Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Latvijas krievvalodīgo nostāja pret Krievijas-Ukrainas karu

 
Reitings 121
Reģ: 29.12.2014
Pastāstiet ar kādu Latvijas krievvalodīgo viedokli esat sastapušās kara jautājumā. Vai tiešām viņi svēti tic, ka Ukrainā mājas sagrauj un iedzīvotājus nogalina paši ukraiņi?
04.04.2022 11:22 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4888
Reģ: 03.11.2012
Smiltniece @ 04.04.2022 11:22
Pastāstiet ar kādu Latvijas krievvalodīgo viedokli esat sastapušās kara jautājumā. Vai tiešām viņi svēti tic, ka Ukrainā mājas sagrauj un iedzīvotājus nogalina paši ukraiņi?

Viņi ne tikai tam tic, bet uzskata, ka vairākas teritorijas JAU pieder Krievijai un uzskata, ka viņu vienīgais prezidents ir Putins, lai gan dzīvo Latvijā vai citās ES valstīs un viņi NAV Krievijas pilsoņi, ne viņu radi.. Tic arī tam, ka pa tv rāda tikai un vienīgi taisnību un tikai pa Rus kanāliem utt.
Principā, visi tie , kas tic, tic pilnīgi visam ko viņiem saka un karina uz ausīm…
04.04.2022 11:46 |
 
Reitings 438
Reģ: 21.01.2021
Sūdzās visi, ka viņus apceļot un Latvijā te nacisti. Tā tracina, ka Krievijā ir patrioti, bet citur tāda pati attieksme pret savu valsti un valodu nav patriotisms, bet nacisms un tas jāsoda. Vēl man patīk uzbrauciens, ka esot mazāk jātic tam, ko rāda TV, kaut gan paši arī tic tam, ko Krievijas kanāli rāda.
04.04.2022 12:07 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Man pārāk ikdienā sanāk tusēt kopā ar krievvalodīgajiem. Un vēl jau tas, ka tā, neiedziļinoties jau mēs bieži vien nemaz nezinam, no kurienis tas krievvalodīgais nācis, tik pat labi, šis cilvēks ir nācis no Ukrainas, tik mēs, latvieši, esam metuši viņus vienā maisā ar pārējiem. Piemēram, man ir viens krieviski runājošs kolēģis, kurš ir dalījies ar Ukrainu atbalstošiem ierakstiem. Latviski viņš praktiski nerunā vispār. Tad ir viens, kas gan jau no mazotnes ir dzīvojis latviskā vidē, tas arī ir dalījies ar Ukrainu atbalstošu saturu. Tad zinu vienu uzņēmumu, kur vadība/īpašnieki ir krievvalodīgie, bet, cik dzirdēts, pašā uzņēmuma iekšējā vidē vadība ir bijusi visai uzstājīga ar atbalstu Ukrainai. Tad ir tādi viarāk neitrāli. Tad ir tādi, kas savā ziņā ir apvainojušies par mobingu pret krievvalodīgajiem. Protams, ar vati ir pilns internets, bet apkārtējā lokā tādu īsti nav.
04.04.2022 12:15 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.09.2021
Cilvēkam pat nav jārunā krieviski, lai to visu murgu atbasltītu. Man draugam rados čalis atbalsta Putinu un visu kas notiek Ukrainā. Un viņš ir latvietis.
Godīgi sakot, nesaprotu KĀ var atbalstīt kaut ko tādu. Jo īpaši tie cilvēki, kas nav no Krievijas (nedzīvo šobrīd Krievijā). Protams, esot tajā vidē un gadu gadiem skalojoties ar to info, ko tur pasniedz, diezgan skaidrs, ka cilvēks būs tajā pusē. Bet Eiropā audzis čalis , kuram ir pieejama visa informācija, tupi tic Putinam, vot tas man nav saprotams.
04.04.2022 16:27 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
O, jā. Manas māsas vīrs ir krievs. Vienmēr bija normāls, sakarīgs cilvēks. Kā sākās karš, izlīda īstās krāsas. Viņš zinot vēsturi, Ukraina pati vainīga, Ukraina pati uzprasījās un Ukraina pati to pelnījusi. Nekad nebiju domājusi, ka viņš tāds.
Tāpat ir gana daudz cilvēku, kuri uzskata, ka arī Latvija ir tikai tāda Krievijas filiāle, nevis neatkarīga valsts.
04.04.2022 16:40 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Krievvalodīgie ar ko esmu runājusi ir vai nu "neitrāli" vai atbalsta. Ar neitrāli domāju (paši tā sevi nosauca, esot apolitiski domājošie) - tas jau nepareizi ka mirst nevainīgi cilvēki, bet tur pilns ar nacistiem un prezidents nepadodas, paši vainīgi ka ievēlēja tādu, Putins viņus atbrīvo.
Bija viens izņēmums kur jauna sieviete stāstīja, ka aizliedza saviem vīra vecākiem skatīties krievu ziņas. Tie tik nozombēti, ka mājās bija tracis un novēlēja kaut viņus nogalinātu kā Ukrainas cilvēkus.
Bet nevajag būt krieviski runājošam lai atbalstītu Putinu. Facebook pilns ar tādiem, pat slavenas personas.
Vienu lietu viņi nesaport, ka mirst arī tie kuri atbalsta un skrien pakaļ krievu režīmam.
04.04.2022 16:59 |
 
Reitings 1375
Reģ: 26.06.2019
Apkārt ir ļoti daudz krievvalodīgo, arī tādu, kuriem dzimtene Krievija, ir dzīvojuši Krievijā kādu dzīves posmu. Neviens nav Krievijas patriots un to, kas šobrīd notiek - neatbalsta. Toties zinu vairākus latviešus, kuriem ar Krieviju nav sakara vispār nekāda, bet dzīvo ar ideju, ka Ukraina pati vainīga, Putinu par prezidentu utml.
04.04.2022 17:23 |
 
Reitings 1310
Reģ: 19.07.2019
Vēl nesen, braucot sabiedriskajā transportā, dzirdēju sarunu, kur lamā Ukrainu, bet Putinu padara par svēto. Tāpat arī, ja nerunājam tikai par Krievijas-Ukrainas attiecībām, diezgan daudz ir dzirdēti teksti, ka Latvija ir nekas, ka Krievija un Putins ir vienīgā labā valsts utt. 9.maijs arī ir atsevišķs stāsts. Tajā dienā ir bail iet laukā. Dzīvoju Daugavpilī, tāpēc te ir gandrīz vai cita pasaule. Domāju, ka katrs saprot, par ko ir runa.
Bet vēl nesen aizdomājos, kāpēc cilvēki, kuri nīst Latviju, slavē Krieviju, kritizējot, cik Latvijā viss ir slikti, nebrauc dzīvot uz Krieviju? Protams, sarežģīts process, bet vienmēr ir izeja. Tad arī nevajadzētu čīkstēt un nomelnot valsti, kurā dzīvo. Kāds tam ir pamatojums?
04.04.2022 17:41 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
TimeToDream @ 04.04.2022 17:41
Vēl nesen, braucot sabiedriskajā transportā, dzirdēju sarunu, kur lamā Ukrainu, bet Putinu padara par svēto. Tāpat arī, ja nerunājam tikai par Krievijas-Ukrainas attiecībām, diezgan daudz ir dzirdēti teksti, ka Latvija ir nekas, ka Krievija un Putins ir vienīgā labā valsts utt. 9.maijs arī ir atsevišķs stāsts. Tajā dienā ir bail iet laukā. Dzīvoju Daugavpilī, tāpēc te ir gandrīz vai cita pasaule. Domāju, ka katrs saprot, par ko ir runa.
Bet vēl nesen aizdomājos, kāpēc cilvēki, kuri nīst Latviju, slavē Krieviju, kritizējot, cik Latvijā viss ir slikti, nebrauc dzīvot uz Krieviju? Protams, sarežģīts process, bet vienmēr ir izeja. Tad arī nevajadzētu čīkstēt un nomelnot valsti, kurā dzīvo. Kāds tam ir pamatojums?

Ja piedāvāsi krievam doties uz Krieviju, 90% gadījumu tiks izvilkta "ja zdes roģilsja" kārts. Vispār neapjēdzot, ka ja tu zdes roģilsja, tad vēl jo apkaunojošāk ir zākāt savu dzimteni.
04.04.2022 17:44 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Viņus krievijā neviens negaida. Kad biju Sanktpeterburgā ar ļoti labu draudzenu, kura ir krieviete, viņa runā latviski, pilsone, Latviju nenozākā, vecāki nerunā latviski. Viena vecmamma atbēga 2.pk laikā uz Latviju, gribu pateikt, ka īsta krieviete, kas dzimusi šeit. Mēs satikām vietējo St.Peterburgā, protams, tiek prasīts, kas mēs esam, es protams, ja latiška un draudzene atbild:" ja russkaja". Vietējais atbildēja, :" ņet, ti ņe russkaja"
Manas draudzenes sejas izteiksme bija sasalusi. Man bija žēl viņas, jo tā bija auksta duša. Latvijā visu laiku saka, tu neesi te latvietis, tur pasaka, ka ne krievs, kad tad tu esi.
Krievi zin, kad vajag noklusēt. To, ko nesaka Tev, tas nenozīmē, ka nepārrunā pie galda virtuvē.
Vakar redzēju FB diskusiju krieviskā Pierīgas pilsētā, komentāri 95% bija krievu un kas tik tur netika teikts par ukraiņiem. Postā sieviete no Ukrainas lūdza aizdot datoru, jo strādā par krīzes psihologu ar ukraiņiem.
Vakar satiku vienu krievu, kam tēvs dzīvo Maskavā, viņš apzinās un šausminās par propagandu, kas iet pa TV, ka iekšējās attiecības sapīlētas, jāseko kam ko saki. Ja gribi teikt, ka neitrāls, tad par to arī pa muti var dabūt. Šausminās, ko dara armija Ukrainā, jo tam nav attaianojuma, bet vienmēr piebilde "ukraiņi arī ir labie..."
Video ar mantas bojāšanu karogiem, masīnām, komentāri nesapas ar skaļo runāšanu kas ir kā kakofonija, jo pa vienam publiski neviens nesaka, ka nosoda krieviju. Krievs var austiņā tev tikai to iečukstēt.
04.04.2022 18:07 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Oij.. Sanāca tikko strīds ar apkopēju krieviski runājošu. Viņa sūdzas, ka pensijas nebūs un kā atbrauc ukraiņi tiem dod pabalstus 500 eiro, tie strādāt netaisās, iedod dzīvokli par brīvu. Esot strādājusi visu mūžu, bet pensijas nebūs, tāpēc arī Latvijai nav naudas, jo atdot bēgļiem.. Nu kā var būt tāda domāšana... Redz atbraucot sveiki un veseli, nav ievainoti un visu dod bez maksas.
Protams, nepateicu neko par to ka ja savas dzīves laikā nav tikusi nekur augstāk par apkopēju tad tā ir.
04.04.2022 18:28 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.12.2014
Nekad neesmu pieļāvusi, ka mana otra pusīte varētu būt krievs, arī, ja ideāli runā latviski. Tas dēļ atšķirīgas vēstures izpratnes. Nu jau tas ir dēļ tagadnes izpratnes. Es vienkārši klausos kas notiek jauktajās ģimenēs, ka vecāki ir pretējās pusēs, bērni to klausās, utt
05.04.2022 11:28 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
Brīvdienās biju ciemos pie bijušajiem kolēģiem - sieva un vīrs, abi strādā vienā uzņēmumā. Sieviete latviete, vīrs latvietis/krievs (dzimis Latvijā, vecāki PSRS laikā atbrauca). Vīrs viņai latviski saprot un runā, bet nerunā principa pēc. Kad strādājām kopā, tad jau pāris reizes salecos ar viņas vīru, 9.maijā viņš ieradās uzņēmumā ar piespraustu Georga lenti un apsveica mani 9.maija svētkos. Pieklājīgi paskaidroju, ka nevajag sveikt mani Sarkanās armijas svētkos, tajos kur viņi svin manu senču deportāciju uz Sibīriju.
Lieki piebilst, ka nekas šajā ģimenē nav mainījies. Sieva šausminās par redzētajiem skatiem, bet vīram neiebilst un necenšas ar viņu runāt. Viņas vīrs ir par 100% pārliecināts, ka tas viss ir fake ko rāda rietumu mediji, ka ukraiņi paši vainīgi, utt.
Tā arī mūsu kafijas saruna ilga minūtes desmit, līdz es piecēlos un izgāju pa viņu dzīvokļa durvīm. Pretīgi, ka mūsu pašu latvieši var turēt muti blakus propagandas upuriem un Putina atbalstītājiem. Man ar šādiem cilvēkiem nav pa ceļam.
05.04.2022 11:44 |
 
Reitings 32
Reģ: 10.03.2022
Daži mani krievu kaimiņi ļoti mīl un pielūdz Putinu, jo prāti tiem ir aizmigloti kapitāli. Ja viņi sāk runāt par politiku vai jautāt par Ukrainas notikumiem, tad es eju ar līkumu. Diskusijas par politiku ne pie kā laba nenoved, īpaši ar krieviem.
05.04.2022 14:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits