Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cik būtu normāli tērēt par auto

 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Pirkšu savu pirmo mašīnu, gribu kaut ko foršu nevis vecu lūznīti. Nu nosacīti foršu, tāpat noteikti apmēram 10 gadus vecu. :D
Kā jūs uzsaktāt, vai ņemt auto kredītu ir okei? Tērēt tam 150-180 eur mēnesī, kādus 7 gadus.
Daudz nedomājot par to, kādu daļu no algas tas sastāda (pieņemot, ka var atļauties), drīzāk tāds vispārīgs jautājums, vai pirkt lietotu auto ar kredītu uz tik ilgu laiku ir normāli vai bezatbildīgi un tad jau labāk kaut ko lētu, bet bez kredīta?
Sapratu, ka es šajā jautājumā vispār neķeru laukumu :D Nezinu kā un kādas mašīnas cilvēki parasti pērk un vai tiešām lielākā daļa gadiem maksā tādas summas kredītā par kaut ko, kas regulāri prasa apkopes utt.
15.12.2022 14:16 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Ko vīrs par to saka? Pieņemu, ka viņam ir auto😁
Kaut gan man centās ieskaidrot, ka pirmo mašīnu labāk ņemt lūznīti(kas kuram arī skaitās lūznis), neņēmu to vērā un nopirku tādu mašīnu kā vēlējos(maksāja zem 10k), diemžēl, par līzingu nemācēšu komentēt.
Saprotu, ka ir iekrājumi, bet par to naudu nesanāk nekas sakarīgs?
15.12.2022 14:28 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Godīgi sakot nē. Priekš auto es kredītu nekad neņemtu. Manuprāt, labāk ir pakrāt un nopirkt, kādu var uzreiz atļauties. Kredītu, ja ņemtu, tad tikai un vienīgi priekš nekustamā īpašuma.
15.12.2022 14:32 |
 
Reitings 378
Reģ: 03.08.2022
Priekš 10 gadus vecas mašīnas var sakrāt, ja baigi nedeg vajadzība. Ja ir grūtības tādu naudu nolikt, tad iespējams mašīnu nemaz nevari atļauties. Saliec provizoriski visas izmaksas excel un parēķini un visu apaļo uz augšu. Un pirmajai mašīnai octa polise būs dārga, man octa bija dārgāka par kasko. Apdrošināšanai arī kopumā lielas summas aiziet.
15.12.2022 14:40 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
pradacandy @ 15.12.2022 14:28
Ko vīrs par to saka? Pieņemu, ka viņam ir auto?
Kaut gan man centās ieskaidrot, ka pirmo mašīnu labāk ņemt lūznīti(kas kuram arī skaitās lūznis), neņēmu to vērā un nopirku tādu mašīnu kā vēlējos(maksāja zem 10k), diemžēl, par līzingu nemācēšu komentēt.
Saprotu, ka ir iekrājumi, bet par to naudu nesanāk nekas sakarīgs?

Vīrs saka labi, beidz čīkstēt un pērkam :D
Mums esošā ir uzreiz nopirkta par apmēram 3 tūkst, bet tagad pasās kaut ko jaunāku. + man darba vajadzībām jābraukā diezgan daudz un vajazēs katram savu.
Tās, ko skatos, tieši ir mazliet zem 10 tūkst. To itkā divos gados varētu sakrāt, bet tas nozīmē - vēl divi gadi darba izbaucienos ar mīļo, veco lūznīti hah.
15.12.2022 14:58 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Inna86 @ 15.12.2022 14:40
Priekš 10 gadus vecas mašīnas var sakrāt, ja baigi nedeg vajadzība. Ja ir grūtības tādu naudu nolikt, tad iespējams mašīnu nemaz nevari atļauties. Saliec provizoriski visas izmaksas excel un parēķini un visu apaļo uz augšu. Un pirmajai mašīnai octa polise būs dārga, man octa bija dārgāka par kasko. Apdrošināšanai arī kopumā lielas summas aiziet.

Var iekrāt, protams, manā gadījumā tas būtu mazliet zem 10tūkst un noteikti ar 2 gadiem pietiktu. Manī laikam covid laiks raisījis pārdomas par dzīves neparedzamību un sāku gribēt lietas uzreiz nevis vēlāk :D. Bet ja nopietni - apsveru ņemt līzingu, un tā kā esmu pašnodarbinātā ar vairāk sezonālu darbu, tad darbīgajā sezonā atmaksāt lielākas summas.
Paldies par komentāru par apdrošināšanu, to jau ņēmu vērā, bet tabula tiešām ir neslikta ideja.
15.12.2022 15:03 |
 
Reitings 554
Reģ: 02.12.2022
Ja ņemt kredīta tad tikai jaunu. Un ir auto 20 it gadus veci kas labi kopti, un smuki ripo, tāpat ir 5 gadus veci lūžņi. Auto ja nav jauns, tas nav statusa lieta, bet pārvietošanās līdzeklis. Tver vienkāršāk.
15.12.2022 15:46 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
TOPS @ 15.12.2022 15:46
Ja ņemt kredīta tad tikai jaunu. Un ir auto 20 it gadus veci kas labi kopti, un smuki ripo, tāpat ir 5 gadus veci lūžņi. Auto ja nav jauns, tas nav statusa lieta, bet pārvietošanās līdzeklis. Tver vienkāršāk.

Paldies, ņemšu vērā 👍
15.12.2022 15:49 |
 
Reitings 611
Reģ: 12.01.2021
Droši ņem kredītā , neredzu nevienu iemeslu kāpēc gan nē? Galvenais uzliec kasko , ja nu kas notiek, a savādāk- noteikti ņemtu kreditā, nekā 2 gadus krātu un braukātu ar autobusu … vel padomājot cik pa tiem diviem gadiem aizies sabiedriskajā un taksī…
Pilnīgi aizspriedumi par tiem kredītiem, lielākā daļa bagātnieciņu pērk savus auto kredītā, turklāt kāpēc ja kredītā tad tikai jaunu? Izbraucot no salona auto jau zaudē 10% vērtību.
Galvenais konieteiktu, pieaicināt kādu speciālistu pie pirkšanas, lai pārbauda visu kārtīgi, labāk samamsāt ekstra 100€ , kā pēc tam atstāt 10x vairāk labojot noslēptos kasjakus! Lai veicas un lai labi ripo!
15.12.2022 16:13 |
 
Reitings 10655
Reģ: 18.08.2014
Es laikam tomēr ņemtu. Visticemāk iekrātu kādu daļu, lai pēc tam tas mēneša maksājums neliktos tik briesmīgs. Un ja pērc lietotu mašīnas modeli, kas kaut cik tehniski ir okey (ar to domāju, kas traki nerūsē, vai motors ātri neizbeidzas utt., kas ir dažu mašīnu modeļiem ir izteiktāk un biežāk) un ja pērc kopā ar zinošu cilvēku, kas spēj novērtēt tehnisko stāvokli vai aizved uz servisu pārbaudīt, tad jau nav tik traki. Protams jārēķinās ar ktkādiem papildus izdevumiem šo gadu laikā, kas nebūtu jaunai mašīnai.
15.12.2022 16:52 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Katram ir sava norma. Ja šeit vairākums teiks, ka nav normāli, tu neņemsi?
Ir cilvēki, kas ņem līzingu uz 500 eur/mēn un maina auto ik pēc 3 gadiem, un viņiem tā ir norma.
Tagad vispār ir veiksme tikt pēc normāla auto, pa 2 gadiem viņi paliks tikai mazāk un dārgāki.
15.12.2022 17:21 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
Es arī paņēmu. Līzings uz 3 gadiem.
Tikai svarīgi- nosūti savu pietiekumu līzingam uz visām kompānijām, kur vien var. Es sūtīju uz daudzām , kur lielākā daļa teica-180 eur mēnesī un uzradās viena, kas piedāvāja par 120 ar mazākiem procentiem un mazākām galvassāpēm. Minēts arī, ka auto drīkstu pārdot un pirkt citu, tikai man ir jāinformē iestāde, kas principā ir ļoti svarīgi, jo varbūt saproti, ka vajag ko lielāku/mazāku/jaudīgāku utt.
Ņēmu no plača. Ļoti paveicies, mašīna iet ļoti labi, ik pa laikam aizvedu uz servisu lai pārbauda vai viss ok, nekādus dižos ieguldījumus izņemot eļļas, filtru, kluču maiņu, savērsumu neesmu mainījusi. Tagad laikam jānomaona gaisa filtrs kas arī kapeikas maksā. Principā ejošākās detaļas, bet nu tas jai jebkurai mašīnai.
Prieks un laime liela, taka ņem tik droši, tikai izvēlies kārtīgi un labu motoru. Varbūt to pirmo mašīnu tiešām nevajag super duper krutu, lai tev ir laiks pierast pie braukšanas ziemā, vasarā, pa lietu utt.
15.12.2022 17:22 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Ideālā variantā ~3 savas mēnešalgas.
Un vislabāk tādu auto kas ir sasniedzis tirgus vērtības zemāko punktu. (Lai izvairītos no depreciation)
15.12.2022 18:08 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Vai 7 gadus maksāt kredītu ir normāli? Teiktu, ka nē, parasti tomēr ņem uz kādiem 3-5 gadiem. Nu varbūt vēl jaunu vai mazlietotu, ar kuru tiešām ir plānots tik ilgi braukt. Bet tā kredītā/līzingā brauc ļoti daudzi auto, īpaši mazlietotie un jaunie (tai skaitā premiumi).
Ideālā variantā, protams, labāk neņemt kredītu priekš auto. Bet ja ļoti gribas, tad jau jāvērtē savas iespējas. No auto arī tas ir atkarīgs.
15.12.2022 22:56 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Motherofdragons @ 15.12.2022 17:21
Katram ir sava norma. Ja šeit vairākums teiks, ka nav normāli, tu neņemsi?
Ir cilvēki, kas ņem līzingu uz 500 eur/mēn un maina auto ik pēc 3 gadiem, un viņiem tā ir norma.
Tagad vispār ir veiksme tikt pēc normāla auto, pa 2 gadiem viņi paliks tikai mazāk un dārgāki.

Jā, ja rastos pārliecība, ka nevajag, tad neņemtu, tāpēc jau jautāju :)
15.12.2022 23:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits