Rīga - pilsēta tikai mašīnām

 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Sveiki!
Mani jau sen ir nogurdinājis un nokaitinājis, tas ka visur, kur tik iet, brauc mašīnas, izņemot parkus, mežus)
cilvēkam bez auto, kā gājējam ir problemātiksi un nekomfortabli pārveitoties pa ielām, jo gājējiem atvēlēta vieta pārsvarā nav, izņemot celiņus, kur ir maza vieta, lai pārveitoties. Nonācu līdz sledzienam, ka visa Rīga pārsvarā ir domāta, tiem kas izvēlas parvietoties ar auto nevis kājām.Braucot ar velo arī problemātiski dēļ auto.
Nonācu pie slēdziena, ka paliks ar vien trakāk. Un nolēmu, to ka nākotnē vēlos pārvakties arpuss Rīgas.
Vai jums neliekas, ka mašīnu paliek ar vien vairāk?
Tiem, kas nepārvietojas ikdienā ar auto, kā jums liekas situācija Rīgā ar mašīnām? Jums tas apmierina un netraucē?
>jeb jūs to esat pieņēmuši, kā faktu un viss?
Varbūt, kāds domā līdzīgi,kam nav auto un arī ir noguris mūždien no auto uz ielām? 👍Zinu kā nākotnē tiešām nedzīvošu Rīgā.
29.03.2023 18:21 |
 
10 gadi
Reitings 2084
Reģ: 29.01.2009
Rīga nav piemērota auto- jo visur ir bedres un noparkoties nav kur :D Dzīvoju Rīgā un gan braucu ar auto, gan, ja ir labs laiks, no darba eju ar kājām 50-60min, tā kā zinu abas puses. Par kājāmgājējiem tiešām nevar sūdzēties, ja nu vienīgi visur tās velojoslas jāšķērso(Brīvības gatves posms) un riteņbraucēji nesas. Skūteristi netraucē, tos vismaz var dzirdēt, kad tuvojas.
Rīgā ir jāsalabo ielas ar kvalitatīvu asfaltu, nevis jāber aukstais asfalts peļķē, kur nākamajā dienā viss izdangāts un jāpaplašina auto novietnes vietas, lai var ērti nolikt un kaut kur arī aiziet ar kājām.
30.03.2023 08:51 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Tigeriene @ 29.03.2023 19:31
Tā man netraucē, bet man traucē neapdomīgie skūteristi. Kāpēc nevar braukt normālā ātrumā? Vismaz tad, kad ir cilvēki uz ietves. Tad, kad nav, tad ok - var braukt lielā ātrumā, ja gribas. Bet līdz ko kāds parādās, tā viss - ne ātrāk par 7-10 km/h.
Reāli, kā tas nākas, ka es NEKAD neesmu redzējis nevienu, kurš brauktu adekvātā ātrumā? Es vienīgais šādi rīkojos, ka braucu +/- iešanas ātrumā, kad ir citi. Bet pārējie nē. ?

Tajās reizēs, kad es braucu ar skrejriteni, es cilvēkiem nelidoju garām. Nereti paripinu garām, īpaši, ja ir bērni. Bet mani sadusmo tie skūteristi un riteņbraucēji, kuri iedomājas, ka ir karaļi uz GĀJĒJU ietves.
Esmu redzējusi kā saskrienas 2 riteņbraucēji, jo viens neievēro ne ātrumu, ne vietu, kur būtu jāšķērso iela, lai otra ietve joprojām būtu pārredzama. Ja prasītu tiem braucējiem zināt noteikumus, tad būtu labāk, savādāk, pašlaik tās velosipēdista tiesības tāds ķeksītis vien ir, kuru pat visi nedara.
30.03.2023 09:32 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Kopumā par tēmu..man ir neizprotamas tās milzīgās dusmas. Es ļoti daudz eju ar kājām un izmantoju sabiedrisko transportu. Ar auto retāk. Un man vispār nav problēmas.
Sabiedriskā transporta maršruti, kurus es izmantoju, lai brauktu, vienmēr ir ok. Nav par šausmīgi pārbāzti.
Un ja redz bomžus/dzērājus utt transportā, tad ir jāzvana policijai, nevis klusi jācieš. Besī šitā vissirslikti runāšana, bet ko tu dari, lai būtu labāk?!
Un iešana ar kājām ir ļoti ok. Es katru dienu eju uz darbu un pēc darba mājās. Kopumā vidēji katru dienu 1h pavadu ejot. Man auto netraucē, visur kur vajag tieku. Es pat ar kājām esmu ātrāk mājās, nekā, ja braucu ar auto, jo tad iesēžos korķī :D
30.03.2023 09:38 |
 
10 gadi
Reitings 1048
Reģ: 25.04.2010
Rīga būtu pilsēta auto, ja būtu ideālas brauktuves, daudz stāvvietu un viss izdarīts tā, lai ar auto būtu vislabāk pārvietoties. Šobrīd ne tuvu tā nav. Bet daudzi brauc ar auto, jo tikai tā var normāli kaut kur nokļūt.
Man tas automašīnu heits kopumā jau sāk apnikt. Varētu padomāt, ka velosipēdisti nav kretīni un sabiedriskais mums ir ideāls. Ikdienā uz darbu eju ar kājām, jo dzīvoju salīdzinoši tuvu un ērtāk vnk ir aiziet tās 20 minūtes, nekā tik īsu gabalu ar auto braukt. Un man kā gājējai daudz vairāk traucē velosipēdisti, kuri brauc virsū, nepalaiž(brauc divi blakus pa ietvi, aizņemot to visā platumā un nelaiž gājēju garām) un visādi citādi jūtas kā neaizskaramie uz ietves, uz kuriem nekādi noteikumi neattiecas. Sabiedriskais vispār ir murgs, īpaši tiklīdz ārpus centra, kur dažos maršutos kursē 1x stundā vai pat 1x vairākās stundās. Nav brīnums, ka cilvēki izvēlas auto, jo ir jānokļūst uz darbu vai citās darīšanās. Nemaz nerunājot par bomžiem, urlām, piebāztību un citām brīnišķīgajām sabiedriskā transporta ekstrām, kuras neviens nevēlas baudīt, ja ir iespēja braukt ar auto.
Bet vispār, cilvēki, kuriem nenormāli traucē auto, aktīvas ielas, daudz cilvēki vai vēl kas tāds, kas raksturīgs lielām pilsētām, parasti pārceļas prom no šīm vietām - uz laukiem vai mazpilsētām, kur viņiem nav jāsaskaras ar visu to, kas tik ļoti, ļoti traucē dzīvot.
30.03.2023 09:46 |
 
Reitings 21
Reģ: 29.12.2022
Cik plašu ceļu jums vajag lai pārvietotos? Nezinu, man ar ietves platumu ir pietiekami gan ejot vienai, gan ar draugiem un bērniem. Man tieši liekas, ka ar auto ir apgrūtinoši, jo jādomā kur nolikt to, jāmaksā par to...
Jā, es ikdienā pārvietojos ar sabiedrisko transportu un kājām.
30.03.2023 11:59 |
 
Reitings 630
Reģ: 07.09.2018
hanney @ 30.03.2023 00:50

Tāpēc, ka skaitād minūtes un visi ar boltu nesās, jo taču negrib maksāt vairāk un kur aizkavēties.. :/

Ok, bet arī ar saviem braucamajiem tāpat rīkojas. Ar īrētajiem es saprotu argumentu (lai gan tāpat ir slikts arguments, ja jau nauda tiek vērtēta augstāk par drošību/dzīvību). Laikam vienkārši pieradums. Ja kādu laiku ir braukts ar īrētajiem, bet tad pāriet uz savu, tad grūti atradināties no ātrās braukšanas. Skumji.
30.03.2023 15:12 |
 
Reitings 630
Reģ: 07.09.2018
Pelnrukšķīte @ 30.03.2023 09:32

Tajās reizēs, kad es braucu ar skrejriteni, es cilvēkiem nelidoju garām. Nereti paripinu garām, īpaši, ja ir bērni. Bet mani sadusmo tie skūteristi un riteņbraucēji, kuri iedomājas, ka ir karaļi uz GĀJĒJU ietves.
Esmu redzējusi kā saskrienas 2 riteņbraucēji, jo viens neievēro ne ātrumu, ne vietu, kur būtu jāšķērso iela, lai otra ietve joprojām būtu pārredzama. Ja prasītu tiem braucējiem zināt noteikumus, tad būtu labāk, savādāk, pašlaik tās velosipēdista tiesības tāds ķeksītis vien ir, kuru pat visi nedara.

Tad labi, ka vismaz tu esi tāda, kas brauc adekvāti. Un arī tas, ka nevēlas/nezin, ka jābrauc (jāpārvietojas) pa labo pusi (jā, arī pa trotuāru). Brauc pa vidu, pa kreiso pusi, brauc kā grib. 😡
30.03.2023 15:18 |
 
Patīk
Reitings 31252
Reģ: 12.10.2022
Beverly Hilza @ 29.03.2023 22:56

Man nevajag aizbraukt uz citu valsti /pilsētu vai centru, lai redzētu, ka tur ir sliktāka briesmīgāka vide, priekš gājējiem. Es negribu salidzināt ar sliktāko varinatu. Es gribu tiekties uz labāku vidi.
Visut tomēr nav šis ietves gājējiem, piemēram kad staigā gar privātmājām ir tikai ceļš mašīnām un zāle.
Nepiekrītu?nav visur gājeju celiņi vismaz man.
Ja, luskafors uz dažām sekundēm. Jāskrien kā merkaķim lai paspētu. Super
?
Sūdzēšanās un diskusija ir par to, ka visu šo gadu laikā ir sakrājusies neapmietinātība un dusmas ar pilsētas vidi...no kuras prom nnav pa gaidām iespēja tikt.
Uz katra stūra lien, brauc mašīna. Pajiet mierīgi, kur vairs vispār reti, kur ir iespējams. Pagaidām nav iespēja dzīvot arpuss Rīgas,bet noteikti meklēšu variantus. Jo šitas vairs nav izturams.burtikskā nozimē. Pilsēta ir izsūkusi pedejos spekus no manis.
Es jūtu, ka ilgāk par kādiem 2 gadiem es šeit vairs neizturēšu. Es neredzu vairs šeit iespēju dzīvot kā normālam cilvēkam, kas ir apmierināts ar vidi sev apkārt. Dažreiz vairs pat no mājās negribas iet laukā. Lai ciestu šitās visas mašinas.
Vai esi padomājusi to, ka tev labāka vide ir gājēju celiņi visur, bet citiem, kas pārvietojas ar auto, būtu slikta vide, ja nevarētu pārvietoties ar mašīnu pa Rīgu?
Kāpēc dzīvot tur, kur pašam nepatīk? Latvijā taču ir tik daudz iespējas - meži, lauki, mazas pilsētas un ciemi. Pārvākties tur un dzīvot. Tad vasarā dzirdēsi tikai traktoru skaņas :D
30.03.2023 15:46 |
 
Reitings 1173
Reģ: 18.12.2022
Tigeriene @ 29.03.2023 19:24

Nākotnē jau it kā ir plānots, ka centrā ar mašīnu nevarēs braukt
kā nogādās kravas uz veikaliem, bāriem un citām vietām? Ar skrejriteni?
30.03.2023 16:54 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Motherofdragons @ 30.03.2023 08:44
Es nezinu, kam ir Rīga, jo braucot ar auto, var sabojāt gan auto, gan nervus.
Braukšanas kultūras nav, tas ir fakts, daudz agresīvo braucēju, ik uz soļa pārkāpj noteikumus, piegriež ceļu pat pilnām fūrēm, bieži vien izraisot avārijas situācijas. Kā jau te minēts, arī nelaiž gājējus, ejot pāri pārejai, brauc 10 cm no taviem papēžiem, it kā viņi ietaupīs milzum daudz laika, nesagaidot, kad pāriesi pāri.
Bedres ir tādas, ka var pamatīgi sabojāt mašīnu, arī fakts.
Mūžīgie remontdarbi, piemēram uz Deglava tilta uzbraucot, ar katru reizi paliek arvien sliktāk.
Tagad ar Railbaltica un Krasta ielas daļēju slēgšanu paralēli visām citām izraktām ielām burtiski nav kur likties, nav neviena apbraucama ceļa bez remontiem, jāstāv tādos sastrēgumos, it kā mēs dzīvotu kaut kādā megapolē.
Sabiedriskais daudziem nav alternatīva. Viss sabiedriskais iet caur centru, un centrā tagad vispār labāk nerādīties. Patērēt dienā vairākas stundas, milzīgiem līkločiem braucot sabiedriskajā kopā ar visādiem asociāliem elementiem?
Varbūt Rīga nav pilsēta gājējiem, bet autobraucējiem tā noteikti nav.

Taisnība, par to ka auto nobrauc dažus cm no kājām, kad iet pāri ielai.👍Un ne tikai auto, man uz gājēju pārejas bez luksafora, autobuss kādas vismaz 3x ir nobraucis gar pašiem papežiem, tas ir normāli? Es domāju, ka jau sen ir laiks sūdzēties par šito visu. Jo cik es esmu redzējusi tad tiešām nekas draudzīgs gājējiem tas nav.
Ja cilvēks, nav uz gājēju pārejas, tad auto vienmēr būs priekšroka, un cilvēkam, jaiet malā.
30.03.2023 17:02 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
CallMeAnnika @ 30.03.2023 15:46
Vai esi padomājusi to, ka tev labāka vide ir gājēju celiņi visur, bet citiem, kas pārvietojas ar auto, būtu slikta vide, ja nevarētu pārvietoties ar mašīnu pa Rīgu?
Kāpēc dzīvot tur, kur pašam nepatīk? Latvijā taču ir tik daudz iespējas - meži, lauki, mazas pilsētas un ciemi. Pārvākties tur un dzīvot. Tad vasarā dzirdēsi tikai traktoru skaņas :D

Ja cilvēkam pieder dzīvoklis /māja konkrētā Rīgas vietā un darbs arī ir Rīgā, tad tas nav ātri istenojams..
Ja pārvakšanās būtu tik ātra un vienkārša, tad manis Rīgā nebūtu pirms 2 gadiem.
30.03.2023 17:11 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Pagriežoties pa labi vai pa kreisi arī jālaiž gājēji.
Par braukšanas "kultūru" Rīgā vispār var taisīt atsevišķu diskusiju. Kaut kad sen tāda jau bija, un daudzi to nosauca par "dinamisku braukšanu" un ja tu nebrauc "dinamiski" tu esi lohs 😁 bet fakts, ka ciemiņi no citām Eiropas pilsētām, kad atbrauc uz Rīgu, ir šokā. Pat no Latvijas mazpilsētām daudzi baidās braukt pa Rīgu. Ne tikai bedru un tramvaju dēļ 😄
30.03.2023 17:12 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
CallMeAnnika @ 30.03.2023 15:46
Vai esi padomājusi to, ka tev labāka vide ir gājēju celiņi visur, bet citiem, kas pārvietojas ar auto, būtu slikta vide, ja nevarētu pārvietoties ar mašīnu pa Rīgu?
Kāpēc dzīvot tur, kur pašam nepatīk? Latvijā taču ir tik daudz iespējas - meži, lauki, mazas pilsētas un ciemi. Pārvākties tur un dzīvot. Tad vasarā dzirdēsi tikai traktoru skaņas :D

Nē, es neesmu padomājusi. Mani nesatrauc, kas auto vaditajiem būtu labāk! Jo viņiem vel mazāk satrauc, tas kas gājejiem būtu labi. 😀
Kāpēc man kā gajejam būtu jādomā, kas būtu labāk auto?
30.03.2023 17:45 |
 
Patīk
Reitings 2067
Reģ: 22.05.2019
Beverly Hilza @ 30.03.2023 17:02

Taisnība, par to ka auto nobrauc dažus cm no kājām, kad iet pāri ielai.?Un ne tikai auto, man uz gājēju pārejas bez luksafora, autobuss kādas vismaz 3x ir nobraucis gar pašiem papežiem, tas ir normāli? Es domāju, ka jau sen ir laiks sūdzēties par šito visu. Jo cik es esmu redzējusi tad tiešām nekas draudzīgs gājējiem tas nav.
Ja cilvēks, nav uz gājēju pārejas, tad auto vienmēr būs priekšroka, un cilvēkam, jaiet malā.

Tu runā tā,it kā visi autovadītāji brauktu tā.
Ir gana protams indivīdi,kam pie kājas noteikumi utt.,brauc kā grib,bet tā pat nav lielākā daļa,lai runātu,ka visi šoferi tev traucē un brauc bez maz virsū.
Es diendienā braucu ar auto gan Rīgā,gan citās pilsētās un redzu,kas notiek uz ceļiem. Man netraucē gājēji,respektēju un vienmēr palaižu uz gājēju pārejām,bet ir bieži redzams,ka ir gājēji,kuri pat neparliecinās par drošu ceļa šķērsošanu un skrien tik pāri. Tā kā abām pusēm ir jāmācās draudzēties savstarpēji un ievērot noteikumus.
30.03.2023 17:46 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Annija35 @ 30.03.2023 17:46

Tu runā tā,it kā visi autovadītāji brauktu tā.
Ir gana protams indivīdi,kam pie kājas noteikumi utt.,brauc kā grib,bet tā pat nav lielākā daļa,lai runātu,ka visi šoferi tev traucē un brauc bez maz virsū.
Es diendienā braucu ar auto gan Rīgā,gan citās pilsētās un redzu,kas notiek uz ceļiem. Man netraucē gājēji,respektēju un vienmēr palaižu uz gājēju pārejām,bet ir bieži redzams,ka ir gājēji,kuri pat neparliecinās par drošu ceļa šķērsošanu un skrien tik pāri. Tā kā abām pusēm ir jāmācās draudzēties savstarpēji un ievērot noteikumus.

Manā komnetārā nebija apgalvots, ka pilnīgi visi autovadītāji. Bet noteikta daļa, gan tā dara. 👆
30.03.2023 17:51 |
 
Reitings 11
Reģ: 13.07.2023
Tigeriene @ 30.03.2023 15:18

Tad labi, ka vismaz tu esi tāda, kas brauc adekvāti. Un arī tas, ka nevēlas/nezin, ka jābrauc (jāpārvietojas) pa labo pusi (jā, arī pa trotuāru). Brauc pa vidu, pa kreiso pusi, brauc kā grib. ?

Ja ietve ir gar pašu ēku, drošāk tomēr braukt tuvāk brauktuvei, jo no vārtrūmes var lielā ātrumā izbraukt auto, kāds var iziet ārā pa durvīm, krustojumā aiz ēkas stūra var parādīties cits velo/e-skrejritenis (šie ir daži no iemesliem, kāpēc izvairos pat no "tukšām" ietvēm - uz brauktuves situācija daudz prognozējamāka). Protams, ja kāds brauc pretī, tad viņš jāapbrauc pa labo pusi.
13.07.2023 22:35 |
 
Reitings 630
Reģ: 07.09.2018
2biletes @ 30.03.2023 16:54
kā nogādās kravas uz veikaliem, bāriem un citām vietām? Ar skrejriteni?

Nu pirmkārt, piebraukt pie veikala/aizbraukt līdz veikalam nav braukāties apkārt, kā dara daļa vieglo automašīnu.
Otrkārt, ceļi jau netiks atcelti. Vēl joprojām kursēs sabiedriskie. Tad pa tiem ceļiem arī smagie varēs piebraukt kur vajag. Kaut gan man liekas, ka drīzāk idejas autoram gribas, lai tiktu izbūvēts apvedceļš Centram. Bet tas izklausās nereāli, zinot, cik lēni mēs šeit visu iesākam un taisām.
13.07.2023 22:46 |
 
Reitings 11
Reģ: 13.07.2023
Beverly Hilza @ 30.03.2023 17:11

Ja cilvēkam pieder dzīvoklis /māja konkrētā Rīgas vietā un darbs arī ir Rīgā, tad tas nav ātri istenojams..
Ja pārvakšanās būtu tik ātra un vienkārša, tad manis Rīgā nebūtu pirms 2 gadiem.

Bet kur Latvijā ir labāk? Lielā daļā pilsētu, ciemos un laukos pat normāla vietējā sabiedriskā transporta nav, līdz ar to ar auto brauc vēl vairāk. Un tur nav nekā - ne normāla darba (atbilstoši iegūtajai augstākajai izglītībai), ne normālu veikalu, ne normālu poliklīniku, ne normālu izklaides iespēju, līdz ar to regulāri vajadzēs tērēt laiku, braucot uz lielpilsētu, un bieži to nāksies darīt tieši ar auto, jo vilciens/autobuss nebrauc tajos laikos, kad vajag...
Bet vispār mēs Apvienībā "Pilsēta cilvēkiem" cīnāmies par to, lai Rīga būtu ērtāka gājējiem, laipni lūdzam pievienoties komandai un līdzdarboties.
13.07.2023 22:47 |
 
Reitings 630
Reģ: 07.09.2018
Vispār man patīk ideja par iebraukšanas maksu Centrā, bet man nepatīk tas, ka rīdziniekiem arī būs tā jāmaksā.
13.07.2023 22:49 |
 
Reitings 1701
Reģ: 03.11.2022
Muļķības, dzīvoju Rīgā un man nav mašīnas, visu izstaigāju ar kājām vai sabiedrisko transportu. Neredzu problēmu, ja nu vienīgi tas , ka centrs vienmēr pilns ar cilvēkiem, bet tā jau tas ir vienmēr bijis .
14.07.2023 08:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits