Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Akne uz ķermeņa

 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Vai ir vērts doties pie dermatologa sakarā ar šo problēmu? Jau vairākus gadus, vismaz 10, šī ir problēma, nekas netika darīts, jo teica, ka nav vērts. Teica - piedzemdēsi, tad visas pumpas pazudīs, āda uzlabosies, hormoni nostabilizēsies. Akne vienalga ir, gan uz sejas, gan uz ķermeņa. Vai jūsuprāt ir vērts doties pie dermatologa? Vai jums dermatologs palīdzēja atrast risinājumu - līdzekli pret ādas nepilnībām? Vai Latvijā dermatologi izraksta tretinoid, retinol kremus, kuri ir efektīvi pret akni, vai arī tie tikai pieejami ārzemēs?
29.06.2022 23:58 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Nebūtu slikti vispirms pie alergologa. Uztaisīt pārbaudes un pašā saknē saprast kādēļ akne rodas. Varbūt ir kāds kairinātājs vai pārtikas nepanesība
30.06.2022 00:09 |
 
10 gadi
Reitings 1165
Reģ: 18.08.2011
Tātad, mans dermatologs negribēja iespringt, un izrakstīja man orālo kontracepciju, protams palīdzēja, staigāju ar skaistu ādu, bet kad pārstāju dzert, tad dziļās un cietās pumpas bija atpakaļ, gan uz pleciem, gan muguras.. sāpīgi. Neizturēju, atsāku dzert OK. Bet tad nāca "vegan" bums, un es arī nolēmu pamēģināt, nometot vēl kontracepcijas tabletes. Man bija ļoti liels šoks, kad pumpas sāka mazināties, bet tad nomainīju vēl veļas pulveri pret Eko, un pumpas vispār pārgāja.
Secinājums, vai nu man pumpas izraisīja piena produkti, gaļa, vai vēl kas, kas nāk no dzīvnieku izcelsmes produktiem. To nu es bez alergologa neuzzināšu, bet pagaidām šādi man ir labi, un ēšanas paradumus netaisos mainīt.
30.06.2022 00:25 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Olga Princeva man ar šo visu palīdzēja. Iesaku ļoti.
30.06.2022 08:48 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
es ieteiktu sākt izpētīt iekšķīgi visu - alerģijas, hormoni. ēšanas stils maina daudz, higiēna.
var pārliet asinis. ja tas neko nemaina, tad ķertos pie kosmetologiem utt, kas palīdz ārēji.
30.06.2022 08:51 |
 
10 gadi
Reitings 144
Reģ: 17.10.2011
Man palīdzēja ēšanas paradumu maiņa,
kļuvu par veģetārieti. Pumpas nav pilnībā pazudušas, bet vairs nav lielās strutu pumpas.
Alergologa vizīte man neko nedeva.
Ādas ārsts ar baigi neiespringa - iedeva padzert antibiotikas, izdzēru un pēc mēneša atkal parādījās.
Orālā kontracepcija, man personīgi, nav variants.
Tagad aizgāju arī hormonus pārbaudit, gadiem gribēju, bet nu tur ārste ar uzreiz teica, ka viss drīzākais, ka būs jādzer
orālā kontracepcija.
Personīgi iesaku nomainīt ēšanas paradumus, izmēģināt retanolu, sauļoties 30 min dienā un izskatīt sadzīves ķīmiju,
kas tiek izmantota.
08.07.2022 11:08 |
 
Reitings 76
Reģ: 08.04.2022
Man spēcīga akne pusaudžu gados bija hormonu svārstību dēļ (seja, mugura). Vērsos pie dermatoloģes, kura izrakstīja man Roaccutane (sarkanās recepšu zāles), āda sākumā bija vēl briesmīgāka, viss nāca uz āru, 2-3 mēnesis un sāka palikt skaista un pumpas mazāk metās, ļoti izteikts ādas sausums, sprēgāja lūpas, visa ķermeņa āda sausa. Vari palasīt par šo medikamentu, ne visi dermatologi ir gatavi to izrakstīt, jo ir jābūt kontaktā ar personu, kura lieto šo medikamentu, jo tas ir spēcīgs. Pēc 6 mēnešu kursa, profilaksei smērēju retinol krēmu. Tagad - 4 gadus vēlāk mana āda ir super, uztaisīju lāzerprocedūras 6 kursus rētām. Uz mēnešreizēm uzmetas dažas pumpas, bet pārējo laiku viss ir kārtībā. Ieteiktu, protams, pieteikties pie laba speciālista, konsultēties sīki un smalki, veikt izvērstas analīzes, redzēt kas un kāpēc notiek. Kopā rast risinājumu un mēģināt novērst. + šobrīd dzeru ūdeni (tas tiešām ir svarīgi), ēdu zaļumus, kur daudz šķiedrvielu, lietoju MADARA cosmetics deep moisture vitamīnu eļļu, La roche possay attīrīšanai.
08.07.2022 11:18 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Piparkucina, lūdzu vari man uzrakstīt PM detaļas vai arī tepat par lazerproceduram rētām? Man uz viena vaiga ir.
08.07.2022 11:33 |
 
Reitings 272
Reģ: 17.05.2022
Es ieteiktu atrast labu kosmetologu. Man bija tāds pats stāsts - gan dermatologs, gan gastroenterologs, gan alergologs (pie kura nebiju). Izslēdzu no uztura piena produktus un saldumus - nekas īsti nemainījās. Lietoju profesionālo kopjošo kosmētiku - nekā.
Manu sejas ādu izmainīja tas, ka pilnībā atteicos no rūgstoša alkohola (uzturs man ir labs, nekādas mērces, gāzētie, saldumi, fast food utt, neēdu, jo negaršo), tātad nekāds alus, vīns, prosecco utt., jāizslēdz uz mēnesi un akne pazuda. Kā arī procedūras - skābes pīlingi, kas izlīdzina ādu - rētas utt. Lāzerim noteikti neķertos klāt.
08.07.2022 11:54 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits