Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Par laišanu sēdēt

 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Vai vienmēr laižat sabiedriskajā transportā sēdēt pensionārus, grūtnieces? Ja nē, tad kāpēc? Vai arī laižat tikai tad, ja lūdz?
22.01.2023 22:14 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Ja izskatās, ka cilvēkam tiešām grūti, tad palaižu. Ja man pašai smagas somas un tas vecais tāds sprigans, tad sēžu tālāk. :D
22.01.2023 22:18 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
TimeToDream @ 22.01.2023 22:14
Vai vienmēr laižat sabiedriskajā transportā sēdēt pensionārus, grūtnieces? Ja nē, tad kāpēc? Vai arī laižat tikai tad, ja lūdz?

Es vienmēr seniorus Laižu sēdēt, jo mana sirdsapziņa nepieļautu, to, ka es mierīgi sēdētu, kamēr vecs cilvēks mocās stāvot ar spieķi vai kruķi. Turklāt man būtu milzīgs kauns, sēdēt, kamēr pensionārs stāv. 😬 Grūtnieces, tur pēdejos mēnešos nav nācies sastapt, lidz ar to nav bijis jālaiž. Tos kas nav seniori, es gan nelaižu sēdēt manā vietā.
Ļoti nekaunīgi liekas, tie cilvēki, kas speciāli pieliek somu pie loga, un izliekas, ka neredz un nedzird , ka kāds blakus stāvošais grib apsesties, bet esmu dzirdējusi, ka tā dara tie kas negrib lai viņiem blakus piesēžas smirdīga persona piemēram. Dzērājs.
22.01.2023 22:22 |
 
Reitings 90
Reģ: 23.11.2022
Es laižu tikai latviešu vecas tantiņas. Bet tiešām vecas. Krievenes pat netaisos laist, nepatīk.
Viens drosmīgs vecis vienreiz iekāpa autobusā, un ar savu spieķi bez vārdiem man brutāli norādīja, lai laižu sēdēt. Es nelaidu.
22.01.2023 22:25 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Enerģija @ 22.01.2023 22:25
Es laižu tikai latviešu vecas tantiņas. Bet tiešām vecas. Krievenes pat netaisos laist, nepatīk.
Viens drosmīgs vecis vienreiz iekāpa autobusā, un ar savu spieķi bez vārdiem man brutāli norādīja, lai laižu sēdēt. Es nelaidu.

Un ja viņš būtu tev iebelzis ar to spieķi, ko tad? 😀
22.01.2023 22:29 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3721
Reģ: 31.10.2010
Es parasti esmu iegrimusi telefonā un apkārtējiem uzmanību nepievēršu. Neuzskatu, ka mans pienākums ir visu laiku vērot, vai neiekāps kāds večuks vai grūtniece un tūlīt lekt kājās. Kāpēc man jāzīlē, vai cilvēks grib sēdēt vai nē? Katram ir mēle mutē. Palūdz un es tevi palaidīšu, vienalga, vai esi vīrietis, sieviete, pensionārs vai bērns.
Vietas došana man ir attieksmes jautājums. Vecums nav attaisnojums būt kretīnam. Reiz pienāca klāt večiņa (jā, krievu tautības) un ļoti pieklājīgi palūdza, vai varu palaist viņu apsēsties. Protams, ka piecēlos. Ja viņa to būtu teikusi pavēlošā tonī, es sēdētu kā kūka.
Tāpat vienreiz biju nolikusi mugursomu brīvajā vietā sev blakus. Iekāpj tantiņa un pati ķeras pie manas somas, lai to novāktu. Sadusmojos. Gribi sēdēt? Pajautā! Negrābsties gar manām mantām.
22.01.2023 22:42 |
 
Reitings 217
Reģ: 12.04.2022
Ja neesmu aizmigusi, tad laižu. Es tomēr apzinos, ka apsēžoties vietā pie izejas, var nākties piecelties.
Mani arī laiž sēdēt, tagad jo īpaši ar lielo vēderu. Parasti atsaku, jo tāpat pabraucu 1-2 pieturas un neapgrūtinu citus, lai mainītos vietām.
Minelūše
Tāpat vienreiz biju nolikusi mugursomu brīvajā vietā sev blakus. Iekāpj tantiņa un pati ķeras pie manas somas, lai to novāktu. Sadusmojos. Gribi sēdēt? Pajautā! Negrābsties gar manām mantām.

Šis gan man neliekas ok, ne no tavas, ne tantiņas puses. Tev tā kā tomēr jāapzinās, ka vietas blakus nav domātas tavai mugursomai. Bezkaunīgi. Un tikpat bezkaunīgi rīkojas arī tie, kas bīda tās mantas prom. Uz bezkaunīgu rīcību arī atbild bezkaunīgi. Kāpēc vēl jālūdzas, lai atbrīvo vietu? Somas tur neliek. Lūdzu nedari tā vairs, mani arī tas kaitina, lai gan neesmu veca tantiņa. :D
22.01.2023 22:49 |
 
10 gadi
Reitings 2654
Reģ: 29.01.2009
Vienreiz iekāpu ar savu 6 gadīgo bērnu, blakus nesanāca apsēsties, viņš otrā pusē apsēdās. Pamazām visas vietas tika aizņemtas, iekāpj tjotka, un sāk momentā aurot uz mana bērna, čo rasselsja, lai laižot viņu. Fakts, ka apkārt pa lielam sēdēja vīrieši visāda vecuma. Tiem jau gan akna par vārgu aizrādīt. Tad nu dabūja no manis pretī, un, galvenokārt, par šo faktu.
Bet tā, jā, ja pilns, tad man nav grūti palaist. Bet es mēdzu aizrādīt visādiem tēvaiņiem.
22.01.2023 22:52 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3721
Reģ: 31.10.2010
IceCream @ 22.01.2023 22:52
Vienreiz iekāpu ar savu 6 gadīgo bērnu, blakus nesanāca apsēsties, viņš otrā pusē apsēdās. Pamazām visas vietas tika aizņemtas, iekāpj tjotka, un sāk momentā aurot uz mana bērna, čo rasselsja, lai laižot viņu. Fakts, ka apkārt pa lielam sēdēja vīrieši visāda vecuma. Tiem jau gan akna par vārgu aizrādīt. Tad nu dabūja no manis pretī, un, galvenokārt, par šo faktu.
Bet tā, jā, ja pilns, tad man nav grūti palaist. Bet es mēdzu aizrādīt visādiem tēvaiņiem.

Man šķiet, ka tādi tantuki visbiežāk uzklūp tieši sievietēm/meitenēm. Vīriešiem prasīt sēdēt viņas acīmredzot raustās nez kāpēc.
22.01.2023 22:56 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3721
Reģ: 31.10.2010
karenmil @ 22.01.2023 22:49
Ja neesmu aizmigusi, tad laižu. Es tomēr apzinos, ka apsēžoties vietā pie izejas, var nākties piecelties.
Mani arī laiž sēdēt, tagad jo īpaši ar lielo vēderu. Parasti atsaku, jo tāpat pabraucu 1-2 pieturas un neapgrūtinu citus, lai mainītos vietām.
Minelūše
Šis gan man neliekas ok, ne no tavas, ne tantiņas puses. Tev tā kā tomēr jāapzinās, ka vietas blakus nav domātas tavai mugursomai. Bezkaunīgi. Un tikpat bezkaunīgi rīkojas arī tie, kas bīda tās mantas prom. Uz bezkaunīgu rīcību arī atbild bezkaunīgi. Kāpēc vēl jālūdzas, lai atbrīvo vietu? Somas tur neliek. Lūdzu nedari tā vairs, mani arī tas kaitina, lai gan neesmu veca tantiņa. :D

Nu personīgi man nekad prātā nenāktu pašai mēģināt pārvietot sveša cilvēka lietas. Un ja transports nav pilns, neredzu neko briesmīgu tajā, ja somu novieto blakus.
22.01.2023 23:02 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Smagi un slikti var būt jebkurā vecumā, un dažreiz 1.trimestrī ir grūtāk, nekā pēdējā. Tāpēc esmu par to, ja palūdz apsēsties. Esmu lūgusi un man neatteica.
Protams, ja redzu, ka man blakus kādam ir acīmredzami grūti, piedāvāju apsēsties, bet atklāti sakot, tas notiek ļoti reti.
Nekad neaizņemu speciālās sēdvietas, stāvu, pat ja tās ir vienīgās tukšās. Un mani nedaudz kaitina, kad kāds acīmredzami enerģijas pilns cilvēks uz tām sēž 😄
Vienreiz dzīvē laikam bija tāds wtf moments, kad apsēdos vietā aiz vadītāja (tur ir platāka sēdvieta, bet tā nav invalīdu) un man pāris pieturas deniņā pūta ne pārāk veca un ļoti sakrāsojusies kundze, un tad paziņoja, ka man viņu jālaiž, jo tā esot "viņas" vieta 😄 bija brīvas sēdvietas, tāpēc pārsēdos.
22.01.2023 23:07 |
 
Reitings 153
Reģ: 02.03.2022
Cenšos palaist. Bet parasti ir tik pilns , ka nav kur sēdēt. Vai tieši ir vietas apmēram visiem. Citreiz tie vecākie grib stāvēt, esmu bieži redzējusi.
Vienreiz gan bija ļoti nepatīkamas atgadījums.
Braucu uz darbu 3 aut, un centrā bija jaizkāpj , un pirms Grīziņkalna pieturas iekāpa večuks ar spieķi, es sēdēju pie durvīm , bet neredzēju jēgu laist ,jo priekšā bija tukši soli ( tie zemie) un blakus man vēl bija vietas! Bet viņš tieši skatījās uz mani un sāka mani lamāt - sēž , skatās virsū ,bet nelaiž sēdēt! Ne kauna ,ne goda! Piecēlos un izskaapu no aut , lai brauktu ar nākamo. Protams viņš manā vietā neapsedās , gāja tālāk. 😆 Wtf.
22.01.2023 23:21 |
 
10 gadi
Reitings 3146
Reģ: 29.01.2009
😀 kā man šis nepietrūkst, parvietojos tikai ar auto vai kajam! It īpaši tie kasīgie, kas nemaz tik veci neizskatās un kurien vajag tieši tavu vietu, kaut gan ir brīvs pusautobuss!
22.01.2023 23:33 |
 
Reitings 21450
Reģ: 18.08.2022
Es vienmēr palaižu apsēsties vai stāvu kājās ,jo parasti tāpat piekāpj pilns sabiedriskais ar vecāka gada gājuma cilvekiem kuriem vairāk vajag pasēdēt to cela posmu nekā man .
Pluss man sēdošs darbs lidz ar to es parasti izvēlos pastāvēt kājās 😁
22.01.2023 23:33 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
IceCream @ 22.01.2023 22:52
Vienreiz iekāpu ar savu 6 gadīgo bērnu, blakus nesanāca apsēsties, viņš otrā pusē apsēdās. Pamazām visas vietas tika aizņemtas, iekāpj tjotka, un sāk momentā aurot uz mana bērna, čo rasselsja, lai laižot viņu. Fakts, ka apkārt pa lielam sēdēja vīrieši visāda vecuma. Tiem jau gan akna par vārgu aizrādīt. Tad nu dabūja no manis pretī, un, galvenokārt, par šo faktu.
Bet tā, jā, ja pilns, tad man nav grūti palaist. Bet es mēdzu aizrādīt visādiem tēvaiņiem.

Tas ir ļoti neloģiski un absurdi, ka Tu gaidīji "atbalstu "(aizrādīšanu) no svešiem vīriešiem autobusā, par to gadījumu, kad skaļākā toni sveša tante aizrādīja tavam Bērnam. Tie svešie vīrieši nevar būt atbildīgi pie tā, turklāt, kāda gan viņiem daļa gar svešu bērnu? Bērnam jau netika ne fiziski, ne emocionāli pāri darīts. 🤨 Tev pašai ir jārisina problēma, nevis jagaida palīdzību no zāles. .Tā ir tava atbildība aizstāvēt savu bērnu.🙃Tante dabūja pretī, jeb svešie vīrieši par klusēšanu? 😀
23.01.2023 03:13 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
IceCream @ 22.01.2023 22:52
Vienreiz iekāpu ar savu 6 gadīgo bērnu, blakus nesanāca apsēsties, viņš otrā pusē apsēdās. Pamazām visas vietas tika aizņemtas, iekāpj tjotka, un sāk momentā aurot uz mana bērna, čo rasselsja, lai laižot viņu. Fakts, ka apkārt pa lielam sēdēja vīrieši visāda vecuma. Tiem jau gan akna par vārgu aizrādīt. Tad nu dabūja no manis pretī, un, galvenokārt, par šo faktu.
Bet tā, jā, ja pilns, tad man nav grūti palaist. Bet es mēdzu aizrādīt visādiem tēvaiņiem.

Par ko piemēram, tu aizrādi tiem tēvaiņiem? 😁
23.01.2023 03:18 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
LoveLife00 @ 22.01.2023 23:21
Cenšos palaist. Bet parasti ir tik pilns , ka nav kur sēdēt. Vai tieši ir vietas apmēram visiem. Citreiz tie vecākie grib stāvēt, esmu bieži redzējusi.
Vienreiz gan bija ļoti nepatīkamas atgadījums.
Braucu uz darbu 3 aut, un centrā bija jaizkāpj , un pirms Grīziņkalna pieturas iekāpa večuks ar spieķi, es sēdēju pie durvīm , bet neredzēju jēgu laist ,jo priekšā bija tukši soli ( tie zemie) un blakus man vēl bija vietas! Bet viņš tieši skatījās uz mani un sāka mani lamāt - sēž , skatās virsū ,bet nelaiž sēdēt! Ne kauna ,ne goda! Piecēlos un izskaapu no aut , lai brauktu ar nākamo. Protams viņš manā vietā neapsedās , gāja tālāk. ? Wtf.

Iespējams, ka šis seniors sākumā nepamanīja tukšās sēdvietas, jeb viņam. Bija grūti tālāk aiziet.Es tur neko smieklīgu neredzu.
23.01.2023 03:24 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
Enerģija @ 22.01.2023 22:25
Es laižu tikai latviešu vecas tantiņas. Bet tiešām vecas. Krievenes pat netaisos laist, nepatīk.
Viens drosmīgs vecis vienreiz iekāpa autobusā, un ar savu spieķi bez vārdiem man brutāli norādīja, lai laižu sēdēt. Es nelaidu.

Nu slima kas slima 🤣🤣😂 Pat te politika jāiepin 🤣🤣Un kā vecu krievieti no ukrainietes atškirsi? Vecās ukrainietes angliski runā? 🤣🤣🤣un ja veca latviete kratīs spieki - tiks palaista, bet veca krieviete - pieklājīgi paprasīs, tā gan nē 🤣🤣🤣 Zviedrieti laidīsi? Zin, kādeiz tie vikingi traki siroja 🤣🤣🤣
23.01.2023 03:45 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Reti izmantoju sabiedrisko, bet penšus laižu sēdēt. Nedomāju, ka kādam ir speciāli man kaut kas jāprasa utt., parasta cieņa pret vecāko paaudzi, pat ja daži no viņiem to nav pelnījuši. Grūtnieces nav redzētas, bet baigi nepētu vēderus.
23.01.2023 09:12 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Es vienmēr palaižu grūtnieces.
23.01.2023 09:13 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Man sanākt braukt agri no rīta 7os un vēlu vakarā ap 19iem. Ja tajā laikā gadās kāds pensionārs tad palaidīšu apsēsties ja redzēšu ka viņam tiešām grūti. Tas tirgus tantes ar saviem stumjamajiem koferiem var pastāvēt un braukt vēlāk uz tirgu. Ja es pēc darba jūtos tik nogurusi ka kājas knapi varu pavilkt tad es sēdēšu, jo mani nodokļi apmaksā pensionāriem bezmaksas biļetes.
Vienreiz man bija kājas trauma un braucu dienas vidū, protams apsēdos, viena krievu ķotka sāka dirst kaut ko virsū. Dažkārt cilvēki nesaprot ka arī jaunākiem var būt veselības problēmas.
23.01.2023 11:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits