Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Laulību nozīme 21.gs. cilvēkam

 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Sveiki visiem.
Šodien sanāca neliela diskusija ar gan precētām, gan neprecētām kolēģēm par laulību nozīmi šajā modernajā laikā un kā laulības šobrīd tiek uztvertas.
Kāda nozīme ir laulībai? Kāpēc vajadzētu vai nevajadzētu laulāties? Kāpēc gribējāt/gribat vai negribējāt/negribat laulāties?
Šādi jautājumi rodas jo viedoklis par to, ka laulībām agrāk bijusi citādāka nozīme un tām vienkārši bija jābūt sakarā ar bērniem un īpašumiem, sadurās ar viedokli par to, ka laulībām 21. gadsimtā lielas nozīmes nav - cilvēki tāpat dzīvo kopā, audzina bērnus, kā arī dara pilnīgi to pašu ko laulāti pāri, tikai bez gredzena pirkstā (šoreiz neņemsim vērā juridiskus aspektus).
03.08.2022 18:55 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Joprojām laulība ir aktuāla, lai atvieglotu visādu juridisku apstākļu risināšanu. Tā kā Latvijā vēl joprojām nav kopdzīves likuma, laulātajam ir vairāk tiesību, nekā vienkārši cilvēkam, ar ko dzīvo kopā, pat ja ir 5 kopīgi bērni, kopīpašumi un biznesi. Lielākās problēmas rodas, ja dzīvesbiedrs nomirst vai zaudē rīcībspēju.
Sorry, nepamanīju teikumu iekavās 😄 vienkārši grūti neņemt vērā juridiskos aspektus, ja laulības noslēgšana savā būtībā ir juridisks akts, nekas vairāk vai mazāk.
03.08.2022 19:15 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Mūsdienās laulībai vairs nav nozīmes. Nav vairs tie laiki kad sieviete bija vīra īpašums lai radītu bērnus un tupēt pie plīts,un laulības bija organizēts lai kādai pusei būtu izdevīgi. (ja kādai tas liekas OK, you do you)
Es precējos tieši dēļ juridiskajiem aspektiem. Ja nevajadzētu to tad neprecētos vispār. Vīrs domā tieši tā pat. Viņa ģimenes pusei šāda domāšana nav īsti pieņemam.
Daudzi teiks ka tas ir skumji, jo laulībām nav nozīmes, katrs var darīt ko grib, krāpt utt. Bet arī agrākos laikos vīri krāpa, sievas pievēra acis un dzīvoja kopā sliktās attiecības.
Vēl jau ir cilvēki kuri preces reliģijas vadīti.
Un vēl ir jautājums kurš daudzus sašķeļ-mainīt uzvārdu vai nē?
03.08.2022 19:18 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Manuprāt pilnīgi nevajadzīgs pasākums 21 gadsimtā.
Neplānoju taisīt bērnus vai iegādāties kaut kādu kopīpašumu ar citu cilvēku.
Tā kā man no laulības jēgas nav pilnīgi nekādas.
03.08.2022 19:37 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Atbalstu laulības. Protams pa īstam, no mīlestības nevis tāpēc, ka stāvoklī, piemēram, un dzemdibu namā negribesies berna tēvu saukt par draugu. Laulība ir next level. Laulība ir atbildība.
Var sēdēt rutīnā un īdėt, bet, manuprat, attiecībām un pašiem cilvekiem ir jāattīstās.
03.08.2022 19:57 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3735
Reģ: 31.10.2010
Laulība mūsdienās vienkārši nozīmē lielāku juridisku aizsardzību. Nereģistrētas attiecības valsts nesargā. Neprecētiem pāriem nav mantojuma tiesību, nav tiesību darboties ar slimnīcas lietām, ja partneris guļ bezsamaņā. Ja pāris nav laulāts, likuma priekšā viņi viens otram ir svešinieki, pat ja nodzīvojuši kopā 50 gadus.
03.08.2022 20:01 |
 
Reitings 698
Reģ: 28.06.2022
Aldis15 @ 03.08.2022 19:37
Manuprāt pilnīgi nevajadzīgs pasākums 21 gadsimtā.
Neplānoju taisīt bērnus vai iegādāties kaut kādu kopīpašumu ar citu cilvēku.
Tā kā man no laulības jēgas nav pilnīgi nekādas.

Tu nebiji tas 30+ gadnieks, kurš dzīvo kopā ar mammu?
03.08.2022 20:02 |
 
Moderators
Reitings 3688
Reģ: 13.11.2016
Izvērtējot laulību nozīmi, grūti neņemt vērā juridiskos aspektus. Ja atmetam juridisko pusi, laulībām ir simboliska nozīme. Kādai no mums tā būs svarīga, kādai ne. Es labāk jūtos laulāta, bet apzinos, ka šī sajūta ir laulības kā simbola dēļ.
Vienlaikus dikti mulķīgi ir kaut kā nonievāt pārus, kuri dzīvo nereģistrētā kopdzīvē. Ja kāda to dara, var droši secināt, ka viņa ir neinteliģents cilvēks un, visticamāk, viņu kaut kas neapmierina savā privātajā dzīvē, jo laimīgi, harmoniski, ar savu dzīvi apmierināti, cilvēki nemētājas ar negatīvām piezīmēm par citu cilvēku privātās dzīves formālo pusi.
Manā draugu, laikabiedru un kolēģu lokā netrūkst ģimeņu, kurās viss acīmredzami ir kārtībā, ir 1 - 3 kopīgi bērni, bet kuri nav laulāti, jo viņiem tas nav būtiski.
03.08.2022 20:09 |
 
10 gadi
Reitings 832
Reģ: 17.12.2010
Nu ja vīrietis nevar apprecēt, tā ir necieņa pret sievieti. Būt visu mūžu draudzenei? Nē, paldies! Un ar draugiem netaisa bērnus 😂 neuzskatu, ka laulības nav aktuālas vairs. Joprojām daudzi precās. Un man tas liekas apsveicami.
03.08.2022 20:22 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Īsti jau nozīmes nav, varbūt vieglāk (vai tieši grūtāk :D ) kārtot juridiskas un medicīniskas lietas.
Manuprāt, forša iespēja nosvinēt to, ka divi cilvēki ir šajā pasaulē viens otru satikuši un grib dzīvot kopā. Jo tas nenotiek bieži un to ir vērts svinēt. Ja neinteresē dot solījumus un kaut kā apliecināt otram, ka esi all in, tad, protams, var iztikt bez tā visa.
03.08.2022 20:28 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Atbalstu laulības,ja tas ir mīlestības dēļ,ne piespiedu apstākļi kkādi un laulība ir attiecību attīstība nākamajā līmenī.
No juridiskās puses arī ir drošāk un vieglāk.
Bet nenosodu tos,kas nelaulājas,gan jau tam visam ir savi iemesli.
03.08.2022 20:57 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Ja aizejam no juridiskā aspekta, tad man laulība ir piederības sajūta otram cilvēkam un kā savstarpējs apliecinājums, ka izvēlamies viens otru un nekā savādāk. Var, protams, visu arī bez tās laulības, bet man tādā gadijumā nerodas iespaids, ka attiecības ieiet nopietnā gultnē. Tāda mūžīga draudzēšanās.
03.08.2022 21:16 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Man laikam ir vecmodīgi uzskati, bet man laulība, pirmkārt, nozīmē "tagad un vienmēr". Tas nozīmē, ka cilvēks, kurš ir man blakus, ir gatavs redzēt mani atlikušo dzīvi sev blakus, atbalstīt, paļauties, mīlēt un sargāt. Tāpat arī ir es. Tas ir apliecinājums, ka esmu īstā, ka esam atraduši viens otru un gatavi iet kopā arī turpmāk, ka nevienu citu nevajag. No tā visa izriet arī pārējie aspekti, ko pāris ir gatavs risināt kopā.
03.08.2022 21:35 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Tāda mūžīga draudzēšanās

Jā, dzīvo kopā, dala maksājumus, taisa bērnus, bet draudzējas tikai? Tieši tāpēc vajag kopdzīves likumu. Vai tad pēc laulībām kaut kas izmainas? Vairs neesat dzīves draugi?
Nez man tā visa pārspīlēta "ieiešana nākošajā līmenī" vienmēr ir likusies muļķīga.
03.08.2022 21:37 |
 
10 gadi
Reitings 2488
Reģ: 29.01.2009
YaeMiko @ 03.08.2022 21:37

Jā, dzīvo kopā, dala maksājumus, taisa bērnus, bet draudzējas tikai? Tieši tāpēc vajag kopdzīves likumu. Vai tad pēc laulībām kaut kas izmainas? Vairs neesat dzīves draugi?
Nez man tā visa pārspīlēta "ieiešana nākošajā līmenī" vienmēr ir likusies muļķīga.

Smieklīgi, kopdzīves likumu vajag, bet laulības nē, nē, to gan ne. Kādēļ tad nevar apprecēties? Es zinu tikai vienu iemeslu - cilvēks (parasti vīrietis) apzinās, ka ar konkrēto sievieti tomēr nevēlas visu dzīvi būt kopā. Bet tiklīdz atradīs īsto, apprecēsies viens un divi.
03.08.2022 21:50 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
YaeMiko @ 03.08.2022 21:37

Jā, dzīvo kopā, dala maksājumus, taisa bērnus, bet draudzējas tikai? Tieši tāpēc vajag kopdzīves likumu. Vai tad pēc laulībām kaut kas izmainas? Vairs neesat dzīves draugi?
Nez man tā visa pārspīlēta "ieiešana nākošajā līmenī" vienmēr ir likusies muļķīga.

Pastāstīsi kādu atšķirību redzi starp salaulāšanos un kopdzīves reģistrāciju?
Laulību tieši tāpat var dzimtsarakstu nodaļā noslēgt kabinetā, bez nekādas ceremonijas un šova.
03.08.2022 22:00 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Man smieklīgi un bēdīgi liekas, ka ir cilvēki, kas gatavi taisīt bērnus, bet nav gadavi laulībām, jo tā tak ir "saistība uz mūžu" :D
03.08.2022 22:02 |
 
Reitings 262
Reģ: 02.04.2022
Laulībām neredzu nekādu vērtību. Ja tas ir simbolisks brīdis, lai apliecinātu savu mīlestību, tad to var izdarīt miljons citos veidos. Un divatā. Tas ir līdzīgi kā ar labdarību - riebjas cilvēki, kas noziedo kādam cēlam mērķim un tad atskaitas visiem pa labi un pa kreisi. Tad tas ir bijis tikai tāpēc, lai pazīmētos. Un tas jau laikam ir ļoti svarīgi daudziem.
03.08.2022 22:24 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Saturns @ 03.08.2022 22:24
Laulībām neredzu nekādu vērtību. Ja tas ir simbolisks brīdis, lai apliecinātu savu mīlestību, tad to var izdarīt miljons citos veidos. Un divatā. Tas ir līdzīgi kā ar labdarību - riebjas cilvēki, kas noziedo kādam cēlam mērķim un tad atskaitas visiem pa labi un pa kreisi. Tad tas ir bijis tikai tāpēc, lai pazīmētos. Un tas jau laikam ir ļoti svarīgi daudziem.

Man gan šķiet, ka ir arī pāri, kas nevis "zīmējas", bet vienkārši nosvin kopā ar saviem tuvajiem, dalās priekā. Žēl, ka dažiem dzīve ir tādas pieredzes sagadījušās, ka tas viss nozīmē tikai izrādīšanos
03.08.2022 22:32 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
YaeMiko @ 03.08.2022 21:37

Jā, dzīvo kopā, dala maksājumus, taisa bērnus, bet draudzējas tikai? Tieši tāpēc vajag kopdzīves likumu. Vai tad pēc laulībām kaut kas izmainas? Vairs neesat dzīves draugi?
Nez man tā visa pārspīlēta "ieiešana nākošajā līmenī" vienmēr ir likusies muļķīga.

Bet tev kāds liek precēties? Dzīvo tik nost ar savu otro pusīti bez laulības.
Muļķīga vai ne muļķīga - man pilnīgi vienalga. Tu vari likt vienādības zīmi starp kopdzīvi un laulību. Es tādu tur nelieku, jo man laulība tiešām nozīmē nākamo līmeni. Un tas, ka tev tas tā neizskatās, nepadara manas vērtības par mazāk vērtīgām un otrādi.
03.08.2022 22:35 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Lovisa @ 03.08.2022 21:50

Smieklīgi, kopdzīves likumu vajag, bet laulības nē, nē, to gan ne. Kādēļ tad nevar apprecēties? Es zinu tikai vienu iemeslu - cilvēks (parasti vīrietis) apzinās, ka ar konkrēto sievieti tomēr nevēlas visu dzīvi būt kopā. Bet tiklīdz atradīs īsto, apprecēsies viens un divi.

Tapēc, ka laulība uzliek pienākumu. Un kamdēļ kārt sev kaklā vel vienu akmeni, ja var to nedarīt?
03.08.2022 22:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits