Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Attieicbas ar druags vecakiem, pienakumu sadale uc

 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Sveikas!
Esmu iepazīstināta ar drauga vecākiem un viņa mātes uzskats ir tāds - vienalga kāda tev draudzene būs, galvenais, lai mazgā veļu, gludina, prot gatavot ēst un arī gatavo manam dēliņam.
Cik saprotu, tad mans draugs arī diez gan atbalsta to pozīciju, jo “sievietēm tas sanak labak”
Man gan šķiet diez gan ačgārns uzskats, jo sen nedzīvoja kaut kados 50tajos, lai sieviete sēdētu mājās, barotu bērnus ub uzkoptu tikai. Mūsdienās abi strādā ub tādu modeli es arī redzu. Un es nevēlos vēl ņemties ar miljons mājas darbiem. Es neesmu saimnieciska, nu tā, ka galīgi nē. Es uzkopoju savu dĪvesvietu, jā, gatavot arī nākas, bet es parasti netaisu - zupiņa, otrais, saldais un viss kopā, bieži vien gatavoju uz ātru roku... daru uzkopšanas darbus, jo nepatik aizaugt sūdos, es atvainojos, patik labi izskatīties, bet tas man nesagādā kaifu, lai tagad vīrietim to visu darīt, kamer viņš guļ pie dīvāna
Varbūt izklausīšos stulbi, bet pa lielam kādi ir viriesa ikdienas pienakumi, ja dala pa “lomām?” Saremontēt kaut ko un ieskrūvēt spuldzīti? Spuldzīti pati protu ieskrūvēt, naglu iesist. Saremontēt varu izsaukt santehniķi.

Ko jūs domājat par modeli - sieviete gatavo, mazgā drēbes un gludina, bet vīrietis dara klasiskos vīriešu darbus
? Kā piie jums notiek?
Nezinu, vienkaris iedomajoties savu dzivi nakotne, kur es pec darba atnakusi katru reizi gatavoju vīriņam est, gatavoju lidizi uz darbu uc, mazgaju visu un berzu, kamer vins atpusas, taa man nelikas dizi glaimojoši. Liekas diez gan liels red flag attiecibas, kad jau pasaka, ka akcepto tadu kartibu...
27.05.2022 15:35 |
 
Reitings 1446
Reģ: 03.03.2020
Kāda starpība, kā ir citiem? Katram patīk savādāk. Viņam vajag, lai sieviete gatavo un uzkopj, tev to nevajag. Meklē kādu, kam der tavs modelis. Nav jāmēģina izmainīt otru cilvēku!
27.05.2022 15:40 |
 
10 gadi
Reitings 2577
Reģ: 04.01.2013
Mūsdienu pasaulē jau tas sen ir mainījies, bet es pieņemu, ka šāda darbu sadale notiek vēl kādās ģimenēs, ja abas puses ir ar mieru. Zinu, ka daudzas sievietes ir kā mājsaimnieces, bet viņas nestrādā, tāpēc ir paliek vēl laiks arī sakopt sevi un atpūsties, ja vīrs uztur.
Domāju, ka tev primāri ir jāizrunā ar savu draugu, lai gan minēji, ka viņam tavs rakstītais scenārijs patīk. Bet vai viņš ir gatavs darīt savādāk?
Domāju, ka viņa māti nav vērts ņemt galvā, jo tā ir tava dzīve. Ja nu draugs nespēj izteikties pats un pieņem mammītes viedokli - priekškam tev tāds memmesdēliņš? :D
27.05.2022 15:40 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Forša māte, iemācijusi dēlam nevis sievu meklēt,bet vēl vienu mammu,kas visu izdarīs viņa vietā. Man šitas būtu riktīgs red flag, nebūšu nevienam kalpone. Viens ir kad cilvēkam pašam patīk tādas lietas darīt vai ar prieku gatavot otram, bet ka šitā uzreiz jau nostāda fakta priekšā, ka jābūt tā - uzredzēšanos uzreiz.
27.05.2022 15:49 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Vienkārši bēdz. Nopietni. Ar tādu vīreni un tādu vīru nekāda normāla dzīve nebūs, ar bērniem tu nošausies.
Es tagad nestrādāju, mazgāju un uzkopju, bet nekad nav vairāk par 1 ēdienu reizē nav, dažreiz vīrs pats gatavo, vai pasūtam, vai kaut kur aizejam. Gludināt gandrīz vispār neko negludinu. Kaut kādu ultra tīrību kā grīdas mazgāt katru dienu es arī neuzturu, cenšos vienkārši uzturēt kārtību. Un vīrs pats savu šķīvi māk ielikt trauku mašīnā un veļu grozā.
27.05.2022 16:19 |
 
Reitings 1231
Reģ: 14.01.2022
Piekrītu dāmām, viņam vajag otru mammu! Viss būs uz Tevi, sākot ar traukiem baidzot ar pamperiem!
Tā kā esmu vairāk mājās es uzņemos pārsvarā uzdevumus, kas ir ap māju, bet no otras puses vienmēr ir palīdzība vai arī pats izdara. Sevišķi tagad kad esmu stāvoklī, daudz palīdz un atvieglo ikdienas soli.
Padomā par kādu nākotnes situāciju un vai Tu to vēlies? Domāju, ka nē..
27.05.2022 16:35 |
 
Reitings 248
Reģ: 08.11.2021
Vīrietim ir jāprot pašam uztaisīt ēst, un pašam arī aiz sevis nomazgāt traukus. Vienreiz saskāros ar eksemplāru, kurš pat nezināja kā veļasmašīnu ieslēgt. Ne vīrietis, bet bērns. Piedevām, sen jau nedzīvojam 20gs.
27.05.2022 17:47 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Arī piekrītu, ka jābēg. Ja vīrietim vēl var ieskaidrot, ka tas nav ok, tad ar vīramāti būs čābīgi.
Protams, ka sievietei nav jādara viss vienai. Ja strādā abi, tad abi arī dara mājasdarbus. Ja kāds no pāra nestrādā, tad, protams, ka nestrādājošajam ir jādara vairāk. Ja salīdzina vīriešu un sieviešu darbus, tad nu cik bieži ir šie vīriešu darbi - salabot kaut ko, pieskrūvēt, urbt utt.? Reizi mēnesī vai divos maksimums. Sieviešu darbi - gatavošana, tīrīšana, uzkopšana utt.ir praktiski katru dienu.
27.05.2022 18:07 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Tāds attiecību modelis ir pilnīgi garām. Loģiski ir ja abi strādā, abi taisa ēst, abi audzina mazo un dara visus citus miljons sīkumus sadzīvē. Protams, ir lietas, kas vienam padodas labāk nekā otram. Spēcīgās puses var atstāt savā ziņā, pārējo kopīgi.
Piemēram es nekad neesmu bijusi gatavotāja. Izmazgāt veļu, nomazgāt traukus ir mans lauciņš. Ēst taisīšana un mājas uzkopšana uz abiem. Savukārt viņš saremontēs visu ko vajag i ko nevajag 😀
27.05.2022 18:35 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Piekrītu pirmajam komentāram, ka nav starpības kā ir citiem, galvenais kā patīk pašiem. Ja autorei šāda situācija neapmierina tad 1. solis ir izrunāties ar partneri un nonākt pie kopsaucēja - vai nu dalam pienākumus vai nu sadalamies paši lai attiecības nepārvēršās nepatīkamas un neciešamas. 2. solis ir realizēt 1. soļa izrietošo.
Esmu diezgan vecmodīga un man patīk darīt visus "sieviešu" mājas darbus. Es mīlu gatavot savam vīrietim gardas vakariņas, man patīk tīrība mājās un visādas citādas perfekcionismu raksturojošas lietas. Mans vīrietis mājās dara visus vīriešu darbus un pēc vajadzības var nomazgāt traukus, nomainīt gultas veļu vai kaut vai izmazgāt podu. Es viņam neuzspiežu to tīrības līmeni ko mājas vēlos redzēt es, tapec es pat nesatraucos par to ka es mājās iespējams padaru vairāk nekā partneris.
Bet ir ģimenes kurās situācijas ir dažādas - es zinu ģimenes, kurās vīrietis piemēram nedara neko kas būtu saistīts ar mājsaimnieciskiem sieviešu darbiem pat ja viņš to varetu izdarīt un abus tas apmierina - gan sievieti, gan vīrieti. Ir sievietes kuram ir izteikta, tāda kā mātišķība un viņām ar šādām mammošanās situācijām nav nekādu problēmu. Un tāpat ir arī ģimenes kurās tieši vīrietis dara daudz sievišķīgos mājas darbus un visus viss apmierina. Zinu pat ģimeni kurā vīrs kādu laiku jau sež mājās, ved bērnu no rīta uz skolu un atpakaļ, dara dažādus majas darbus kamer sieva stradā, atbrauc mājās uz gatavām vakariņām utt, taču brīvdienās viņa padara vīra neizdarītos darbus. Pēc tā ka viņi dzīvo kopā jau ilgu laiku spriežu ka arī šis modelis konkrētai ģimenei ir okay.
Tapec šajā situācijā iesaku autorei pašai izlemt,kas priekš viņas ir labāk. Taču jāpiebilst ka ar šādu vīrieti var rasties lielas problēmas nākotnē, īpaši ja jūs plānotu bērnus. Tad autorei būtu veseli divi uzreiz un mazāko man personīgi būtu bail atstāt ar lielāko 😃
27.05.2022 18:50 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Nu un ,ka neesi saimnieciska tagad jeb pagaidām? Jebkurš cilvēks var sākt domāt savādāk un mainīties dēļ sevim un otrā blakus ! Tāpat ,ka neviens nepiedzimst ar prasmēm un pārējo! To iemācās dzīves laikā un to var mainīt ,ja vien ir spēcīga motivācija un disciplīna ! Kāda starpība ka nav agrākie laiki tā pat ir daudzas lietas kas nekad tā arī nemainīsies vai nu tu to pieņem vai ne ,tas atkarīgs no tevis pašas! Es tomēr ieteiktu pamēģināt šo modeli ,varbūt ka tomēr tevi tas apmierina un viņu arī ! Pamēģināt var vienmēr ! Nav uzreiz jāslēdz līgums ar vīrieti kā šādi dzīvosiet 10 gadus un nekas nedrīkst mainīties !
27.05.2022 21:33 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
Ja abi strādā, tad abi nogurst darbā. Kā gan vīrietis var iedomāties atpūsties viens un lai sieviete visu laiku viena veic mājasdarbus? Vīrietim arī būtu jāuzņemas daļa mājasdarbu uz sevi.
Pirms kopdzīves vajag izrunāt visu. Ja nesakan pamata jomās, tad jāaizdomājas vai tādu vīrieti vajag.
27.05.2022 22:53 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Mākoņmaliņa @ 27.05.2022 22:53
Ja abi strādā, tad abi nogurst darbā. Kā gan vīrietis var iedomāties atpūsties viens un lai sieviete visu laiku viena veic mājasdarbus? Vīrietim arī būtu jāuzņemas daļa mājasdarbu uz sevi.
Pirms kopdzīves vajag izrunāt visu. Ja nesakan pamata jomās, tad jāaizdomājas vai tādu vīrieti vajag.

Atkarīgs kāda vīrietim profesija -
.smagi fizisks darbs jeb sēdēšana pie datora!
Ja sieviete strādā pie datora vieglu darbu un virs fizisko tad pilnībā skaidrs, ka sieviete vairāk dara mājas !
27.05.2022 23:04 |
 
Reitings 508
Reģ: 25.10.2012
Sievietēm pēdas izmērs ir mazāks, lai varētu stāvēt tuvāk pie plīts. Pati daba jau to tā ir iekārtojusi, tāpēc arī sievietēm tas “padodas labāk”.
27.05.2022 23:05 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Aleksandrs @ 27.05.2022 23:05
Sievietēm pēdas izmērs ir mazāks, lai varētu stāvēt tuvāk pie plīts. Pati daba jau to tā ir iekārtojusi, tāpēc arī sievietēm tas “padodas labāk”.

Ne,vīriešiem tas ir izdevīgāk tāpēc saka ka labāk !
Vispār jau bija tā tēma par to ka veci esot labākie pavāri pasaulē ,sievietes pat līdz nestavot ! Kur tad tagad tas uzskats palicis !
27.05.2022 23:07 |
 
Reitings 106
Reģ: 20.04.2022
Wordrobe666 @ 27.05.2022 23:04

Atkarīgs kāda vīrietim profesija -
.smagi fizisks darbs jeb sēdēšana pie datora!
Ja sieviete strādā pie datora vieglu darbu un virs fizisko tad pilnībā skaidrs, ka sieviete vairāk dara mājas !

Darbs pie datora, īpaši, ja saistīts ar jaunradi vai analīzi, var nogurdinat vairāk kā fizisks darbs. Vakarā, atnākot mājās, kad tu esi garīgi izpumpēta, patiešām negribas vairs ne gatavot, ne tīrīt māju.
27.05.2022 23:13 |
 
10 gadi
Reitings 4261
Reģ: 03.08.2009
Man liekas, ka pārim pašiem jāsaprot, kāds attiecību modelis vislabāk. Mūsmājās vienmēr ir, ko darīt. Vīrs ir super saimniecisks, bet gatavošana nav viņa stiprā puse, līdz ar to dabiski sanācis, ka tas ir vairāk uz mani. Viņam visi praktiskie darbi pie mājas. Ja nu kāds atpūšas dīvānā,.tad varbūt vienīgi pašā vakarā, kad bērni ir nolikti gulēt 😀
27.05.2022 23:25 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
blacke @ 27.05.2022 15:49
Forša māte, iemācijusi dēlam nevis sievu meklēt,bet vēl vienu mammu,kas visu izdarīs viņa vietā. Man šitas būtu riktīgs red flag, nebūšu nevienam kalpone. Viens ir kad cilvēkam pašam patīk tādas lietas darīt vai ar prieku gatavot otram, bet ka šitā uzreiz jau nostāda fakta priekšā, ka jābūt tā - uzredzēšanos uzreiz.

Es neteiktu, ka viņs baigi uzstāj uz to, jo pagaidām es šad tad esmu ciemos. Apmēram 2x nedēļā palieku pa nakti.
Bet ir bijis, kad aiziet darīt savas lietas - satikties ar draugiem, aizbrauc pie vecākiem utml un palūdz izmazgāt drēbes, sagatavot ēst utml. Kas likās ok, līdzi brīdim, kad vins saka biezak teikt, ka gribetos, lai mīļotā meitene sagatavo est, atnes brokatis gulta utml.
Ari neesmu manījuši, ka pats gatavotu, parasti pasūta est vai māte iedod lidzi. Ledusskapis ari vinam parasti tukss. Sanak pasai braukt uz veiklau un pirkt produktus, lai gatavotu... vienigais ko man pa so laiku ir gatavojis ir izvaartiti pelmeni un makaroni ar sieru.
Ta ka esam paris menesus kopa, ir nācies atnakt un redzet, ka drebes izsvaidītas, trauki viesistaba utml. Es nenosodu, jo reizem sanak pie sevis sataisit bardaku, bet es parasti novacu deiz vien, vinam izskats, ka tas netrauce..
27.05.2022 23:35 |
 
Reitings 180
Reģ: 10.02.2022
Varbūt novirze no tēmas nedaudz bet ko jūs darītu ja vīrs ļoti iespaidotos no savas mātes ne sievas? Respektīvi, mums ir mazs bērns un vīrene ļoti bieži māca kā ko darīt bet pa seno laiki metodēm kas mūsdienās vairs nav aktuāli.. tādas kā mazāk ņemiet bērnu rokās savādāk būs izlaists, dariet tā un šitā, dodiet to un to ēst, nu liktos sajusties tā it kā es kā māte pati nezinātu ko darīt ar savu bērnu vai arī visu daru nepareizi lai gan bērnam pilnīgi viss ok.. un vīrs tā kā klausīdams māti dara ko viņa saka. Un tas nav tikai par bērnu..
27.05.2022 23:40 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Tas, protams, ir labi, ka viņš parāda savu seju jau attiecību sākumposmā 😄 vienīgais, kādēļ tu to paciet, nav īsti saprotams. Varbūt viņš tev dimantus dāvina katru nedēļu?
Jūs pat nedzīvojat kopā! Un viņš jau tev prasa mazgāt viņa drēbes un nest brokastis viņam gultā?? Viņam būtu jānes tev brokastis gultā! Viņš pat pats nenopērk produktus, kad tu pie viņa ciemojies. Neesi stulba, lūdzu. Tie nav vienkārši red flags, tie ir milzu baznīcas zvani.
27.05.2022 23:45 |
 
Reitings 2207
Reģ: 19.05.2022
Ķīmiskā tīrītava, mājāzis, woltiņš un vismaz 1000 km no mātes, jo dimanti paliek
dimanti. 😜
28.05.2022 00:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits