Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Uzmācīgas domas

 
Reitings 131
Reģ: 10.01.2023
Sveiki,
Vēlējos parunāt par problēmu, kas īstenībā skar daudzus cilvēkus. Man ir slikta pieredze pagātnē, kas tagad neļauj dzīvot pilnvērtigi, ir atklājies OKT. Lai jūs zinātu OKT (obsesīvi kompulsīvi traucējumi) nav tikai pārlieku liela tīriba un pārbaudīšana.
OKT ir arī: 1.reālu notikumu atkārtošana galvā līdz riebumam;
2.vainas izjūta par to, kas bieži ir nepamatoti uzspīlēta pašam;
3. mūžīgi jautājumi galvā=esmu slikts cilvēks? kāpēc tas notika? varbūt man tas patika? vai es to pieļaušu atkal ? u.c.
Ļoti vēlētos parunāties (šeit komentāros vai privāti), jo pirms man atklāja OKT es domāju, ka esmu slikts cilvēks un tās domas kas mani ēd ir man griba. Un tas bija/ir liels pārdzīvojums.
10.01.2023 16:11 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Saprotu, ka meklē kādu, kam ir līdzīga situācija. Man uznāk mazas epizodes ar šo, bet nav tādā līmenī kā Tev. Domāju, ka forums te diezgo nepalīdzēs ar pieredzi vai padomu. 😕 Tu ej pie terapeita?
10.01.2023 16:50 |
 
Reitings 56
Reģ: 09.01.2023
ko ko .. ej uz pārmaiņām , vai sēdi un gaidi kad pāries, varbūt vienkārši esi neinteresants cilvēks, ne sev , ne citiem .
10.01.2023 16:51 |
 
Reitings 153
Reģ: 02.03.2022
Man agrāk bija ,kas līdzīgs, protams pie ārsta negāju.
Man bija saistībā ar to tīrību un mazgāšanos un domas , uzmācīgas domas.
Es mainīju vidi , sāka notikt kaut kas jauns dzīvē un tas izbeidzās. Lai gan citreiz pieķeru vēl sevi pie kādiem izgājieniem! ( Kas citam parssta lieta, man šķistu kkss šausmīgs 😃)
Ieteiktu padzert arī magniju un visus B grupas vitamīnus. Parasti ,ja trūkst vitamīnu sākas visādas neirozes.
Bet ,ja tiešām ir slikti ir jāiet pie attiecīga ārsta.
10.01.2023 17:08 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Es mainīju vidi , sāka notikt kaut kas jauns dzīvē un tas izbeidzās.

Man arī šķiet, ka tur arī ir tā sāls, vismaz lielākajai daļai cilvēku. Ja vari visu laiku ar apsēstību malt galvā vienu un to pašu domu, tātad ir ļooooti daudz brīvā laika, kurā neko nedari. Sāc kaut ko darīt. Un kaut ko tādu, kas nav garlaicīgs līdz nemaņai, jo tad tāpat domāsi visas savas domas.
10.01.2023 17:28 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
greece @ 10.01.2023 17:28

Man arī šķiet, ka tur arī ir tā sāls, vismaz lielākajai daļai cilvēku. Ja vari visu laiku ar apsēstību malt galvā vienu un to pašu domu, tātad ir ļooooti daudz brīvā laika, kurā neko nedari. Sāc kaut ko darīt. Un kaut ko tādu, kas nav garlaicīgs līdz nemaņai, jo tad tāpat domāsi visas savas domas.

nu nu, tas nav vienīgais risinājums cilvēkam ar reāliem traucējumiem.
10.01.2023 17:34 |
 
Patīk
Reitings 2690
Reģ: 08.05.2022
greece @ 10.01.2023 17:28

Man arī šķiet, ka tur arī ir tā sāls, vismaz lielākajai daļai cilvēku. Ja vari visu laiku ar apsēstību malt galvā vienu un to pašu domu, tātad ir ļooooti daudz brīvā laika, kurā neko nedari. Sāc kaut ko darīt. Un kaut ko tādu, kas nav garlaicīgs līdz nemaņai, jo tad tāpat domāsi visas savas domas.

Jautājums vai autorei TIEŠĀM ir OCD, jo ja tā, tad tas nav tik vienkārši un tur galigi nav nozīmes Tev ir daudz brīvā laika vai maz. Problēma netiks atrisināta, ja Tu vienkārši sevi nodarbināsi līdz pēdējam. Un te viss neapstājas pie apsēstības malt vienu un to pašu lietu galvā. Šī ir psiholoģiska slimība kura ir jāārstē pie speciālistiem, ja pats vairs ar to nespēj tikt galā. Diemžēl daudzi neizprot šo slimību un līdz galam nesaprot cik tā var būt nopietna un cik ļoti var apgrūtināt cilvēka dzīvi.
10.01.2023 17:41 |
 
Reitings 131
Reģ: 10.01.2023
Nu, katram skeptiķim varu novēlēt padzīvot kaut vienu dienu tā :). Es eju pie terapeita un man ir OKT smagā formā, ko ir pastiprinājis postraumatiskais stress. Ziniet, ja es mazgātu rokas un baidītos no mikrobiem es būtu laimīga, šeit iet runa par nopietnu lietu. Un par brīvo laiku, es strādāju labā darbā, man ir ģimene, hobiji un es mēģinu savas domas ar visu aizņemt, bet diemžēl es nevaru kontrolēt tās. Nevajag būt tik skeptiskiem, ja liekas absurds, izlasi un ej garām nevis komentē un cilvēkam liec justies sliktāk.
10.01.2023 18:28 |
 
Reitings 1
Reģ: 10.01.2023
Man arī ir OKT, mēģinu uzmācīgās domas kkā apvaldīt, dažreiz sanāk labāk, dažreiz nē. Galvenais, ja sanāk domu ielaist pa riņķi, tad gan jāmokās salikt visu pa plauktiņiem pa jaunam un atkal pa jaunam, visas domas kārtojas pa 7 (katram ar okt prātā gan jau sava struktūra kā kārto domas). Ar dažām kompulsijām, kas rada trauksmi, baigu necīnos, ja tās ļoti netraucē, tad veicu tās darbības, mēģinu darīt mazāk un mazāk kompulsijas. Bez jokiem, ja papēta pilnmēneas kalendāru, nav tā, ka uz pilnmēnesi OCD pastiprinās? Man dažreiz tā lieks
10.01.2023 21:54 |
 
Reitings 399
Reģ: 09.08.2022
Jūtu līdzi, sūtu spēku, izturību, mieru. Man nav, bet saprotu, cik smagi tas var but. Hobiji ir labi, bet vai tie aizrauj tik ļoti no sirds, ka ļauj atslēgt domas? Man tāds hobijs ir - dejošana. Es ne par ko pasaulē citu nedomāju kad dejoju un arī pēc tam turpinās pacilāta sajūta.
Iesaku mainīt terapeiti ja vēl pēc ilgāka laika nepalīdz. Vai ja tas nav risinājums tad padzert zāles nelielā devā kamēr paliek vieglāk un lietas atkal sāks šķist risināmākas.
10.01.2023 22:09 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Vai esi mēģinājusi meditēt?
Meditācijas nomierina prātu.
11.01.2023 01:06 |
 
Reitings 56
Reģ: 09.01.2023
meditācija nav slikts ieteikums , joga, meditācija .. Bet dažas šo soli nesper , un nav spējīgas nemaz pamēģināt. Jāsaprot tas , ka dēļ pašu labsajūtas, ir vērts piestrādāt. Reāli pacensties.
11.01.2023 01:22 |
 
Reitings 56
Reģ: 09.01.2023
vispār , esmu pamanījis , ka meitenes mēdz pielipt vienai domai, vienam notikumam, vienam cilvēkam, vienām problēmām . Cik ilgi vienas un tas pats var būt aktuāli ? Tev vajadzīga neatkarība.. Nerunājot par finansiālo, vai attiecību brīvību . Drīzāk domu ziņā. Tev nav jāturas uz vienas līnijas .
11.01.2023 01:44 |
 
Reitings 131
Reģ: 10.01.2023
candy girl @ 11.01.2023 01:44
vispār , esmu pamanījis , ka meitenes mēdz pielipt vienai domai, vienam notikumam, vienam cilvēkam, vienām problēmām . Cik ilgi vienas un tas pats var būt aktuāli ? Tev vajadzīga neatkarība.. Nerunājot par finansiālo, vai attiecību brīvību . Drīzāk domu ziņā. Tev nav jāturas uz vienas līnijas .
kāda sakarā, tas ir pret manu gribu, tas nav kaut kādas domas un viss. Tas ir tad kad tu nesaproti pats ko darīt kaut vai sienā sities, bet loģiski visu saproti, ka loģikas nav tajās domās. Un tas fiziski ēd nost, ir vemšana, sirdsklauves utt. Tu domā, ka es turos uz līnijas un neko nedaru? Man nav 12 gadi lai rakstītu te, ka redz man ir bēdiņa un esmu drāmas karaliene. Galvā darās tas, ka Tev jau vairs nav bail pat no normālām bailēm,piemēram, tumsas. Tu jau tā esi izēsts, ka baidies tikai un vienīgi no tā, ka tev atkal tie dēmoni galvā lien kam nav loģikas, bet tu sāc baidīties, pārdzīvot un lūgt lai tas izbeidzas. Ja nevari neko līdzīgu pateikt, nav pieredzes tajā lūdz par to lai tā neatnāktu labāk.
11.01.2023 02:06 |
 
Reitings 131
Reģ: 10.01.2023
Globuss @ 11.01.2023 01:06
Vai esi mēģinājusi meditēt?
Meditācijas nomierina prātu.
pirms tā visa jau meditēju, tas uz laiku nomierina bet dažreiz pat vairāk satrauc.
11.01.2023 02:08 |
 
Reitings 131
Reģ: 10.01.2023
Renaate301 @ 10.01.2023 22:09
Jūtu līdzi, sūtu spēku, izturību, mieru. Man nav, bet saprotu, cik smagi tas var but. Hobiji ir labi, bet vai tie aizrauj tik ļoti no sirds, ka ļauj atslēgt domas? Man tāds hobijs ir - dejošana. Es ne par ko pasaulē citu nedomāju kad dejoju un arī pēc tam turpinās pacilāta sajūta.
Iesaku mainīt terapeiti ja vēl pēc ilgāka laika nepalīdz. Vai ja tas nav risinājums tad padzert zāles nelielā devā kamēr paliek vieglāk un lietas atkal sāks šķist risināmākas.
diemžēl pasmaga forma. Sākumā pašā tas viss palīdzēja, tagad maz kas palīdz. Īstenībā pati sev sāku palīdzēt, bet nu dažreiz liekas,ka varbūt nekas nesanāk, bet ir ticība, ka tikšu galā. Man daudz hobiju, satiekot mani nekad nepateiktu ka vispār mani kaut kas uztrauc.
11.01.2023 02:11 |
 
Reitings 131
Reģ: 10.01.2023
Heyyy @ 10.01.2023 21:54
Man arī ir OKT, mēģinu uzmācīgās domas kkā apvaldīt, dažreiz sanāk labāk, dažreiz nē. Galvenais, ja sanāk domu ielaist pa riņķi, tad gan jāmokās salikt visu pa plauktiņiem pa jaunam un atkal pa jaunam, visas domas kārtojas pa 7 (katram ar okt prātā gan jau sava struktūra kā kārto domas). Ar dažām kompulsijām, kas rada trauksmi, baigu necīnos, ja tās ļoti netraucē, tad veicu tās darbības, mēģinu darīt mazāk un mazāk kompulsijas. Bez jokiem, ja papēta pilnmēneas kalendāru, nav tā, ka uz pilnmēnesi OCD pastiprinās? Man dažreiz tā lieks
iesaku laicīgi vērsties pie speciālista, man nav mēness fāzes. Bet es tā konkrēti neesmu pētījusi, jo baidos uzlikt sev placebo efektu, ka būs dienas, kad pastiprinās un tad pati vēl sākšu sevi uzkrucīt. Es vispār mēģinu domas laist prom. Tikai tas sanāk ne parāk, bet bikuci labāk nekā agrāk.
11.01.2023 02:17 |
 
Reitings 399
Reģ: 09.08.2022
Kāpēc nedzert zāles ja ir pasmaga forma? Tas ir tāds bubulis, ka labāk tā vietā mocīties kad ārēji faktori vairs nelīdz? Meditācija varētu šajā gadījumā but pat neveiksmīgs ieteikums, jo ir jāpaliek mierīgi ar savam domām. Nu kardio sports tāds intensīvs gan vajadzētu vismaz kādu efektu dot..
11.01.2023 08:54 |
 
Reitings 131
Reģ: 10.01.2023
Renaate301 @ 11.01.2023 08:54
Kāpēc nedzert zāles ja ir pasmaga forma? Tas ir tāds bubulis, ka labāk tā vietā mocīties kad ārēji faktori vairs nelīdz? Meditācija varētu šajā gadījumā but pat neveiksmīgs ieteikums, jo ir jāpaliek mierīgi ar savam domām. Nu kardio sports tāds intensīvs gan vajadzētu vismaz kādu efektu dot..
zāles tiek piemeklētas
11.01.2023 10:14 |
 
Reitings 1
Reģ: 30.03.2024
Sveiki, vai šeit kāds vēl ir aktīvs?
30.03.2024 20:48 |
 
Reitings 34
Reģ: 08.03.2024
ZaneH @ 30.03.2024 20:48
Sveiki, vai šeit kāds vēl ir aktīvs?
Jā. Kādēļ tāds jautājums? 😬
31.03.2024 11:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits