Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Problēmas ar kaimiņiem

 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
Sveikas. Vēletos dzirdēt kādu padomu vai skatu no malas.
Savā dzīvoklī dzīvoju jau divus gadus. Pirms tam augšējā stāvā dzīvoja kāda kundzīte, kas neradīja nekādus trokšņus. Tagad augšā manāmi dzīvo arī kāds bērns. Bērns noteikti ir kāds 3 gadnieks, jo no paša rīta līdz vēlam vakaram notiek skraidīšana. Šķiet arī tur viņiem ir kāda braucamā bērnu mašīna vai kas tamlīdzīgs. Mājās tagad ir briesmīgs, teiksim, dobjš troksnis, jo sīkais skraida ar pilnu pēdu un braukā ar to mašīnīti pa dzīvokli. Mostas viņš ap 8 no rīta, un tad līdz pat pašam vakaram.
Man vairākas dienas nedēļā ir brīvdienas, kad gribas pagulēt līdz kādiem 10 , bet no tām briesmīgajām skaņām sanākt mosties.Brīvdienās mājās sanāk daudz laika pavadīt pie datora un rakstīt dažādas studiju atskaites, kur vajag koncentrāciju. Dažbrīd vispār liekas , ka tas sīcis uzkritīs uz galvas ar visu savu braucamo.
Saprotu, ka bērni un bla bla, ka arī man reiz būs un tad es sapratīšu kā tas ir, bet vai ir vērts runāt ar kaimiņiem par šo situāciju un par tām briesmīgajām skaņām? Sākumā domāju, ka tur kāds ciemojas, bet tagad tas ir ievilcies uz kādiem 2 mēnešiem. Policiju saukt nebūtu jēgas gan jau, jo trokšņot jau drīkstot līdz tiem 22 šķiet. Un bērnu jau īsti nenomierināsi.
Īsti nesaprotu ,ko darīt. Dažbrīd uznāk tādas dusmas, jo iepriekš vispār nekas tāds nebija un par to ļoti priecājos, bet tagad mājās jāsēž brīvdienās ar airpodiem, lai tā skaņa nekristu virsū uz galvas. 😩
08.11.2022 10:32 |
 
Reitings 79
Reģ: 31.10.2022
Var būt divi varianti vai abi divi kopā. Uzej augšā un parunā par to, ka mājā ir slikta skaņu izolācija, pasakot, ka ļoti dzirdama bērna braucamā mašīna (labāk vaino mašīnu, nevis, ka bērns par skaļu dipado). Varbūt viņiem ir iespēja uzklāt tepiķi tām daļām, kur bērns visvairāk aktīvi uzvedas.
Bet tev ieteiktu iegādāties ausu aizbāžņus, pieradīsi un izgulēsi līdz pat saviem 10 no rīta. Tiešām iesaku, ļoti laba lieta, pati lietoju, jo kaitina skaņas no āras. Mūždien ķērcošās kaijas, signalizācijas, koku zāģi un nez kas.
08.11.2022 10:50 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3721
Reģ: 31.10.2010
Pati jau nonāci pie pareiziem secinājumiem - dienas laikā trokšņot drīkst un bērni nav statujas, viņiem patīk dauzīties, skriet, spiegt. Tik maziem bērniem kā 3-gadnieks ir grūti iestāstīt, ka vajag spēlēties klusiņām, jo kaimiņiem traucē. Vari, protams, mēģināt parunāt ar vecākiem, bet rēķinies, ka, iespējams, nekas nemainīsies.
08.11.2022 10:52 |
 
10 gadi
Reitings 80
Reģ: 29.01.2009
Esmu savā laikā dzīvojusi dzīvoklī jaunajā projektā, kur labi dzird trokšņus no augšas, bērnu skraidīšanu, arī besīja.
Tagad, kad esmu mamma aktīvam puikam, priecājos, ka dzīvojam privātmājā, jo nu skriešana, dauzīšanās, braukšana ar mašīnu pa māju, ir neatņemama sastāvdaļa. Es nespētu iedomāties, ka dzīvoklī visu laiku nāktos bērnu bremzēt, kušināt dienas laikā, lai tikai kādam nav par skaļu. Ja vēl kaimiņi nāktu sūdzēties, ka dienas vidū nevar pagulēt utml. Ir bērni, kas ir mierīgi, ka pat nedzird, un ir aktīvi, skrienoši.
Saprotu Tavas sajūtas, bet pastāstu arī no otras puses. Ticu, ka grūti saprast to un pieņemt, ja nav vēl savu bērnu. Tā nu tas ir! Un mammai tas noteikti arī būtu nepatīkami, ka sauc policiju, kad bērns ir vienkārši bērns ☺
Nezinu vai var palīdzēt ieteikums, bet, kad gribas koncentrēties darbu rakstīšanai, varbūt vērts iegādāties kādas trokšņu slāpējošas austiņas vai ko tādu.
08.11.2022 10:56 |
 
Patīk
Reitings 235
Reģ: 06.12.2021
Paga, es pareizi izlasīju??? Saukt policiju, jo bērns ar mašīnīti spēlējas?? Whaaat? 😄😄😄
08.11.2022 11:54 |
 
Patīk
Reitings 235
Reģ: 06.12.2021
Sāksim ar to, ka daudzīvokļu mājās VIENMĒR būs dzirdami trokšņi! Cik dzīvokļos esmu dzīvojusi nevienā nav bijis klusums.Kādi tik kaimiņi tusētāji nav bijuši, ka vienos naktī ir jālec no gultas arī, kad tumbiņas iegriež uz visu skaļumu un sāk aurot un plaukšķināt, lūk šeit būtu jāsauc policija.Vai arī visa gada garumā un pat vairāk veic remontus un urbj caurām dienām, ko tad teikt?
Tad jau drīzāk Tev bija paveicies, ka iepriekš bija klusums. Tākā tagad vien ir jāatradinās no klusuma atpakaļ, bērns kas pa dienu spēlējas nav tas traģiskākais un es neticu, ka viņš pilnīgi visu dienu bez pārtraukuma braukā ar mašīnu. Kaut kad jau viņš arī iet laukā, guļ diendusu un nakti arī izguļ. Un pozitīvam nobeigumam kaut kad jau viņš arī sāks iet dārziņā un nebūs mājās visu dienu.
08.11.2022 12:05 |
 
Reitings 1701
Reģ: 03.11.2022
Piekrītu , ka dzīvokli dzīvojot ir jārēķinās ar trokšņiem, iepriekseja dzīvokli kaimiņiene tik skaļi klausījās televizoru , 24/7 viņai viņš skanēja, tagad pārvacoties uz jaunu dzivokli arī vislaik var dzirdēt, kā bērni skrien un raud, bļauj , bet nu saukt par to policiju man liekas jocīgi.
08.11.2022 15:56 |
 
Reitings 29
Reģ: 27.10.2022
Debestiņa @ 08.11.2022 10:32
Sveikas. Vēletos dzirdēt kādu padomu vai skatu no malas.
Savā dzīvoklī dzīvoju jau divus gadus. Pirms tam augšējā stāvā dzīvoja kāda kundzīte, kas neradīja nekādus trokšņus. Tagad augšā manāmi dzīvo arī kāds bērns. Bērns noteikti ir kāds 3 gadnieks, jo no paša rīta līdz vēlam vakaram notiek skraidīšana. Šķiet arī tur viņiem ir kāda braucamā bērnu mašīna vai kas tamlīdzīgs. Mājās tagad ir briesmīgs, teiksim, dobjš troksnis, jo sīkais skraida ar pilnu pēdu un braukā ar to mašīnīti pa dzīvokli. Mostas viņš ap 8 no rīta, un tad līdz pat pašam vakaram.
Man vairākas dienas nedēļā ir brīvdienas, kad gribas pagulēt līdz kādiem 10 , bet no tām briesmīgajām skaņām sanākt mosties.Brīvdienās mājās sanāk daudz laika pavadīt pie datora un rakstīt dažādas studiju atskaites, kur vajag koncentrāciju. Dažbrīd vispār liekas , ka tas sīcis uzkritīs uz galvas ar visu savu braucamo.
Saprotu, ka bērni un bla bla, ka arī man reiz būs un tad es sapratīšu kā tas ir, bet vai ir vērts runāt ar kaimiņiem par šo situāciju un par tām briesmīgajām skaņām? Sākumā domāju, ka tur kāds ciemojas, bet tagad tas ir ievilcies uz kādiem 2 mēnešiem. Policiju saukt nebūtu jēgas gan jau, jo trokšņot jau drīkstot līdz tiem 22 šķiet. Un bērnu jau īsti nenomierināsi.
Īsti nesaprotu ,ko darīt. Dažbrīd uznāk tādas dusmas, jo iepriekš vispār nekas tāds nebija un par to ļoti priecājos, bet tagad mājās jāsēž brīvdienās ar airpodiem, lai tā skaņa nekristu virsū uz galvas. ?

Jāpārvācas uz personīgo māju vai jāiet gulēt līdz pusdienlaikam viesnīcās. Neviens likums neliks bērnu piesiet pie krēsla, lai kaimiņiene brīvdienās varētu gulēt līdz 10iem. Labrīt.
Nekur tu griezties nevari, neko tu darīt nevari, jo nav aizliegts kaimiņu dēļ dzemdēt bērnus un ļaut tiem augt kā daba paredzējusi. Nopērc ausu aizbāžņus.
Tici man, viss labākais tev vēl priekšā.😀 Trīsgadnieks ir mazs, mīlīgs dipinātājs, kas pa māju pārvietojas tikai skriešus. Pagaidi pāris gadus un tad uzraksti vēlreiz par bērnu, kas tev traucē nogulēt pusi dienas😁
08.11.2022 16:11 |
 
10 gadi
Reitings 1183
Reģ: 09.11.2009
Neko tur nevar izdarīt. Tas viss notiek pa dienu. Līdz 22:00 man šķiet, katrs var darīt ko grib. Gan urbt sienu visu dienu, gan ļaut sīkajam nepārtraukti skriet, sitot kājas pret zemi. Līdz ar to, nav liela jēga sūdzēties vai saukt policiju. Man šķiet, tas neko nedotu.
Priecājies, ka viņš visu dienu skrienot komplektā pilnā rīklē nebauro tā, ka visa māja skan.
Jāgaida, kad sīkais izaugs vai sāks iet bērnudārzā.
Es mēģinātu nopirkt ausu aizbāžņus. Varbūt palīdzētu vismaz izgulēties.
08.11.2022 16:24 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Katrreiz, kad ir skaļāks troksnis, lietot ausu aizbāžņus, diezin vai ir ērti, patīkami u.tml.
Celtniecības materiālu veikalos ir nopērkami skaņu izolējoši materiāli griestiem, grīdām, sienām.
08.11.2022 16:31 |
 
Reitings 44
Reģ: 19.09.2022
Gribi klusumu- dzīvo privātmājā.
08.11.2022 16:38 |
 
Reitings 29
Reģ: 27.10.2022
Katrreiz, kad ir skaļāks troksnis, lietot ausu aizbāžņus, diezin vai ir ērti, patīkami u.tml.

Ja katrs skaļākais troksnis tā tracina, ka ir vajadzība pēc ausu aizbāžņiem, tad ir jāārstē nervi, nevis kaimiņi jāvaino.
08.11.2022 16:39 |
 
Reitings 6952
Reģ: 13.04.2022
nez, man patiesībā neliekas normāli, ka visiem ir jāciena bērns un viņa skriešana, bet ģimenei ar bērnu nav jāciena apkārtējie. nav ok visu dienu ļaut bērnam skriet pa mājām, var iet ārā un tur skriet kamēr zils paliek.
man arī ir besīgs perdelis kaimiņos, kas izņemot skriešanu vēl bļauj kā griezts un vecvecāki, pie kuriem tiek nogrūzts piecreiz nedēļā, neliekas ne zinis. es uzbliezu kapitālo remontu - uzlikām reģipsi, profilus, starpā divās kārtās vati un vēl vienu slāni reģipsi. ja tur kādu sistu nost - es nedzirdētu. pilnīga skaņas izolācija
08.11.2022 16:54 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Čučū @ 08.11.2022 16:39

Ja katrs skaļākais troksnis tā tracina, ka ir vajadzība pēc ausu aizbāžņiem, tad ir jāārstē nervi, nevis kaimiņi jāvaino.

Manuprāt, arī kaimiņiem ir jāievēro savstarpēja pieklājība un cieņa. Ir muļķīgi cilvēku, kuram traucē skaļi trokšņi no kaimiņu dzīvokļa, sūtīt ārstēt nervus. Pastāvīgi skaļi trokšņi var traucēt mācīties un strādāt no mājām.
Ja jau dažiem kaimiņu trokšņošana šķiet normāla, tad jau arī pa griestiem var dauzīt, cik vien vēlas, līdz pat pl. 23.00 😁
08.11.2022 17:30 |
 
10 gadi
Reitings 2654
Reģ: 29.01.2009
Marabelly @ 08.11.2022 16:38
Gribi klusumu- dzīvo privātmājā.

Gribi trokšņot - dzīvo privātmājā.
08.11.2022 17:41 |
 
Reitings 29
Reģ: 27.10.2022
Te nav runa par apzinātu remontēšanu nakts laikā, tusēšanos, ballēšanos. Tas ir skraidošs bērns, kas spēlējas. Autore grib gulēt līdz 10iem. Nu lai sauc policiju, varu saderēt, ka dabūs samaksāt par viltus izsaukumu, ja vispār izbrauks.
Tie nav traucējosi kaimiņi. Tie vienkārši ir kaimiņi daudzīvokļu māja.
Nekļūstiet jau nu par kašķīgam vecmeitām, kurām traucē bērns nogulēt visu savu dzīvi.
Ar cienu pret kaimiņiem, tagad līdz pusdienlaikam bērnu spundēs pagrabā, kamēr viena vecmeita izguļas pusi dienas?
Drusku cieņas arī no autores puses. Cilvēki drīkst 10os dienā dzīvot savu dzīvi, neatkarīgi vai princese guļ vai dibenu kasa.
Ja vel tusētos, uzdzīvotu, baurotu pusi nakts, lauztu durvis.
Bērns spēlējas ar mašīnu. Pasargs Dievs. Nevairojies.
08.11.2022 18:01 |
 
Reitings 29
Reģ: 27.10.2022
IceCream @ 08.11.2022 17:41

Gribi trokšņot - dzīvo privātmājā.

Bērns nav robots. Pirms gāja dzīvot, vajadzēja noskaidrot kas ir kaimiņi un dzīvot penšuku mājā.
08.11.2022 18:02 |
 
Reitings 50
Reģ: 03.10.2022
Šeit jau tiešām kaut kāda kaprīzēšanās. Dienas gaišajā laikā un atļautajās stundās neviens likumsargs nebrauks pie tevis. Izskaidrojot situāciju, varbūt pasmiesies😀
Cieņa vajadzīga no abām pusēm. Aprunāties ar kaimiņiem var, bet nevaru iedomāties lūgumu aizliegt mazulim rotaļāties, jo grib gulēt līdz 10:00.
Novēlu atrast jaunu mājvietu un kaimiņos dabūt tīņus vai jaunos stundentus.😀 Tu esi to pelnījusi.
Nekļūstiet jau nu smieklīgi, tiešām. Bērns skrien un rotaļājas. Šeit tiešām ož pēc neirozes.
08.11.2022 18:10 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Redz, tas ir attieksmes un audzināšanas jautājums - dzīvot kā egoistam -tā, ka tik pašam/-ai labi- , vai arī tā, lai gan pašam labi, gan līdzcilvēkiem ir komfortabli atrasties mūsu tuvumā. Kaimiņi varētu gan iedomāties uz grīdas uzlikt paklāju, kas vismaz daļēji slāpēs skaņas.
Daudzās vecajās mūra mājās Rīgas centrā ir laba skaņas izolācija. Vistrakāk ir padomijas laikā celtajās ēkās.
08.11.2022 18:15 |
 
Reitings 48
Reģ: 17.06.2022
Dauzi pa griestiem vai ieslēdz mūziku tiklīdz knauķis sāk braukāties. Tās jau nav atsevišķas reizes, bet, kā raksta, no 8 rītā līdz vakaram. Ja tas bērns ir pie pilna prāta, tad vecākiem jābūt spējīgiem savaldīt, lai skaļās rotaļas ir neilgi, jāliek paklāji vai jādomā kā savādāk slāpēt skaņu.
08.11.2022 18:18 |
 
Reitings 869
Reģ: 20.06.2022
Ja tu dzirdi katru skrejienu,soli un pilnu pedu.problema ir izolacijā.tava gadijuma griestu izolācijā.ir mājas, kuras nav izoletas pie buvniecibas.(buvnieki halturejusi)ja griestu augstums atlauj.konsultejoties ar meistariem var ierikot skaņu izolejošu starpu.(piemērm griestus palaist pa cm zemak un starpa skaņu izolejošo materialu)
08.11.2022 18:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)