Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

tiesas sēžu sekretārs

 
Reitings 356
Reģ: 07.07.2020
Hey!
Lasīju atsauksmes, bet gana senas par šo darbiņu. Tagad bakalaura studijas tiesību zinātnē man iet uz beigām, maģistros jau vispār nodarbības būs vakaros, iedomājos, ka varbūt kāda/s var padalīties pieredzē?
Cik viegli/grūti tikt par tiesas sēžu sekretāru strādāt? Vai ir jākārto kāds tests?(dzirdēts, ka citur prasa protokolēt(ko es nekad neesmu darījusi), vai arī ir latviešu valodas tests, pārrunas ar tiesnesi...
Vai darbs tiešām ir nepanesami daudz?(lasīt - milzīga slodze) Šeit ir dzirdēts, ka apgabaltiesās esot mazāk darba, nekā rajona tiesās, vai tā ir?
Un vai Jūs ieteiktu to? :) Par katru ""kļūdu"' galva nost vai nav tik traki?(saprotu, ka atbildīgs darbs, bet katram var gadīties...)
24.04.2022 16:21 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Tak piesakies droši, tas daudzām ir sākuma darbs. Daudzas tiesneses, t.sk., tiesu priekšsēdētājas, ir sākušas kā sekretāres. Tikt ir viegli, jo nekāda milzu konkurence uz to darbu nav.
Ja ir izglītība, tad klasisks nākamais solis ir tiesneša palīga darbs tajā pašā tiesā.
Senāk tiesas sēžu protokoli bija jāraksta ar roku, vēlāk ar kompi, vārds vārdā. Mūsdienās ir audioprotokoli. Sekretāres darbs, kuru redzu tiesas sēžu zālē, notiekti nav tik intensīvs, kā laikos, kad bija jāpieraksta katrs vārds.
24.04.2022 16:35 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Nav dzirdēts, ka kāda būtu atlaista kādas kļūdas dēļ. Starp citu, par kuru tiesu ir runa?
24.04.2022 16:36 |
 
Reitings 546
Reģ: 24.05.2014
Mana kursa biedrene tur strādāja, no viņas neko labu par to darbu nedzirdēju. Bieži vien palika ilgāk pēc darba, jo darba ļoti daudz un nevar fiziski pagūt visu izdarīt. Bet tas arī viņai bija pirmais darbs, tagad strādā citur
24.04.2022 16:38 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Esmu strādājusi. Stājoties darbā bija parastā darba intervija. Ja to izturi, tad citā dienā jākārto latviešu valodas gramatikas tests. Tas gan bija pasen, varbūt tagad kas mainījies.
Darba daudzums variējas. Reizēm bija garlaicīgi, reizēm tā, ka nevar visu paspēt.
Varbūt katrā tiesā ir savādāk, bet manējā darbs notika sastāvos pa trīs - tiesnesis, tiesneša palīgs un tiesas sēžu sekretārs. Gribu teikt, ka ir svarīgi spēt ar šiem cilvēkiem sastrādāties. Mana tiesnese bija jauka, bet viņas palīdze mani vienkārši ēda nost, kas arī bija iemesls, kāpēc no šī darba aizgāju.
Visā visumā nevaru teikt, ka man šis darbs patika. Prasa lielu atbildību un akurātumu, bet maksā par to fig da ņifiga.
24.04.2022 17:17 |
 
Reitings 356
Reģ: 07.07.2020
law7 @ 24.04.2022 16:36
Nav dzirdēts, ka kāda būtu atlaista kādas kļūdas dēļ. Starp citu, par kuru tiesu ir runa?

Skatos, ka tagad diez gan daudz vakances ir parādījušās šajos amatos.
Vairāk laika uzrunātu administratīvā apgabaltiesa, jo pašai administratīvās tiesības/process studiju laikā visvairāk patika. Saprotu, ka pienākumi visur līdzīgi, bet tas uz ko skatos, vienīgais - šodien tur pēdējā pietiekšanās diena, domāt nebūtu laiks.
Vai Rīgas apgabaltiesa, tur arī tagad līdz maijam aktuālas vakances ir.
Bet vai ir nozīme kolēģijai? Piemēram, ja aktuāla vakance civilietu un krimināllietu kolēgijai, prioritāti būtu jāskatās uz to, kur lielāka man interse vai visā visumā vienalga, jo pienākumi diži neatšķiras?
24.04.2022 17:22 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Tad piesakies šodien! Sekretāre, protams, juridiskus jautājumus nerisina, taču sekretāres darbs tomēr ļauj saprast tiesas darbu no iekšienes, tas ļauj laika gaitā kļūt par tiesneša palīdzi, kas jau nozīmē juridisku dokumentu projektu rakstīšanu.
24.04.2022 17:38 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Ja nesanāks uz to Administratīvo apgabaltiesu, tad, protams, ka ir nozīme, kura kolēģija. Jo visas lietas, kuras tavs tiesnesis izskatīs mutiski jeb klātienē, tu redzēsi, sapratīsi, kā notiek process attiecīgā lietu kategorijā. Nemācēšu gan teikt, kur grūtāk vai vieglāk, jo tādās niansēs nepārzinu aktuālo situāciju. Taču noteikti iesaku izvēlēties to nozari, kas vairāk interesē. Jo vairāk darba ikdienā ir kaut kas, kas pašai šķiet interesants, jo vieglāk pārvarēt grūtības darbā.
24.04.2022 17:47 |
 
Reitings 100
Reģ: 06.08.2014
Meitenex @ 24.04.2022 17:22

Skatos, ka tagad diez gan daudz vakances ir parādījušās šajos amatos.
Vairāk laika uzrunātu administratīvā apgabaltiesa, jo pašai administratīvās tiesības/process studiju laikā visvairāk patika. Saprotu, ka pienākumi visur līdzīgi, bet tas uz ko skatos, vienīgais - šodien tur pēdējā pietiekšanās diena, domāt nebūtu laiks.
Vai Rīgas apgabaltiesa, tur arī tagad līdz maijam aktuālas vakances ir.
Bet vai ir nozīme kolēģijai? Piemēram, ja aktuāla vakance civilietu un krimināllietu kolēgijai, prioritāti būtu jāskatās uz to, kur lielāka man interse vai visā visumā vienalga, jo pienākumi diži neatšķiras?

Attiecībā uz Rīgas apgabaltiesu - nozīme kolēģijai (civillietu vai krimināllietu kolēģijai) ir arī tajā, kur faktiski atradīsies tava darba vieta (Civillietu kolēģijai ir Brīvības bulvārī 34 (blakus Vērmaņa parkam), savukārt Krimināllietu kolēģija Abrenes ielā 8 )). Ieteiktu, tomēr pieteikties uz Administratīvo apgabaltiesu (ja jau norādīji, ka interesē šī joma).
24.04.2022 21:17 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Paskatījos tiesas sēžu sekretāru algas sludinājumos un palika reāli skumji, ka par normālu darbu var maksāt tikai 800 eur brutto.
25.04.2022 10:00 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Up!

Pastāstie, cik viegli/grūti tikt
? Kā ar konkurenci?
Es pietoecos un mani uzaicināja uz otro kārtu, kur vajadzēs protokolēt un kārtot latviešu valodas testu. Latviešu valoda man nav slikta, savlaik latviešu valodas eksāmeā dabūhu 83%, bet nu tas nav nekāds rādītājs, protams. Vienkārši zinu kā pareizi raksta vārdus, kur liek komatus utml., ja vien tās nav super sarežģītas teikumu konstrukcijas, tāpēc profiņš jau neesmu, bet neesmu zābaks.
Protokolēt atlases kārtā tas ir wordā rakstīt vārds vārdā visu?(jo teikts, ka būs datorrakstā jāraksta)
Nedaudz bail. :D un kas pēc šīs kārtas? Ja tieku sicina uz interviju vēl vai arī viss?
05.06.2022 14:35 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Santa1992 @ 25.04.2022 10:00
Paskatījos tiesas sēžu sekretāru algas sludinājumos un palika reāli skumji, ka par normālu darbu var maksāt tikai 800 eur brutto.

Tas ir diezgan vienkāršs darbs, kuru ātri var apgūt jebkurš normāls cilvēks, diezgan labos apstākļos. Noteikti daudz labāks, nekā, piemēram, strādāt par kasieri lielveikalā. Tādi darbi nereti ir pirmie darbi jauniešiem.
05.06.2022 17:04 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Sātana iemiesojums @ 05.06.2022 14:35
Up!
Pastāstie, cik viegli/grūti tikt? Kā ar konkurenci?
Es pietoecos un mani uzaicināja uz otro kārtu, kur vajadzēs protokolēt un kārtot latviešu valodas testu. Latviešu valoda man nav slikta, savlaik latviešu valodas eksāmeā dabūhu 83%, bet nu tas nav nekāds rādītājs, protams. Vienkārši zinu kā pareizi raksta vārdus, kur liek komatus utml., ja vien tās nav super sarežģītas teikumu konstrukcijas, tāpēc profiņš jau neesmu, bet neesmu zābaks.
Protokolēt atlases kārtā tas ir wordā rakstīt vārds vārdā visu?(jo teikts, ka būs datorrakstā jāraksta)
Nedaudz bail. :D un kas pēc šīs kārtas? Ja tieku sicina uz interviju vēl vai arī viss?

Detaļas nezināšu, taču nekāda milzu konkurence tur noteikti nav, tādēļ tikt ir viegli. Nevajag baidīties. Kā te diskusijā jau minēts, daudzām tie ir pirmie darbi, algu arī par lielu nenosauksi.
05.06.2022 17:07 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Es īsti nebaidos, bet nezinu kā gatavoties atlasei.
Nezinu ko no gramatikas īsti skatīties, visu vidusskolas vielu neapgūsi, bet galvenokārt biedē protokolēšana...
05.06.2022 21:20 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Sātana iemiesojums @ 05.06.2022 21:20
Es īsti nebaidos, bet nezinu kā gatavoties atlasei.
Nezinu ko no gramatikas īsti skatīties, visu vidusskolas vielu neapgūsi, bet galvenokārt biedē protokolēšana...

Pēc "Nezinu" jābūt komatam, un "galvenokārt" liekams komatos.😀
Tas joks, es arī, ātri rakstot un nepārlasot, forumā mēdzu pieļaut kļūdas.
Ja nopietni, šaubos vai tur ātri var kaut ko iemācīties. Ja par sekretārēm mēdz strādāt daudzas meitenes, kuras skolā, acīmredzot, ir mācījušās krieviski, tad nekādi īpaši bargie kritēriji pretendentiem tur nevarētu būt.
05.06.2022 21:31 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
law7 @ 05.06.2022 21:31

Pēc "Nezinu" jābūt komatam, un "galvenokārt" liekams komatos.?
Tas joks, es arī, ātri rakstot un nepārlasot, forumā mēdzu pieļaut kļūdas.
Ja nopietni, šaubos vai tur ātri var kaut ko iemācīties. Ja par sekretārēm mēdz strādāt daudzas meitenes, kuras skolā, acīmredzot, ir mācījušās krieviski, tad nekādi īpaši bargie kritēriji pretendentiem tur nevarētu būt.

Oponēšu, ka galvenokārt neliek komatos. :D vismaz man tā palicis prātā no skolas laikiem
05.06.2022 22:59 |
 
Reitings 76
Reģ: 16.05.2022
Latviešu valoda man nav slikta, savlaik latviešu valodas eksāmeā dabūhu 83%, bet nu tas nav nekāds rādītājs, protams. Vienkārši zinu kā pareizi raksta vārdus, kur liek komatus utml.

savlaik -> savulaik
Vienkārši zinu kā pareizi raksta -> Vienkārši zinu, kā pareizi raksta
utml. -> u.tml.
Vari ātri pārlasīt saīsinājumu rakstību. Kad likt vai nelikt komatu pirms ''kā''. Kad likt vai nelikt komatu pirms ''un''. Pēdējie divi tādi piņķerīgākie, man arī slinkums tos apgūt, bet ar kādu stundas patrenēšanos vajadzētu būt ok. Lai veicas!
05.06.2022 23:08 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
law7 @ 05.06.2022 21:31

Pēc "Nezinu" jābūt komatam, un "galvenokārt" liekams komatos.?
Tas joks, es arī, ātri rakstot un nepārlasot, forumā mēdzu pieļaut kļūdas.
Ja nopietni, šaubos vai tur ātri var kaut ko iemācīties. Ja par sekretārēm mēdz strādāt daudzas meitenes, kuras skolā, acīmredzot, ir mācījušās krieviski, tad nekādi īpaši bargie kritēriji pretendentiem tur nevarētu būt.

Es konkrēti tēmēju uz admin.tiesām vai arī krimināllietu kolēģiju(kur pagaidām nav vakances). Strādāt vispārējās jurisdikcijas tiesā, kur galvenokārt skata civillietas, mani neuzrunā, jo nepatīk tā nozare.
Ja netikšu, būs jāpiesakās, bet es vēl loloju cerības
06.06.2022 07:15 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Rajona tiesās tiesneši dalās krimināllietu un civillietu tiesnešos. Krimināllietās tur pat varētu būt interesantāk nekā apgabaltiesas Krimināllietu kolēģijā, jo tieši rajona tiesa visvairāk nodarbojas ar pierādījumu pārbaudi. Apelācijas instance tikai tos pārvērtē, bet cietušos un lieciniekus parasti nepārpratina.
Vēl rajona tiesās ir izmeklēšanas tiesneši, kuri ir civillietu tiesneši, bet lemj arī par dažādām sankcijām, atļaujām krimināllietās.
Kļūt par krimināllietu tiesneša sekretāri rajona tiesā varētu būt diezgan vienkārši, jo meitenes, vismaz man zināmajos piemēros, biežāk migrē no krimināllietu sastāviem uz civillietu, kāda grib kaut ko jaunu iemācīties, vēl kādai ir apnicis, ka jākrāmējas ar dikti daudzām zemajām pierītēm.
06.06.2022 08:37 |
 
Reitings 6866
Reģ: 13.04.2022
Sātana iemiesojums @ 06.06.2022 07:15

Es konkrēti tēmēju uz admin.tiesām vai arī krimināllietu kolēģiju(kur pagaidām nav vakances). Strādāt vispārējās jurisdikcijas tiesā, kur galvenokārt skata civillietas, mani neuzrunā, jo nepatīk tā nozare.
Ja netikšu, būs jāpiesakās, bet es vēl loloju cerības

Administratīvajā tiesā, man šķiet, ir grūtāk un maksā mazāk kā vispārējās jurisdikcijas tiesās (vismaz kādus divus gadus atpakaļ tā bija). Īpaši, ja pēc tam tiek mērķēts par palīgu.
Kas attiecas uz sastāviem administratīvajā tiesā, nu ir tur tāāāāādi tiesneši pie kuriem uz sēdi iet debīli, kur nu vēl strādāt ar viņiem.
06.06.2022 12:56 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
amoreamore @ 06.06.2022 12:56

Administratīvajā tiesā, man šķiet, ir grūtāk un maksā mazāk kā vispārējās jurisdikcijas tiesās (vismaz kādus divus gadus atpakaļ tā bija). Īpaši, ja pēc tam tiek mērķēts par palīgu.
Kas attiecas uz sastāviem administratīvajā tiesā, nu ir tur tāāāāādi tiesneši pie kuriem uz sēdi iet debīli, kur nu vēl strādāt ar viņiem.

Tad tu iesaki pamēģināt arī vispārējās jurisdikcijas tiesas? Ik pa laikam parādās Latgales priekšpilsētas tiesā vakances(izteikti biežāk kā citās tiesās), tur braucot sanāktu īsāku laika periodu pabadīt ceļā, tāpēc tas ir liels pluss, bet atsauksmes dzirdētas ne tās labākās.
Mani vienkārši interesē administratīvās tiesības, tāpēc mērķēju tur. Cerams, ka kaut kurā tiesa jau paņems, lai gan ofisa darbus un vispār tieslietu jomā nav pieredzes. Atlase arī šķiet pagaidām gana nopietna, jo jau otrajā kārtā ir gan tests latviešu valodā, gan datorrakstā jāprotokolē(par ko biju pārsteigta, jo dzirdēts, ka tagad izmanto TIX sistēmu un ar roku sen vairs neraksta, atlasēs neprasa, bet redz, ka prasa...)
06.06.2022 13:44 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits