Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tūpļa guļa

 
Reitings 42
Reģ: 26.07.2022
Laba diena. Patreiz man ir 36ned 4 dienas. Mazulis pēc UsG guļ tūpļa guļā. USG daktere izteicas , ka iespējama mazuļa apgrozīšana no kā atteicos, tad ieteica braukt uz dzemdību namu tunāt par plānoti ķeizaru. Tā arī izdarīju. Daktere , kas sagaidīja, teica , ka var apgrozīt, no kā arī atteicos. Tad jautāju par variantiem, ko man teica , ka tūpļa guļa nav indikācija ķrizaram un pierakstīties uz plānoto nepiedāvāja, jautāju par riskiem dzemdēt pašai , ja tomēr nesagriežas, risku neesot , tad tagad ir normāli un skatās uz vietas , kad jau atbrauc ar sāpēm. Pēc loģikas saprotu , ka ja process ir iesācies neviens bērnu ar varu atpakaļ nestums un būs dabīgas dzemdības, bet tie riski ??? Un vai var piespiest dzemdēt pašai? Jāpiemin , ka puiku sola lielu un tās būs pirmās dzemdības. USG daktere teica , ka ar varu likt apgrozīt nevar un dzemdēt tūpļa guļā arī nē.
05.01.2023 15:17 |
 
Reitings 1451
Reģ: 03.03.2020
Kāpēc atsakies no grozīšanas, ja satraucies?
Draudzene dzemdēja meitu ar kājām pa priekšu, viss bija labi.
05.01.2023 15:22 |
 
Reitings 1
Reģ: 05.01.2023
Piedzemdēju Rīgas Dzemdību namā (bez līguma vecmātes) ar tūpļa guļu. Pirms dzemdībām aktīvi vingroju speciālos vingrinājumus, bet nekā - negriezās.
Pāris dienas pirms dzemdībām gāju uz augļa ārējo apgrozīšanu, bet to neveica, jo bija pārāk maz augļūdeņi. Ar dakteri bija saruna par plānotu ķeizaru, no kā man atkal bija ļoti bail. Kad savācos un noskaņojos, ka galvenais ir vesels mazulis, tad mazulīte pēc pāris dienām pati pieteicās. Mazā gan piedzima zem 3 kg un ar dupsi pa priekšu. Pilnībā iznēsēta.
Ja jautājums ir vai iespējams pašai dzemdēt, tad - jā.
05.01.2023 16:02 |
 
Reitings 50
Reģ: 04.02.2021
Man līdzīgi teica Stradiņi (tur veica apgrozīšanu, kas neizdevās), tā vietā pie savas dakteres, kas toreiz bija Ogres slimnīcā, sarunājām, ka tad, kad būs pazīmes par dzemdību sākšanos, došos uz Ogri uz ķeizaru, ka mani nemocīs. Šobrīd mana dok vada Kuldīgas dzemdību nodaļu, ja vajadzētu tagad dzemdēt, arī brauktu pie viņas kaut uz Kuldīgu (kaut dzīvoju 2 km no dzemdību nama).
05.01.2023 17:04 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Kā to saprast - nevar piespiest dzemdēt pašai? Tu esi stāvoklī, tev būs jādzemdē, neviens tavā vietā nedzemdēs.
Ja nesanāks, būs akūts ķeizars. Ja gribi plānotu ķeizaru bez indikācijām, tas ir maksas pakalpojums.
05.01.2023 17:22 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Ja gribi ķeizaru, tad ieteiktu kā maksas pakalpojumu (manuprāt, maksā ap 1000,protams, jāskatās slimnīcas cenrādi)
05.01.2023 18:08 |
 
Reitings 42
Reģ: 26.07.2022
Motherofdragons @ 05.01.2023 17:22
Kā to saprast - nevar piespiest dzemdēt pašai? Tu esi stāvoklī, tev būs jādzemdē, neviens tavā vietā nedzemdēs.
Ja nesanāks, būs akūts ķeizars. Ja gribi plānotu ķeizaru bez indikācijām, tas ir maksas pakalpojums.
neviens nav teicis , ka netaisos dzemdēt pati. Bet visur tik pretrunīga info , vienam taisa ķeizargriezienu, citam netaisa ar to pašu iemeslu. Vienam tā skaitās indikācija , citam neskaitas. Es nevelos būt ekoerimenta trusītis , tikai tādēļ ka varbūt kaut ko nezinu un būt tā kas pakļauj savu bērnu riskam.
05.01.2023 18:57 |
 
Reitings 42
Reģ: 26.07.2022
BellaCiao @ 05.01.2023 15:22
Kāpēc atsakies no grozīšanas, ja satraucies?
Draudzene dzemdēja meitu ar kājām pa priekšu, viss bija labi.
apsveru domu, bet tā nav 100%.
05.01.2023 19:00 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Tūpļa guļa pati par sevi jau daudzus gadus nav indikācija plānotam ķeizaram. Eksperimenta trusītis tu noteikti nebūsi.
05.01.2023 19:07 |
 
10 gadi
Reitings 1351
Reģ: 13.02.2009
Var notikt arī brīnums un mazulis pats sagriezīsies pareizi. Man tā bija 37ned 1d , paziņai īsi pirms 37 nedēłām. Vēl ir dažādu vingrinājumi tupus, kas var palīdzèt bēbītim iegrozīties pareizi, pameklē youtube, pārsvarā visi ir tupus un neko slikti nevar nodarīt. Tavā gadījumā es mēģinātu pati, bet būtu morāli gatava arî akūtam ķeizaram. Lai nu kā, vēlu veiksmi un lai satikšanās ar mazuli ir mierpilna!🙏🏻
05.01.2023 19:19 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
Nebūs eksperimentu trusītis? Un kā vēl būs. Ja bērnu nevarēs izspiest un keizaram par vēlu, vilks ar vakumu un riskēs pataisīt par invalīdu plus bonusā griezīs vagīnu un tie nebūs mazi iegriezumi.
To, vai viña varēs izspiest, var zīlēt kristāla bumbā.
05.01.2023 19:56 |
 
10 gadi
Reitings 3158
Reģ: 29.01.2009
Pamēģini vingrinājumus. Ir arī tādas rebozo masāžas, kas palīdzot.
Un ja process sacies, tas jau nenozime, ka nevar but akuts keizars. Es gan meginatu iet runat ar vel kadu arstu.
05.01.2023 20:04 |
 
Reitings 1
Reģ: 06.01.2023
Liekas ka autore runā par manu gadījumu. 👍🏻 Ārējai apgriešanai arī nepiekritu, jo kā teica mana ginekoloģe tā ir sava veida izvarošana, bez 100% garanta. Man arī solīja lielu bebīti, tāpēc taisīju rdzn sonogrāfiju lai iedod papildus rekomendāciju ķeizaram. Dienā kad gāju taisīt šo sonogrāfiju, paņēmu vīru līdzi, nezin kāpēc, bet dakteres citu dziesmu dziedāja un tomēr nozīmēja ķeizara datumu.😄 Rezultātā ar ķeizara palīdzību piedzima 3.955 kg smaga beibe. Uzskatu, ka tūpļa guļa ir riska dzemdības, kur ja būs kādas problēmas, mēģinot dzemdēt pašai, neviens atbildību neuzņemsies.
06.01.2023 00:33 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Sarma1986 @ 05.01.2023 19:56
Nebūs eksperimentu trusītis? Un kā vēl būs. Ja bērnu nevarēs izspiest un keizaram par vēlu, vilks ar vakumu un riskēs pataisīt par invalīdu plus bonusā griezīs vagīnu un tie nebūs mazi iegriezumi.
To, vai viña varēs izspiest, var zīlēt kristāla bumbā.

Drausmas. 😬
06.01.2023 04:15 |
 
Reitings 847
Reģ: 02.02.2020
Es ar šito grūtniecības pēdējās nedēļās staigāju pa slimnīcu no viena ārsta pie otra. Mana daktere teica, ka nekāda mocīšana nebūs un jātaisa ķeizars, dzemdību nodaļas vadītāja atkal, ka var taču dzemdēt un viņa nepiekrīt ķeizaram. Beigās mazais piepalīdzēja un nolaida kājas uz leju, līdz ar to nekas cits kā ķeizars nevarēja būt.
Bet vispār šis ir briesmīgi. Atceros, kā man skaidroja, ka varu taču pati dzemdēt, viss būs ok un tad iedod informatīvo materiālu, kur rakstīts, ka laikam 50 vai 70% pirmās dzemdības tūpļa guļā ir veiksmīgas. 🤦‍♀️
06.01.2023 07:19 |
 
10 gadi
Reitings 826
Reģ: 02.10.2010
Man abi bērni ilgu laiku gulēja tūpļa guļā, ar abiem stresoju par apgrozīšanu, mēģināju atteikties no grozīšanas, caur radinieci, kura strādāja ķeizaru nodaļā tikt uz plānoto ķeizaru. Viss, ko pretī saņēmu: nē, jāveic grozīšana vai jādzemdē tāpat, un tas bija 2013. un 2017.gadā. Tā kā tik tiešām- šāda prakse ir jau sen. Atceros, ka cāļa grupā bija viena mamma, kura šajā situācijā brauca uz Siguldu veikt maksas ķeizaru, jo nebija ar mieru dzemdēt šādi.
Pašai par laimi abi bērni pēdējā mirklī sagriezās pareizi. Ar vienu pat biju devusies uz RDzN grozīšanas procedūru, kad sonogrāfijā pateica- bet te taču viss ir kārtībā!
06.01.2023 08:55 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Sarma1986 @ 05.01.2023 19:56
Nebūs eksperimentu trusītis? Un kā vēl būs. Ja bērnu nevarēs izspiest un keizaram par vēlu, vilks ar vakumu un riskēs pataisīt par invalīdu plus bonusā griezīs vagīnu un tie nebūs mazi iegriezumi.
To, vai viña varēs izspiest, var zīlēt kristāla bumbā.

tā, it kā, šis scenārijs ir iespējams tikai tūpļa guļas dzemdībām. Arī pilnīgi it kā normālās dzemdībās veic iegriezumus un, ja vajag, vakuuma procedūru.
06.01.2023 09:18 |
 
Reitings 847
Reģ: 02.02.2020
Laikam viss atkarīgs no ārsta, kas trāpās pretī. Māsīcai pirms 7 gadiem dzemdību namā uzreiz deva zaļo gaismu ķeizaram.
Toreiz daudz lasīju visādas pieredzes par šāda veida dzemdībām, bet man tāpat tas likās pārāk riskanti. Nu labi, man pašai vēl bija viens iemesls, kāpēc tas būtu riskantāk un principā lielāka iespēja, ka beigtos ar akūtu ķeizaru, nekā pats piedzimtu, bet arī, ja tā nebūtu, tāpat nepatika tā doma.
06.01.2023 11:03 |
 
Reitings 3059
Reģ: 29.12.2022
Mēģini tik uz plānoto ķeizaru. Pirms 1,5 gadiem arī tā pati situācija bija, tiku uz plānoto. Vismaz bez stresa un ar iepriekšējo morālu sevis sagatavošanu ķeizaram. Nevis nedod dievs,kas aiziet greizi un notiek situācijas kā te jau minēja. Nevajag riskēt.
Pašai paniskas bailes bija no ķeizara,bet tagad saprotu,ka tas bija maksimāli vieglākais scenārijs, vienīgais pamocījos pec tam ar rētu, bet noteikti nekas,ko nevar pārdzīvot.
06.01.2023 11:25 |
 
Reitings 5
Reģ: 05.01.2023
Sveika, arī man mazais bija tūpļa guļā no 5.mēneša un uz ārējo napgriešanu mani visi pat necentās pierunāt ne speciālists, kas veica visus skrīningus, ne uzraugošais ginekologs, jo man bija mazs vēders un maz augļūdeņu, vairāk traumētu mazo un mani nekā kādu labumu iegūtu. 37.ned biju pēdējo reizi pie gyno, sīkais joprojām tūpļa guļā, un tākā šīs man bija 1.dzemdības, ārsts pat nejautāja vai gribu pati dzemdēt vai ķeizaru, pateica, ka 1mās dzemdības tūplī būs ļoti grūtas un uzreiz iedeva nosūtījumu uz ķeizargriezienu, kuru pierakstījos veikt Siguldā bez nekādām problēmām. Ja šīs būtu 2.dzemdības, man būtu piedāvāts dzemdēt pašai, jo tad dzemdību ceļi jau ir "pastaipīti". Bet tākā man visu grūtniecību bija paniskas bailes pašai dzemdēt, viss beigās bija lieliski un man prieks, ka tā. :)
07.01.2023 08:32 |
 
Reitings 8
Reģ: 23.05.2023
Man arī bija tūpļa guļa bērniņam. Mana dakterīte (Jelgava) nosūtīja uz to griešanas procedūru Rīgas Dzemdību namā, es aizbraucu un noguļos uz to krēslu, bet dakteris neapgrieza jo teica ka jābrauc citu dienu jo esmu pāragru atbraukusi ( tagad jau neatceros kura tieši nedēļa). Nu tad es padomāju ka tā ir sava veida zīme, ka man nav jāveic šo procedūru un jāiet uz ķeizargriezienu. Viedokļi ļoti dalās...bet principā ja ir 1mas dzemdības vai puika vai šie abi faktori kopā tad neiesaku. Man viss beidzas ar plānoto ķeizargriezienu, bet atceros ka slimnīca ginekoloģē nokomentēja ka ja meitenīte tad var vēl pamēģināt, bet ja puisis tad tomēr nē
31.05.2023 15:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!