Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Acne.

 
Reitings 13
Reģ: 26.02.2023
Sveikas.
Jau kādu laiku cīnos ar akni.
2x esmu lietojusi antibiotikas doxyciline, pēc abiem kursiem akne atgriezās.
Tad izrakstija lymecicline. Arī pēc tam akne atgriezās, tikai mazliet lēnākā formātā.
Uztaisiju hormonu analīzes, teica, ka viss līmenī. Sarunājām, ka tomēr pamēģinu hormonālo kontracepciju un paralēli lietoju atkal lymecicline, jo vajadzēja kaut ko, kas palīdz uzreiz un antibiotikas to nodrošina. Šobrīd esmu jau kādas 3 nedēļas izgājusi antibiotiku kursu, turpinu lietot hormonālās ar ideju, ka viņas palīdzētu. Taču atkal pamanu cistiskas pumpiņas ar baltām iekšiņām. Es nezinu vairs ko man darīt, es nevaru visu mūžu lietot tabletes. Esmu izmisumā. Ieteikumi? Mani mulsina tas, ka antibiotikas palīdz lietošanas brīdī un īsu brīdi pēc.
26.02.2023 18:29 |
 
Reitings 2156
Reģ: 10.04.2022
Aizej pie uztura speciālista, varbūt uzturā kaut kas jāmaina. Nodod analīzes uz alerģijām.
Man personīgi palīdzēja 1x aiziet pie kosmetologa, “noņēma ādu” un viss ok, tagad tik uz MR parādās.
26.02.2023 18:33 |
 
Reitings 2156
Reģ: 10.04.2022
Pamēģini varbūt izslēgt cukuru, vai stipri samazini patēriņa devas.
26.02.2023 18:35 |
 
Reitings 714
Reģ: 04.01.2023
Es nezinu, cik stipra ir tava akne, bet vai esat ar dermatologu runājuši par iespēju lietot roakutānu? Katram kursa ilgums ir individuāls, bet parasti pēc kursa iziešanas akne ir +/- kontrolēta. Protams, tas ir “smags” medikaments, var būt daudz blakusparādību un tā lietošanas laikā regulāri jātaisa analīzes, kā arī nedrīkst palikt stāvoklī. Bet varbut, ja akne ir smaga un ietekmē pašvērtējumu/dzīves kvalitāti un ilgtermiņā nekas cits nepalīdz, ir vērts apjautāties ārstam.
26.02.2023 19:11 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
Pēc 3 ned par agru gaidīt rezultātu no hormoniem. Pēc 2-3 mēn skaties.
26.02.2023 20:01 |
 
Reitings 13
Reģ: 26.02.2023
Sarma1986 @ 26.02.2023 20:01
Pēc 3 ned par agru gaidīt rezultātu no hormoniem. Pēc 2-3 mēn skaties.

Nē nē, es varbūt ne tā uzrakstiju. Es hormonu testu veicu pēc tam, kad izdzēru antibiotikas. Biju pilnībā brīva no tā un ārsts teica lai paskatos, varbūt hormoni. Taču viss līmenī. Nolēmām tomēr mēģināt gan hormonālās gan paralēli antibiotikas, kuras pirms 3 nedēļām pabeidzu. Dotajā brīdī esmu tikai uz hormonālajām un to hormonu testu veicu krietni pirms vispār uzsāku lietot hormonālās.
26.02.2023 20:04 |
 
Reitings 13
Reģ: 26.02.2023
nē nu jā @ 26.02.2023 19:11
Es nezinu, cik stipra ir tava akne, bet vai esat ar dermatologu runājuši par iespēju lietot roakutānu? Katram kursa ilgums ir individuāls, bet parasti pēc kursa iziešanas akne ir +/- kontrolēta. Protams, tas ir “smags” medikaments, var būt daudz blakusparādību un tā lietošanas laikā regulāri jātaisa analīzes, kā arī nedrīkst palikt stāvoklī. Bet varbut, ja akne ir smaga un ietekmē pašvērtējumu/dzīves kvalitāti un ilgtermiņā nekas cits nepalīdz, ir vērts apjautāties ārstam.

Visas AB man izrakstijis ģimenes ārsts. Es neesmu bijusi pie dermatologa. Pagaidām plānā ir kad būšu Latvijā, uztaisīt alergēnu testu un aiziet uz konsultāciju pie Silvestra Rubina. Esmu dzirdējusi labas atsauksmes.
26.02.2023 20:06 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Kādreiz pie kosmetologiem varēja iegādāties līdzekli sejas tīrīšanai ādas problēmu gadījumos. Šķīdums, kas izskatījās kā ar mazmazītiņiem kristāliņiem. Nosaukumu diemžēl nezinu. Varbūt tādu līdzekli vairs neizgatavo.
Antibiotikas ir ļoti spēcīgi medikamenti, kas nokauj gan sliktās, gan labās baktērijas. Cerams, Tev ieteica, kādus vitamīnus un produktus, ko lietot, lai atjaunotu zarnu mikrofloru.
Akne varētu rasties no pārtikas. Te jau rakstīja par cukuru. Varbūt aknas netiek galā ar organisma attīrīšanu. Var padzert tēju ādas veselībai (piemēram, Tereško tēju ādai). Ir dažādi vitamīni ādai. Ādas kopšana arī ir ļoti svarīga. Rūpīgi notīri ādu, bet nesprādzini tās pumpiņas, lai neveidojas rētas. Ir “Madara” kosmētikas sērija ACNE.
Tūlīt te man metīsies virsū par šo, bet tomēr uzrakstīšu: ir vērts konsultēties ar ārstu-homeopātu. Homeopātija lieliski palīdz dažādās situācijās.
P.S.: nejauši uzspiedu sev īkšķi uz leju un nevar to noņemt. 🤣
26.02.2023 20:18 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Maijazieds20 @ 26.02.2023 20:06

Visas AB man izrakstijis ģimenes ārsts. Es neesmu bijusi pie dermatologa. Pagaidām plānā ir kad būšu Latvijā, uztaisīt alergēnu testu un aiziet uz konsultāciju pie Silvestra Rubina. Esmu dzirdējusi labas atsauksmes.

Tad taisnā ceļā pie dermatologa :)
27.02.2023 08:05 |
 
Reitings 714
Reģ: 04.01.2023
Maijazieds20 @ 26.02.2023 20:06

Visas AB man izrakstijis ģimenes ārsts. Es neesmu bijusi pie dermatologa. Pagaidām plānā ir kad būšu Latvijā, uztaisīt alergēnu testu un aiziet uz konsultāciju pie Silvestra Rubina. Esmu dzirdējusi labas atsauksmes.

Es arī tev ieteiktu aiziet pie dermatologa, jo tas tomēr ir ārsts, kas specializējas tieši ādas problēmās un slimībās. Esmu dzirdējusi labas atsauksmes par Andu Apini un Inesi Kolontaju-Zaubi.
27.02.2023 10:27 |
 
Reitings 10621
Reģ: 18.08.2014
Šobrīd arī lietoju antibjotikas, kā sapratu, tad man ir traucēta tauku dziedzeru darbība, nešķeļ taukus tik ātri kā vajaga tāpēc rodas pumpas attiecīgi uz vaigu kauliem. Lietoju katru otro dienu, pirmo dienu pumpu nav, otrā dienā jau atpakaļ, tāpēc maza ticība, ka pēc to lietošanas viss būs labi.
Hormonus arī lietoju, citu iesmelu dēļ, bet tie nav palīdzējuši, pirms tos sāku lietot viss bija ok ar viņiem, esmu sakārtojusi uzturu+fiziskās aktivitātes, tas arī nekādu pienesumu attiecībā pret pumpām nedeva. Sejas kopšanas rituāls arī neietekmē pumpu rašanos/nerašanos. Trakākais, ka man ir no viņām vairāku gadu laikā ir izveidojusies spēcīga pigmentācija uz vaigu kauliem, šoziem jau 4 reizes biju uz IPL lāzeri, lietoju spf katru dienu, bet tas rezultāts atklāti sakot tik sūdīgs, ka raudāt gribas.
Bet ja neesi bijusi pie dermataloga, tad noteiki ietektu, man uztaisīja traki daudz analīzes (arī vairogdziedzera hormoni), lai izslēgtu citus faktorus, kas var radīt pumpas. Pati esmu dermatologa uzraudzībā un cerībā tik galā ar šo problēmu.
27.02.2023 10:40 |
 
Reitings 398
Reģ: 09.08.2022
Caur uzturu so lietu var sakārtot. Man ir bijusi ak ne, tagad nav vairs pinnes. Vēl gan metas baltie punktiņi, bet neskatoties uz tiem sejas ādas kopskats labs.
27.02.2023 12:19 |
 
Reitings 83
Reģ: 26.10.2022
Uhh nabadzīte! Jūtu tev līdz, zinu ka ar to nav viegli cīnīties ☹
Man arī lielas problēmas ar to, tieši uz zoda un vaigam. Man gan tad nav 100% pārgājis bet esmu mazinājusi ar sejas ziepēm, nekādas super ķīmiskās, hormonālās, skrubji ar gabaliņim utt. Tikai dove, parastās ziepes. Pēc dušas mazgāju ar Salicylic acid clay sejas līdzkli kurš palīdz mazliet ar hormnālo akni (vismaz man).
Ja uzmetas trakais ciklons tad lieku Pimple patch, nekadas spiešanas lai gan tas ir mega grūti to nedarīt.
Kā dienas krēmu izmantoju vienu no saudzīgajiem avon krēmiem ar spf un acu krēmu.
Vakaros uzlieku to pašu Salicylic acid serumu un Epaderm Emollient krēmu pēc sejas mazgāšanas.
Pars galvenais, nekad, nekad neaiztieku, vai cenšos, neaiztikt seju ar rokām bez liekas vajadzības. Tas palidz pret knibināšanu, baktēriju pārnesi. Kā arī Nebrežu seju sausu ar dvieli, tikai nosusinu.
Kosmētiku tieši uz ādas lietoju maz, bet ja lieku tonālo vai pūderi tad tikai pa virsu primerim. Ziemā man tā pat paliek sarkana seja, tāpēc lietoju ļoti minimāli bb krēmu kas palīdz nomaskēt aknes rētas.
Lai veicas xx
28.02.2023 11:51 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Ieteiktu mēģināt arī uzturu pakoriģēt,mazāk lietot cukuru(saldumus) un arī no piena atteikties,tad pavērot ādas reakciju.
Man gan nebija akne,bet regulāri izsitumi metās uz sejas,pienu un saldumus noņēmu un ādai bij redzami uzlabojumi.
28.02.2023 15:36 |
 
Reitings 13
Reģ: 26.02.2023
Ja izslēdzu to pienu un visu pienveidīgo, ko iesakat ēst? Griķi, rīsi, kartupeļi, auzu piens,gaļa, augļi, dārzeņi? Ir kādas ātri taisāmas un garšīgas receptes? Sanāk tāda kā diēta 😁
28.02.2023 17:08 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Maijazieds20 @ 28.02.2023 17:08
Ja izslēdzu to pienu un visu pienveidīgo, ko iesakat ēst? Griķi, rīsi, kartupeļi, auzu piens,gaļa, augļi, dārzeņi? Ir kādas ātri taisāmas un garšīgas receptes? Sanāk tāda kā diēta ?

Es izslēdzu tikai pienu-jogurtus,krējumu,biezpienu lietoju,bet ar zemāku tauku saturu.
Kafijai lietoju mandeļu pienu.
Garšo man piena šokolāde,bet pārgāju uz tumšo vai rūgto šokolādi,tur mazāks cukura daudzums.
Ātri pagatavot var vistas gaļu ar dažādām piedevām(dārzeņi utt.).
Vēl arī glutēns var veicināt izsitumus,palasi info google
28.02.2023 17:21 |
 
Reitings 72
Reģ: 16.11.2022
Nu jāiet taču pie dermatologa! Dzīvojot ar domu "man ir akne" un darot lietas, kas liekas, ka palīdzēs, var iedzīvoties vēl lielākās nepatikšanās. Varbūt Tev liekas, ka Tev ir problemātiska, taukaina āda un lieto līdzekļus tādai, bet patiesībā tā var nebūt - tā var novājināt ādu un pumpas leks ārā, jo āda mēģinās ātrāk saražot vajadzīgo mitrumu. Dermatologs ieteiks gan atbilstošu kosmētiku ikdienai,gan pārbaudīs, vai gadījumā tā nav sēnīte, rozācija vai kas cits, un atbilstoši izrakstīs zāles. Mana ģimenes ārste atsakās šādi izrakstīt zāles, kas nav viņas specialitātē un viņa nav droša, ka man ir nepieciešamas.
28.02.2023 17:28 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
shmannapanna @ 28.02.2023 17:28
Nu jāiet taču pie dermatologa! Dzīvojot ar domu "man ir akne" un darot lietas, kas liekas, ka palīdzēs, var iedzīvoties vēl lielākās nepatikšanās. Varbūt Tev liekas, ka Tev ir problemātiska, taukaina āda un lieto līdzekļus tādai, bet patiesībā tā var nebūt - tā var novājināt ādu un pumpas leks ārā, jo āda mēģinās ātrāk saražot vajadzīgo mitrumu. Dermatologs ieteiks gan atbilstošu kosmētiku ikdienai,gan pārbaudīs, vai gadījumā tā nav sēnīte, rozācija vai kas cits, un atbilstoši izrakstīs zāles. Mana ģimenes ārste atsakās šādi izrakstīt zāles, kas nav viņas specialitātē un viņa nav droša, ka man ir nepieciešamas.

Taisnība vien ir! Bet tas ir ārprāts, ja ģimenes ārsts pret akni izraksta antibiotikas vai hormonu preparātus.
28.02.2023 17:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits