Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bakalaura rakstīšana

 
Reitings 159
Reģ: 31.10.2012
Sveikas meitenes un svieciens Lieldienās! :)
Nododu sveicienus arī visiem stundentiem, kas cītīgi raksta pēdējos darbus 😀
Vēršos pie jums pēc ieteikumiem par bakalaura rakstīšanu. Sitiet mani nost, bet mana smadzene nekādīgi nesaprot kā zinātniskos rakstus un publikācijas izmantot darbā. Kā Jūs to darījāt?
Varbūt variet ieteikt arī datubāzes, kur var atrast labas publikācijas?
Paldies jau iepriekš👀
17.04.2022 15:31 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Manuprāt katra universitāte piedāvā dažādus resursus, datu bāzes utt. Pat tādas kurās var piekļūt ar universitātes piešķirtu lietotājvārdu (parasti piekļuve šādām bāzēm jājautā bibliotēkā). Katras universitātes mājas lapā jābūt šādai info. RSU ir šāda opcija. Tur arī piedāvā brīvpieejas e-gramatas.
17.04.2022 16:47 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Darba vadītājs nevar palīdzēt? Scopus un tamlīdzīgi taču ir pieejami.
Ir jāizmanto citāti, teksti, kur tu citē kādu autoru. Tu taču esi rakstījusi kursa darbus utt.
17.04.2022 18:49 |
 
Reitings 78
Reģ: 08.04.2022
Datu bāzes, kā jau augstāk minēts piedāvā universitāte, bet caur Google Scholar arī var mēģināt atrast, lai gan lielākā daļa ir par maksu.
Nesaproti, kā izmantot darbā - te ir jāvēršas pie darba vadītāja, lai palīdz to izprast.
Kā es daru? - atrodu tēmu vai vēl sīkāk konkretizēju, atrodu rakstu, visbiežāk angļu valodā, iztulkoju - saprotu vai der/neder. Un tad lieku, piemēram, ievada sadaļā ar atsaucēm. Un tā arī tos rakstus meklē un liek iekšā savā darbā, lai tas būtu lietderīgāks, vērtīgāks un apkopo vairākus viedokļus.
18.04.2022 11:32 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Universitātes bibliotēkās pie datora ir daudz datu bažu. Pārsvarā lai viņās iekļūtu ir vajadzīga abonēšanas maksa vai jābūt speciālam lietotājam un universitāte dažas no tām abonē.
Vismaz varēji norādīt studiju virzienu, jo ko tev dos ka ieteikšu datu bāzi par medicīnas petījumiem, ja mācies tiesību zinātnes.
Dažkārt pētījums var atrast google tēmai klāt pierakstot pdf research.
Es mācījos LU, bet gāju uz RSU bibliotēku, jo tur bija vairāk pieejami resursi. Iegāju datu bāzē un rakstīju kādus svarīgākos keywords. Apskatīju pētījumu vai literatūras avotu, tad paņēmu piemēram pētījuma aprakstu (piem.: respondentus, pētījumā izmantotās metodes utt) un tad secinājumus no pētījuma aprakstīju pieminot savas domas un iekļaujot pamatojumu kāpēc tas atbilst manai tēmai vai kāpēc tas pamato tēmas aktualitāti.
18.04.2022 12:07 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
iespraukšos - kā rakstītājām iet ar tiem noslēguma darbiem? :)
Es iesniedzu melnrakstu un manam darba vadītājam daudz kas nepatīk - tik daudz kas jālabo, viena nodaļa vispār jāpārstrādā... eh...man ir tāds besis, nevaru pieķerties, jo tas darbs jau tā ar mokām rakstīts, tagad to visu labot... lasu darbu un šķiet viss tik tizli :D Nu, man nepatīk savs darbs, bet studijas jāpabeidz.
Ceru, ka atzīme galā būs 6 un augstāk, nevis kaut kāds 4, jo nu, bija un ir mokoši
09.05.2022 08:20 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
+ tagad labojot to, ko viņš iesaka, šķiet, ka darbs paliek tizlāks :D es paļaujos uz ieteikumiem, bet nu, es nezinu, gribas pa gaisu visu triekt vienkārši
09.05.2022 08:29 |
 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
RedBull @ 09.05.2022 08:20
iespraukšos - kā rakstītājām iet ar tiem noslēguma darbiem? :)
Es iesniedzu melnrakstu un manam darba vadītājam daudz kas nepatīk - tik daudz kas jālabo, viena nodaļa vispār jāpārstrādā... eh...man ir tāds besis, nevaru pieķerties, jo tas darbs jau tā ar mokām rakstīts, tagad to visu labot... lasu darbu un šķiet viss tik tizli :D Nu, man nepatīk savs darbs, bet studijas jāpabeidz.
Ceru, ka atzīme galā būs 6 un augstāk, nevis kaut kāds 4, jo nu, bija un ir mokoši

Es zinu šo sajūtu. Biju paņēmusi ne pārāk veiksmīgu tēmu bakalaura darbam un man tā BESĪJA rakstīt, pēc tam, kad iesniedzu melnrakstu, man visu sasvītroja( nu ne visu, bet daudz ko lika izņemt, labot, papildināt) un tad bija sajūta NEVER AGAIN! :D
09.05.2022 08:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits