2023 22:08
Pretīgi. Tā ir vergu barība. Arī agrākos laikos saimnieki ēda gaļu, bet vergiem šādu pārtiku nedeva. Gan Eiropā, gan ASV. Nesen arī citā sakarā Anglijas vēsturē lasīju, ka kalpiem deva ēst maizi un kartupeļus, bet noteikti ne gaļu.
Tās, kas par šo šausmīgi priecājas - jūs domājat, ka tie ''eksperti'' ēd kukaiņus? Viņi ir sabiedrības augšgalā un ēd steikus gan tagad, gan arī ēdīs steikus tad, kad jūs un jūsu bērni būsiet spiesti rīt tarakānus. Tāpat kā viņi lido ar privātajām lidmašīnām uz 50 globālās sasilšanas mītiņiem gadā. Kā saka - ir aitas, ir cirpēji. Bet dažreiz mani cilvēku idiotisms tomēr pārsteidz.

Manuprāt, gaļa arī iedalās augstas klases pēc sastāva un vērtīguma, un zemākas/zemas klases gaļā.
Es domāju, ka tie eksperti un pārejie, kas ir labi informēti, izglītoti un ļoti nodrošināti, tie cilvēki arī ēd augstas klases gaļu, jeb vispār varbūt gaļu nelieto uzturā.
Un steiks tev liekas baigi veselīgs ēdiens? 😀Es vispār nekad neesmu edusi steikus.
02.04.2023 23:01 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Visu darīšu kā parasti, follija cepurīte galvā un skudru kotletes pusdienās!
Bet, ja nopietni, papētīši ganjau ko tāds uzturs nozīmē veselībai. Teorētiski, austrumos kukaiņus ēd jau sen, ja tie ir nemanāmi iejaukti manā ēdienā un nav neveselīgi, tad neredzu baigās problēmas.
02.04.2023 23:05 |
 
Reitings 1475
Reģ: 01.11.2022
Sanāk, ka labākā situācijā arī turpmāk būs tie, kuriem ir lauki vai vismaz savs dārziņš. Varēs arī turpmāk izaudzēt sev pārtiku. Es lasu produktu sastāvu. Atstāju plauktos produktus, kam sastāvā ĢMO, cenšos izvairīties no palmu eļļas, guarana sveķiem un tamlīdzīgiem, atvainojos, sūdiem.
Nav iedvesmas ēst kukaiņus. Nu, kad es iedomājos, kā ēdīs grilētus, kraukšķīgus kukaiņus un sautētus tārpiņus … vē!
Ne tik sen lasīju, ka Latvijā ražo konfektes ar kukaiņu pulvera pildījumu. Influenceru paaudzei un kārnajiem puikiņiem stabulenēs gan jau patīk tāds “progresīvs” ēdiens.
02.04.2023 23:22 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
greece @ 02.04.2023 22:08
Pretīgi. Tā ir vergu barība. Arī agrākos laikos saimnieki ēda gaļu, bet vergiem šādu pārtiku nedeva. Gan Eiropā, gan ASV. Nesen arī citā sakarā Anglijas vēsturē lasīju, ka kalpiem deva ēst maizi un kartupeļus, bet noteikti ne gaļu.
Tās, kas par šo šausmīgi priecājas - jūs domājat, ka tie ''eksperti'' ēd kukaiņus? Viņi ir sabiedrības augšgalā un ēd steikus gan tagad, gan arī ēdīs steikus tad, kad jūs un jūsu bērni būsiet spiesti rīt tarakānus. Tāpat kā viņi lido ar privātajām lidmašīnām uz 50 globālās sasilšanas mītiņiem gadā. Kā saka - ir aitas, ir cirpēji. Bet dažreiz mani cilvēku idiotisms tomēr pārsteidz.

Tad manuprāt, ari nedrīkst est maizi un kartupeļus, jo tā arī bija vergu barība. 🙂
02.04.2023 23:33 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
GhostGG @ 02.04.2023 22:41

Jā, es maizi praktiski neēdu.
Tevi tak tiešām bērnībā nometa ne? :D
Protams, ka būs izvēlē, izvēle nebūs tikai tiem, kas ir nabadzīgais gals un tie ēdis savus kukaiņus, un gan jau par to vēl papriecāsies cik moderni jūtās. pārējiem, kuriem finanses atļaus varēs turpināt ēst īstu un normālu ēdienu - gaļu.
Jāsaka, ka nedaudz izbrīna, vai varbūt tomēr nemaz neizbrīna cik daudz te klātesošie priecājās par to ka ēdīs kukaiņus. Tikai šie āksti nemaz neiazdomājās par to, ka šī barība ir arī viņiem paredzēta, ne velti Bill Gates pēdējos gadus ir sācis izpirkt masveidā lauksaimniecības zemi un ja kāds domā, ka viņš uz tās priekš sevis audzēs to pašu, ko tos publikai, tad jāpadomā kārtīgi ir. Variet divreiz minēt ko viņs tur audzēs un ēdis.
Nav vērts, tie kas biksēs čurā no priekiem un kuriem ir vienalga, tie vnk ir mentāli slimi. sorry bet citu apzīmējumu viņiem iedot nevar. Bļin, ja vien man būtu infinity gauntlet :D

Tu runā tā itkā no pārtikas izvēles paliks divas opcijas tikai - gaļa un kukaiņu proteīns, bet tad ir jautājums, kur paliek parējais ēdiens - zivis, augļi un dārzeņi un pārējie ēdieni?
02.04.2023 23:40 |
 
10 gadi
Reitings 949
Reģ: 05.02.2011
Esmu pagaršojusi kaut kādus tārpveidīgo čipsus, garšoja kā cūku ādiņas. Vai es vēlos lietot kukaiņus ikdienā? Nē. Vai mani satrauc, ka citi lieto? Vienalga, katrs lai ēd to, ko uzskata par nepieciešamu. Galējās nepieciešamības spiesta ēdīšu ne to vien, bet cerams, kā līdz tam nenonāks.
02.04.2023 23:46 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Es domāju, ka tie eksperti un pārejie, kas ir labi informēti, izglītoti un ļoti nodrošināti, tie cilvēki arī ēd augstas klases gaļu, jeb vispār varbūt gaļu nelieto uzturā.
Un steiks tev liekas baigi veselīgs ēdiens? 😀Es vispār nekad neesmu edusi steikus.

Pilnīgas muļķības. Gaļa ir pats labākais, kas vien var būt. Domā pirms pāris gadiem, kad tika šausmīgi propogandēts vegānisms, tas bija bez iemesla? Toreiz holivudas zvaigznes spieda uz vegānismu, tagad to pašu dara ar kukaiņiem, dīvaina sagadīšanās. Arī Arnolds Švarcenegers baigais vegāns atradies ha. Tikai tad kad viņš bija savas dzīves labākajā formā, tad gan viņš vegāns nebija :D Dirsējs, nekas vairāk.
02.04.2023 23:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits