Obligātā dienesta ieviešana

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Kā jūs uz to skatāmies?
Es esmu pret piespiedu asiņu izliešanu. Visi to sauc par neobligāti obligāto bet patiesībā tas ir cilvēktiesību pārkāpums, jo ja neiesi tad būs sakncijas. Tātad obligātais.
Protams, norūdīties ir labi. Man pašai ir tādas iemaņas, jo biju jaunsargs skolas laikā.
Bet ja sāktos karš, tad sievas zaudēs vīrus, mātes zaudēs dēlus. Es uzskatu, karot par dzimteni būtu jābūt brīvprātīgam pasākumam nevis piespiedu kārtā asinis izliet. Tagad visi tajā vecumposmā būs izgājuši to dienestu, ja sāktos karš, aizlaisties vairs nekur nevarēs , jo automātiski būsi dezertieris
Es un mans dzīvesbiedrs pagaidām viņš ir tajā kategorijā. Kad pēc tiem 5 gadiem ieviesīs obligāto kad nevarēs vairs atteikties tad jau mums būs ap 30. Ļoti ceru ka tas nedraud
11 mēneši par 400 eiro. Kā ar sievām un bērniem kas mājās? Tur knapi komunālos var samaksāt par tādu summu, nerunājot nemaz par kvalitatīvu ģimenes uzturēšanu. Nu kāpēc šitadu sviestu vajadzēja izdomāt tagad raut ārā vīriešus no labiem darbiem lai sēdētu kazarmās pa kapeikām
06.07.2022 13:15 |
 
Reitings 478
Reģ: 01.03.2016
Runājot par finansiālo pusi nemaz tik slikts variants nav, jaunietim pēc vidusskolas - dzīvošana kazarmās, pabaro, ja nav kur braukt brīvdienās/ atvaļinājumā arī var palikt kazarmās. Īpaši netērējot tos 400€ var uzkrāt ap 4800€, kas jaunam puisim tikko pēc vidusskolas galīgi nav salikti + iegūtās iemaņas ir vērtīgas. Protams, arī rūdījums un patriotisms.
07.07.2022 09:56 |
 
Reitings 853
Reģ: 24.02.2021
Domājiet, ka iespējamā kara gadījumā paziņos, ka karš sākās? Kas to lai zina, būs pa jaunai modei kara stāvokli nepaziņo, pasaka, ka jābrauc mācībās vai izpildīt kādu militāru uzdevumu un ģimenes vairs nesagaida mājās savu tēvu/vīru/dēlu.
07.07.2022 10:05 |
 
Reitings 853
Reģ: 24.02.2021
Par obligāto dienestu man nav nekādas labās domas, cik jauni cilvēki ir pazaudējuši dzīvību tajās saucamajās iesvētībās. Kādas tur perversības notiek.
07.07.2022 10:11 |
 
Reitings 110
Reģ: 04.07.2022
Lizavay @ 07.07.2022 09:56
Runājot par finansiālo pusi nemaz tik slikts variants nav, jaunietim pēc vidusskolas - dzīvošana kazarmās, pabaro, ja nav kur braukt brīvdienās/ atvaļinājumā arī var palikt kazarmās. Īpaši netērējot tos 400€ var uzkrāt ap 4800€, kas jaunam puisim tikko pēc vidusskolas galīgi nav salikti + iegūtās iemaņas ir vērtīgas. Protams, arī rūdījums un patriotisms.

Vispār tas ir fizisks darbs un pat Ilidl makša virs 1000 saviem darbiniekiem.
Otrs- tev ne tikai nav sava dzīvokļa, tev nav pat savas istabas. Un kam tā nav bijis, tas nekad nesapratīs. Tev nav iespējas pat pabūt vienam, prom no citu acīm 24/7 11 mēnešus zem citu acīm. Neiespējami. Un te laikam nezin cik traki LV mums ar veselību. Liela fiziska slodze veselību var sagandēt arī tiem, kam tā ir stipra, ne tikai slimiem nīkuļiem. Svarīgs katram individuāls slodzes un atpūtas režīms. Tāpēc jau tauta maksā par individuālajiem treneriem.
Kārtējais suņa murgs steigā izdomāts bez seguma un neskatoties uz reālajiem datiem/situāciju.
07.07.2022 11:02 |
 
Reitings 1934
Reģ: 28.04.2019
Lizavay @ 07.07.2022 09:56
Runājot par finansiālo pusi nemaz tik slikts variants nav, jaunietim pēc vidusskolas - dzīvošana kazarmās, pabaro, ja nav kur braukt brīvdienās/ atvaļinājumā arī var palikt kazarmās. Īpaši netērējot tos 400€ var uzkrāt ap 4800€, kas jaunam puisim tikko pēc vidusskolas galīgi nav salikti + iegūtās iemaņas ir vērtīgas. Protams, arī rūdījums un patriotisms.

400€ mūsdienās nekas nav, tā ir summa uz pārtiku vienam mēnesim, tas ir izsmiekls, ka tik mazu summu maksās. Tie paši jaunieši nopelna vairāk veikalos, uzpildes stacijās, un vismaz dzīvo normālos apstākļos, bet par armiju, kas jau tā ir smagi, un ne kurš katrs varētu pavilkt tādu slodzi, maksā kapeikas. Kā man gribētos, lai tie paši politiķi ietu pa 400€ dienēt. Par to būtu jābūt adekvātai samaksai, jo cilvēkiem tajā vecumā vajag apmaksāt universitāti, kāds vēlas savu biznesu atvērt, a kādam ir ģimeni jāuztur.
07.07.2022 11:06 |
 
Reitings 352
Reģ: 31.05.2022
mazliet vairāk gribas pazust no Latvijas, nekad nebija tāda doma apsvērta, bet nu kad jau “gatavojam armiju, jo esam blakus RU”, sāc aizdomāties. neuzskatu, ka man jāatdod dzīvība dēļ tā, ka daži marazmātiķi pēkšņi izdomā, ka teritoriju vajag un ka neatzīst, ka latvieši ir tauta. labākais vēl būtu dzīvību zaudēt, nekā piedzīvot to visu debīlo ko krievi nodara citām tautām. vairs neapsveru pat domu šeit pirkt īpašumu, neredzu jēgu. tikai, ja viss tiešām būs safe
07.07.2022 12:13 |
 
Reitings 478
Reģ: 01.03.2016
Tiek nodrošināta dzīvesvieta, ēdināšana. Jauniets kurš ir tikko pēc vidusskolas lielākoties jebkurā gadījumā dzīvo pie vecākiem, bez nopietnas darba vietas, ģimenes un tā nav slikta kabatas nauda, ņemot vērā, ka tur nemaz īsti nav laika, lai to naudu tērētu, tāpēc labi var iekrāt nākamajam dzīves gadam.
07.07.2022 12:15 |
 
Reitings 163
Reģ: 04.07.2022
Neatbalstu. Tagad vairs neskatās uz fizisko, psihisko veselību? Zuti pat nepaņēma dienēt:D tagad visus mazos kauliņus 18 liks karot? Fuck no
07.07.2022 12:21 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
aste @ 07.07.2022 12:13
mazliet vairāk gribas pazust no Latvijas, nekad nebija tāda doma apsvērta, bet nu kad jau “gatavojam armiju, jo esam blakus RU”, sāc aizdomāties. neuzskatu, ka man jāatdod dzīvība dēļ tā, ka daži marazmātiķi pēkšņi izdomā, ka teritoriju vajag un ka neatzīst, ka latvieši ir tauta. labākais vēl būtu dzīvību zaudēt, nekā piedzīvot to visu debīlo ko krievi nodara citām tautām. vairs neapsveru pat domu šeit pirkt īpašumu, neredzu jēgu. tikai, ja viss tiešām būs safe
Diemžēl tā ir🥺🤷🏻‍♀️
07.07.2022 12:22 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Atbalstu OMD. Katram kārtīgam vīrietim jāmāk gan savu ģimeni, gan mājokli, gan valsti aizsargāt.
Ja sāktos karš, es noteikti nejustos droši, kad pēkšņi sasauktu visus LV vīriešus un 70% nebūtu, pat virtuves nazi, kur nu vēl ieroci, rokās turējuši. Lūk tad gan visi būtu viegla gaļa un būtu tikai sliktāk.
Militārais dienests māca disciplīnu, loģiku, spēku, utt. Ne jau tikai kā šaut cilvēkus nost.
Tagad jaunieši tādi, kas nav redzējuši kārtīgu disciplīnu un es uzskatu, ka vajadzētu. Lai rodās sapratne par to, ka savas ģimenes un sava valsts ir jāaizsargā. Pat, ja liekās, ka mūsu valsts slikta un viss ir slikti, vismaz savu sievu un pagalmu jau nu ir jāvar pasargāt.
07.07.2022 12:41 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Paturpināšu.
Par tiem 400€ runājot, jā, piekrītu, summa tā nav nekāda. Ja čalis tikko no vidusskolas, tad nav slikta kabatas nauda, bet vecākam vīrietim vai tādam kurš jau pelna vairāk un ir ko nodrošināt, tie 400€ drusku smieklīgi. Tur noteikti valdībai vajadzētu padomāt par to.
07.07.2022 12:46 |
 
Reitings 5
Reģ: 23.06.2022
Neesmu, godīgi sakot, iedziļinājusies, taču virspusēji apdomājot liekas, ka no tā būs vairāk labuma kā ļaunuma.
07.07.2022 13:31 |
 
10 gadi
Reitings 483
Reģ: 29.01.2009
Slikti, ka sāk ar jaunajiem - tikko pēc vidusskolas izrauj. Daudzi, kas būtu turpinājuši uz augstskolu, iespējams pēc tā iesaukuma pārdomās.
400 EUR ir par maz (varbūt tiešam tiem, kas tikko no vidusskolas, tā ir laba nauda) - līdz 27 gadu vecumam vīrietim var jau būt ģimene un vairāki bērni. Ja vīrietis bija ģimenē vienīgais strādājošais, tad uz to gadu, kad viņs ir iesaukts, sieva un bērni var aizmirst par normālu dzīvi.
07.07.2022 14:46 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Patriiicija @ 07.07.2022 13:31
Neesmu, godīgi sakot, iedziļinājusies, taču virspusēji apdomājot liekas, ka no tā būs vairāk labuma kā ļaunuma.

Vienmēr ir bijis, ka sabiedrībai paiet laiks, kamēr pieņem jaunas lietas (pārmaiņas) un aprod ar tām.
Sliktāk jau no tā nevienam nebūs, vienkārši tas daudziem rada neērtības.
07.07.2022 14:47 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
Lai rodās sapratne par to, ka savas ģimenes un sava valsts ir jāaizsargā. Pat, ja liekās, ka mūsu valsts slikta un viss ir slikti, vismaz savu sievu un pagalmu jau nu ir jāvar pasargāt.
No kā Tu tur domā kādu sargāt? Tas tev nav aizdzīt no sava pagalmā kaimiņu suni. Brīžiem tiešām esmu pārsteigts, kā mēs, kā tauta, esam spējuši izdzīvot, ja visapkārt ir tik daudz cilvēku, kuri nesaprot pat elementārākās lietas.
...un atdot dzīvību par stiprām un neatkarīgām fэministēm es arī uzskatu par vienu no stulbākajām lietām, ko mūsdienu vīrietis var izdarīt.
07.07.2022 14:53 |
 
Reitings 698
Reģ: 28.06.2022
Slikti, ka sāk ar jaunajiem - tikko pēc vidusskolas izrauj. Daudzi, kas būtu turpinājuši uz augstskolu, iespējams pēc tā iesaukuma pārdomās.

Man arī šķiet, ka, izejot tam vīriešu norūdījumam cauri, mācīšanās augstskolā nešķitīs pietiekoši vīrišķīga, labāk liks bruģi, labos automašīnas vai darīs citas ''īstu veču'' lietas. Bet droši vien pārāk stereotipiski par armiju domāju :)
07.07.2022 15:10 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
BlackPill @ 07.07.2022 14:53
Lai rodās sapratne par to, ka savas ģimenes un sava valsts ir jāaizsargā. Pat, ja liekās, ka mūsu valsts slikta un viss ir slikti, vismaz savu sievu un pagalmu jau nu ir jāvar pasargāt.
No kā Tu tur domā kādu sargāt? Tas tev nav aizdzīt no sava pagalmā kaimiņu suni. Brīžiem tiešām esmu pārsteigts, kā mēs, kā tauta, esam spējuši izdzīvot, ja visapkārt ir tik daudz cilvēku, kuri nesaprot pat elementārākās lietas.
...un atdot dzīvību par stiprām un neatkarīgām fэministēm es arī uzskatu par vienu no stulbākajām lietām, ko mūsdienu vīrietis var izdarīt.

Saprotu ko domā. Tas par pagalmu nebija domāts burtiski, bet figuratīvi. Vīrietis tomēr ir tas sargātājs.
Nevienam nepatīk tukša asins izliešana un karš. Bet obligātais dienests jau uzreiz nenozīmē, ka visi tiks nošauti. Tā ir tikai cilvēku sagatavošana.
Vai kāds vispār šeit ir pasekojis tam kas tika par to dienestu pateikts? Kas būs un kas nebūs? Kur varēs pieteikties un savu daļu ielikt, ja negribi iet ar ieročiem ņemties un krievus šaut? Kurus ņems un kurus neņems?
Izlasiet, saprotiet un tad runājiet. Bet šeit skatos, ka daudzi izlasījuši virsrakstu un domā, ka būs tagad no 1.janvāra tāpat kā padomju laikos, raus iekšā uzreiz karā.
07.07.2022 15:41 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
mazaskudra @ 07.07.2022 15:41

Saprotu ko domā. Tas par pagalmu nebija domāts burtiski, bet figuratīvi. Vīrietis tomēr ir tas sargātājs.
Nevienam nepatīk tukša asins izliešana un karš. Bet obligātais dienests jau uzreiz nenozīmē, ka visi tiks nošauti. Tā ir tikai cilvēku sagatavošana.
Vai kāds vispār šeit ir pasekojis tam kas tika par to dienestu pateikts? Kas būs un kas nebūs? Kur varēs pieteikties un savu daļu ielikt, ja negribi iet ar ieročiem ņemties un krievus šaut? Kurus ņems un kurus neņems?
Izlasiet, saprotiet un tad runājiet. Bet šeit skatos, ka daudzi izlasījuši virsrakstu un domā, ka būs tagad no 1.janvāra tāpat kā padomju laikos, raus iekšā uzreiz karā.

Kāda starpība, kas tur tika pateikts. V@ldība ir devusi tikai pagaidu simulācijas variantu, kas, ļoti iespējams, tiks grozīts daudzas reizes, līdz visus līdz 60 g.v. brīvprātīgā piespiedu kārtā sūtīs mirт par godu fэministēm.
Par v@kcīnām arī sākumā teica, ka cilvēkiem būs iespēja izvēlēties. Realitātē, nedurtajiem uzlika tādas sankcijas, ka vai nu nācās durties, vai pastāvīgi testēties.
07.07.2022 15:58 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
BlackPill @ 07.07.2022 15:58

Kāda starpība, kas tur tika pateikts. V@ldība ir devusi tikai pagaidu simulācijas variantu, kas, ļoti iespējams, tiks grozīts daudzas reizes, līdz visus līdz 60 g.v. brīvprātīgā piespiedu kārtā sūtīs mirт par godu fэministēm.
Par v@kcīnām arī sākumā teica, ka cilvēkiem būs iespēja izvēlēties. Realitātē, nedurtajiem uzlika tādas sankcijas, ka vai nu nācās durties, vai pastāvīgi testēties.

Man šķiet, ka pat feministes šo vārdu nepiemin vairāk kā tu vienas dienas laikā. Katrā tekstā pa kādam "feministes".
07.07.2022 16:01 |
 
Reitings 88
Reģ: 06.04.2020
Kitijaaaa @ 07.07.2022 15:10

Man arī šķiet, ka, izejot tam vīriešu norūdījumam cauri, mācīšanās augstskolā nešķitīs pietiekoši vīrišķīga, labāk liks bruģi, labos automašīnas vai darīs citas ''īstu veču'' lietas. Bet droši vien pārāk stereotipiski par armiju domāju :)

Pārāk lielos steriotipos domā - man kursā un pēc tam pašpārvaldē augstskolā bija vairāki studenti, kuri kā par pamatnodarbošanos ir izvēlējušies pēc vidusskolas armiju. Nu no šiem paziņām armijniekiem divi tikko pabeidza komunikācijas studijas, viens mārketingu, viens biznesu un viens IT. Ar bakalaura diplomu kabatā un jau no diviem esmu dzirdējusi, ka raksta biznesa plānu, ko sāks īstenot pēc tam kad līgums ar armiju beigsies, vai ātrāk (jo vienam biznesā būs partneris ne armijnieks). Mazliet cītīgāk bija jāmæcās un vienam nācās paņemt uz gadu akadēmisko, jo bija armijas vajadzībām mācības citā valstī vairākuus mēnešus, bet citādæk pat nepateiksi, ja vein nepajautāsi, ka viņi dienē armijā...
Bet ja par diskusijas tēmu - atbalstu, bet tikai svaigi vidusskolu pabeigušajiem vai brīvprātīgi, jo tie kas tikko no vidusskolas daļa tāpat nezina vēl ko no dzīves grib un daļa iestāsies uzrei, augstskolā un pēc pāris mēnešiem izstāsies... Nu nesabojās karjeru/ģimeni/dzīvi viens gads pēc augstskolas militārās mācības. Uzsvars uz mācības jo ja tos 11 mēnešus atļauj pa nedēļas nogalēm braukt mājās nekur tos puišus nesūtīs. Iemācīs ar ieročiem apieties kaut ko no armijas disciplīnas un kā būt prom no vecākiem. Nu būs kazarmas kas principā ir ekvavilents kojām jebkurā gadījumā... Un augstskolā oestāties pēc tam tas netraucēs ja vien ir vēlēšanās studēt.
Vienīgi piekrītu tām kas te jau minēja - ja piespiedu kārtæ iesauc 20 +, kuri jau dzīvi ir izveidojuši arr karjeru, labi atmaksātu darbu, ģimeni u.c. Tad gan tās būs drausmas! Jo Somiju, ko tagaf ņem kā piemēru tā sistēma pastāv gadiem, kas nozīmē (mans minējums tikai) tie kas nepamanās no obligātās armijas apmācības izvairīties legālā vai nelegālā ceļā, visticamāk pabeidz to maksimāli jaunā vecumā, lai tas tālāk dzīvi nečakarē...
07.07.2022 16:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits