Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

BĒRNS UN VESELĪGS UZTURS

 
Reitings 266
Reģ: 10.06.2022
Sveikas, mammas!
Mans stāsts- mums ir draugi, ar nedaudz vecāku bērniņu. Viņi bieži nāk ciemos, un mazais nu teiktu, ka galīgi neēd veselīgi un atbilstoši savam vecumam. Kas mani uztrauc? Es savu bērnu baroju ar uzturvielām bagātu ēdienu, pati gatavoju. Ēd viņš labi un garšo. Bet kad mazais draugs štopē iekšā kūkas un citus našķus, manējais nesaprot, kapēc es viņam nedodu. Vai jums ir bijusi šāda pieredze ar draugiem, kuru viedoklis par ēšanu ir pretstatā ar jums? Vai ko sakiet viņiem? Kā labāk un saudzīgāk? Jo es arī apzinos, ka katrs baro kā grib, un neesmu tiesīga viņus tagad mācīt vai ko pārmest. Saprotu arī, ka svētkos jau var tās kūkas un saldumus, BET viņi brauc pie mums ciemos regulāri, un es negribu savu bērnu pieradināt pie saldumiem ( vēl pie tam neveselīgiem) vai, lai vēlāk veikalā sāktos tracis, jo grib to kūku vai konfekti..
Varbūt nedaudz hoatiski visu izpaudi, bet ceru, ka sapratat. Ja kas, rakstīšu komentāros vēl.
P.S. manam mazajajam tikai drīz būs gads ( tapēc jā, ir mazs un nekādus cukurus nevajaga). Otram draudziņam ir nedaudz virs viena gadiņa.
08.11.2022 11:35 |
 
Reitings 79
Reģ: 31.10.2022
Tu ļoti pareizi satraucies par šo lietu, tavējie vispār vēl bēbīši!
Cik vecs ir tas mazais ciemiņš? Ja viņš ir arī kāds divgadnieciņš tikai, tad es pat uzdrošinātos pārrunāt uzturu ar viņa mammu, jo vispār maziem bērniem štopēt regulāri saldumus ir ļoti kaitīgi. Ir milzīgs risks dabūt cukura diabētu. Varbūt viņa dzīvo pēc vecajiem standartiem un neko nezin par to, kādu ļaunumu nodara cukurs tik agrīnā vecumā? Pat līdz 7 gadiem cukura daudzumu ir jāierobežo, tieši cukura diabēta dēļ. Bērns var kļūt par invalīdu uz visu mūžu tikai tāpēc, ka tādas padomijtipa mammas nezinītes baro saviem mazajiem čupa čupus un kūkas diendienā.
08.11.2022 11:42 |
 
Reitings 565
Reģ: 07.01.2022
kādas kūkas un saldumus tik mazam bērnam? nu tās laikam ir tās mākslīgā piena maisījuma silnkās mātes…
08.11.2022 11:44 |
 
Reitings 266
Reģ: 10.06.2022
Becinjja @ 08.11.2022 11:42
Tu ļoti pareizi satraucies par šo lietu, tavējie vispār vēl bēbīši!
Cik vecs ir tas mazais ciemiņš? Ja viņš ir arī kāds divgadnieciņš tikai, tad es pat uzdrošinātos pārrunāt uzturu ar viņa mammu, jo vispār maziem bērniem štopēt regulāri saldumus ir ļoti kaitīgi. Ir milzīgs risks dabūt cukura diabētu. Varbūt viņa dzīvo pēc vecajiem standartiem un neko nezin par to, kādu ļaunumu nodara cukurs tik agrīnā vecumā? Pat līdz 7 gadiem cukura daudzumu ir jāierobežo, tieši cukura diabēta dēļ. Bērns var kļūt par invalīdu uz visu mūžu tikai tāpēc, ka tādas padomijtipa mammas nezinītes baro saviem mazajiem čupa čupus un kūkas diendienā.
1,1 gads ☹️ un sliktākais ir tas, ka bērns jau normālu ēdienu vairs neēd, jo ir pieradis pie cukura..
08.11.2022 12:03 |
 
Reitings 79
Reģ: 31.10.2022
Jaunsprofils @ 08.11.2022 12:03
1,1 gads ☹️ un sliktākais ir tas, ka bērns jau normālu ēdienu vairs neēd, jo ir pieradis pie cukura..

Šausmīgi žēl. Bet labums tāds, ka 1.1 ir tas pats bēbis vēl, kur visu var izlabot. Galvenais, vai viņa vecāki to apzinās, ka liek nepareizus pamatus par veselīgu uzturu. Pamēģini saudzīgi par to parunāt.
08.11.2022 12:06 |
 
Reitings 266
Reģ: 10.06.2022
Becinjja @ 08.11.2022 11:42
Tu ļoti pareizi satraucies par šo lietu, tavējie vispār vēl bēbīši!
Cik vecs ir tas mazais ciemiņš? Ja viņš ir arī kāds divgadnieciņš tikai, tad es pat uzdrošinātos pārrunāt uzturu ar viņa mammu, jo vispār maziem bērniem štopēt regulāri saldumus ir ļoti kaitīgi. Ir milzīgs risks dabūt cukura diabētu. Varbūt viņa dzīvo pēc vecajiem standartiem un neko nezin par to, kādu ļaunumu nodara cukurs tik agrīnā vecumā? Pat līdz 7 gadiem cukura daudzumu ir jāierobežo, tieši cukura diabēta dēļ. Bērns var kļūt par invalīdu uz visu mūžu tikai tāpēc, ka tādas padomijtipa mammas nezinītes baro saviem mazajiem čupa čupus un kūkas diendienā.
Šeit runāšana laikam nepalīdzēs, jo esmu saudzīgi sūtijusi gan info, gan linkus ar raidijumiem, kur stāsta par bērniņiem ( uzturu, staigāšanu, miegu), jo tur ne tikai ēdiena ieviešana ir nepareiza. Bet nu nav jēgas! Visticamāk, viss beigsies ar apvainošanos un vairs netikšanos. Galvenotkārt, jau tiekamies bērnu dēļ, lai viņiem ir savstarpējā saskarsme. Bet vienīgis normālais, kas man ienāca prātā, lai manu bērnu pasargātu ir, teikt, lai - ciemos nenākt ar saldumiem 🙈 Rīt viņi atkal nāks pie mums ciemos, pateikšu, lai nāk bez saldumiem, ka man diēta 🤣🤭
08.11.2022 12:10 |
 
Reitings 2175
Reģ: 19.05.2022
izcep veselīgu našķi un dod bērnam, kad nāk ciemiņi, vai ņem līdzi, kad ejiet ciemos.
08.11.2022 12:15 |
 
Reitings 79
Reģ: 31.10.2022
Jaunsprofils @ 08.11.2022 12:10
Šeit runāšana laikam nepalīdzēs, jo esmu saudzīgi sūtijusi gan info, gan linkus ar raidijumiem, kur stāsta par bērniņiem ( uzturu, staigāšanu, miegu), jo tur ne tikai ēdiena ieviešana ir nepareiza. Bet nu nav jēgas! Visticamāk, viss beigsies ar apvainošanos un vairs netikšanos. Galvenotkārt, jau tiekamies bērnu dēļ, lai viņiem ir savstarpējā saskarsme. Bet vienīgis normālais, kas man ienāca prātā, lai manu bērnu pasargātu ir, teikt, lai - ciemos nenākt ar saldumiem ? Rīt viņi atkal nāks pie mums ciemos, pateikšu, lai nāk bez saldumiem, ka man diēta ??

Es domāju, ka nevajag meklēt attaisnojumus, sakot, ka tev diēta. Tieši skaidri pateikt, ka nevēlies, lai saldumi nāk līdzi bērnam, jo tie ir ārkārtīgi kaitīgi tādā vecumā un veido neveselīgu izpratni par veselīgu uzturu. Ja viņi sakarīgi, neapvainosies, bet uztvers to kā atšķirīgu uzskatu par uzturu. Ja apvainosies, tad te jāaizdomājas, vai maz tādi paziņas vajadzīgi, kur jau no bēbja pirmajiem soļiem tiek likti nepareizi pamati par ēdienu? Un kā ar pārējo, varbūt pēc tam sekos vēl visādi "red flag", ka bērns tiek audzināts ne gluži pēc labākajām vadlīnijām un sāks iespaidot tavus bērnus? Viņi taču viens no otra kā švammītes visu noskatās.
Ja akurāt vajadzīga uz to laiku kāda uzkoda, tad piedāvājies to uzgatavot pati, veselīgi garšīgā veidā.
08.11.2022 12:16 |
 
Reitings 266
Reģ: 10.06.2022
Becinjja @ 08.11.2022 12:16

Es domāju, ka nevajag meklēt attaisnojumus, sakot, ka tev diēta. Tieši skaidri pateikt, ka nevēlies, lai saldumi nāk līdzi bērnam, jo tie ir ārkārtīgi kaitīgi tādā vecumā un veido neveselīgu izpratni par veselīgu uzturu. Ja viņi sakarīgi, neapvainosies, bet uztvers to kā atšķirīgu uzskatu par uzturu. Ja apvainosies, tad te jāaizdomājas, vai maz tādi paziņas vajadzīgi, kur jau no bēbja pirmajiem soļiem tiek likti nepareizi pamati par ēdienu? Un kā ar pārējo, varbūt pēc tam sekos vēl visādi "red flag", ka bērns tiek audzināts ne gluži pēc labākajām vadlīnijām un sāks iespaidot tavus bērnus? Viņi taču viens no otra kā švammītes visu noskatās.
Ja akurāt vajadzīga uz to laiku kāda uzkoda, tad piedāvājies to uzgatavot pati, veselīgi garšīgā veidā.
Paldies, Tev taisnība! Tētis bērnam ir sakarīgs, bet žēl, ka ir zem tupeles un nespēj iebilst ēšanas jautājumos. Kad viņi ir ciemos, es dodu otram to pašu ko savam, mans bērniņš visu apēd, bet draudziņš neēd. Sagriezu ābolīšus- neēda. Pēc tam skatos, ka rāpo jau ar cepumu mutē 😵‍💫 Bet paldies, man diēta nemaz nav vajadzīga ja godīgi, bet bērniņa mammai gan 🤭 Un tieši tā, sākšu pamazām runāt un arī ja vēlāk sāks slikti ietekmēt manu bērnu, atteikšos laist kopā, jo kā jau teicu, tur ne tikai ar ēšanu ir problēmas, diemžēl ☹️
08.11.2022 12:31 |
 
Reitings 498
Reģ: 02.03.2022
Dzīvē vēl būs daudz lietu un apstākļu, kas autorei neliksies labi, viņas standartiem atbilstoši vai pieņemami.
Būs arī bērnu rotaļu laukums, būs bērnu dārzs, pirmā klase, skola un visa dzīve un KATRĀ posmā būs tā.
Tāpēc jau laicīgi jāsaprot, ka tavs standarts ir tavs standarts, nevis draudzenes vai kaimiņienes un nevar no citiem gaidīt, ka tavi standarti tiem citiem ir pieņemami, aiztaupi nervus un kreņķus.
Tāpēc tavs bērns ēd ābolu, draudzenes bērns - cepumus, tāda tā dzīve. Kā tu to panāc, jāskatās - vai ar aizliegumu vai vienošanos vai ignorēšanu.
08.11.2022 13:54 |
 
Reitings 239
Reģ: 21.06.2022
Jaunsprofils @ 08.11.2022 12:10
Šeit runāšana laikam nepalīdzēs, jo esmu saudzīgi sūtijusi gan info, gan linkus ar raidijumiem, kur stāsta par bērniņiem ( uzturu, staigāšanu, miegu), jo tur ne tikai ēdiena ieviešana ir nepareiza. Bet nu nav jēgas! Visticamāk, viss beigsies ar apvainošanos un vairs netikšanos. Galvenotkārt, jau tiekamies bērnu dēļ, lai viņiem ir savstarpējā saskarsme. Bet vienīgis normālais, kas man ienāca prātā, lai manu bērnu pasargātu ir, teikt, lai - ciemos nenākt ar saldumiem ? Rīt viņi atkal nāks pie mums ciemos, pateikšu, lai nāk bez saldumiem, ka man diēta ??

Kas tu tāda esi, lai spriestu, kas nav un kas ir pareizi vai nepareizi viņas audzināšanas veidā. Tāpēc, ka nedara pēc IG ekošmeko mammu parauga, nedara kā grāmatās rakstīts vai nedara tā kā tu dari?
Par tiem saldumiem, ļoti vienkārši. Tā arī pasaki, ka savā mājā tādus redzēt negribi. Cik tad ilgi tie bērni spēlējas, ka nevar iztikt bez ēšanas? Nopērc kādu augli, bēbīšu cepumiņus bez cukura...
08.11.2022 13:59 |
 
10 gadi
Reitings 4259
Reģ: 03.08.2009
Tu gadījumā nepūt no mušas ziloni? Tiešām 1gadnieks "štopē kūkas" un Tavējais, kuram pat vēl nav gads arī prasa? Izklausās drusku neticami. Nu vnk pasaki draugiem, lai Tavam bērnam nedod našķus vai arī lai braucot pie jums neved nekādus našķus. Esmu diezgan pārliecināta, ka tavējais būs tas bērns, kurš mājās nedabū nekādus našķus, bet aizejot uz bērnu ballīti pirmais izrīs visas končas, jo mājās nekā tāda nav. Man bija līdzīgi ar pirmo bērnu. Trešais ēd kopā ar visu ģimeni. Protams, es nedotu viņam tos pašus saldumus, ko māsām, bet savu dzimšanas dienas kūku un plātsmaizi viņš pagaršoja. Varbūt kādam likās, ka "štopē" 😆
08.11.2022 22:02 |
 
Reitings 501
Reģ: 14.10.2022
Man ir tāda frāze: Mēs ģimenē gan tā nedaram. Kaut kādos tādos strīdīgos, traumējošos jautājumos-šitas teikums. Bērniem ļoti patīk. Un viņi nepaņem uzreiz to pieredzi no malas, bet to ka katrā ģimenē ir citādāk.
08.11.2022 22:06 |
 
Reitings 266
Reģ: 10.06.2022
Neatbildēšu katram, bet kopsavilkumu. Kas es esmu? Mamma, kas grib savam bērnam labāko, tik vienkārši! 😅 Šeit tieši gribēju citām mammām pajautāt vai ir bijusi tāda pieredze un kā tika galā. Paldies, Zaicik, par labo frāzi! 😊 Protams, ka mazajam augot un apmeklējot bērnu ballītes, es saldumus no mutes laukā neraušu, bet ikdienā mums mājās veikalu našķu nav, var pagatavot pats un veselīgā variantā. Esmu par pārtikas kvalitāti un veselīgumu! 😊 Katra mamma dara kā grib, bet ir jārespektē arī citi, ja reiz ej ciemos un jāapzinās, ka mazie viens no otra skatās un mācās. Ko grib viens, to arī otrs. Jā, mans bērns uz ēdienu nav izvēlīgs un rociņa stiepjas pēc visa ko kāds liek mutē un ir zinātkārs uz ēdienu. Man ir 25 gadi, pirmais bērniņš, neesmu salasijusies grāmatas vai kaut kādas ekošmeko mammas, bet ir lietas, kas bērnkopībā ir vienkārši LOĢISKAS, un es nedomāju, ka saldumu došana mazajiem ir loģiska 😅 un ka saldumi labvēlīgi ietekmēs mazuļa veselību vai ko citu, tapēc tas vienkārši ir LIEKI, vēl pie tam tādā vecumā 😊
08.11.2022 22:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!