Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Depozītu sistēma

 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Vai izmantojiet depozītu punktus? Es krāju pudeles un došos uz vienu no punktiem, tikai, ir dažas, kuras izdzerot, paliek saņurcītas, jo paslikta materiāla pudele, un atgūt formu neizdodas, vai jums ir sanācis atdot saspiestas pudeles?
05.03.2022 15:17 |
 
Reitings 116
Reģ: 12.11.2016
Izmantotu, ja tā sistēma būtu normāli izstrādāta. Nopirku maximā venden ūdeni, izrādās ar pudeli depozītā, ok. Gribēju nodot tuvākajā taromātā pie rimi, automāts atmet atpakaļ ka šādu pudeli nepieņem. Aizbraucu uz citu pieņemšanas punktu, kas norādīts mājaslapā, tur pārdevējas pasaka, ka depozīta punkts vēl nav izveidots, bet ir plānā. Nu kamoon. Gribēju nodot tajā pašā maximā, kur pirku, tur rakstīts, ka ir manuālais pieņemšanas punkts, nevis automatizēts. Un tā bija lielā maxima Rīgā, nevis kaut kāds lauku veikals. Tas nozīmē, ka man tagad ar visām savā pudelēm (nesaplacinātām protams) jāiet pie kasieres un jāprasa, lai atdod depozītu. Mazliet apkaunojoši, it sevišķi ja aiz manis rinda stāv. Vai arī jāskraida ar to pudeli pa visu Rīgu un jāmeklē kurš aparāts pieņem. Debīla sistēma, atkal nekas nav izdomāts līdz galam, kārtējā cilvēku čakarēšana.
05.03.2022 18:16 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Primrose @ 05.03.2022 18:16
Izmantotu, ja tā sistēma būtu normāli izstrādāta. Nopirku maximā venden ūdeni, izrādās ar pudeli depozītā, ok. Gribēju nodot tuvākajā taromātā pie rimi, automāts atmet atpakaļ ka šādu pudeli nepieņem. Aizbraucu uz citu pieņemšanas punktu, kas norādīts mājaslapā, tur pārdevējas pasaka, ka depozīta punkts vēl nav izveidots, bet ir plānā. Nu kamoon. Gribēju nodot tajā pašā maximā, kur pirku, tur rakstīts, ka ir manuālais pieņemšanas punkts, nevis automatizēts. Un tā bija lielā maxima Rīgā, nevis kaut kāds lauku veikals. Tas nozīmē, ka man tagad ar visām savā pudelēm (nesaplacinātām protams) jāiet pie kasieres un jāprasa, lai atdod depozītu. Mazliet apkaunojoši, it sevišķi ja aiz manis rinda stāv. Vai arī jāskraida ar to pudeli pa visu Rīgu un jāmeklē kurš aparāts pieņem. Debīla sistēma, atkal nekas nav izdomāts līdz galam, kārtējā cilvēku čakarēšana.

Tiešām pastulbi. Likās, ka būs vienkārši un ērti, un forši, ka saņem naudu atpakaļ, jo būtībā, tu samaksā depozītu par pudeles iepakojumu, bet kā vienmēr. Cerams, ka tos uzlabos.
05.03.2022 18:54 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Veikaliem bija gads lai ievestu to visu. Protams sāka visu darīt mēnesi pirms jāstājas spēkā.
Protams, Latvijā veikaliem ir problēmas ar to visu, jo beidzot ir jāuzņemas atbildība par to ko pārdod.
No paša sākuma būs problēmas un pircējs būs ķīlnieka lomā. Un pilnīgi saprotu dažu cilvēku dusmas, bet te vainīgi veikali, nevis sistēma.
Citās Eiropas valstīs šāda sistēma strādā ļoti labi. Tā pat kā viņiem neliekas dīvaini iet uz veikalu ar dieviem lieliem maisiem plastmasas pudeļu. Un tik pat dīvaini neliekas dažādu krāsu stiklu mest atsevišķo stikla konteineros.
Latvijai vēl ļoti tālu ejams šķirošanas un atkritumu samazināšanas jomā.
06.03.2022 07:23 |
 
Reitings 30
Reģ: 24.08.2020
Man arī slikta pieredze. No sākuma domāju, ka būšu cītīga un nu tik nodošu pudeles. Sakrāju veselu maisu ar vairākās vietās pirktām (pēc 1.februāra) gan pudelēm, gan dzērienu buņdžiņām. Atceros, ka vel rimi pirku rožūdeni bundžiņas, ievēroju cena palikusi lielāka, nodomāju, ka noteikti tās sistēmas dēļ. Kaut kādas depozītsistēmas zīmes bija katrai tarai ko grasījos nodot. Tā nu ar savu maisu tiku līdz depozīta punktam pie sāgas, būdiņa jau protams glauna uzbūvēta. Skatos, ka tas pieder tikai rimi, tas jau likās interesanti. Bet nu centieni nodot savu tukšo taru bija neveksmīgi. Neko neņēma pretī. Tā nu arī savas pudeles izmetu blakus esošajā miskastē, un ar to arī beidzās mani šķirošanas centieni.
06.03.2022 07:55 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Tur jāskatās marķējumi. Latvijai ir atšķirīgs no Igaunijas un Lietuvas. Ir cilvēki kuri jau gadu krāja pudeles un tad ir sašutuši ka neņem pretī.
Teikšu godīgi ka par to marķējumu ir ļoti maz informācijas. Pat pirmo reizi pieejot pie Maximas būdiņas nekur nebija uzlikts kādam marķējumam jābūt.
Latvijā jābūt AU burtiem vai tukšai pudelei.
D burts un B burts ir kaimiņu valstīm. Tas ļoti jāskatās.
https://www.delfi.lv/depozita-sistema/ka-atpazit-latvijas-depozita-zimi.d?id=54033062
06.03.2022 09:49 |
 
Reitings 279
Reģ: 29.03.2021
Neesmu mēģinājusi vēl, bet izklausās pēc baigā čakara.
Ārzemēs jebkurā depozītā var nodot jebkur pirktās pudeles un saņemt naudu. Tāpat automāti ņem pretī pudeles bez depozīta, tikai par to nesaņem naudu (kas ir loģiski, jo galvenā doma taču ir samazināt atkritumus dabā) .. te kā muļķim jāšķiro, kur pirkta katra pudele un ja kļūdīsies, būs jāstiepj atpakaļ uz mājām vai jāmet parastajā miskastē
06.03.2022 12:40 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Traki! nav ko pirkt tās plastmasas pudeles vispār🤨
06.03.2022 14:06 |
 
Reitings 624
Reģ: 06.11.2021
Neizmantoju, jo ļoti reti kaut ko pērku plastmasas pudelēs. Ja arī steigā kaut ko paķeru, tad vienkāršāk ir izmest, nevis speciāli nest uz mājām vai krāt nodošanai… 😓
06.03.2022 14:09 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
YaeMiko @ 06.03.2022 09:49
Tur jāskatās marķējumi. Latvijai ir atšķirīgs no Igaunijas un Lietuvas. Ir cilvēki kuri jau gadu krāja pudeles un tad ir sašutuši ka neņem pretī.
Teikšu godīgi ka par to marķējumu ir ļoti maz informācijas. Pat pirmo reizi pieejot pie Maximas būdiņas nekur nebija uzlikts kādam marķējumam jābūt.
Latvijā jābūt AU burtiem vai tukšai pudelei.
D burts un B burts ir kaimiņu valstīm. Tas ļoti jāskatās.
https://www.delfi.lv/depozita-sistema/ka-atpazit-latvijas-depozita-zimi.d?id=54033062

Man no ūdens pudeles pirkšanas čekā par katru noskaitīja depozīta summu, bet zīme ir ar B burtu. Kā tad, sanāk es samaksāju, bet neņems pretī?
06.03.2022 14:37 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Sanāk tā, ka ja automāts nepaņem pudeli, tad es zaudēju naudu, jo par depozītu samaksāts, bet ja pudeli sanāk nodot, tad savu samaksāto dabonu atpakaļ. Man šī sistēma nepatīk. Uzreiz pārmaksā. Kāpēc nevarēja vienoti pieņemt Baltijas valstu pudeles? Vot neloģiski, ka depozītu man noņēma par B pudelēm.
06.03.2022 14:43 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
sla @ 06.03.2022 14:43
Sanāk tā, ka ja automāts nepaņem pudeli, tad es zaudēju naudu, jo par depozītu samaksāts, bet ja pudeli sanāk nodot, tad savu samaksāto dabonu atpakaļ. Man šī sistēma nepatīk. Uzreiz pārmaksā. Kāpēc nevarēja vienoti pieņemt Baltijas valstu pudeles? Vot neloģiski, ka depozītu man noņēma par B pudelēm.

Pudelēm,par kurām ir piemērota depozīta maksa,pērkot uzreiz pieskaita tos 10 centus, var būt arī 3 apzīmējumi.
Gan ar burtu B,gan bez burta,vnk pudele.
06.03.2022 14:46 |
 
Reitings 778
Reģ: 14.11.2021
Mēs ar vīru cītīgi krājām bundžas un pudeles. Visu mēnesi. Ūdeni, sulas, Pepsi. Dzeram daudz cukurotos diemžēl. (Tikpat daudz arī ūdeni, tā kā galīgi no ķīmijas taisīti neesam)
Sūtīju vīru uz to depozitvietu. Kā bomzis ar visām tām pudelēm iegāja tā kā bomzis izgāja ar visām viņam ārā un iemeta parastajā plastmasas konteinerā. No vairāk kā 25 pudelēm pretī nepaņēma NEVIENU. Sūds ne sistēma. Krāj pudeles kā idiots, tad kā idiots dodies uz veikalu un beigās vēl dabū neko. Kaut kā jau tie depozīta aparāti jaatpelna..no visām pudelēm kurām tagad tiek iekasēti tie 10 centi bet atpakaļ netiek atgriezti - mēneša beigās visa sistēma un ieviešana droši vien pa nullēm.
Gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr. Neraudu pēc 2.50 ko zuadējām, bet lika vilties kārtējāi lv fails.
06.03.2022 14:48 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Nebiju plānojusi neko nodot, pudeles šķiroju tāpat, man nav izvēle nešķirot :D Bet ja vēl iepriekš izskrēja doma caur galvu,ka varētu aizvest nodot, jo tāpat sanāk krāt, man šķirotos atkritumus izved tikai reizi mēnesī, tad palasot jūsu pieredzes stāstus, skaidri zinu,ka neko nekur nevedīšu :D
06.03.2022 15:31 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Balalala @ 06.03.2022 14:48
Mēs ar vīru cītīgi krājām bundžas un pudeles. Visu mēnesi. Ūdeni, sulas, Pepsi. Dzeram daudz cukurotos diemžēl. (Tikpat daudz arī ūdeni, tā kā galīgi no ķīmijas taisīti neesam)
Sūtīju vīru uz to depozitvietu. Kā bomzis ar visām tām pudelēm iegāja tā kā bomzis izgāja ar visām viņam ārā un iemeta parastajā plastmasas konteinerā. No vairāk kā 25 pudelēm pretī nepaņēma NEVIENU. Sūds ne sistēma. Krāj pudeles kā idiots, tad kā idiots dodies uz veikalu un beigās vēl dabū neko. Kaut kā jau tie depozīta aparāti jaatpelna..no visām pudelēm kurām tagad tiek iekasēti tie 10 centi bet atpakaļ netiek atgriezti - mēneša beigās visa sistēma un ieviešana droši vien pa nullēm.
Gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr. Neraudu pēc 2.50 ko zuadējām, bet lika vilties kārtējāi lv fails.

No visām pudelēm netiek iekasēta tā depozīta maksa,ir vēl daudz krājumi veikalos,kurām nav jaunais depozīta markējums virsū.
Ieviešot depozīta sistēmu,tika minēts,ka ražotāji var turpināt iztirgot krājumus un tad var laist veikalos pudeles ar depozīta marķējumu,pērkot jāskatās,kas uz pudeles etiķetes ir norādīts.
06.03.2022 15:35 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Balalala @ 06.03.2022 14:48
Mēs ar vīru cītīgi krājām bundžas un pudeles. Visu mēnesi. Ūdeni, sulas, Pepsi. Dzeram daudz cukurotos diemžēl. (Tikpat daudz arī ūdeni, tā kā galīgi no ķīmijas taisīti neesam)
Sūtīju vīru uz to depozitvietu. Kā bomzis ar visām tām pudelēm iegāja tā kā bomzis izgāja ar visām viņam ārā un iemeta parastajā plastmasas konteinerā. No vairāk kā 25 pudelēm pretī nepaņēma NEVIENU. Sūds ne sistēma. Krāj pudeles kā idiots, tad kā idiots dodies uz veikalu un beigās vēl dabū neko. Kaut kā jau tie depozīta aparāti jaatpelna..no visām pudelēm kurām tagad tiek iekasēti tie 10 centi bet atpakaļ netiek atgriezti - mēneša beigās visa sistēma un ieviešana droši vien pa nullēm.
Gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr. Neraudu pēc 2.50 ko zuadējām, bet lika vilties kārtējāi lv fails.

Jūtu līdz. Tieši tas pats, kaut arī ir saglabāju speciāli čekus, kur noņemta papildus depozītsamaksa, bet automāts neņem. Man kā jaunajai māmiņai tas ir zaudējums, jo mēģinu visur kur ietaupīt, ūdeni pērku ļoti daudz, rezultātā, sanāk tikai pārmaksāt. Ja cilvēkam ir vairāki tūkstoši alga, tad jau ko viņam dos tie pāris desmiti samaksātie par depozītu, nedomāju, ka vilksies ar pilniem maisiem uz tiem automātiem, bet lielākai daļai, kas nevar atļauties mest naudu vējā, šis gan nav forši.
06.03.2022 15:43 |
 
Reitings 685
Reģ: 23.03.2020
Tā jau ir ņirgāšanās, uzskatu, ka jāraksta sūdzības par tiem taromātiem, citās valstīs nav problēmu ar nodošanu.
06.03.2022 15:46 |
 
Reitings 778
Reģ: 14.11.2021
Annija35 @ 06.03.2022 15:35

No visām pudelēm netiek iekasēta tā depozīta maksa,ir vēl daudz krājumi veikalos,kurām nav jaunais depozīta markējums virsū.
Ieviešot depozīta sistēmu,tika minēts,ka ražotāji var turpināt iztirgot krājumus un tad var laist veikalos pudeles ar depozīta marķējumu,pērkot jāskatās,kas uz pudeles etiķetes ir norādīts.

Teikšu godīgi es veikalā neeju gandrīz vispār, nezinu. Bet intereses pēc iešu paskatīties kas notiek mūsu pie mājas veikalā.
06.03.2022 15:57 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Lai gan ikdienā salīdzinoši daudz pērku dzērienus pudelēs, maisiņā šobrīd ir sakrājušās sešas taras, par kurām esmu samaksājusi depozīta maksu, uz tām arī ir atbilstošais marķējums.
Gaidu, kad sakrāsies vairāk un varēšu iemainīt, bet no Jūsu pieredzes stāsties izskatās, ka process tāds piņķerīgs. Rimī reklāmā dzirdēju, ka var iemainīt gan pret kuponu, gan kādu kārumu. Kādai ir pieredze, vai es pati to izdomāju? 😀
06.03.2022 17:05 |
 
Reitings 116
Reģ: 25.02.2022
Mēs ar vīru cītīgi krājām bundžas un pudeles. Visu mēnesi. Ūdeni, sulas, Pepsi. Dzeram daudz cukurotos diemžēl

Es tā dzirdēju, ka februārī veikalu plauktos vēl bija ļoooti maz attiecīgo pudeļu. Jums tiešām uz visām pudelēm pēc kārtas bija pareizais simbols? Tā vairumā Latvijas veikalos attiecīgi marķētas pudeles būšot tikai vasarā...
06.03.2022 19:32 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Vakar Rimi punktā bez problēmām nodevu 11 sakrātās pudeles (uz visām bija attiecīgais marķējums). Izdeva čeku, ko uzreiz arī izmantoju pie pirkuma. Nekādas negatīvās pieredzes.
18.03.2022 10:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits