Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Atteikties no piena produktiem

 
Reitings 305
Reģ: 12.04.2018
Man šis ir svešs jēdziens un, tiešām, nesaprotu, ko tad lieto kaut tā paša piena vai krējuma vietā. Lūdzu, apskaidrojiet man, ko nozīmē nelietot piena produktus uzturā. Tas nav dzīvības un nāves jautājums, tāpēc, kur ir tā robeža, kas skaitās un, kas nē. Nu kūku gan jau es drīkstu ēst, vai ne?
Piedodiet, ja izklausos blonda, bet man, tiešām, nav ne jausmas, ar ko sākt aizvietot un, kas vēl skaitās, izņemot to standartiņu - siers, piens, krējums, sviests un kaut kādi tur jogurti, kefīrs. Mērces arī tagad jātaisa ar ko citu?
Vienkārši 12 gadu vecumā man pateica, ka izvairīšanās no šiem produktiem var palīdzēt cīņā ar seboreju, ko es ignorēju, jo nezināju, kā tas vispār var būt iespējams nelietot šos produktus, bet nu šķiet, ka es esmu gatava. Protams, es varētu šo jautājumu pajautāt dermatologam, bet šobrīd nav plānota vizīte.
Vai kāda ievēro šādu dzīvesveidu? Labprāt uzklausītu. 🙏🏻
29.03.2022 13:11 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Mūsdienās taču ir tik daudz produktu alternatīvu. Augu pieni, augu krējums, augu saldais krējums utt. Rimi, Maxima ir vegan stends kur tas viss ir atrodams. Ja gribi ko interesantāku ir dabas stacijā un tur vēl vairāk alternatīvu. Pats māja var taisīt svaus riekstu pienu. Receptes internetā pilns.
Ja ārsts specifiski domāja atteikties no laktozes tad ir pat jogurti un pieni bez laktozes.
Ja tev nav piena alerģija, laktozes nepanesamība tad to cik daudz tu vēlies atteikties ir tikai tavs lēmums.
Ja kūka ir piena produkti tad tie tur ir. Cik lielā daudzumā to nepateiksi.
Mūsdienās dzīvot bez piena produktiem ir 100x vieglāk nekā agrāk. Tik daudz alternatīvu, bet tikai jāmeklē vegan plauktos.
29.03.2022 13:18 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Es mīlu parasto govs pienu. Man ir laktozes nepanesība tieši uz jogurtu, bet visu pārējo varu droši ēst. Neredzu iemeslu atteikties no piena produktiem. Tas ir mīts, ka līdz ko izaudz no bērnības, jaatsakās no piena produktiem.
29.03.2022 14:33 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Tas ir mīts, ka līdz ko izaudz no bērnības, jaatsakās no piena produktiem.

Vispār izlasīji ka autore vēlas atteikties no piena produktiem cita iemesla dēļ?
29.03.2022 14:45 |
 
Reitings 203
Reģ: 14.05.2020
Vegānu plauktos daudz ir pienu un jogurtu, es pat tāpat vien citreiz pērku auzu pienu, jo ļoti garšīgs! 😀 Patika arī jogurti. Ar krēmsieriem un krējumu gan ir pašvakāk, tos, kurus garšoju, atsita sojas piegaršu, kas man ļoti nepatīk. Tas man liekas ir lielākais mīnuss vegānu produktos, ka bieži tos aizvieto ar soju,bet sojai ir savdabīga piegarša un nudien tas krējums, ne krēmsiers neatgādina govs piena produkciju.
Ar saldumiem ir vistrakāk, ļoti nabadzīgs piedāvājums. Cik tad var ēst vienu un to pašu Vegan šokolādi? Lab, atradīsies kādi 2-3 ražotāji,bet no tiem jēdzīgs tikai 1, kas garšo pēc šokolādes un tā pati tikai ar 1 vai 2 garšām. Cepumi tikai auzu vai mandeļu, sausi, ne sevišķi garšīgi, ja salīdzina ar visiem tiem labumiem, kas pieejami ne vegāniem.
Cepure nost,ja sanāks pārslēgties, bet teikšu godīgi, to varētu viegli uztvert tikai ne gurmāni. Jo reāli izvēle ir nabadzīga, nākas ēst tikai vienu un to pašu dienu no dienas....
29.03.2022 14:47 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Ar saldumiem ir vistrakāk, ļoti nabadzīgs piedāvājums.

Laimai ir ļoti daudz nejauši vegānisku konfekšu piemēram Diāna, triffeles. Ir vēla Selgas mini vaffeles ar vaniļas vai školādes garšu, oreo cepumi utt. Faecbook vegan latvia grupā var atrast postus ko katru gadu liek Veganuary vai neapēd zemeslodi ietveros ar vegāniskiem saldumiem, čipsiem uzkodām utt. Tā pat arī vegāns un slims grupā dažkārt ieliek ko jaunu un interesantu. No turienes uzzināju par ļoti daudziem jaunumiem
29.03.2022 15:01 |
 
Reitings 203
Reģ: 14.05.2020
YaeMiko @ 29.03.2022 15:01

Laimai ir ļoti daudz nejauši vegānisku konfekšu piemēram Diāna, triffeles. Ir vēla Selgas mini vaffeles ar vaniļas vai školādes garšu, oreo cepumi utt. Faecbook vegan latvia grupā var atrast postus ko katru gadu liek Veganuary vai neapēd zemeslodi ietveros ar vegāniskiem saldumiem, čipsiem uzkodām utt. Tā pat arī vegāns un slims grupā dažkārt ieliek ko jaunu un interesantu. No turienes uzzināju par ļoti daudziem jaunumiem

paldies, uzmeklēšu to FB grupu!
29.03.2022 15:05 |
 
Reitings 305
Reģ: 12.04.2018
Paldies, meitenes. Man prieks, ka saldumi nav mana vājība, kas varētu šobrīd traucēt, jo dodu priekšroku sāļam ēdienam. Būs jāpieiet pie tā vegānu plaukta, jo, tiešām, ne reizi neesmu apskatījusi viņu sortimentu, izdomāju uzreiz vērsties pie jums un tad jau iet skatīties, kas labāks, kas sliktāks. Jā, sojas piens mani biedē, vispirms izmēģināšu kādu citu. Bet tagad tā grūti iedomāties, ka visu groziņa saturu iemainīšu pret to, kas tiek piedāvāts vegāniem, tur 2 lietas, jā, mierīgi, bet, tā padomājot, izskatās, ka lielākā daļa tomēr man ir šie piena produkti un pirkt par krietni augstākām cenām to visu.. ir ko padomāt. Citas problēmas gan neredzu. Paskatīšos, kādas pārmaiņas tas ienesīs maciņam, jo diez vai draugs bus gatavs pāriet ar mani uz vegāniskajiem un dubultā visu pirkt atkal slikti. 😁 Kādu laiku kad izmēģināt noteikti varētu un tad jau skatīšos
29.03.2022 16:08 |
 
Reitings 305
Reģ: 12.04.2018
gan*
29.03.2022 16:09 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Paskatīšos, kādas pārmaiņas tas ienesīs maciņam, jo diez vai draugs bus gatavs pāriet ar mani uz vegāniskajiem un dubultā visu pirkt atkal slikti.

Es pamazām savu pārslēdzu uz bezlaktozes/vegāniskajiem. Parastā krējuma vietā,pieliku bez laktozes, piena vietā pielēju mandeļu pienu,mērci taisu no sojas krēma,pat sieram nejūt atšķirību. Tad vienā dienā es viņam atklāju,ka viņš jau kādu laiku lieto vegāniskos piena produktus. Viņš teica,ka viņam uzlabojusies vēdera darbība,nebūšot vairāk tā,domājis,kas ir tas brīnumlīdzeklis:) Vienīgi no saldējuma gan mēs nespējam atteikties.
29.03.2022 16:40 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
bet piemēram es pat pie zupas vairāk krējumu nelieku un tāpēc vegānisko alternatīvu nepērku. Vienreiz pamēģināju bez un bija ok.
Man labāk par sojas pienu garšo mandeļu. Ko pats, ja ir blenderis var uztaisīt mājās tieši tik cik izdzersi. Vegāniskos jogurtus pērku ļoti reti, jo esmu iesākusi taisīt chia sēklu pudiņu ar ogām. (saldētas ogas, kādas grib, sablenderē, piejaucu klāt chia sēklas atstāj uz nakti un sanāk garšīgs desertiņš). Sieriņus un tādas lietas arī nepērku tā vietā kādu citu našķi.
Sviestu vienkārši aizstāt ar margarīnu.
29.03.2022 17:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits