Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā tas strādā?

 
Reitings 32
Reģ: 10.03.2022
Es pirms kāda laiciņa pieteicos vakancei cv.lv, bet nesaprotu, kā tas strādā.. 😀 Sludinājuma termiņš ir beidzies, sludinājums tika atjaunots pirms stundas bez jauna pieteikuma datuma termiņa. Ko tā atjaunošana nozīmē? 😀 Pirmo reizi rīkojos ar cv.lv, parasti eju caur ss.lv, tur ir vienkāršāk, bet nu šī vakance tur neatrodas.
Un tagad nevar saprast, vai darba devējs skatās tos pieteikumus pēc sludinājuma beigām vai kā.. Es te tupi sēžu un nezinu, vai gaidīt viņu atbildi vai nē, galvenais cik ilgi?!
Ja kādai/am ir pieredze ar cv.lv, lūdzu, apgaismojiet mani
05.04.2022 12:07 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
Ja pieteicies caur cv.lv, tad darba devējs tavu pieteikumu ir saņēmis.
Ja sludinājums ir atjaunots, tas nozīmē, ka kandidāts vēl nav izvēlēts, kas nozīmē, ka darba devējam tavs pieteikums nebija saistošs.
Pēc sludinājuma beigām neko neskatās, tiklīdz kāds piesakās caur cv.lv, pieteikums uzreiz iekrīt darba devēja epastā.
Kāpēc tu sēdi un gaidi? Ja sludinājums ir ievietots atkārtoti, acīmredzot tava kandidatūra nav viņiem aktuāla. Nevajag sēdēt un gaidīt uz vienu darba devēju. Viņi saņem simtiem pieteikumu, ir jāprot izcelt savs cv. Sūti savu pieteikumu vairākiem darba devējiem, ja nevari sagaidīt atbildi, tad piezvani un pajautā vai uzraksti epastu un pajautā vai tava kandidatūra viņiem ir aktuāla.
05.04.2022 12:24 |
 
Reitings 32
Reģ: 10.03.2022
Ja sludinājums tiktu ievietots atkārtoti, tad tur būtu jauns datums.
Būtu labi, ja visi darba devēji nedēļas laikā pēc slud. termiņa beigām dotu atbildi, citādi šī čakarēšana krīt uz nerviem. Ja netiec, tad aizsūta atteikumu, ja tiec, tad jāaicina uz interviju. Diezgan dīvaina attieksme, šķiro kā tādu preci..
05.04.2022 12:44 |
 
Reitings 32
Reģ: 10.03.2022
Un vispār, es nekur nerakstīju, ka sēžu uz viena darba devēja :))) pieteicos vairākās. Šī pirmā vakance man ir prioritāte
05.04.2022 12:48 |
 
Reitings 14
Reģ: 28.02.2022
man viena kompānija atsūtīja, ka neaicinās mani uz darba interviju, kad es jau biju izturējusi 3 mēnešu pārbaudes laiku citā darbā. Pieteicos abiem +/- vienā laikā
05.04.2022 12:49 |
 
Reitings 32
Reģ: 10.03.2022
cukupupa @ 05.04.2022 12:49
man viena kompānija atsūtīja, ka neaicinās mani uz darba interviju, kad es jau biju izturējusi 3 mēnešu pārbaudes laiku citā darbā. Pieteicos abiem +/- vienā laikā
😃😃 kas par debīlismu.. Manai radiniecei tieši tāpat bija, bet viņi zvanīja viņai pēc mēneša
05.04.2022 12:51 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
Serīna @ 05.04.2022 12:44
Ja sludinājums tiktu ievietots atkārtoti, tad tur būtu jauns datums.
Būtu labi, ja visi darba devēji nedēļas laikā pēc slud. termiņa beigām dotu atbildi, citādi šī čakarēšana krīt uz nerviem. Ja netiec, tad aizsūta atteikumu, ja tiec, tad jāaicina uz interviju. Diezgan dīvaina attieksme, šķiro kā tādu preci..

Vakanču portālos sludinājums nav jāievieto no jauna, tos ir iespēja pacelt uz augšu. Tas nav ss.lv, kur beidzoties sludinājuma termiņam, viņš aiziet vēsturē.
Darba devējam nav pienākums dot atbildi. Parasti sludinājumos tiek rakstīts, ka sazināsies ar nākamās kārtas kandidātiem. Reizēm darba ņēmēji nesaprot, ka darba devēji ikdienā saņem pat 300 pieteikumus un nav iespējas fiziski katram veltīt epastu, lai informētu, ka viņa cv netiks izskatīts.
05.04.2022 12:58 |
 
Reitings 1809
Reģ: 17.03.2022
Man ar cv.lv ir bijušas pāris aizķeršanās.
Tagad,ja cv.lv redzu sev aktuālu vakanci konkrētajam uzņēmumam,paskatos vai nav viņu mājaslapā interesējošā vakancēeun piesakos caur pieteikuma anketu viņu lapā. Ja nav tāda iespēja, tad caur cv.lv.
Es Tevi saprotu. Tomēr ļoti novērtēju arī tos atteikuma e-pastus, tad skaidri zinu, ka neesmu izvēlēta. Man arī ir gadījies,ka pēc 3 mēnešiem zvana un piedāvā,kad jau esmu citā darba vietā :D
05.04.2022 12:58 |
 
Reitings 326
Reģ: 25.01.2021
Serīna @ 05.04.2022 12:44
Ja sludinājums tiktu ievietots atkārtoti, tad tur būtu jauns datums.
Būtu labi, ja visi darba devēji nedēļas laikā pēc slud. termiņa beigām dotu atbildi, citādi šī čakarēšana krīt uz nerviem. Ja netiec, tad aizsūta atteikumu, ja tiec, tad jāaicina uz interviju. Diezgan dīvaina attieksme, šķiro kā tādu preci..

Darba tirgū tu arī esi prece, ja nezināji. Nevajag būt tādai sniegpārsliņai.
Ja tiek saņemti 50 pieteikumi, no kuriem liela daļa ir neadekvāti, kāpēc lai darba devējs visiem atbildētu?
SS neviens cilvēks mūsdienās nemeklē normālu darbu, tur vienīgais var dabūt apkopējas un tādus darbus.
05.04.2022 13:00 |
 
Reitings 32
Reģ: 10.03.2022
Hermia @ 05.04.2022 12:58
Man ar cv.lv ir bijušas pāris aizķeršanās.
Tagad,ja cv.lv redzu sev aktuālu vakanci konkrētajam uzņēmumam,paskatos vai nav viņu mājaslapā interesējošā vakancēeun piesakos caur pieteikuma anketu viņu lapā. Ja nav tāda iespēja, tad caur cv.lv.
Es Tevi saprotu. Tomēr ļoti novērtēju arī tos atteikuma e-pastus, tad skaidri zinu, ka neesmu izvēlēta. Man arī ir gadījies,ka pēc 3 mēnešiem zvana un piedāvā,kad jau esmu citā darba vietā :D
Tie atteikuma e-pasti būtu tik ļoti vajadzīgi. 😞
05.04.2022 13:04 |
 
Reitings 32
Reģ: 10.03.2022
Derisa @ 05.04.2022 13:00

Darba tirgū tu arī esi prece, ja nezināji. Nevajag būt tādai sniegpārsliņai.
Ja tiek saņemti 50 pieteikumi, no kuriem liela daļa ir neadekvāti, kāpēc lai darba devējs visiem atbildētu?
SS neviens cilvēks mūsdienās nemeklē normālu darbu, tur vienīgais var dabūt apkopējas un tādus darbus.
Nevajag tā teikt par ss.lv., viss atkarīgs no vietas, kur meklē. Tur tiešām ir ko atrast, piemēram, pieteicos 3 vakancēm ss.lv
05.04.2022 13:05 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
Serīna @ 05.04.2022 13:04
Tie atteikuma e-pasti būtu tik ļoti vajadzīgi. ?

Iedomājies sevi HR vietā. Dienā saņem 50-300 pieteikumus. Ir jāizskata visi CV, kas aizņem milzu laiku. Ir jāaicina cilvēki uz pārrunām. Ir jādara ne tikai šie pienākumi, bet HR ir arī 101 cits pienākums. Kā jau te rakstīja, nevajag būt tādām sniegpārsliņām. Ja tā vakance tev ir tik ļoti svarīga, piezvani uzņēmuma HR un pajautā vai tava kandidatūra tiek izskatīta un dzīvo tālāk.
05.04.2022 13:08 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Dzidra Zupa @ 05.04.2022 13:08

Iedomājies sevi HR vietā. Dienā saņem 50-300 pieteikumus. Ir jāizskata visi CV, kas aizņem milzu laiku. Ir jāaicina cilvēki uz pārrunām. Ir jādara ne tikai šie pienākumi, bet HR ir arī 101 cits pienākums. Kā jau te rakstīja, nevajag būt tādām sniegpārsliņām. Ja tā vakance tev ir tik ļoti svarīga, piezvani uzņēmuma HR un pajautā vai tava kandidatūra tiek izskatīta un dzīvo tālāk.

Saprotu. Tomēr tai pat laikā, iespejams, uzņēmums zaudē labu darbinieku, kurš nu jau citur strādā. Kapēc mums ir jārēķinas ar uzņēmumu, ja uzņēmums nerēķinas ar iespējamo darbinieku? Saprotu abas puses.
05.04.2022 13:41 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
.Eksperte. @ 05.04.2022 13:41

Saprotu. Tomēr tai pat laikā, iespejams, uzņēmums zaudē labu darbinieku, kurš nu jau citur strādā. Kapēc mums ir jārēķinas ar uzņēmumu, ja uzņēmums nerēķinas ar iespējamo darbinieku? Saprotu abas puses.

Ja uzņēmumam darbinieka CV ir saistošs, tad uzņēmums šo personu aicina uz pārrunām. Ja CV nav saistošs, nav pienākums visiem rakstīt vēstules un informēt, ka netiks aicināts uz pārrunām. Tāpēc sludinājumos ir teksts, ka uz nākamo kārtu tiks aicināti uzņēmumam atbilstoši pretendenti. Ja nesaņem uzaicinājumu uz interviju, tad tas ir uzskatāms par atteikumu.
Cita lieta, ja cilvēks ir bijis uz vairākām interviju kārtām un tad netiek informēts, ka amatam ir atrasts cits kandidāts. Bet šeit ir tikai pirmā kārta meitenei un viņa pat nav bijusi uz interviju nemaz.
05.04.2022 14:04 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Dzidra Zupa @ 05.04.2022 14:04

Ja uzņēmumam darbinieka CV ir saistošs, tad uzņēmums šo personu aicina uz pārrunām. Ja CV nav saistošs, nav pienākums visiem rakstīt vēstules un informēt, ka netiks aicināts uz pārrunām. Tāpēc sludinājumos ir teksts, ka uz nākamo kārtu tiks aicināti uzņēmumam atbilstoši pretendenti. Ja nesaņem uzaicinājumu uz interviju, tad tas ir uzskatāms par atteikumu.
Cita lieta, ja cilvēks ir bijis uz vairākām interviju kārtām un tad netiek informēts, ka amatam ir atrasts cits kandidāts. Bet šeit ir tikai pirmā kārta meitenei un viņa pat nav bijusi uz interviju nemaz.

Ja sludinājumā ir atrunāts, ka sazināsies ar tiem, kuri tiek nākamajā kārtā, tad skaidrs. Bet ir sludinājumi, kuros tādas atrunas nav. Un tad gaidi kā muļķis.
05.04.2022 16:51 |
 
Reitings 32
Reģ: 10.03.2022
.Eksperte. @ 05.04.2022 16:51

Ja sludinājumā ir atrunāts, ka sazināsies ar tiem, kuri tiek nākamajā kārtā, tad skaidrs. Bet ir sludinājumi, kuros tādas atrunas nav. Un tad gaidi kā muļķis.
Manai paziņai bija atsūtīti atteikumi, ļoti cilvēcīgi un saprotami, un tie bija lieli uzņēmumi. Manuprāt, viss ir atkarīgs no darba devēja.
Starpcitu, šitā tēma cirkulē jau vairākus gadus. Cilvēki vēlas skaidru atbildi, lai nerodas lieks stress. Varbūt darba devējam vajag kādu asistenti, kas pēc tam nospiež pogu "atteikt". 😃
05.04.2022 17:26 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
Serīna @ 05.04.2022 17:26
Manai paziņai bija atsūtīti atteikumi, ļoti cilvēcīgi un saprotami, un tie bija lieli uzņēmumi. Manuprāt, viss ir atkarīgs no darba devēja.
Starpcitu, šitā tēma cirkulē jau vairākus gadus. Cilvēki vēlas skaidru atbildi, lai nerodas lieks stress. Varbūt darba devējam vajag kādu asistenti, kas pēc tam nospiež pogu "atteikt". ?

Asistents ir lieks finansiāls slogs darba devējam.
Ja tev šī vakance ir tik ļoti svarīga, piezvani un pajautā vai tava kandidatūra ir aktuāla.
05.04.2022 18:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits