Aborts

 
Reitings 123
Reģ: 23.08.2020
Meitenes,esmu nonākusi situācijā par labu abortam.
Nespēšu uzturēt vēl vienu bērniņu,lai kā arī vēlētos paturēt.
Attiecības ar vīru nav tās labākās, vispār brīnos,ka esmu palikusi stāvoklī.
Kā,lai sevi nogatavina vizītei pie ārsta un mēģināšanas atrunāt,no mana lēmuma?
Varbūt ,kādai ir svaiga pieredze un vēlas padalīties?
Varbūt varat ieteikt,kur Rīgā labāk veikt šo procedūru?
Esmu emocijām bagāts cilvēks, mazākais teksts ne tā varu sākt pinkšķēt kā mazs bērns.
Bez nosodījuma lūdzu 😔
09.07.2022 22:40 |
 
Reitings 110
Reģ: 04.07.2022
dzosefine @ 10.07.2022 13:35
Ne visi ginekologi šo lietu veic. Aizej pie sava ginekologa, ja viņa veic šo procedūru, tad visas iespējas tev izstāstīs - viss atkarīgs no tā, cik nedēļas tev jau ir. Ja ginekologs pats šo procedūru neveic, ieteiks pie kā un kur iet.
Jā, notiek zem anestēzijas, izņemot, ja vien tev ir tik maz nedēļas, ka var šo visu veikt izmantojot tableti.
Ja esat 100% tam nolēmuši, tad nevelc lietu garumā un dari to pēc iespējas ātrāk.

Tablete maksa 400 eiro.Ir līdz 8 nedēļām un joprojām pastāv risks ka viss neiztīrīsies pats un būs jāgriežas slimnīcā veikt tīrīšanu. Uzskatu, ka tas ir sliktāk.
10.07.2022 15:58 |
 
Reitings 110
Reģ: 04.07.2022
YaeMiko @ 10.07.2022 12:06

Daži ģimenes ārsti negrib rakstīt, un tā pat vajadzēs pirms tam pie ginekologa lai zinātu kura nedēļa, vai grūtniecība ir dzemdē nevis olvados vai citas lietas.
Jā pilnā narkoze parasti.
Nu pirms procedūras var ar tevi runāt kāds, bet ja nepatīk saki ka nevēlies runāt.

Hei, nepareizi saprati manu domu. Neko netiecu par neiešanu pie ginekologa. Ģimenes ārsts nemaz nevar nosūtīt uz abotu 😁
Teicu, ka lai apsver doties pie ģimenes ārsta un lai tas uzraksta nosūtījumu uz abortu. Ja var tikt uz vasts kvotu vizīte maksās 4 eiro gan pirmā (un laikam arī nākamās, ja valsts kvota).
Tā nezinu cik maksā ja tiek uz valsts kvotu bet jāmaksā pilnā cena , bet citu speciālitāšu ārsti, ja neetiec valsts kvotā liek maksāt 30-60 eiro. Liela nauda priekš mani, pat 1 ne tikai atkārtotām vizītēm.
Un te būs 2-3. + visas pārējās pārbaudes un tad tikai + aborta izmaksas.
10.07.2022 16:01 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
keitakinga @ 10.07.2022 15:58

Tablete maksa 400 eiro.Ir līdz 8 nedēļām un joprojām pastāv risks ka viss neiztīrīsies pats un būs jāgriežas slimnīcā veikt tīrīšanu. Uzskatu, ka tas ir sliktāk.

Nu 8 nedēļas ir daudz, neatceros līdz kurai nedēļai tik piedāvā tādu variantu.
Neviens jau nesaka, ka tas būs lēti.
10.07.2022 17:44 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
keitakinga @ 10.07.2022 16:01

Hei, nepareizi saprati manu domu. Neko netiecu par neiešanu pie ginekologa. Ģimenes ārsts nemaz nevar nosūtīt uz abotu ?
Teicu, ka lai apsver doties pie ģimenes ārsta un lai tas uzraksta nosūtījumu uz abortu. Ja var tikt uz vasts kvotu vizīte maksās 4 eiro gan pirmā (un laikam arī nākamās, ja valsts kvota).
Tā nezinu cik maksā ja tiek uz valsts kvotu bet jāmaksā pilnā cena , bet citu speciālitāšu ārsti, ja neetiec valsts kvotā liek maksāt 30-60 eiro. Liela nauda priekš mani, pat 1 ne tikai atkārtotām vizītēm.
Un te būs 2-3. + visas pārējās pārbaudes un tad tikai + aborta izmaksas.

Joprojām nesaprotu.
Nu pēc noteikumiem nosūtījumu uz abortu var izarakstīt ģimenes ārsts, ginekologs vai dzemdību speciālists.
Bet par kādu vizīti tu runā? Ginekologa? Pie ginekologa lai tiktu pa valsts naudu nevajag nosūtījumu. Tā pat kā oftamologs tie skaitās tiešaš pieejamības speciālisti pie kuriem lai tiktu pa NVD (4 eiro) nevajag nosūtījumu.
10.07.2022 18:29 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
Labāk neiet pie kaut kāda random ginekologa tikai tāpec , ka tas maksā 4 eur.
Gan jau ka diskusijas autorei ir savs ginekologs , ja jau ir divi bērni un tātad arī regulāras vizîtes. Protams, ir sievietes, kas iet arī pa 4 eur un katru reizi pie random ārsta, bet tomēr starp ginekologu un pacientu ir jābūt kaut kādai uzticībai un savs ārsts būtu jāzina, lai nebūtu lieks stress par to, kas tad šoreiz pretī gaida. Pilna pasaule ar ārstiem, kas nav iejūtīgi utt., pateiks vēl kādu skarbu frāzi un puņķi un asaras garantētas.
Lai iet pie sava ārsta un viņš visu nozīmēs.
10.07.2022 18:44 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
keitakinga @ 10.07.2022 16:01

Hei, nepareizi saprati manu domu. Neko netiecu par neiešanu pie ginekologa. Ģimenes ārsts nemaz nevar nosūtīt uz abotu ?
Teicu, ka lai apsver doties pie ģimenes ārsta un lai tas uzraksta nosūtījumu uz abortu. Ja var tikt uz vasts kvotu vizīte maksās 4 eiro gan pirmā (un laikam arī nākamās, ja valsts kvota).
Tā nezinu cik maksā ja tiek uz valsts kvotu bet jāmaksā pilnā cena , bet citu speciālitāšu ārsti, ja neetiec valsts kvotā liek maksāt 30-60 eiro. Liela nauda priekš mani, pat 1 ne tikai atkārtotām vizītēm.
Un te būs 2-3. + visas pārējās pārbaudes un tad tikai + aborta izmaksas.
prekš tevis ir liela nauda samaksāt par ārstu 1-2x gadā par 60-80 eur ? Katru reizi ej pie random ginekologa tikai tāpēc ka NVD un 4 eur jāmaksā ?😂
10.07.2022 18:47 |
 
Reitings 5947
Reģ: 29.03.2022
dzosefine @ 10.07.2022 17:44

Nu 8 nedēļas ir daudz, neatceros līdz kurai nedēļai tik piedāvā tādu variantu.
Neviens jau nesaka, ka tas būs lēti.

Taisa abortu ar tableti līdz 8.nedēļai ieskaitot. Tur ir divas tabletes - vienu izdzer pie daktera, otru pēc precīzi 24 h vai ilgāka laika, neatceros, bija pasen man šāda pieredze. Un tad tas nemaksāja 400 eiro, bet laikam 100-150 eiro. Tad pēc vienas vai divām nedēļām jāiet uz usg un tur skatās vai ir viss iztīrījies. Ja nav - tad jāiet uz tīrīšanu. Precīzi neatceros diemžēl, tāpēc varu arī kaut kur kļūdīties ciparos un laikos.
10.07.2022 18:55 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Es taisīju ar tableti pie Svetlanas Jagodkinas privātklīnikā Vasaraudzes. Aptuveni 500 eur. Labākā ārste ever, iesaku.
10.07.2022 20:29 |
 
Reitings 180
Reģ: 10.02.2022
Margo86 @ 09.07.2022 23:13

Nu es nepersonalizēju sevi kopā ar vīru kā viens vesels.
Varu izteikties kā Jums ērtāk. Trešajam bērnam naudas nav.
Skaidrs,laikam nebija vērts šeit rakstīt.
Prasīju,vai ir pieredze un vēlas padalīties,nevis pārmetumus ?
Es tev vai tad kaut ko pārmetu? Es tikai uzdevu jautājumu, par to kas man nelikās kopā. Tas ir tikai kā tu pati to uztver. Un jā, zini ka šeit pa spalvai vienmēr visas neglaudīs.
10.07.2022 20:58 |
 
Reitings 45
Reģ: 07.03.2018
Ja tu jūtu ka tā ir pareizā izvēle, neviens tevi nevar atrunāt.
Ja ārsts tevi cenšas atrunāt, tad viņš nav savā vietā. Viņš nav kompetents.
Tā ir tava IZVĒLE UN DZĪVE! To atceries vienmēr!
Citi tavā vietā nedzīvos tavu dzīvi..
11.07.2022 09:39 |
 
Reitings 111
Reģ: 07.07.2022
Teikšu tā- man 2x bija aborts, vienreiz medicīniskais (ar tabletēm) un pēdējo reizi bija ķirurģiskais, dēļ spontānā aborta. 100% iesaku ķirurģisko, ātrāk, vieglāk, bez sāpēm un ātrāks atveseļošanās periods. Personīgi es uz to sagatovojos ar domāšanu jo ātrāk, jo labāk, ja vilcināšos tad ieilgs viss un pašai būs grūtāk. Kad zvanīju savam ārstam man nebija nekādas atrunāšanas, tieši pretēji- nāca pretī, ieteica ko labāk darīt un paldies Dievam ka paklausīju. Tu vari klausīties daudz cilvēku viedokļus, bet tikai pati sapratīsi kad un kas būs labāk priekš Tevis, tikai nevelc garumā, lai pašai vēlāk vieglāk būtu ♥️
11.07.2022 16:43 |
 
Reitings 123
Reģ: 23.08.2020
Paldies meitenes par ieteikumiem!
Un par pieredzes dalīšanos.
Biju jau veiksmīgi pie sava ginekologa, dabūju nosūtījumu visu izrunājams un nākam nedēļ jau viss pārējais.
11.07.2022 18:28 |
 
Reitings 164
Reģ: 26.08.2015
Latvijā pie lielākajām slimnīcām ir glābējsilītes, kur novietot tikko dzimušu bērniņu, ja zini, ka nevarēsi rūpēties. Ļoti lielai daļai sieviešu pēc aborta sākas smaga depresija un pēc tam sevis vainošana un citas sekas dzīves garumā.
Attiecības ar vīru var uzlaboties, finansiālā situācija var uzlaboties, bet atgriezt dzīvību vairs nevarēsi.
12.07.2022 16:38 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Lapsukins Tev neliekas, ka atstāt silītē ir sliktāk ka veikt abortu? Tjipa aborts rādīs smagu depresiju a bērna pamešana un atstāšana bez vecākiem ne? Pa lielam pirmās dažas nedēļas tie ir tikai audi nevis dzīvs cilvēks kam mūžs jānodzīvo. Labāk to apcirst sakne nevis sagādāt dzīvi elli kur aug cilvēks bez vecākiem.
12.07.2022 17:14 |
 
Reitings 352
Reģ: 31.05.2022
Lapsukins @ 12.07.2022 16:38
Latvijā pie lielākajām slimnīcām ir glābējsilītes, kur novietot tikko dzimušu bērniņu, ja zini, ka nevarēsi rūpēties. Ļoti lielai daļai sieviešu pēc aborta sākas smaga depresija un pēc tam sevis vainošana un citas sekas dzīves garumā.
Attiecības ar vīru var uzlaboties, finansiālā situācija var uzlaboties, bet atgriezt dzīvību vairs nevarēsi.
nu nevajag lūdzu
12.07.2022 17:19 |
 
Reitings 352
Reģ: 31.05.2022
Santa1992 @ 12.07.2022 17:14
Lapsukins Tev neliekas, ka atstāt silītē ir sliktāk ka veikt abortu? Tjipa aborts rādīs smagu depresiju a bērna pamešana un atstāšana bez vecākiem ne? Pa lielam pirmās dažas nedēļas tie ir tikai audi nevis dzīvs cilvēks kam mūžs jānodzīvo. Labāk to apcirst sakne nevis sagādāt dzīvi elli kur aug cilvēks bez vecākiem.
atstāt silītē ir daudz grūtāk, Tu taču redzi to bērnu, tur jābūt nu ļoti nopietnam iemeslam, lai spētu ko tādu izdarīt. tā jau vairāk ir depresija. aborta gadījumā Tu neredzi to veidojumu, kas tur notiek iekšā, tas ir dienas jautājums un viss. silītē tomēr atstāj gatavu mazu cilvēku. es nemaz negribu zināt, kāds būtu vēl apkārtējo nosodījums, redzot 9 mēnešus ar augošu vēderu un tad atbildēt uz jautājumiem par bērnu, kas ir atstāts silītē. par abortu vismaz vari nepateikt nevienam, paņemt brīvdienu un neviens nezinās neko.
12.07.2022 17:24 |
 
Patīk
Reitings 2067
Reģ: 22.05.2019
Lapsukins @ 12.07.2022 16:38
Latvijā pie lielākajām slimnīcām ir glābējsilītes, kur novietot tikko dzimušu bērniņu, ja zini, ka nevarēsi rūpēties. Ļoti lielai daļai sieviešu pēc aborta sākas smaga depresija un pēc tam sevis vainošana un citas sekas dzīves garumā.
Attiecības ar vīru var uzlaboties, finansiālā situācija var uzlaboties, bet atgriezt dzīvību vairs nevarēsi.

Bērns neuzlabos attiecības,kuras jūk ārā vai ir toksiskas. Tas ir maldīgi domāt,ka piedzims bērniņš un būs pēkšņi laimīga ģimene.
Finanses/uzkrājumus vajadzētu laicīgi uzlabot,vēl pirms pāris domā par bērniņu.
12.07.2022 18:44 |
 
Reitings 123
Reģ: 23.08.2020
Lapsukins @ 12.07.2022 16:38
Latvijā pie lielākajām slimnīcām ir glābējsilītes, kur novietot tikko dzimušu bērniņu, ja zini, ka nevarēsi rūpēties. Ļoti lielai daļai sieviešu pēc aborta sākas smaga depresija un pēc tam sevis vainošana un citas sekas dzīves garumā.
Attiecības ar vīru var uzlaboties, finansiālā situācija var uzlaboties, bet atgriezt dzīvību vairs nevarēsi.

Jūs to nopietni?
Dzīvu bērnu,kas deviņus mēnešus tevī aug un attīstās,vajadzētu nodot silītē, kamēr man ir vēl divi bērni,kas nepamanītu mammītes lielo vēderu? Nerastos jautājumi ?
Es neesmu kaut kāda alkāne, narkomāne vai sīka skuķe.
Parasta Latvijas vidusmēra ģimene.
Kas ir nolēmusi vairs pēcnācējus neradīt.
Ja kādreiz domāju,ka tas ko tagad darīšu ir kaut kas briesmīgs,tad tagad esmu domas mainījusi.
Man pat nav nekāda vainas sajūta,vai depresīvs noskaņojums. Es būšu laimīga ,kad viss būs beidzies!
Un arī par turpmāko intīmo dzīvi viss ir izrunāts ar savu ginekologu,lai šādas situācijas vairs nerastos.
13.07.2022 00:49 |
 
Reitings 352
Reģ: 31.05.2022
Margo86 @ 13.07.2022 00:49

Jūs to nopietni?
Dzīvu bērnu,kas deviņus mēnešus tevī aug un attīstās,vajadzētu nodot silītē, kamēr man ir vēl divi bērni,kas nepamanītu mammītes lielo vēderu? Nerastos jautājumi ?
Es neesmu kaut kāda alkāne, narkomāne vai sīka skuķe.
Parasta Latvijas vidusmēra ģimene.
Kas ir nolēmusi vairs pēcnācējus neradīt.
Ja kādreiz domāju,ka tas ko tagad darīšu ir kaut kas briesmīgs,tad tagad esmu domas mainījusi.
Man pat nav nekāda vainas sajūta,vai depresīvs noskaņojums. Es būšu laimīga ,kad viss būs beidzies!
Un arī par turpmāko intīmo dzīvi viss ir izrunāts ar savu ginekologu,lai šādas situācijas vairs nerastos.
vēl jo vairāk. apkārtējo jautājumi vēl būtu nekas salīdzinot ar jautājumiem no pašas bērniem. Tu nedari vispār neko sliktu, Tu sev palīdzi.
13.07.2022 08:19 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
Autorei neko nevarēšu ieteikt, bet gribētu uzzināt meiteņu viedokli par šo video. Vai Jums tādi paši uzskati, kā varonei video sākumā?
https://www.youtube.com/watch?v=MnwruoeW-f0
13.07.2022 20:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)