Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā izdzīvot

 
Reitings 545
Reģ: 24.05.2014
Pēdējā laikā liekas, ka nevienam citam nav šādas problemas.😀 Dzīvoju viena, par dzīvokli īre + komunālie aiziet pus alga, ir citi rēķini ko nomaksāt, beigās paliek kādi 300€ par ko dzīvot atlikušo mēnesi. Neko priekš sevis nopirkt nevaru. Principā nevis dzīvoju, bet izdzīvoju. Lūdzu padalieties, vai kādai ir tāda pati sape un ko jūs varat ieteikt, lai neiekristu depresijā😀
18.12.2022 00:01 |
 
Reitings 219
Reģ: 27.06.2014
Vai nu dzīvoklis par dārgu vai pārāk maza alga. Abus var mēģināt risināt. Vēl opcija ir dzīvot kopā ar kādu draudzeni. Nu vai jāmeklē normāls čalis vai kārtējais fujaks. :D
Varbūt ir iespēja piepelnīties? Piemēram, par aukli.
18.12.2022 00:09 |
 
Reitings 545
Reģ: 24.05.2014
Dzīvoklis ir ok cenā, manuprāt, priekš šiem laikiem - 250€. Alga, jā, gribu lielāku, bet nesen sāku strādāt jaunā darbā un paaugstinājumu noteikti varu gaidīy kādu gadu😀Ja varētu, piepelnītos, bet neesmu atradusi tādu piedāvājumu, kas man derētu. Bērniņi un sunīši parasti jāpieskata pa dienu, bet pa dienu es strādāju😀Pa lielam, viss slikti
18.12.2022 00:19 |
 
Reitings 989
Reģ: 08.05.2014
Varbūt ir vērts apdomāt par iespēju dzīvot ar kādu kopā? Vai arī meklēt vienistabas dzīvokli, kaut gan tiem arī tagad cenas ļoti cēlušās, bet noteikti var vismaz mēģināt. Ir pat redzēti piedāvājumi, kur izīrē vienistabas dzīvokli ar komunālajiem par 250 eiro
Ieteiktu arī taisīt meal preps, lai kaut nedaudz ietaupītu uz pārtiku.
18.12.2022 01:36 |
 
Reitings 989
Reģ: 08.05.2014
Nezinu arī Tavu darba specifiku darbs klātienē vai mājās, bet tiešām ietaupās, ja ņem līdzi ēdienu/kafiju uz darbu
18.12.2022 01:43 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
300 eiro aiziet pārtikai vienam cilvēkam? Hmm diezgan daudz.
Ieteiktu skatīties kā ietaupīt uz ēdienu. Varbūt ir lielāka saldētava un var aizbraukt kad ir akcijas nopirkt gaļu/dārzeņu/citas saldējumas lietas sadalīt pa dienām un sasaldēt.
Varbūt tev ir liels telefona vai internāta rēķins un ir vērts paskatīties kur lētāk un pāriet.
18.12.2022 07:52 |
 
Reitings 869
Reģ: 20.06.2022
Ja paliek pāri "tira nauda " 300 eiro pec reķinu nomaksas uz vienu. tad ir vērts uztaisit reviziju paradumos,kur aizslīd tie 300 eiro.ka jaizdzivo.Nezinu tavus paradumus,bet tīri piemēri uz ko skatities.1.ēdiens. neatbilstoši daudz sapērc edienu,kuru neapēd,un tas sabojājas,un nākas mest ārā.2.našku kategorija.skapiši pilni ar naškiem,bet tāpat roka ķeras pec naškišiem veikalā.3.ārpus mājas kafiju pauzes pa lielu uzcenojumu,varbūt kafija un naškits katru dienu kafejnīcā un vēl pusdienas,bolts,wolts no kautkā jaatsakas un jaatstāj kā brivdienu izprieca(psiholoģiski viens pats nejut kā nauda aiziet arpus mājas ēšanā).paradumi katram savi,bet visslielākie izdevumi praktiski vienmēr ir šajās kategorijas,un ari praktiski vienmēr kategorijas ir tas kur vislabāk atbrivot naudu,)nezaudejot kvalitāti,apzinātak tērējot.Un vēl konkretizē mērķi kam atbrivoto naudu tēresi.
18.12.2022 08:24 |
 
Reitings 554
Reģ: 02.12.2022
Zinu daudzus kas izdzivo ar 500 eu mēnesī, un īre dzivokli vai istabu. Tev paliek pāri ļoti daudz. Vai nu brivdienās ņem otru darbu, vai beidz čīkstēt, un pārskati tēriņus.
18.12.2022 09:07 |
 
Reitings 554
Reģ: 02.12.2022
Lycia @ 18.12.2022 00:19
Dzīvoklis ir ok cenā, manuprāt, priekš šiem laikiem - 250€. Alga, jā, gribu lielāku, bet nesen sāku strādāt jaunā darbā un paaugstinājumu noteikti varu gaidīy kādu gadu?Ja varētu, piepelnītos, bet neesmu atradusi tādu piedāvājumu, kas man derētu. Bērniņi un sunīši parasti jāpieskata pa dienu, bet pa dienu es strādāju?Pa lielam, viss slikti
kur tu iztērē tos 300? Pārtikai +ceļš vienam pietiek mēnesī 150 eu stabili
Ja pērk mēneša biļeti, un piedomā ko ēd. 50 eu izklaidēm un ja grib 100 eu var atlikt, vai kur iztērēt.
18.12.2022 09:11 |
 
Reitings 20769
Reģ: 18.08.2022
Varbūt tie 300€ aiziet pēc tam partika/transports/saimnieciski preces/kads tusinš?
Tad arī nav brinums ,ka nekas daudz pāri nepaliek!
18.12.2022 09:21 |
 
Reitings 7
Reģ: 12.06.2022
Man arī līdzīgi. Nezinu kā citas izdzīvo ar 150 eur pārtikai.. nav tie laiki vairs. Jāēd arī pēc iespējas kvalitatīvāk un veselīgāk. Man pārtikā aiziet 200+, uzskatu, ka priekš cilvēka tas ir minimums. Protams, vajag sevi arī palutināt un atalgot par darbu, jo ir jābūt arī kādam priekam :). Mans ieteikums ir meklēt darbu, kur var nopelnīt vairāk naudas, rūpēties par savu izskatu un veselību un, tad jau pareizās domas nāks, kur tieši virzīties.
Es arī domāju, kā izdzīvot un dzīvot. Nepateicīgi laiki, ja nav bagāts vīrs vai vīrs 😀. Un esi viena. Itkā pašas jau vainīgas, ka nemeklējam, bet negribas dzīvot ar kādu kopā tikai tāpēc, ka tas ir izdevīgi. Ja bagāts vīrietis ar māju Jūrmalā- take me.
18.12.2022 09:30 |
 
Reitings 545
Reģ: 24.05.2014
Nevarētu dzīvot kopā ar svešiem cilvēkiem, bet visas tuvās draudzenes pašas dzīvo vienas vai ar draugiem/vīriem. Lētākus dzīvokļus esmu skatījusies, bet negribās gluži dzīvot Bolderājā vai ar paklāju pie sienas.😕
Un piekritīšu par to, ka ēdienu sanākt izmest ārā, jo sabojājas, bet tas ir tad ja uztaisu zupas vai merces un vnk nevaru to visu apēst, bet tā vnk aiz neko darīt neko nemetu ārā😀
18.12.2022 09:56 |
 
Reitings 554
Reģ: 02.12.2022
Kas ir kvalitatīvi un veselīgi?
Man tas ir sīpoli, burkāni, ķiploki, bietes auzu pārslas, biezpiens, tītara gaļa,rīsi griķi, olas, kefīrs no kura arī sieru taisu, kāds auglis, citreiz vistas gaļa vai liellopa. Visu vāru, nekāda eļļa. Ēdu maz, daudz nevaru apēst. Un tas neizmaksā 200 eu mēn.
18.12.2022 09:56 |
 
Reitings 545
Reģ: 24.05.2014
Ārpus mājas arī teju nekad neēdu, woltu pat neatceros kad pēdējo reizi sūtīju. Izklaidēties eju reti, jo nav naudas, bet nu laikam jātaupa uz ēdienu un jāiet izklaidēties, lai atrastu otru cilvēku ar ko dalīt izmaksas😀😀
18.12.2022 10:04 |
 
Reitings 20769
Reģ: 18.08.2022
Lycia @ 18.12.2022 10:04
Ārpus mājas arī teju nekad neēdu, woltu pat neatceros kad pēdējo reizi sūtīju. Izklaidēties eju reti, jo nav naudas, bet nu laikam jātaupa uz ēdienu un jāiet izklaidēties, lai atrastu otru cilvēku ar ko dalīt izmaksas??

300 € partikai sanāk tikai ?
Godigi sakot loti daudz!
Mēs gimene partikā tērējam menesi videji 260€
Es parasti sataisu sarakstu uz nedelju ko edisim,skatos no kuriem produktiem var pagatavot vairakas maltītes ,īsāk sakot loti planojam!
Bet ja 300€ ir ,piem,transports,kadi arsti ,zales utt Tad mierigi savācas !
Jaatzīst gan ,ka partika kluvusi konkreti dargāka!
Siers nu jau skiet dārgåks ,kā galja!
18.12.2022 11:00 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
Nu bet, ja esi viena, ej uz randiņiem kaut katru vakaru, lai vīrietis izmaksā teātri, restorānu, kafiju, da jebko. Tas nenozīmē, ka tev ar viņu jāliekas gultā, ja pati to nevēlies. Ir arī normāli cilvēki satiekami Tinderī un Otrā pusē.
Tu tos 300 eiro apēd? Vai arī ir veselības problēmas un aiziet ārstiem nauda? Iepērc pārtiku tirgū un uz akcijām, gatavo pati, iekļausies 100 eiro.
Un sestdiena, svētdiena brīvas? Ja tiešām naudas nav, tad jāmeklē kāda nodarbe vīkendos, piestrādā restorānā vai kādā lielveikalā.
18.12.2022 11:38 |
 
Reitings 212
Reģ: 25.11.2022
Miuce @ 18.12.2022 11:38
Nu bet, ja esi viena, ej uz randiņiem kaut katru vakaru, lai vīrietis izmaksā teātri, restorānu, kafiju, da jebko. Tas nenozīmē, ka tev ar viņu jāliekas gultā, ja pati to nevēlies. Ir arī normāli cilvēki satiekami Tinderī un Otrā pusē.
Tu tos 300 eiro apēd? Vai arī ir veselības problēmas un aiziet ārstiem nauda? Iepērc pārtiku tirgū un uz akcijām, gatavo pati, iekļausies 100 eiro.
Un sestdiena, svētdiena brīvas? Ja tiešām naudas nav, tad jāmeklē kāda nodarbe vīkendos, piestrādā restorānā vai kādā lielveikalā.

Kādreiz tirgū bija daudz lētāk, nesen biju un sapratu, ka cenas tādas pašas kā Maximā, turklāt man nepatīk Centrāltirgus atmosfēra, ja vēl jānes tie produkti, tad vispār čau. Āgenskalna tirgus vispār ir dārgs. Bet piekrītu, ka ēdot graudaugus, saknes un piena olbaltumvielas - olas, biezpienu un krējumu, var budžetā tīri labi iekļauties, bet reāli saprotu tēmas autori, ka tā nav dzīve. Reāli nevari atļauties neko kā normāls cilvēks, tā tiešām tāda izdzīvošanas māksla.
18.12.2022 12:18 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Miuce @ 18.12.2022 11:38
Nu bet, ja esi viena, ej uz randiņiem kaut katru vakaru, lai vīrietis izmaksā teātri, restorānu, kafiju, da jebko. Tas nenozīmē, ka tev ar viņu jāliekas gultā, ja pati to nevēlies. Ir arī normāli cilvēki satiekami Tinderī un Otrā pusē.
Tu tos 300 eiro apēd? Vai arī ir veselības problēmas un aiziet ārstiem nauda? Iepērc pārtiku tirgū un uz akcijām, gatavo pati, iekļausies 100 eiro.
Un sestdiena, svētdiena brīvas? Ja tiešām naudas nav, tad jāmeklē kāda nodarbe vīkendos, piestrādā restorānā vai kādā lielveikalā.
Tāpēc man patīk ka jaunos vīriešu izglīto lai izvairītos no šādām meitenēm.
Ja nav sex - tad nav tolka.
18.12.2022 12:28 |
 
Reitings 95
Reģ: 05.11.2022
Man arī līdzīgi. Nezinu kā citas izdzīvo ar 150 eur pārtikai.. nav tie laiki vairs. Jāēd arī pēc iespējas kvalitatīvāk un veselīgāk.

Mūsdienās cilvēkiem ir ļoti sagrozīti priekšstati par to, ko nozīmē ''veselīgums''. Dārgi avokado, kaut kādas goji berries, vienmēr lasis, utt. Vakar nopirku liellopa aknas, vienam cilvēkam ēst pietiks 3-4 reizēm, samaksāju zem 2 eiro. Paskaties internetā, kāda aknām ir uzturvērtība. Bet mūsdienās cilvēki augstvērtīgus orgānus praktiski vairs uzturā nelieto, jo veselīgi skaitās ēst sojas ''gaļu'' u.tml. Praksē ēst veselīgi ir vislētākais variants - ja gatavo pats. Kad jau sāc pirkt dažādus eksotiskos un luksusa ''veselības'' produktus, kuru ''veselīgums'' cilvēku apziņā ir radies no instagrama lifestyle smukām bildītēm, tad jau vienam cilvēkam 200eur tiešām ir minimums.
300eur, ja vēl pēc gada būs pielikums, ir normāla summa.
18.12.2022 12:38 |
 
Patīk
Reitings 2643
Reģ: 08.05.2022
Uz pārtiku looooti daudz var ietaupīt, arī ēdot veselīgi. Ir vienkārši jāskatās un jāsalīdzina cenas. Jā varbūt čakars, bet tas kas ir Rimi pa 5eiro, var būt Maximā pa 3€. Pirms dodies uz veikalu sataisi sarakstu, laicīgi izlem ko pa nedēļu gatavosi ēst, tādejādi netiks pirkts nekas lieks. Protams cita lieta ir skaistumkopšana, ja pieaudzē skropstas,taisi nadziņus, vaksacijas un ko tik vēl, nauda aiziet un daudz. Vienīgais ietaupīt var uz vaksāciju to veicot mājas un mēģināt un mācīties mājas taisīt kaut to pašu gelish.
18.12.2022 12:44 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Nu bet, ja esi viena, ej uz randiņiem kaut katru vakaru, lai vīrietis izmaksā teātri, restorānu, kafiju, da jebko. Tas nenozīmē, ka tev ar viņu jāliekas gultā, ja pati to nevēlies. Ir arī normāli cilvēki satiekami Tinderī un Otrā pusē.

Vīrieši iet uz randiņu ar domu, lai varētu sievieti izdrazt = vīrietis lohs, nav normāls vīrietis.
Sievietes iet uz randiņu, lai varetu nahaļavu paēst, izklaidēties = you go girl, gudra, pašpietiekama sieviete 😁😁😁
18.12.2022 12:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits