Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Studijas + darbs

 
Reitings 45
Reģ: 18.02.2021
Pirms 3 gadiem studēju pilna laika klātienē (1-5diena, lekcijas pārsvarā 8-15 vai 11-18) + darbs 6-7diena. Biju pilnīgi pārgurusi un to laiku atceros ar šausmām, jo draugiem un ģimenei laika vispār nebija. Nomocījos 1 gadu, pametu studijas. Esmu apņēmusies septembrī iestāties augstskolā, jo šķiet, ka esmu atradusi programmu, kuras dēļ esmu gatava pamocīties :D
Jautājums tām, kuras ir apvienojušas darbu un augstskolu, kā ir labāk:
1) Nepilna laika studijas + pilna laika darbs (studijas maksā 280eur mēnesī, kredītu ņemt negribu);
2) Pilna laika studijas (ja tieku budžetā) + nepilna laika darbs. Paskatījos iepriekšējo gadu grafikus, lekcijas parasti bija no rīta 8-11 vai 8-13 1-5dienās.
Kā arī, kuras darba vietas iesakāt studentiem. Pašreizējā darba vietā augstskolu un darbu savienot nevarēšu, jo darba vieta nepielāgos manu grafiku studijām.
Vispār nožēloju, ka toreiz, kad pametu iepriekšējās studijas, es neveidoju iekrājumus, lai varētu vismaz pirmo gadu augstskolā nestrādāt.
18.04.2022 07:05 |
 
Reitings 1934
Reģ: 28.04.2019
Neesmu studējusi augstskolā, bet es ņemtu nepilna laika studijas + pilna laika darbu. Pilna laika studijas, vispār, nevaru iedomāties apvienot ar jebko, jo visa uzmanība tikai uz mācīšanos, un dzirdēts, ka pat bez darba nav laika nekam citam kā tikai mācībām.
18.04.2022 08:58 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Es divreiz apvienoju pilna laika studijas ar pilna laika darbu. Tas ir grūti un tas nav prieks visiem, bet nav arī neiespējami.
Man abas opcijas šķiet iespējamas, atkariba no tā vai izdodas darbu atrast ar ko apvienot. Bet drošāk ja, nepilna laika studijas, ja ir jāizvēlas.
18.04.2022 09:32 |
 
Reitings 45
Reģ: 18.02.2021
Es zinu, ka varētu arī pilna laika studijas + pilna laika darbu, bet gribu arī reizēm atpūsties :D
Bet kā ir ar nepilna laika studijām, vai nav tā, ka tur iemāca mazāk?
18.04.2022 09:35 |
 
10 gadi
Reitings 2585
Reģ: 04.01.2013
Kad es mācījos RSU pilna laika studijās (pirms visa Covid), strādāju Circle K. Varēju savienot. Man bija kā kuru reizi stundas - citeiz 80, citreiz 100 vai vairāk, kā saliek.
Parasti strādāju vakarus (15-23 vai 16-23), brīvdienās vienu dienu 12 maiņu un šad tad paņēmu naktsmaiņu. Sanāca 2-3x nedēļā maiņas, 1x mēnesī 4x nedēļā.
18.04.2022 10:06 |
 
Reitings 45
Reģ: 18.02.2021
@Lukreecija Darbs nāca pretī ar pielāgošanos studijām?
Manā šībrīža darba vietā var tikai pieteikt 1 brīvdienu mēnesī un pārējo mēnesi liek kā pagadās.
18.04.2022 11:43 |
 
Reitings 3604
Reģ: 06.05.2014
Man ir gan laba, gan slikta pieredze ar studiju un darba apvienošanu.
Bakalaura studijas pilna laika + pilna laika darbs. Dabūju darbu birojā, konsultēju klientus gan uz vietas, gan soc.tīklos. Sākumā domāju, ka palaimējies ar vadību - ļāva iet uz studijām. Bija noteikts stundu skaits ofisā un tad pārējais laiks ārpus ofisa jāatstrādā. Bet nu tur bija pigori - esmu lekcijās, man var pazvanīt un jāsāk strādāt. Un viņiem katru mēnesi iesniedzu lekciju sarakstu, tā kā zināja, kad esmu lekcijās. Staipīju uz lekcijām līdzi datoru, lai strādātu. Neizturēju, aizgāju no studijām. Izdegu. Darbs bija 24/7 būtībā. Kompānija kārtīgi izmantoja šo stundu sadalījumu, jo nevarēja tak noteikt, ka nostrādāju tās stundas. Strādāju birojā katru sestdienu. Un arī svētkos un brīvdienās, no rītiem, pa naktīm soc.tīklos. Bet bakalauru gribējās un pamēģināju vēlreiz citā programmā, bet tas pats darbs. Bija grūti, bet sakodu zobus un bakalauru ieguvu.
Maģistrs pilna laika + darbs. Sākot maģistrantūru, nomainīju darbu. Strādāju veikalā par pārdevēju/konsultantu. Bija forši tas, ka kolēģi visi bija saprotoši. Tad man kārtoja grafiku, lai tieku uz visām lekcijām. Lekciju laikā nebombardēja kā iepriekšējā darba vieta.
2.kursā maģistrantūrā nomainīju darbu, sāku strādāt attālināti uz 0.8 slodzi, lai piektdienas brīvas. Tā man arī vadība ieteica un esmu tam pateicīga, jo bez stresa varu gan strādāt, gan studēt.
Īsāk sakot, var apvienot, tas nav viegli, bet viss ir atkarīgs no tavas darba vietas un cik esi gatava lielāko daļu no šiem studiju gadiem pavadīt tikai ar darbu un studijām. Ģimenei laika būs, bet maz. Man patīk mana 0.8 slodze, bet studēju maģistrantūrā un tur tikai piektdienas un sestdienas mums ir. Ja man būtu tagad bakalaura programma, darbu ar pilnu slodzi neizvēlētos pēc savas pieredzes.
18.04.2022 12:23 |
 
Reitings 984
Reģ: 09.08.2014
Kad normāli sāku strādāt pilna laika darbu savā nozarē, tad studijas pārtraucās uz 3 gadiem 😁 pabeidzu tikai bka laikā.
18.04.2022 13:00 |
 
Reitings 508
Reģ: 25.10.2012
Ja studijas un darbs ir vienas nozares saistīti jeb viens otru papildinoši, tad varētu būt labs variants, ar to, ka beigās būs gan izglītība, gan jau ielikti pamati un iegūta prakse darbā.
Ja darbā jāmazgā trauki, vai kaut kas cits jādara, kas ar izvēlēto profesiju nav saistīts, tad teiktu, ka nav vērts, tikai traucēs gan mācībām, gan darbam un beigās nebūs ne šis, ne tas.
Par pilna vai nepilna laiku - izvēlies to, ko vari pavilkt. Un nav tā, ka nepilnā laikā būs daudz sliktāk, jo iemācīsies mazāk, ja mērķis ir pēc tam strādāt izvēlētajā profesijā, tad reālā darbā tāpat izmantosi labi ja 20% no studijās iegūtā. Tas ko māca skolās un kā ir reāli pēc tam strādāt tāpat ir kā diena pret nakti.
18.04.2022 13:13 |
 
10 gadi
Reitings 2585
Reģ: 04.01.2013
chikaaa1 @ 18.04.2022 11:43
@Lukreecija Darbs nāca pretī ar pielāgošanos studijām?
Manā šībrīža darba vietā var tikai pieteikt 1 brīvdienu mēnesī un pārējo mēnesi liek kā pagadās.
Jā, nāca pretī, izņemot, ja lekcijas mainās iepriekšējā dienā , tad neko, bet tur jau nav darbs vainīgs :) Tur varēja sarakstīt visas vajadzīgās brīvdienas mēnesim (atķeksēt, kad nevari rīta / vakara un / vai naktsmaiņas)
Parasti esošajā mēnesī 20-25.datumos salika grafiku nākošajam mēnesim, bet ja vajadzēja, varēja sarunāt arī ar kolēģiem apmainīties ar maiņām vai atdot/paņemt klāt!
18.04.2022 15:38 |
 
Reitings 106
Reģ: 07.04.2022
Manos studiju gados daļa studentu no A-Eiropas vasarās pastrādāja melnstrādnieku darbus kādā R-Eiropas valstī. Par tiem vasarā nopelnītajiem 3 tūkstošiem kaut kā varēja izvilkt visu mācību gadu, nekur nepiestrādājot. Tiesa, tad kojas bija ļoti lētas, daži desmiti eiro mēnesī, ar mūsdienu dzīvošanas izmaksām varbūt ar dažu mēnešu ārzemju imigrantu algu nepietiks.
18.04.2022 16:20 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
tikai un vienīgi dienas studijas + darbs vakarā uz 2 - 4h (darba dienās). brīvdienās būs laiks gan mācīties, gan atpūsties. ieteicamais darbs - apkopējas darbs pa vakariem. nav jāiet uz sporta zālēm, fizisks darbs + studēšana ir ok. tikai ne sēdošs darbs. tad nebūs ok ar veselību.
18.04.2022 18:27 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Atkarīgs, kādas studijas un kāds darbs. Tikai tā var izbertet. Ja darbs ir biroja tipa no 8-17, bet lekcijas pilna laika klātienei sākās 16.30, kā vismaz bija LU kādreiz, tad būs sarežģīti. :D
Es mēģināju apvienot pilnas slodzes darbu ar pilna laika studijām. Tas bija diezgan briesmīgi- no 8-17 darbs, pēc tam kā suns skrien uz lekcijām un sēdi skolā līdz 21-22… Kamēr vēl tiec mājās, tad jau esi pārguris. Un man lekcijas bija gandrīz katru dienu, varbūt kāda diena bija brīva. Nebija spēka klausīties lekcijās, nebija laika gatavoties uz semināriem, kontoldarbiem. Veselību arī sabojāju, dabūju kuņģa čūlu. Otro reizi negribētu tam iet cauri.
Kāpēc esi tik pret studiju kredītiem? Tiešām, izglītība nav tā lieta, kam man būtu žēl. Turklāt studiju kredītiem ir ļoti maza procentu likme, un Tu nezini, vai tie 2000, ko paņemsi tagad kredītā, pēc 3 gadiem vairs nebūs nekas.
18.04.2022 18:58 |
 
Reitings 45
Reģ: 18.02.2021
Kāpēc esi tik pret studiju kredītiem? Tiešām, izglītība nav tā lieta, kam man būtu žēl.

Es saprotu, ka nav nekas slikts, bet liela summa kredītā, kura vēlāk būs jāatmaksā.
Bet ir iespējams to kredītu sākt atmaksāt jau mācoties?
18.04.2022 21:52 |
 
Reitings 45
Reģ: 18.02.2021
tikai ne sēdošs darbs. tad nebūs ok ar veselību.

Man jau tagad nav labi ar veselību, jo ir sēdošs darbs :D
18.04.2022 21:55 |
 
Reitings 45
Reģ: 18.02.2021
Varbūt vēl kādi pieredzes stāsti par darba un studiju apvienošanu? :)
19.04.2022 17:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits