Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ekonomija

 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Sveiki!
Uz kadam precēm jeb pakalpojumiem jūs parasti ekonomejat /taupat naudu?
piemēram uz skaistuma procedūrām - frizieri, manikīru?
Uz ēšanu ārpuss mājām?
17.06.2022 08:22 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Un kādus pakalpojumus /preces jūs nekad
nepērkat/neapmeklējat?
Piemeram- kosmetologu, psihoterapeitu utt.
17.06.2022 08:34 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Nekad neeju pie kosmetalogiem, manīkīriem utt. Taupu uz tīrīšanas līdzekļiem, jo soda, citronskābe, etiķis tiek galā gandrīz ar visu.
Vairāk neko tādu nevaru iedomāties, jo pērku uz atlaidēm vai vairumā.
17.06.2022 12:43 |
 
Reitings 546
Reģ: 24.05.2014
Cenšos ekonomēt pērkot pārtiku uz atlaidēm, pie kosmetologa neeju, apģērbus arī vienmēr sūtu internetā uz atlaidēm, bet tajā pašā laikā heetiem nav žēl naudas. 😀
17.06.2022 12:57 |
 
Reitings 108
Reģ: 26.01.2014
Manikīru un pedikīru taisu sev pati, tā kā tagad uz to sanāk ieekonomēt.
17.06.2022 13:24 |
 
Reitings 248
Reģ: 08.11.2021
Neeju pie kosmetologa, manikīrs/ pedikīrs pašai sev, frizieris 2x gadā, jo ir šķipsnas, drēbes lielākoties pērku second hand, un tīrīšanas līdzeklis ir viens pilnīgi visam, te pieminētā soda-etiķis-citrons. Pārtiku pērku uz atlaidēm vai vairumā. Ļoti labi sanāk ietaupīt.
17.06.2022 13:40 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Skaistumkopšanai, apģērbam jau sen kā žmiedzu naudu. Gribētos reizi pa reizei pieaudzēt skropstas, aiziet uz masāžu, nopirkt jaunu apģērbu, bet saprotu, ka šovasar gan būs jārevidē skapis un jāvelk laukā viss vecais.
Drīzumā iešu prom no darba, jo ik mēnesi iztērēju ap 200 litriem degvielas (neskaitot privātās vajadzības), ko ieekonomēt nu nekādi nevaru. Šomēnes sarēķināju, ka alga pietiks tikai, lai segtu mašīnas kredītu, degvielu un dzīvokļa izdevumus, tādēļ ļoooti taupu uz ēdienu. Šobrīd izskatās, ka mēneša beigās būs jāzvana ondo.lv. 😀
Kad atradīšu darbu tuvāk mājām un atkritīs visi degvielas izdevumi, tad gan turpināšu dzīvot kā līdz šim.
17.06.2022 14:08 |
 
Reitings 13
Reģ: 07.06.2022
Maz naudas tērēju mēbelēm, traukiem, interjera priekšmetiem, jo man tas vienkārši nav svarīgi.
17.06.2022 18:52 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
ekonomēt baigi neekonomēju,bet cenšos samazināt izdevumus uz pārtiku,jo tajā aiziet diezgan.
Plānoju ēdienkarti nedēļai un uz veikalu 1x ned.pēc saraksta,citādi impulsa pirkumos/našķos utml.lietās aiziet daudz.Kad akcijas labas,iepērku kko vairāk.Ēdienu gatavoju mājās,nesūtu.
Apģērbu pārsvarā uz kādu izpārdošanas akciju pērku,biežāk Second hand veikalā iepērkos,tad sanāk ietaupīt.
Man ir zināms ģimenes mēn.budžets,kurā cenšos iekļauties, ietaupīto summu cenšos atlikt katru mēnesi,lai ir kādi rezerves līdzekļi.
17.06.2022 18:53 |
 
Reitings 13
Reģ: 07.06.2022
Ā jā, ļoti maz sūtu gatavos ēdienus Wolt un Bolt - max 1-2x mēnesī, jo cenas un kvalitātes attiecība manā skatījumā ir vienkārši katastrofāla. Reizēm ir tā, ka pasūtu kaut ko pa 30 eur, pēc tam ēdu un domāju - kādam būtu man īstenībā jāpiemaksā, lai es savā organismā ievadītu šo padzisušo pliekano sāls un tauku bumbu.
17.06.2022 18:57 |
 
Reitings 2357
Reģ: 06.11.2021
Man liekas, vienīgais uz ko neekonomēju, tas ir ēdiens :D ok,protams, skatos sākumā uz akciju cenām, bet beigās tāpat pilns grozs ar visu ko
Skaistumkopšana atkrīt, neinteresē, apģērbu man pietiek, besī pa veikaliem staigāt
Pārvietojos ar velo.
Tīrīšanas līdzekļus sapērkos Burkā un lietoju apzinīgi.
Pa klubiem nestaigāju, tikai varu aiziet uz tādu koncertu, kurš mani tiešām patīk...
17.06.2022 19:19 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Neizmantoju skaistumpakalpojumus - pedikīrs, manikīrs, skropstiņas uc nav man.
Tikai ja īpašiem svētkiem jāsapošas un vajag kaut ko šikāku, tad aizeju, bet ikdienā nē
Uz pàrtiku netaupu, sanak daudz impulsa pirkumi, bet gatavoju galvenokart pati.
Uz apģērbu ari isti netaupu, bet pa veikaliem eju neregulāri un parasti perku to ko vajag, vai ari ja nevajag un loti iepatikas, ta ka nevar paiet garam :D bet nu esmu izveliga, biezi negadās
Uz klubiem, bariem tikpat ka neeju.
Agrak pirku kafijas dienā 2x, sanāca ap 6-7euro tu, tagad, savac no mātes kafijas kapsulu automatu(vina to neizmanto, nopirkts bija vel laikos, kad es dzivoku kopa ar vinu prieks manis) un sanak mazak izdot par kafiju(protams, kapsulas ari maksa naudu, bet tas katra zina ipasi uz atlaidēm ir lētāk neka dzert arpus majas kafejnicas
17.06.2022 21:01 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
Ka jau te minēja- ekonomēju uz traukiem, dvieļiem, aizkariem un visādiem interjera produktiem. Tāpat dažreiz uz mazgāšas līdzekļiem , perku tos uz atlaidi vai arī tiešām izmantoju pa vienam kausiņam un negāžu klāt puspudeli kā citi to dara😄
Uz pārējo īsti neekonomēju jo varu to atļauties. Pietiek gan nagiem, skropstām, apģerbam un pārtikai, kā arī rēķiniem.
Pa vasaru atlieku naudu TA, ceļa nodoklim, ziemas riepām un tadām lietām, kas uzreiz prasa daudz naudas, lai nebūtu baigais robs no meneša ienākumiem. Un vasaras sezonā maksājot komunalos uzmetu pa virsu vēl kādus 40-50 eur, lai nākot ziemas sezonai, tie pirmie maksājumi būtu mazāki
17.06.2022 22:11 |
 
Reitings 176
Reģ: 31.03.2020
Jau pāris gadus neeju uz manikīru un pedikīru,jo iemācījos sakopt un nolakot nadziņus pati,skropstas nepieaudzēju, vaksāciju jau labu laiku veicu pati, frizieri apmeklēju reti. Kosmetologu neapmeklēju. Vienīgais ko es apmeklēju ir uzacu meistari, jo pati nemāku smuki nokrāsot uzacis. Drēbes reti kad pērku, jo ir pietiekami. Gatavoju pati,nepasūtu gatavos ēdienus no wolt un citām ēstuvēm, ļoti reti kad apmeklēju restorānus un kafejnīcas. Klubus, bārus un tml.neapmeklēju.
Nežēloju naudu muzejiem un citiem apskates objektiem.😀
17.06.2022 22:28 |
 
Reitings 13
Reģ: 07.06.2022
Man vēl sanāk dabiski ekonomēt uz vairākām lietām:
Neeju uz kino, koncertiem - vienkārši nepatīk, neinteresē, nepatīk pūļi un skaļa mūzika.
Gandrīz nekad nepērku kafiju līdzņemšanai, jo gluži vienkārši negaršo. Garšo mājās gatavota kafija.
18.06.2022 17:14 |
 
Reitings 262
Reģ: 02.04.2022
Padalieties ar tip top trikiem, kā ietaupīt uz pārtikas produktiem! Ir kaut kādi labi 'dupes' (piem, zīmola produktu aizstāt ar gandrīz līdzvērtīgu optimas/favorit vai rimi ražojumiem)?
Un kā ar bērnu precēm? Kur pērkat autiņbikses, piemēram?
30.07.2022 20:39 |
 
Reitings 1328
Reģ: 01.08.2021
Kopš kovida sākuma, frizieri apmeklēju tikai lai apgrieztu matu galus- max 2x gadā. Matus jau gadiem pietonèju ar gaiši brūnu krāsu. Agrāk regulāri liku salonos keratīnu un kad atklāju matu botoksu, tad arī to liku. Diezgan savācās summiņa. Sapratu ka varu to pati izdarīt. Pasūtīju https://www.cocochoco.lv/ nepieciešamos līdzekļus, andelē nopirku labu taisnotāju un visu daru pati. Ietaupu pamatīgi.
30.07.2022 21:05 |
 
10 gadi
Reitings 80
Reģ: 29.01.2009
Es arī gribētu iemācīties labāk ekokomēt, bet nu kaut kādā mērā piedomāju - tā teikt ar kvalitāti nevis kvantitāti.
- kopjošo kosmētiku nopērku pēc kosmetologa ieteikumiem (biodroga, bioderma, avene u.c.), jo zinu, ka der manam tipam, līdz ar to nepiepērku 100 dažādus krēmus, bet tikai pamainu brendu, kad izlietojas. Skatos, kad aptiekās izpārdošanas vai citos saitos un tad iegādājos. Eju pie kosmetologa, jo tomēr attīrīt un palutināt sejas ādu man prasās. Dušas želeja visai ģimenei viena un lielos tilpumos, pārsvarā Bioderma.
- frizieris reizi pa 2/3 mēn., bet tāpēc, ka cimperlīgs matu tonis, un arī eju pie konkrēta meistara, svarīgi ataudzēt un nesabojāt
- par bērnu precēm, kad bija nepieciešamība pēc pamperiem, pirku konkrētu brendu, Rimi pa laikam bija tās mamutu dienas, tad tur kasti varēja iegādāt pa lētāku naudiņu, zināju, pēc cik ilga laika apmēram ir tā akcija :D
- drēbes pērku reti, bet cenšos kvalitatīvi, piedomāju pie kapsulas garderobes, neskrienu pakaļ trendiem, reti kko ieķeru tā brīža tendenci, jo reāli tik ātri mainās viss
- pārtika, lūk, te es plēšu matus, jo ar izvēlîgiem, maziem bērniem tas ir diezgan sarežģīti, tad to negrib, tad šito. Ar rudeni mēģināšu atkal pieķerties plānot ēdienreizes. Noteikti likšu vairàk uzsvaru uz saldētu pārtiku- respektīvi, nopirkt gaļu vai zivis vairāk un sasaldēt, kvalitatīvu gaļu no saimniekiem. Un izsvītrot pusfabrikātus un našķus 🙈
- pamatā uzskatu, ka jāiegādājas produkts tā, lai tas tiktu lietots/izlietots, un dažreiz nopirkt dārgāku un izlietot, ir labāk kā lētāku, bet neizlietot.
30.07.2022 23:10 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Kovid laikā sapratu, kā ietaupās nauda neejot uz manikīru 😅
4 mēnešus neaizeju un jau ietaupās pietiekami, lai nopirktu 120 eur botas.
Tātad, jā, taupu ar skaistum procedūrām, tērēju drēbēs 😀
31.07.2022 10:28 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Kosmetologu, manikīra, pedikīra meistarus, frizieri un tamlīdzīgi nekad dzīvē neesmu apmeklējusi, tāpēc automātiski šī sadaļa netiek iekļauta. Nestaigāju nekopta, neķemmēta, jo jau no sākta gala esmu iemācījusies sakopt nagus, matus, veidot frizūras sev pati. Kosmētiku, kopšanas līdzekļus, tīrīšanas līdzekļus pērku tikai tad, kad iepriekšējais tūlīt, tūlīt beigsies. Patīk minimālisms, neredzu jēgu tam, ka mājās stāv vairāki, piemēram, šampūni. Kosmētiku lietoju regulāri, bet arī viss ir pa vienam eksemplāram. Apģērbu pērku reti un arī tad, kad, piemēram, bikses ir nokalpojušas savu laiku. Protu atrast apģērbu, kas ir gan lēts, gan kvalitatīvs. Pārtikai bieži naudu nežēloju, bet pēdējā laikā piedomāju pie tā, lai ēstu veselīgāk. Koncertus apmeklēju reti un arī tad tie pārsvarā ir bez maksas. Uz klubiem neeju, kafejnīcas apmeklēju varbūt vienu reizi mēnesī, no Bolt arī cenšos pasūtīt reti.
31.07.2022 11:43 |
 
Reitings 596
Reģ: 23.02.2022
Kosmetologu, manikīra, pedikīra meistarus, frizieri un tamlīdzīgi nekad dzīvē neesmu apmeklējusi, tāpēc automātiski šī sadaļa netiek iekļauta.

cik saprotu šis arī maksā dārgi, bet man nav vajadzīgs. Visu daru pati. Kosmetika man ir maz, lietoju dazus produktus, kuri visdrizak jau ir veci, bet paldies Dievam, ka man ir laba sejas ada. Kadu kremu uzdavina uz dzimsanas dienu, tad nu ar to izvelku. Uz vaksacijam un tadam lietam neeju, sapmunus un tadas lietas uz atlaidem perku. Apgerbu perku reti un uz atlaidem.
31.07.2022 15:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits