Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bakalaura darba uzsākšana/rakstīšana

 
Reitings 30
Reģ: 03.12.2022
Labrīt! 👍
Vai kāds ir sācis raktīt ievadu bakalauram tikai decembrī? Tagad tik sāku un jau panikojos par to, ka par vēlu 😀 Ja man nekāds privāts grafiks ar pasniedzēju? Vai tas ir obligāts?
Kad Jūs uzsākāt izstrādāt bakalaura darbu? Varbūt kāds vēl nav pat sācis?
Paldies! 👍✊✅
03.12.2022 08:14 |
 
Reitings 212
Reģ: 25.11.2022
Uzrakstīju gan bakalauru, gan maģistru mēneša laikā, pārējais nemitīga precizēšana un papildināšana atbilstoši darba vadītāja vēlmēm. Viss jau atkarīgs, kad jāaaizstāv, ja pavasarī tad vēl laiks kā jūra. Ja februārī, tad ir kā ir. Vienkārši sāc darīt un tad jau aizies, vislabākā vide man bija bibliotēka, jo mājās visādas lietas, kas novērš uzmanību.
03.12.2022 09:17 |
 
Reitings 30
Reģ: 03.12.2022
Izklausās pēc “burvju mājiena”. 😀 pavasara mēnešos ir nodošana. Laika, kā jūra. Uztraukums līdz panikveidīgam kaut kam nāk, ka rokas trīc un atsakās ķerties klāt. Tāpēc šie jautājumi bija. Paldies :)
03.12.2022 09:53 |
 
Reitings 212
Reģ: 25.11.2022
Būs labi, kādā jomā ir jāraksta? Teorija jau ir vieglākais, bet tai noteikti jāsasaucas ar praktisko daļu, tāpēc pēc praktiskās man vēl daudz bija jāpapildina un jāprecizē teorētiskā. Kas ir lielākā grūtība? Tieši sākšana? Sagatavo jau titullapu, satura rādītāju, vietu anotācijām, tad sāc ievadu, daudzas lietas paliks tukšas, bet Tev būs rāmis, jau konkrēta struktūra. Ir tāda pomodoro tehnika, ka 20-25 minūtes Tu strādā bez pārtraukuma un tad ņem pauzīti, vari paskatīties internetā. Tas arī ļoti palīdz.
03.12.2022 10:02 |
 
Reitings 30
Reģ: 03.12.2022
Zinātnē, tāpēc tas rāmis ir sarežģītāks ar to ka ir it kā dubultā jāpiemeklē, redzēju, ka citi jau sāk septembrī rakstīt un tādēļ sabijos😀. Sazin cik laika aizies praktiskajai izpētei un konstruēšanai. Bet tagad vieglāk, kad uzzini, kā citiem, jā problēma tieši ar uzsākšanu. Tagad sēžos klāt, vēl priekšlaicīgi pabeigšu rakstīt. Kad viens pats to saproti, tas nepalīdz 😀😕
03.12.2022 11:23 |
 
Reitings 508
Reģ: 25.10.2012
Kad man bija jānodod bakalaurs, novilku tik tālu, ka, gribot negribot, bija jāuztaisa pēdējās 4 dienās. Uz 10 nepretendēju, līdz ar to neko perfektu netaisīju. Beigās novērtēja ar 7, ar ko arī biju apmierināts, jo tāpat tā atzīme pie kājas, pēc tam nevienam viņa neinteresē, ja vien netaisies iet tālāk maģistros.
03.12.2022 12:11 |
 
Reitings 398
Reģ: 09.08.2022
Bakalaura darbu rakstīju vismaz dažus mēnešus, pēc tam publikācijas rakstīju un uzstājos zinātniskajā konferencē.
Vienu maģistra darbu rakstīju paris mēnešus, nebija toreiz aktuāli, bet otru atkal dažus mēnešus, dabūju augstu vērtējumu un ar gala rezultātu vadīju seminārus nozares profesionāļiem, atsaucos uz maģistra darba tēmu darba intervijās lai ir skaidrs ko padziļināti esmu pētījusi. Man patīk mācīties sevis attīstībai, pat ja atzīme neko neizšķir, darba un koncentrēšanās spējas tas ļoti attīstīta, pēc tam var tālāk izmantot gala darbu ja pētījums ir interesants. Protams, zinu, ka ja ir grūtības savākties tad vieglāk teikt, ka tam visam nav jēgas. Un es pilnīgi piekritu - ja tas ir tāds uz ātro uzdrukāts sū, tad nav vērts, labāk darīt ko citu. Bet dabūt to ātri gatavu ja tas ir mērķis tad problēmām nevajadzētu but. Pie tam ir nozares kurām tam darbam mazāka nozime, vismaz ja nemāk to pavērst savādāk.
03.12.2022 12:26 |
 
Reitings 30
Reģ: 03.12.2022
Aleksandrs @ 03.12.2022 12:11
Kad man bija jānodod bakalaurs, novilku tik tālu, ka, gribot negribot, bija jāuztaisa pēdējās 4 dienās. Uz 10 nepretendēju, līdz ar to neko perfektu netaisīju. Beigās novērtēja ar 7, ar ko arī biju apmierināts, jo tāpat tā atzīme pie kājas, pēc tam nevienam viņa neinteresē, ja vien netaisies iet tālāk maģistros.
tas, ka pie kājas gan, bet atbildības sajūta lika pabaidīties, ja vēl izrādīsies, ka ir kaut kāds privāts studentu un darba vadītāja grafiks, tad es sāku tagad par vēlu 😀 cerams, ka viss. Paldies, par pieredzes padalīšanos.👍👍👍
03.12.2022 12:36 |
 
Reitings 1310
Reģ: 19.07.2019
Bakalauru un maģistru arī sāku rakstīt decembrī, bet īsti nestresoju, jo likās, ka laika vēl ir pietiekami. Turklāt es arī esmu cilvēks, kurš, ja nejūt, ka deg pakaļa, nestrādā dikti aktīvi. Stresiņš sākās martā. Mana taktika ar darbiem ir tāda, ka es lappušu skaitu, kam jābūt darbā, izdalu ar nedēļu skaitu, iegūstot to skaitu, kas man ir jāuzraksta šajā laika posmā, lai bez stresa pēc tam visu paveiktu. Ar vadītāju sazinājos regulāri, lai nav tā, ka pēdējā brīdī uzkrītu kā sniegs uz galvas. Tā ir cieņa pret cilvēku, jo pasniedzējiem tomēr arī ir sava dzīve, ģimene un citas lietas, ko darīt, tāpēc sūtīt pēdējā brīdī darbu ir nelietīgi.
03.12.2022 14:31 |
 
10 gadi
Reitings 1324
Reģ: 13.02.2009
Man palīdzēja tik elementāra lieta kā plāna sastādīšana un izveidot wordā jau darba “skeletu”. Titullapa, salikt darba struktūru pa lapām (ievads, teorētiskais pamatojums utt) un nospraust sev deadline, kad jānosūta darba vadītājai attiecīgā daļa un pēc tam jau kkā aizgāja, kad to mazumiņu izdarīju, darbs sāka arī rakstīties. 😄 Es tiešām no sirds iesaku komunicēt ar darba vadītāju, jo manā kursā tie, kas “uzcepa” darbu pēdējā brīdī bez vadītāja iesaistes, aizstāvēšanā tika pamatīgi izķidāti un likās, ka piekasās pat tur, kura tas ir lieki. Sāc tikai darīt un viss būs labi 👍🏻
03.12.2022 15:11 |
 
Reitings 212
Reģ: 25.11.2022
Es arī piekrītu, ka noteikti vajag uzturēt regulāru komunikāciju ar darba vadītāju, tas palīdzēs virziena un ideju pareizības ziņā, kā arī aizstāvēšanā, jā. Par to cēlo mērķi, ka darbam jābūt augstvērtīgam pētījumam - bija mūsu kursā daži eksemplāri, kuri ļoti uzsvēra to, bet beigās tā arī darbu ne uzrakstīja, ne aizstāvēja. Jābūt uzmanīgiem. Mans mērķis bija dabūt vismaz 8, ko arī paveicu.
03.12.2022 17:21 |
 
Reitings 30
Reģ: 03.12.2022
Sweet Melon @ 03.12.2022 17:21
Es arī piekrītu, ka noteikti vajag uzturēt regulāru komunikāciju ar darba vadītāju, tas palīdzēs virziena un ideju pareizības ziņā, kā arī aizstāvēšanā, jā. Par to cēlo mērķi, ka darbam jābūt augstvērtīgam pētījumam - bija mūsu kursā daži eksemplāri, kuri ļoti uzsvēra to, bet beigās tā arī darbu ne uzrakstīja, ne aizstāvēja. Jābūt uzmanīgiem. Mans mērķis bija dabūt vismaz 8, ko arī paveicu.
vai darba vadītāji atbild brīvdienās uz e-pastu? (Jūsu gadījumā) Ja ir tāda pieredze.. :)
03.12.2022 17:50 |
 
Reitings 80
Reģ: 27.02.2016
ViktorijaM @ 03.12.2022 17:50
vai darba vadītāji atbild brīvdienās uz e-pastu? (Jūsu gadījumā) Ja ir tāda pieredze.. :)

Godīgi - labāk respektēt darba vadītāja privāto dzīvi, arī citus akadēmiskos pienākumus un netraucēt brīvdienās. Pati esmu rakstījusi akadēmiskā gada laikā (darbdienā, līdz 17.00), bet darba vadītājs atbildējis krietni vēlāk, jo bija ikgadējā atvaļinājumā - jāsaprot, ka docētāji ir tādi paši cilvēki kā mēs :)
03.12.2022 18:19 |
 
Reitings 212
Reģ: 25.11.2022
Es arī domāju, ka nav īsti labais tonis rakstīt brīvdienās, var sagatavot e-pastu, ielikt draftos, tad nosūtīt pirmdienā no rīta. Būs Tev plusiņš kā pieklājīgam studentam.
No otras puses - cilvēki un pasniedzēji ir dažādi, citiem tas varētu būt absolūti vienalga, jo darba e-pastu atvērs tāpat tikai pirmdienā, tad arī pakāpeniski sāks atbildēt uz visiem, neskatoties, kad un cikos kurš rakstījis.
03.12.2022 19:06 |
 
Reitings 1310
Reģ: 19.07.2019
Nezinu, es neiespringtu uz to, kad rakstīt e-pastu. Pati pārsvarā pasniedzējiem rakstu brīvdienās. Neviens jau nespiež pasniedzēju lasīt un atbildēt brīvdienā. Nav jau īsziņa vai zvans.
03.12.2022 21:48 |
 
10 gadi
Reitings 1324
Reģ: 13.02.2009
Par epastiem runājot, es izmantoju gmail’ā boomerang funkciju, piemēram, ja to rakstu svētdienā, tad lai nosūtas pirmdienas rītā 9:00. Protams, ka neviens nespiež tos lasīt brīvdienā, bet tas tāds labais tonis skaitās.
Bet kopumā viss atkarīgs no darba vadītāja, mans novērojums, ka “vecā kaluma” cilvēki tieši šķībāk mēdz paskatīties uz šādām lietām.
03.12.2022 22:01 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!