Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kolektīvs darbā

 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Nesen sāku strādāt jaunā darbā (pagaidām tikai viena nedēļa). Kolektīvs ir ļoti maziņš, kopā esam 4 cilvēki, priekšniece ir fantastiska, arī kolēģes lieliskas. Viņas ir vecākas par mani, turklāt visas kopā strādā vairāk kā 10 gadus. Attieksme pret mani ir laba, es arī pati vienmēr izturos draudzīgi, nav deguns gaisā. Viņām savā starpā vienmēr ir par ko parunāt, pajokoties, ir kopīgie paziņas, zina viena par otras ģimeni, dzīvi, dažādus sīkumus, ko katra ir darījusi, kādi plāni, tāpat arī par darbu brīvi sarunājas, iet kopā dzert kafiju. Bet man pagaidām ir grūti atrast kopīgas sarunu tēmas, jo nezinu cilvēkus, notikumus, par ko viņas runā, darba pienākumus arī vēl mācos un tik brīvi pagaidām nevaru runāt par to, kā arī, kad viņas visas trīs savācas kopā, runājas, smejas, liekas, ka ko es tur bāzīšos, neērti, jo viņām jau ir sava kompānija. Protams, ar laiku viss būs labi, sadraudzēsimies, bet man pagaidām ir diezgan neērti, ka es tur sēžu atsevišķi viena maliņā, kamēr viņas runājas un smejas savā starpā. Jā, darbā ir jāstrādā, bet kolektīvam un atmosfērai ir liela nozīme.
Pagaidām ir sajūta, ka esmu "ne savā šķīvī", jo vide ir sveša, vēl tikai mācos, izzinu, kā arī meklēju kopīgu valodu ar kolēģēm. Ilgojos arī pēc saviem iepriekšējiem kolēģiem, ar kuriem bija fantastiskas attiecības, visi bijām liela ģimene, kur katram ir savs raksturs, bet ar kuriem vienmēr varēja atrast kopīgu valodu, izrunāties un atbalstīt viens otru.
Zinu, ka par šīm bažām drīz pasmiešos, bet pagaidām ir vēlme izkratīt sirdi.
Kā jums sokas ar iekļaušanos jaunā kolektīvā? Kādas ir attiecības ar kolēģiem un atmosfēra darba?
03.08.2022 09:27 |
 
Reitings 236
Reģ: 01.01.2020
Man darbā ir nepatīkama visa ēka kopumā.
Kur nu vēl mans birojs.
Ļoti nepatīkami cilvēki, kurus redzu ejam nevis nākam.
Es tā arī vairāku gadu laikā nevienu kolēģi nezinu.
03.08.2022 09:33 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Pamēģini vismaz ar vienu satuvināties, būs bišķiņ drošāk.
03.08.2022 09:46 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Un vēl man ir neērti pagaidām runāt ar cilvēkiem pa telefonu vai klātienē, jo mēs esam nelielā telpā, kur visi viens otru dzird, tāpēc man ir bail pateikt kaut ko nepareizi, jo liekas, ka padomās, ka esmu stulba. :D Lai gan vēl tikai mācos.
03.08.2022 09:47 |
 
Reitings 121
Reģ: 04.01.2022
Vēl jau tikai pirmā nedēļa, neiespringsti. Gan jau ar laiku "iedzīvosies" bariņā, iepazīsiet vienu tuvāk un atradīsiet tēmas, par ko parunāsiet. Ja dzirdi sarunas tematu un esi ieinteresēta, vienkārši pajautā :) "O, Baiba, tu audzē peonijas? Cik forši! Jums ir māja vai kaut kur vasarnīca? Pa vasaru dzīvojieties tur? Cik forši. Mana mamma arī ķimerējas ar peonijām, baigais darbs patiesībā!".
Ja izrādīsi interesi un saruna veiksies, gan jau ar laiku būs labi. Ja justu, ka atbildes ir šausmīgi strupas un visas tev "uzgriež muguru", tad gan varētu vilkt ne uz to pozitīvāko atmosfēru darbā..
03.08.2022 10:23 |
 
Reitings 10620
Reģ: 18.08.2014
Un vēl man ir neērti pagaidām runāt ar cilvēkiem pa telefonu vai klātienē, jo mēs esam nelielā telpā, kur visi viens otru dzird, tāpēc man ir bail pateikt kaut ko nepareizi, jo liekas, ka padomās, ka esmu stulba. Lai gan vēl tikai mācos.

Oi, neuztraucies, man jaunajā darbā bija tieši tā pat, un diezgan ilgu laiku, domāju satuvināsies ar kolēģēm, kļūsi drošāka viņu klātbūtnē un tad šī problēma atkritīs. :) Piekrītu ieteikumam, mēģināt satuvināt ar vienu sākumā. Pievienojies kafijas pauzēm, iesaisties sarunās. Un atceries, tu esi tikai nedēļu jaunajā vietā! Patīk Tullip ieteikums.👍
03.08.2022 10:45 |
 
10 gadi
Reitings 6409
Reģ: 21.07.2009
Tā ir tikai nedēļa :) nevajag mākslīgi iet un draudzēties, manuprāt tas viss nāks ar laiku - vārds pa vārdam un pamazām iekļausies.
03.08.2022 11:48 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3720
Reģ: 31.10.2010
Es savā darbā strādāju 9 mēnešus un aizvien jūtos "ne savā šķīvī". Bet manu kolektīvu lielākoties sastāda pirmspensijas vecuma cilvēki un loģiski, ka nekā diži kopīga mums nevar būt.
Nevar nedēļas laikā pilnībā iejusties jaunā darbā. Pat ne pirmā mēneša laikā. Tā tomēr ir sveša vide, sveši cilvēki, sveši pienākumi. Kad tās kolēģes, kuras tagad čupojas, kafijo un brīvi pļāpā, pirmo reizi satikās, viņas arī cita citu nepazina. Visam vajag laiku.
03.08.2022 12:02 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Tev Nav darba Pienākums iekļauties bārā kolektīva iekšā, tā ir brīva izvēle - gribi kontaktējies, gribi ne.
Ja visām kolēģēm būs tetovējumi - tu arī skriesi un taisīsi uzreiz sev tetovējumus? Tikai lai iekļautos barā?
Jeb piemēram tu nesmēķē, bet tavas kolēģes smēķē , ko tu uzreiz sāksi smēķēt lai iekļautos bārā vidē, tas nav nepieciešams.
Nevajag skriet pakaļ kaut kādām svešām kolēģēm tikai tāpēc, ka tev ir neērti vienai stūrīti sēdēt.! Padomā loģiski. Nodarbojies ar savām lietām.
04.08.2022 05:07 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Es arī pavisam nesen uzsāku jaunu darbu. Šī otrā nedēļa.
Galvenais ir mēģināt iesaistīties sarunās.
Pirmās divas dienas sajūta tāda pati kā tev, plus vēl kamēr visiem vārdus atcerējos. Pēc tam jau kaut kā aizgāja.
Noteikti negribēju vienkārši malā sēdēt. Bet mani laikam izglāba tās kopīgās pīppauzes 😆 vārds pa vārdam, un kontakts parādījās. Plus vēl ja kādam palīdzību paprasi, tas ir labs veids kā “break the ice”.
04.08.2022 06:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits