Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bērna disciplinēšana ar sišanu?!

 
Reitings 2067
Reģ: 26.11.2021
Sveiki, pienākusi kārta arī man prasīt “viedokli no malas”. Situācija tāda:
Mans bērns (3gv), mācās kopā ar diviem radu bērniem (4 un 5 gv) dārziņā. Nezinu, varbūt pasaulē eksistē bērni bez palaidnībām, bet.. ja radu bērni sāk mājās darīt kādas palaidnības, pie visām palaidnībām tiek vainots tikai mans bērns, ka dārziņā no mana bērna esot tas iemàcīts. Es jau gan, protams, oponēju, ka nevar būt, jo dārziņā ir vēl 20 citi, bet nē, radu bērnu māte vaino tikai manējo. Pēdējais gadījums ar slikto uzvedību bija vakardien. Manam bēram uz bd pakaļ atnācis tētis, bērns vēl negrib iet mājās, parāda tētim mēli un saka nē, nē. To visu redz radu bērni un vecākais radu bērns saka:” vajag iesist ar siksnu, kā to dara mans tētis”. Un šorīt, kad vīrs bd satika radu bērnu mammu, viņa tā arī teikusi, ka viņu vecākais bērns(5gv) vakardien dabūjis pa muti, jo rādījis mēli un atdarinājis mūsu (3gv) bērnu. Es saku, mēs mājās runājam un stāstam, ka tā nedrīkst, bet es savu bērnu nesitīšu! Mēs varam sakliegt un piedraudēt, bet vai tiešām ir jāsit? Radu bērnu vecāki, savu bērnu sišanu uzskata par normu, jo viņi nesaprotot ja vienreiz pasaka.. saka, ka mums izaugšot mežonis, bet viņu bērni bd esot eņģelīši.
Kāds ir jūsu “viedoklis no malas”. Tiešām visus bērnus vajag dauzīt par sliktu uzvedību? Tiešām tikai viens ir vainojams pie sliktas uzvedības? Man žēl to radu bērnu, par to, ka katru reizi viņus sit, par sliktu izvedību. Bet radiniece tikai uzbrēca:” kā gribu, tā audzinu savus bērnus un visār, kur tev ir pierādījumi, ka situ! Labāk audzini savu mežoni, kas rāda mēli!”
17.05.2022 11:27 |
 
Reitings 596
Reģ: 23.02.2022
Sist NEDRĪKST! Uzraksti bāriņtiesai - klusēšana ir līdzdalība un vardarbiibas atbalstisana.
21.05.2022 21:42 |
 
Reitings 59
Reģ: 09.05.2022
Un par sišanu bērnam pa seju,nu moins-atceros,reiz dabuju no mamas pļauku un liekas bija pazemojošāk un morāli sāpīgāk,kā visas uzšaušanas pa dupsi,kad taisiju blēņas vai neklausiju
21.05.2022 19:46 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Tigeriene @ 17.05.2022 14:18
Es neatbalstu sišanu. Nekādos apstākļos. Ja gadījumā ar runāšanu bērns nesaprot, ka darījis muļķības un turpina ākstīties, tad es vestu pie psihologa. Un tik ilgi, kamēr sāk mainīties uzvedība. Bet domāju, ka ja jau no paša sākuma bērnu pareizi audzina un stāsta laicīgi, ko ir pieņemts darīt - ko nē, tad maza iespēja, ka izaugs par briesmoni.
Mani bērnībā sita gan mamma, gan ome par nepaklausību. Mamma ar siksnu, ome - ar elektrisko mušu ķeramo ("raketi"). Un tā kā man ir bail no elektrības, no "rakates" baidījos vairāk kā no siksnas.
Citreiz kad bija siksnas epizodes, es ļāvos, lai mani sit cik grib, jo tad tas ātrāk beidzās. Sākumā gan pretojos un centos aizbēgt, paslēpties. Bet pēc pāris gadiem sapratu, ka izdevīgāk ir ļauties.
Jā, neliegšos, ka es pati situ savu ģimeni, kad biju dusmīga. Bet tas jau bija tāpēc, ka man bija "labi" piemēri, no kuriem mācīties. ?
Bet kad man būs bērni, nekad, NEKAD viņus nesitīšu, jo tas nav pareizi. Kaut gan manī nezūd tās mazās šaubas un 1% iespējamība, ka tomēr man varētu gadīties palaist rokas, jo tā sišana bērnībā visu laiku ir bijusi, un neapzināti mēs atdarinām savus vecākus. Bet cerams, man pietiks saprāta un es spēšu turēties pretī šai "vēlmei" iesist. Jo tas NAV normāli nepavisam. Kā var gribēt sist otru cilvēku, dzīvnieku, kur nu vēl bērnu? Ārprāts! ??‍♀️

Baigi tas psihologs palīdzēs ,kad bērns noslēgsies un nerunās tikai atsedes un aizies un nauda ap 50 un uz augšu eiro būs iztērēta bez rezultāta!☝
21.05.2022 09:24 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Meitenex @ 17.05.2022 21:46
Neatbalstu sišanu.
Labi, ja bērns galīgs maita(es atvainojos) un vecākus necienītu, tad pa dibenu būtu pelnījis pērienu, bet par mēles parādīšanu, ierašanos vēlu mājās, istabas nesakāŗtošanu un tādām lietām - nē, tur nav jāsit.
Nu, man labi strādāja - ja tu nepratīsi uzvesties, nebūs gardumiņa; ja tu nesakāŗtosi istabu, neiesi ārā uc. Tas labāk motivē kā jebkas cits

Un tad berns medz nemt un ar galvu pret sienu dauzities lidz asinim.
Jo redz telefons atnemts, vai nedrikst ara iet ar draugiem, vai draudzenei nedrikst pa nakti palikt del neizpilditiem majasdarbiem.
21.05.2022 09:00 |
 
Reitings 59
Reģ: 09.05.2022
Pašai,maziņai senči kad neklausiju un palaidņojos reizēm uzšāva ar plaukstu pa dupsi.bet kad būs savējie ,nevaru ieomāties,ka pacelšu roku
21.05.2022 08:42 |
 
10 gadi
Reitings 483
Reģ: 29.01.2009
Un cik ilgi sitīs? Bērns paaugsies un sapratīs, kas nav vienkārši tā situācija jāpieņem un sāks aizstāvēties. Nekas labs tur nesanāks.
18.05.2022 03:19 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Neatbalstu sišanu.
Labi, ja bērns galīgs maita(es atvainojos) un vecākus necienītu, tad pa dibenu būtu pelnījis pērienu, bet par mēles parādīšanu, ierašanos vēlu mājās, istabas nesakāŗtošanu un tādām lietām - nē, tur nav jāsit.
Nu, man labi strādāja - ja tu nepratīsi uzvesties, nebūs gardumiņa; ja tu nesakāŗtosi istabu, neiesi ārā uc. Tas labāk motivē kā jebkas cits
17.05.2022 21:46 |
 
Reitings 746
Reģ: 14.05.2019
Funny @ 17.05.2022 15:56
Neatbalstu, bet momentos kad parak traki un uz 30x bridinajumiem nereage, ko vajag to vajag saprata robezas.

ok.pa dibenu varbūt šādā reizē vēl saprastu, bet pa seju??
17.05.2022 21:33 |
 
Reitings 746
Reģ: 14.05.2019
Kā vispār var bērnam iesist pa muti? Kā? Un tad brīnās, ka izaug huligāni utt. Jau no malas var manīt , ka vecākiem pašiem trūkst pa skrūvītei. Nav komentāru, žēl bērnu.
17.05.2022 21:31 |
 
Reitings 746
Reģ: 14.05.2019
100% neatbalstu.
17.05.2022 21:28 |
 
Moderators
Reitings 3676
Reģ: 13.11.2016
Starp citu, par to ir paredzēta kriminālatbildība Kriminillikuma 174. pantā.
17.05.2022 20:55 |
 
10 gadi
Reitings 376
Reģ: 29.01.2009
Bèrnìbà bieżi esmu dabujusi ar siksnu (man śobrìd 37),tajos laikos tà deośvien bija norma. Atceros tikai to cik ļoti pazemota jutos+vèl pec tam lika sturì stàvèt. Un tieśi tàpèc mans bèrns nekad pèrienu nav dabùjis un nedabùs! Es labàk ar vińu izrunàjos. Un aug forśa meitene.
17.05.2022 20:50 |
 
Reitings 45
Reģ: 27.11.2021
NavNebusNekad @ 17.05.2022 11:27
Sveiki, pienākusi kārta arī man prasīt “viedokli no malas”. Situācija tāda:
Mans bērns (3gv), mācās kopā ar diviem radu bērniem (4 un 5 gv) dārziņā. Nezinu, varbūt pasaulē eksistē bērni bez palaidnībām, bet.. ja radu bērni sāk mājās darīt kādas palaidnības, pie visām palaidnībām tiek vainots tikai mans bērns, ka dārziņā no mana bērna esot tas iemàcīts. Es jau gan, protams, oponēju, ka nevar būt, jo dārziņā ir vēl 20 citi, bet nē, radu bērnu māte vaino tikai manējo. Pēdējais gadījums ar slikto uzvedību bija vakardien. Manam bēram uz bd pakaļ atnācis tētis, bērns vēl negrib iet mājās, parāda tētim mēli un saka nē, nē. To visu redz radu bērni un vecākais radu bērns saka:” vajag iesist ar siksnu, kā to dara mans tētis”. Un šorīt, kad vīrs bd satika radu bērnu mammu, viņa tā arī teikusi, ka viņu vecākais bērns(5gv) vakardien dabūjis pa muti, jo rādījis mēli un atdarinājis mūsu (3gv) bērnu. Es saku, mēs mājās runājam un stāstam, ka tā nedrīkst, bet es savu bērnu nesitīšu! Mēs varam sakliegt un piedraudēt, bet vai tiešām ir jāsit? Radu bērnu vecāki, savu bērnu sišanu uzskata par normu, jo viņi nesaprotot ja vienreiz pasaka.. saka, ka mums izaugšot mežonis, bet viņu bērni bd esot eņģelīši.
Kāds ir jūsu “viedoklis no malas”. Tiešām visus bērnus vajag dauzīt par sliktu uzvedību? Tiešām tikai viens ir vainojams pie sliktas uzvedības? Man žēl to radu bērnu, par to, ka katru reizi viņus sit, par sliktu izvedību. Bet radiniece tikai uzbrēca:” kā gribu, tā audzinu savus bērnus un visār, kur tev ir pierādījumi, ka situ! Labāk audzini savu mežoni, kas rāda mēli!”
. Man šķiet obligāti iesniegumu bāriņtiesā, pati uzaugu tādā vidē un tā sajūta, ka visiem ir vienalga un ar laiku- tas paliek normāli. Nenovēlu to nevienam bērnam
17.05.2022 17:44 |
 
Reitings 2067
Reģ: 26.11.2021
blacke @ 17.05.2022 16:45

Esmu piedzīvojusi abus un skaidri varu teikt,ka labāk,lai ar mani dienām nerunā,nekā sit. Kas vienam balts, otram melns.
Autorei - lūdzu iestādes nosaukumu kur šī būtne strādā! Ja bērns ir jāsit tad problēma jau pašā saknē ir vecāku audzināšanā, pats nemācēja audzināt,nu ta vieglāk dauzīt.

Viņa nemāca klātienē bērnus, viņa ir mājmācības skolotāja. Vismaz tā varētu izsecināt un domāt, ka citus bērnus neņemsies dauzīt…
17.05.2022 17:11 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Minelūše @ 17.05.2022 16:07
No savas bērnības varu pateikt, ka emocionāli soda veidi var būt vēl ļaunāki par fiziskiem. Mani neviens nekad nesita, bet tā vietā, kad biju kko sastrādājusi, ar mani nerunāja. Varēja ignorēt nedēļām. 100x labāk būtu izvēlējusies pērienu, nevis to klusēšanu.

Esmu piedzīvojusi abus un skaidri varu teikt,ka labāk,lai ar mani dienām nerunā,nekā sit. Kas vienam balts, otram melns.
Autorei - lūdzu iestādes nosaukumu kur šī būtne strādā! Ja bērns ir jāsit tad problēma jau pašā saknē ir vecāku audzināšanā, pats nemācēja audzināt,nu ta vieglāk dauzīt.
17.05.2022 16:45 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Minelūše @ 17.05.2022 16:07
No savas bērnības varu pateikt, ka emocionāli soda veidi var būt vēl ļaunāki par fiziskiem. Mani neviens nekad nesita, bet tā vietā, kad biju kko sastrādājusi, ar mani nerunāja. Varēja ignorēt nedēļām. 100x labāk būtu izvēlējusies pērienu, nevis to klusēšanu.

Pilnīgi totāli piekrītu...
17.05.2022 16:34 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
NavNebusNekad @ 17.05.2022 12:08
Un, starpcitu, kad iebilstu, ka bērnu psiholoģijā tā nav.. viņa man brēc virsū, lai klausos vēl tos dir*ējus psihologus. Karoč kaut kādu psihoterapiju nav vērts pat piedāvāt..
jā, skolotāji arī ir stŪlbu, jo nekā nejēdz iemācīt, to bērni dzird mājās un to pašu arī skolā atkārto, ka učiki ir duriki.
Es nekad neesmu sista, bērni nekad nav sisti, visi izauguši par normāliem. Nav jādauza. Uzskatu, ka tur problēmas ir vecākiem ar galvu.
17.05.2022 16:28 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3718
Reģ: 31.10.2010
No savas bērnības varu pateikt, ka emocionāli soda veidi var būt vēl ļaunāki par fiziskiem. Mani neviens nekad nesita, bet tā vietā, kad biju kko sastrādājusi, ar mani nerunāja. Varēja ignorēt nedēļām. 100x labāk būtu izvēlējusies pērienu, nevis to klusēšanu.
17.05.2022 16:07 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Neatbalstu, bet momentos kad parak traki un uz 30x bridinajumiem nereage, ko vajag to vajag saprata robezas.
17.05.2022 15:56 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
NavNebusNekad @ 17.05.2022 14:25
Bet vēl jau ir epizodes no mājām, jo ne jau velti bērns saka, ka vajag iesist ar siksnu, kā to dara tētis. Radu bērnu ome vēl aprakstīja situāciju, kas bijusi pie viņas. Lielais bērns izdarījis kaut kādu blēņu, māte to redzējusi, skrējusi virsū. Bērns notupies uz grīdas, sarāvies mazā kamoliņā un ar rokām apsedzis galvu.

Jā, es pēc tam vēlāk tieši tā arī darīju. Kad nāca sist, tad notupos, sarāvos kamoliņā un gadīju, kad beigs zvetēt un kliegt.
Ja kas, siksnu ir vieglāk paciest, nekā kliegšanu. Bet tā jau arī ir. Saka, ka emocionālās sāpes ir neizturamākas par fizikajām.
17.05.2022 14:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits