Ļoti Jūtīgi cilvēki

 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Sveiki, dāmas un kungi!
🙂
Vēlejos parunāt par ļoti jūtīgiem cilvēkiem. (highly sensitive person)
Tēmas mērķis - apspriest šādus cilvēkus un atbildēt uz jautājumiem.
Jūtīgums piemīt 15 - 20% pasaules iedzīvotāju. Tas nozīmē ka parejie 80 % nesaprot, kāpēc šie jūtigie cilvēki uztver lietas savādāk un emocionālāk.
Ļoti jūtigiem cilvēkiem ir grūti pielāgoties jaunām parmaiņam, nav veigli pieņemt lēmumus, traucē nepatikams skaļš troksnis vairāk nekā tiem kam nepiemīt jūtigums (HSP). Šis ir tikai dažas iezīmes.
Ja esat ļoti jūtigs cilvēks, tad kā jums tas izpaužas ikdienas dzīvē? Ar kādām problēmām saskaraties? 🙃
Tiem, kas skaidri zin, ka nepiemīt jūtigums. Vai esat dzirdējuši par šadu cilvēku tipu? Vai ir bijusi saskarsme ar šada tipa cilvēkiem?
Ļoti daudzi cilvēki jauc jūtīgumu ar introvertiem cilvēkiem. Tas nav viens un tas pats.
Jūtigiem cilvēkiem medz teikt ka viņi visu parāk enocionāli uztver un ņem pie sirds.
Paldies! 🙃
06.03.2023 17:47 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
YaeMiko @ 06.03.2023 18:20
Īsti nezinu vai skaitos jūtīgs cilvēks, bet nosauktās lietas atbilsts. Ļoti nepatīk skaļa mūzika. Dažkārt atnākot mājās draugs skaļi klausās dziesmas un tad man momentāli mainās garastāvoklis un palieku nekāda. Saprotu ka tā ir mana problēma un tāpēc cenšos palūgt lai pārslēdz klusāk. Tas pats ja televizors ir pārāk skaļš. Ļoti kaitina ielas un sabiedriskā transporta trokšņi. Ja man nav līdzi austiņu transportā tad sāk sāpēt galva un paliek nelaba dūša. Mašīnā braucot tā nav.
Arī runājot par emocijām, ja kāds atgādina/pati iedomājos par vecmāmiņu tā acīs saskrien asaras. Tas pats arī par citām tēmām kā vardarbība pret dzīvniekiem, cilvēkiem utt.
Nepatīk izmaiņas no ikdienas rutīnas. Arī ceļot nepatīk, jo ir stress ja nu kaut kas nesanāk, neatradīs ceļu utt.
Tas ietekmē dzīvi, darbu, attiecības, bet par laimi mans vīrs ir saprotošs un pajokojam par to visu.
Jau kādu gadu apsveru doties pie psihoterapeita, bet bail pieteikties un domas par vizīti uzdzen trauksmes sajūtu. Pati nekādas diagnozes sev neuzstādu.
Gan jau kādam šis komentārs vai tēma būs iemesls izsmiet citus un saukt par sniegpārsliņām un lai tā būtu.

Man skaļa mūzika patīk tikai tad ja tā ir manā gaumē. Un ja es labi jūtos un man nesāp galva!
Ja kāds skaļi klausīsies man nepatīkamu mūziku, tad man arī ir pretenzijas. 😀
06.03.2023 20:27 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Mušpapīrs @ 06.03.2023 19:21
Ļoti vispārīgs apraksts, lai varētu sevi identificēt kādā no grupām

Šie cilvēki ir vairāk pakļauti trauksmei, depresijai un spiedienam no apkārtējiem.
Augsts jūtīgums nav slimība, ko var izārstēt, bet gan personības īpašība.
Jutīgas maņas – acis, deguns, ausis, āda ir daudz jutīgāka nekā citiem un to var ātrāk pārstimulēt. Šādi cilvēki spēcīgāk reaģē uz vizuālu kairinājumu, trokšņiem, smaržām, garšām un pieskārieniem.
Emociju/jūtu dziļums – augsti jūtīgi cilvēki jūt ļoti spēcīgi, viņi ir ļoti emocionāli, izdzīvo ļoti intensīvi kā “pozitīvas”, tā “negatīvas” emocijas.
Informācijas apstrāde – cilvēki ar augstu jūtīgumu pamatīgi pārstrādā katru notikumu un saņemto informāciju
un viņiem ir nepieciešams ilgāks laiks, lai tiktu galā ar kādām problēmām. Viņi var ilgu laiku veltīt vienai konkrētai tēmai.
Tā kā augsti jūtīgi cilvēki citādāk uztver kairinājumu un stimulus, viņi arī stresu pārstrādā atšķirīgi.
Stresa situācijās viņi mēdz saslimt vai piedzīvot ļoti lielu pārgurumu.
06.03.2023 20:37 |
 
Reitings 5977
Reģ: 04.12.2022
Apraksts atbilst 😂 Man vistrakāk ir ar smakām, nevaru ieiet virtuvē, ja tur gatavo gaļu, sardeles arī smird vai ziemā, kad apkārt kaimiņi kurina ar malku vai oglēm, tad ir tiešām grūti 😌 Un acis 😌 Es esmu tas cilvēks, kurš visu gadu staigā ar saulesbrillēm 😂 Trokņi īpaši netraucē un kņada apkārtējā vai burzma arī nē. Kopumā man liekas, ka jūtīgi cilvēki ir arī labsirdīgi, vairāk pavelkas uz dzīvnieku aizstāvēšanu un tā.
06.03.2023 20:58 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Annija35 @ 06.03.2023 19:47

Nav vajadzības pielāgoties,lai citiem būtu ērts.
Mūsu maņas, tāpat kā mūsu izskats, acu krāsa un balss tembrs, ir atšķirīgas un arī var būt atšķirīgas sajūtas/ reakcijas uz dažādām lietām utt.
Tas ir pilnīgi normāli,ka esam dažādi,citi jūtīgāki,citi auksti.
Ja pastiprināta emocionalitāte un jūtīgumus traucē pilnvērtīgi dzīvot,ar to var strādāt pie speciālista.

Protams, ka tad ir ieteicams iet un strādat ar to visu, ja līdzekļi un finanses atļauj, bet ja nē tad vajag pašam meklēt informāciju un censties sev palīdzēt.
Šie cilvēki mēdz pielāgoties citiem, jo ļoti baidās no kritikas. Kritiku uztver ļoti sāpigi.
06.03.2023 21:03 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Kurpīte @ 06.03.2023 20:58
Apraksts atbilst ? Man vistrakāk ir ar smakām, nevaru ieiet virtuvē, ja tur gatavo gaļu, sardeles arī smird vai ziemā, kad apkārt kaimiņi kurina ar malku vai oglēm, tad ir tiešām grūti ? Un acis ? Es esmu tas cilvēks, kurš visu gadu staigā ar saulesbrillēm ? Trokņi īpaši netraucē un kņada apkārtējā vai burzma arī nē. Kopumā man liekas, ka jūtīgi cilvēki ir arī labsirdīgi, vairāk pavelkas uz dzīvnieku aizstāvēšanu un tā.

Jā, jūtigi cilvēki ir izteikti labsirdīgi pret dzīvniekiem, mēģina tiem palīdzēt!
Es nevaru ciest vardarbību pret dzīvniekiem Un pret vājiem neizsargātiem cilvēkiem arī. 😀Manī uzreiz rodas instinks tos aizsargāt un palīdzēt.
Sāpju jūtigums piemēram pie zobarsta arī ir palielināts daudziem, bet ne visiem!
Man arī ļoti nepatīk tā kurināšanas smaka vai cepot šašlikus dūmu smaka. Un acis arī ir izteikti jūtigas no saules gaismas.
06.03.2023 21:13 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Beverly Hilza @ 06.03.2023 20:27

Man skaļa mūzika patīk tikai tad ja tā ir manā gaumē. Un ja es labi jūtos un man nesāp galva!
Ja kāds skaļi klausīsies man nepatīkamu mūziku, tad man arī ir pretenzijas. ?

Man ar vīru un draugiem ir identiska mūzikas gaume un vienalga "besī" ja skaļi klausās. 😂
06.03.2023 21:19 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Man arī viss aprakstītais kā YaeMiko un Lorra, visjūtīgāk reaģēju uz skaņām,vienmēr aizrādu,lai pagriež klusāk vai slēdz ārā, ir bijis,ka trokšņu dēļ neapmeklēju koncertu,izrādi,nesaprotu kādēļ vajadzīgs tāds skaļums,kurls var palikt un pēc tam man sāp galva.
06.03.2023 21:46 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
pradacandy @ 06.03.2023 21:46
Man arī viss aprakstītais kā YaeMiko un Lorra, visjūtīgāk reaģēju uz skaņām,vienmēr aizrādu,lai pagriež klusāk vai slēdz ārā, ir bijis,ka trokšņu dēļ neapmeklēju koncertu,izrādi,nesaprotu kādēļ vajadzīgs tāds skaļums,kurls var palikt un pēc tam man sāp galva.

Ja visu dienu pavadu trokšņainā vidē, piemēram, agrāk tā bija skola, tad galvassāpes ir garantētas ļoti bieži! 😀
06.03.2023 21:55 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Manuprāt mūsu sabiedrībā tiek pārāk maz vai vispār netiek runāts par jūtigiem cilvēkiem. Kuri kā izrādās ir daudzi no mums.
Trūkst informācijas un sapratnes par šo tēmu kopumā. Daudzi peiaugušā vecumā nemaz nezin ka ir īpaši jūtigi. 🙁Un daudzi vecāki ir izmisumā, jo nesaprot kāpēc viņu bērns atšķiras no apkārtējiem, un nezin un nesaprot ka viņu bērns ir īpaši jūtigs. Skolās par to nemāca.
06.03.2023 21:59 |
 
Reitings 5977
Reģ: 04.12.2022
Beverly Hilza @ 06.03.2023 21:13

Jā, jūtigi cilvēki ir izteikti labsirdīgi pret dzīvniekiem, mēģina tiem palīdzēt!
Es nevaru ciest vardarbību pret dzīvniekiem Un pret vājiem neizsargātiem cilvēkiem arī. ?Manī uzreiz rodas instinks tos aizsargāt un palīdzēt.
Sāpju jūtigums piemēram pie zobarsta arī ir palielināts daudziem, bet ne visiem!
Man arī ļoti nepatīk tā kurināšanas smaka vai cepot šašlikus dūmu smaka. Un acis arī ir izteikti jūtigas no saules gaismas.

Jā, mani arī uzvelk cietsirdība pret dzīvniekiem. Vistrakāk bija grūtniecības laikā, biju gatava atkabināt katru pieķēdēto suni 😂
Sāpju slieksnis arī paaugstināts, pat uzacis izraustīt ir vesels piedzīvojums 🤷🏻‍♀️😂
Un tā salšana, ja mājās zemāk par 23 grādiem, tad nejūtos komfortabli.
Forša diskusija, paldies autorei! Savādāk reizēm liekas, ka esi viens tāds “nenormāls” 😂 Sevišķi tad, kad burkšķi uz kaimiņiem par tiem ogļu dūmiem, kamēr pārējie rausta plecus 😂
06.03.2023 22:05 |
 
Patīk
Reitings 2691
Reģ: 08.05.2022
Kurpīte @ 06.03.2023 22:05

Jā, mani arī uzvelk cietsirdība pret dzīvniekiem. Vistrakāk bija grūtniecības laikā, biju gatava atkabināt katru pieķēdēto suni ?
Sāpju slieksnis arī paaugstināts, pat uzacis izraustīt ir vesels piedzīvojums ??‍♀️?
Un tā salšana, ja mājās zemāk par 23 grādiem, tad nejūtos komfortabli.
Forša diskusija, paldies autorei! Savādāk reizēm liekas, ka esi viens tāds “nenormāls” ? Sevišķi tad, kad burkšķi uz kaimiņiem par tiem ogļu dūmiem, kamēr pārējie rausta plecus ?

Šis labs, ziemas periodā ne man ir labi, ne draugam. Viņam der 19 grādi istabā, bet es varu sēdēt pat zem pleda pie 22 grādiem. Bijuši vairāki gadījumi, ka pie mums ieskrien kāds paziņa un jautā vai esmu slima, ka tik karstā mājā sēžu apsegusies. 😂
Bet par dzīvniekiem runājot, es pat nevaru saprast cilvēkus kuriem nav nekādu emociju, ja redz cietsirdību. Ar tādiem vispār nekad nevēlētos pat kontaktēties. Vnk kā?
06.03.2023 22:23 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Kurpīte @ 06.03.2023 22:05

Jā, mani arī uzvelk cietsirdība pret dzīvniekiem. Vistrakāk bija grūtniecības laikā, biju gatava atkabināt katru pieķēdēto suni ?
Sāpju slieksnis arī paaugstināts, pat uzacis izraustīt ir vesels piedzīvojums ??‍♀️?
Un tā salšana, ja mājās zemāk par 23 grādiem, tad nejūtos komfortabli.
Forša diskusija, paldies autorei! Savādāk reizēm liekas, ka esi viens tāds “nenormāls” ? Sevišķi tad, kad burkšķi uz kaimiņiem par tiem ogļu dūmiem, kamēr pārējie rausta plecus ?

Paldies par foršo komentāru! 🙃Prieks, ka noderēja diskusija. ☺ Negaidīju tādu atsaucību.
06.03.2023 22:28 |
 
Reitings 322
Reģ: 15.08.2022
Esmu HSP, arī introverts. Jūtība vairāk izpaužas emocionāli. Īpaši asi izjūtu vainas apziņu, kura parasti bezmaz vai fiziski pārņem ķermeni kā tāds smagums. Līdzīgi ar stresu - tad rokas, kājas, saules pinums ir kā ar svinu pielieti. To bieži izjūtu piem. strīdos vai braucot pie stūres. Citreiz arī bez acīmredzama iemesla. Pēc lieliem stresiem vienmēr nāk temperatūra un drudzis.
Līdzcilvēkiem šo ir grūti paskaidrot, jo "uzaudzēt biezāku ādu" nav praktisks padoms. Tas būtu tāpat kā cilvēkam ar zoba sāpēm pateikt "uzaudzē biezāku emalju". 😀
Tā, protams, ir monēta ar divām pusēm. Līdzko kaut mazākais prieciņš, tā grūti nosēdēt uz vietas no pozitīvās enerģijas. Interesanti ir ar iemīlēšanos, to izjūtu kā tauriņus, bet kaut kur ap kakla rajonu, nevis vēderā 😀 Ļoti bieži ķeru iedvesmu no vismazākajiem sīkumiem. Teiksim, pilsētā pūlī kādam svešiniekam pamanu skaistus briļļu ietvarus un man uzreiz prātā tā estētika līmējas kopā filmas sižetā. Kurš aktieris varētu šo svešinieku spēlēt, kā viņu filmā sauktu, kādās ainās viņš parādītos. Citreiz pat ieskanas prātā dziesma, kas būtu šīs filmas ideālais soundtreks. Un tādā garā 😀
Ļoti labi nolasu cilvēku emocijas, arī nodomus. Nereti jūtu, ka tajos cilvēkos, kuri it kā draudzīgi izturas un nāk klāt, runā, komunicē, un visādi citādi ir pozitīvi teorijā, patiesībā ir kaut kas "indīgs". Vnk jūtu, ka nepatīk un viss - izstiepies vai saraujies. Un tad pēkšņi atklājas, ka tas cilvēks piem., nemitīgi noskauž apkārtējos, cenšas izjaukt viņu plānus utt, un es to esmu jutusi jau laikus. Jūtu arī melus.
No fizkiskā aspekta - ļoti jūtīga āda. Un neciešu, ja man skaras klāt un fiziski atrodas tuvu blakus. Draugs ir izņēmums, protams 😀
07.03.2023 00:28 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Lololili @ 07.03.2023 00:28
Esmu HSP, arī introverts. Jūtība vairāk izpaužas emocionāli. Īpaši asi izjūtu vainas apziņu, kura parasti bezmaz vai fiziski pārņem ķermeni kā tāds smagums. Līdzīgi ar stresu - tad rokas, kājas, saules pinums ir kā ar svinu pielieti. To bieži izjūtu piem. strīdos vai braucot pie stūres. Citreiz arī bez acīmredzama iemesla. Pēc lieliem stresiem vienmēr nāk temperatūra un drudzis.
Līdzcilvēkiem šo ir grūti paskaidrot, jo "uzaudzēt biezāku ādu" nav praktisks padoms. Tas būtu tāpat kā cilvēkam ar zoba sāpēm pateikt "uzaudzē biezāku emalju". ?
Tā, protams, ir monēta ar divām pusēm. Līdzko kaut mazākais prieciņš, tā grūti nosēdēt uz vietas no pozitīvās enerģijas. Interesanti ir ar iemīlēšanos, to izjūtu kā tauriņus, bet kaut kur ap kakla rajonu, nevis vēderā ? Ļoti bieži ķeru iedvesmu no vismazākajiem sīkumiem. Teiksim, pilsētā pūlī kādam svešiniekam pamanu skaistus briļļu ietvarus un man uzreiz prātā tā estētika līmējas kopā filmas sižetā. Kurš aktieris varētu šo svešinieku spēlēt, kā viņu filmā sauktu, kādās ainās viņš parādītos. Citreiz pat ieskanas prātā dziesma, kas būtu šīs filmas ideālais soundtreks. Un tādā garā ?
Ļoti labi nolasu cilvēku emocijas, arī nodomus. Nereti jūtu, ka tajos cilvēkos, kuri it kā draudzīgi izturas un nāk klāt, runā, komunicē, un visādi citādi ir pozitīvi teorijā, patiesībā ir kaut kas "indīgs". Vnk jūtu, ka nepatīk un viss - izstiepies vai saraujies. Un tad pēkšņi atklājas, ka tas cilvēks piem., nemitīgi noskauž apkārtējos, cenšas izjaukt viņu plānus utt, un es to esmu jutusi jau laikus. Jūtu arī melus.
No fizkiskā aspekta - ļoti jūtīga āda. Un neciešu, ja man skaras klāt un fiziski atrodas tuvu blakus. Draugs ir izņēmums, protams ?

No ilgtoša stresa cilvēkam pazeminās imunitāte un ja tā jau ir zema, tad nav brīnums ka rodas temepratūra un slimības.
Par zobu emalju ļoti perfekti pateikts. ✊
Jā, piekrītu ka jūtigiem cilvēkiem mēdz būt ļoti stipra intuīcija un jušana, par cilvēkiem kā tadiem un par viņu emocionālo garastāvokli.
Kā arī daudzi no mums ir radoši cilvēki.
Vel šiem cilvēkiem ir izteikts aizdomīgums par cilvēkiem utt.
Jā, un par to ka svešinieks vai emocionāli svešs cilvēks pieskaras nebrīdinot bez atļaujas piemēram, uzliekot roku uz pleca, tas ir ļoti nepatīkami.☹ Kā arī tie cilvēki, kas neievēro personisko distanci ir kaitinoši īpaši stāvot rindā pie kases grūžas virsū.
07.03.2023 00:45 |
 
Reitings 222
Reģ: 18.08.2022
Es esmu super jūtīgais cilvēks un arī introverts, kurš pielāgojies un kļuvis pat par atvērtu cilvēku.
Jūtība: smaržas - pārāk spēcīgas izraisa fizisku vemšanu, gaismas- pēc ilgāka, spilgtāka apgaismojuma paliek slikti, skaļa mūzika- patiesībā, spēju panest tikai tad, ja esmu iedzērusi, bet skaidrā ir fiziski sāpīgi, ko tādu klausīties, pārāk spilgti toņi- vizuāli reāģēju līdzīgi, kā uz gaismu.
Emocionāli jā, arī ļoti uztveru cilvēku noskaņojumus (vienkārši jūtu to noskaņojumu ar muguras smadzenēm), uztveru vārdus, kuri pateikti, vai skatienus. To tā grūti aprakstīt, bet tā ir kā tāda vibrācija - ienāk pa durvīm kolēģis un viņš saka "labrīt", bet es skaidri zinu, ka nav viņam ne labs, nekā, ka viņam vai nu sāp galva, vai ir slikti, bet nekas labs tur nav. Esmu gan iemācījusies to tā nodalīt es vs viņi, kas ir manas sajūtas un kādas ir citu sajūtas, ļoti enšos "neuzņemt" to visu, bet vārdus, tekstsu un norādes, gan uzņemu tā super ļoti.
07.03.2023 11:12 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Varbūt kāda var padalīties kā labāk sadzīvot ar paaugstinātu jūtigumu, sniegt šeit kādus padomus? 😀
Varbūt jus esat attiecības ar jūtigu vīrieti/partneri?
Kā un vai tas ietekmē jūsu partnerattiecības? Varbūt jūsu bērns ir īpaši jūtigs?
Vai informējat partneri par savu augsto jūtigumu? Cik gados jūs konstatējāt, ka esat ļoti jūtigas personas?
07.03.2023 15:13 |
 
Reitings 10736
Reģ: 22.12.2022
Esmu jūtīgs cilvēks. Ar to var sadzīvot protams, jo nav galējā pakāpe. Bet jā ātri nogurstu pie skaļas mūzikas, pie cilvēku pūļiem. Jūtu cilvēku noskaņojumu un tas nogurdina. Sabiedriskajā transportā lieku austiņas. Kas man tagad ļoti, ļoti traucē - vestibulārā aparāta jutīgums. Pēc kovida tas ir vēl vairāk saasinājies. Braucot ar auto ir grūti. Biju pie LOR. Secinājums, ka vienkārši esmu jūtīga un ieteica vingrojumus un tā.
Vienkārši mana nervu sistēma ātrāk nogurst no ārējiem kairinātājiem. Tad pēc koncerta man vajag atiet divas dienas, pēc ceļojumiem-nedēļu vajag lai justos atkal normāli. Vienkārši ir liels nogurums. Bet tas nenozīmē ka nepatīk komunicēt, bet jā jūtu ja cilv nav labs. Un 4-6 cilvēki ballītē vel ir ok. 20cilvēki ir jau par daudz un vajadzēs laiku atiet.
Par to raudāšanu 😀 neatceros kad esmu raudājusi vai kāds ir kaut ko ne tā pateicis. 😀
07.03.2023 16:26 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Berry5 @ 07.03.2023 16:26
Esmu jūtīgs cilvēks. Ar to var sadzīvot protams, jo nav galējā pakāpe. Bet jā ātri nogurstu pie skaļas mūzikas, pie cilvēku pūļiem. Jūtu cilvēku noskaņojumu un tas nogurdina. Sabiedriskajā transportā lieku austiņas. Kas man tagad ļoti, ļoti traucē - vestibulārā aparāta jutīgums. Pēc kovida tas ir vēl vairāk saasinājies. Braucot ar auto ir grūti. Biju pie LOR. Secinājums, ka vienkārši esmu jūtīga un ieteica vingrojumus un tā.
Vienkārši mana nervu sistēma ātrāk nogurst no ārējiem kairinātājiem. Tad pēc koncerta man vajag atiet divas dienas, pēc ceļojumiem-nedēļu vajag lai justos atkal normāli. Vienkārši ir liels nogurums. Bet tas nenozīmē ka nepatīk komunicēt, bet jā jūtu ja cilv nav labs. Un 4-6 cilvēki ballītē vel ir ok. 20cilvēki ir jau par daudz un vajadzēs laiku atiet.
Par to raudāšanu ? neatceros kad esmu raudājusi vai kāds ir kaut ko ne tā pateicis. ?

Piekrītu par nervu sistēmas jūtigumu uz arejiem. Kairinājumiem.
Ir grūti koncentrēties, ja apkārt ir kņada un troksnis. Piemēram lasīt gramatu nespēju, ja apkārt ir kaut neliels troksnis. Vajadzīgs pilnīgs klusums, tāpec lasu kad neviena nav mājās. 😀 Arī nogurstu no vairākiem cilvēkiem, ja esmu kopā ar diviem cilvēkiem tas ir maksimums. Nevarēru uzturēties ilgu laiku kopā pec brīvas izvēles ar 3-5 cilvēkiem.tas nu man ir par daudz.
07.03.2023 16:51 |
 
Reitings 10736
Reģ: 22.12.2022
Berry5 @ 07.03.2023 16:26
Esmu jūtīgs cilvēks. Ar to var sadzīvot protams, jo nav galējā pakāpe. Bet jā ātri nogurstu pie skaļas mūzikas, pie cilvēku pūļiem. Jūtu cilvēku noskaņojumu un tas nogurdina. Sabiedriskajā transportā lieku austiņas. Kas man tagad ļoti, ļoti traucē - vestibulārā aparāta jutīgums. Pēc kovida tas ir vēl vairāk saasinājies. Braucot ar auto ir grūti. Biju pie LOR. Secinājums, ka vienkārši esmu jūtīga un ieteica vingrojumus un tā.
Vienkārši mana nervu sistēma ātrāk nogurst no ārējiem kairinātājiem. Tad pēc koncerta man vajag atiet divas dienas, pēc ceļojumiem-nedēļu vajag lai justos atkal normāli. Vienkārši ir liels nogurums. Bet tas nenozīmē ka nepatīk komunicēt, bet jā jūtu ja cilv nav labs. Un 4-6 cilvēki ballītē vel ir ok. 20cilvēki ir jau par daudz un vajadzēs laiku atiet.
Par to raudāšanu ? neatceros kad esmu raudājusi vai kāds ir kaut ko ne tā pateicis. ?

Es šim sāku pievērst uzmanību salīdzinoši nesen un ir labi to zināt. Brīvo atpūtas laiku plānoju nevis ballītes katru vīkendu vai lielveikalu vai kino piemēram. Bet pie dabas, lai uzņemtu spēku. Es esmu tāds cilvēks, kurš labāk noīrētu mazu viesu namu pie jūras tepat Latvijā uz visu vasaru, nekā spertos uz Ēģipti uz 2 nedēļām. Vienkārši jau tā braukšana-man 3 dienas tajā galā būtu jāatpūšas. Vajag ļoti lielu mērķi lai kaut kur tālu brauktu. Nav tāds action no tā ka: a davai aizlaižam uz vīkendu līdz Francijai, būs jautri. Nē paldies! Man tas ir par daudz. Jā ja ir nedēļa vēl pēc tam gulēt, tad jā. Bet ja ir kā man tagad-darbi no rīta līdz vakaram, galvenais ir atjaunot spēkus. Tad tas tikai atņem spēkus.
Jā, piemēram, kino man sāk griezties galva, paliek slikta dūša. No mūzikas skaļuma, no tā ka daudz cilvēki. Ne jau tā ka novemju stūrus. Bet nedaudz. Protams, tas pāriet pēc laika. Bet kapēc sev to nodarīt, ja zini ka tav nav tev.
Ā un es noteikti būtu tas variants kas izrubās kad lec ar gumiju vai izpletni. 😀😀😀
Ceru ka šis mainīs priekšstatu, ka HSP to vien dara kā vienatnē raud 😀
07.03.2023 18:47 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Berry5 @ 07.03.2023 18:47

Es šim sāku pievērst uzmanību salīdzinoši nesen un ir labi to zināt. Brīvo atpūtas laiku plānoju nevis ballītes katru vīkendu vai lielveikalu vai kino piemēram. Bet pie dabas, lai uzņemtu spēku. Es esmu tāds cilvēks, kurš labāk noīrētu mazu viesu namu pie jūras tepat Latvijā uz visu vasaru, nekā spertos uz Ēģipti uz 2 nedēļām. Vienkārši jau tā braukšana-man 3 dienas tajā galā būtu jāatpūšas. Vajag ļoti lielu mērķi lai kaut kur tālu brauktu. Nav tāds action no tā ka: a davai aizlaižam uz vīkendu līdz Francijai, būs jautri. Nē paldies! Man tas ir par daudz. Jā ja ir nedēļa vēl pēc tam gulēt, tad jā. Bet ja ir kā man tagad-darbi no rīta līdz vakaram, galvenais ir atjaunot spēkus. Tad tas tikai atņem spēkus.
Jā, piemēram, kino man sāk griezties galva, paliek slikta dūša. No mūzikas skaļuma, no tā ka daudz cilvēki. Ne jau tā ka novemju stūrus. Bet nedaudz. Protams, tas pāriet pēc laika. Bet kapēc sev to nodarīt, ja zini ka tav nav tev.
Ā un es noteikti būtu tas variants kas izrubās kad lec ar gumiju vai izpletni. ???
Ceru ka šis mainīs priekšstatu, ka HSP to vien dara kā vienatnē raud ?

Es domaju, ka daudziem cilvēkiem varētu būt priekštats galvā, ka jūtigi cilvēki ir problemātiksi, kaprīzi, ka ar viņiem ir grūti sadzīvot utt. 😀Ka esam pārak emocionāli. Ātri nogurdināmi.
Piekrītu par dabu, ka tā dod enerģiju. Un spēkus uzladē ☘
Paldies visiem, kas dalās savā pieredzē.
08.03.2023 15:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits