Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Attiecību krīzes dažādos periodos

 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Nedaudz atejot no visa pasaulē notiekošā, vakar youtube uzdūros video par attiecībām, kurā meitene stāstija par attiecību "3 gadu krīzi".
Nebiju nekad par tādu dzirdējusi un intereses pēc internetā papētiju visādas "krīzes". No tām biju dzirdējusi tikai "7 gadu krīzi" un "pēc kāzu perioda krīzi", bet saraksts protams bija garāks.
Kāda ir jūsu pieredze ar šādām krīzēm? Ja bijusi šāda pieredze, tad kā pārvarējāt? Veiksmīgi vai ne tik ļoti?
Varbut kāda var padalīties arī ar krīzi kas saistīta ar bērna ienākšanu ģimenē? Šī krīze tika minēta pārsvarā visos avotos ko apskatīju.
02.03.2022 12:42 |
 
Patīk
Reitings 703
Reģ: 10.05.2016
Sveika! Ar bērna ienākšanu ģimenē mainās ļoti daudz un nav nozīmes, vai esi kopā gadu, piecus vai desmit.
Ko tieši par to vēlies zināt un kāpēc?
02.03.2022 12:49 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Pēc trešā gada nokrīt rozā brilles, iemīlēšanās utt., paliek tikai darbs/rūpes par attiecībām. Parasti saka, ja pārdzīvo 3 gadu, tad būs ok uz kādu ilgāku laika periodu.
02.03.2022 12:49 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
Nezinu vai tām ir kaut kāds nosaukums, bet mums krīze bija uzreiz līdz ko sākām dzīvot kopā. Bija ļoti grūti pierast, saprast, kaut kā adaptēties, likās sveša vieta, daudz kas kaitināja, lai gan visam bija jābūt skaisti, jo tak sākām dzīvot kopā😃 Pēc kāda laiciņa pierīvējās un bija okei jau. Kad kopā nodzīvojām vairāk kā gadu, bijām uz šķiršanās robežas un pāris dienas padzīvojām atsevišķi, bet pēc tam turpinājām dzīvot kopā un pēc tām pāris atsevišķajām dienām laikam varējām kaut kā novērtēt to un kļuvām viens pret otru maigāki, jaukāki, iemācījāmies izrunāt problēmas.
Tā pa lielam vairs nekas nav bijis, sapratām ka galvenais kopā ir kaut ko darīt, lai ir tā kopîgā lieta. Kaut remonts, kaut vakariņas, kaut nodarboties ar sportu utt.
02.03.2022 12:50 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Ko tieši par to vēlies zināt un kāpēc?

Laikam jau situāciju kopumā. Varbūt kā mainās attieksme vienam pret otru, iekšējas sajūtas (esmu dzirdējusi visādus briesmu stastus par to kā partneris ļoti izmainās pat ja bērninš ir gaidīts un uz to vecaki ļoti gatavojušies).
Man personīgi šī krīze šobrid nav aktuāla bet kā jau minēju, šī bija visvairāk minētā un vairak gribējās zināt vai tiešām tas ir tik ļoti raksturīgi.
02.03.2022 12:56 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Manā gadījumā īsti nebija tāda 3 vai 7 gadu krīze. Ir bijušas dažas mazākas "krīzītes", kur man ir licies, ka gribu iet prom, bet tas parasti kaut kā atrisinājās.
02.03.2022 12:59 |
 
Reitings 1126
Reģ: 15.02.2022
Tak šis ir stereotipiski, pilns internets
https://www.tvnet.lv/6151713/krizes-periodi-laulibas-dzive
Jāņem vērā, taču 101 cits blakus faktors un apstāklis.
02.03.2022 17:57 |
 
Patīk
Reitings 703
Reģ: 10.05.2016
mollia @ 02.03.2022 12:56

Laikam jau situāciju kopumā. Varbūt kā mainās attieksme vienam pret otru, iekšējas sajūtas (esmu dzirdējusi visādus briesmu stastus par to kā partneris ļoti izmainās pat ja bērninš ir gaidīts un uz to vecaki ļoti gatavojušies).
Man personīgi šī krīze šobrid nav aktuāla bet kā jau minēju, šī bija visvairāk minētā un vairak gribējās zināt vai tiešām tas ir tik ļoti raksturīgi.

Man patika, kā Valdis Melderis teica vienā intervijā, kur runāja par savām attiecībām: “Ja jums šķiet, ka jūsu attiecībās viss ir ideāli, jums vajag bērnu, savādāk paliks neinteresanti, bet tad, ja attiecībās ir nesaskaņas, iesākumā nepieciešams sakārtot savu dzīvi un tikai tad domāt par bērniem", jo bērns ģimenes dzīvē pasvītro un izceļ tās īpašības, kas jau iepriekš otrajā cilvēkā varbūt šķita problemātiskas.
Es varu pateikt tikai vienu - jā, sākums ir grūts un tam seko neliela krīze (lielums atkarīgs no iepriekšējās pieredzes, spējas savstarpēji komunicēt un egoisma pakāpes), bet kad tiec tam pāri un pielāgojies jaunajai dzīvei, atbildībai, tad tas jau ir whole new level, ko ne pret ko nemainītu. ❤️
Galvenais ir runāt, palīdzēt, lūgt palīdzību otram, nevis gaidīt, kad otrs izdarīs to-nezin ko, un tad dusmoties, ka tas nav izdarīts.
02.03.2022 20:37 |
 
10 gadi
Reitings 4259
Reģ: 03.08.2009
Esam kopā 12 gadus. Ir bijuši periodi, kad strīdamies vairāk, bet, šķiet, neesam bijuši uz šķiršanās robežas. Bērna ienākšana ģimenē visādā ziņā ir pārbaudījums, un nestabilas attiecības visdrīzāk, ka salauzīs. Visvairāk strīdu laikam ir bijis par nesakritībām mūsu vēlmēs pēc tuvības. Man ļoti izteikti nav tam spēka, jo, barojot ar krūti, tas libido ir ekstra zems, esmu "touched out" un negribu, ka mani aiztiek. Ar pirmo bērnu šis vilkās pailgi. Ar otro arī izskatas, ka tā būs :D + tas, ka laika vienam priekš otra nav. Nu vienīgais brīdis, kad abi bērni guļ ir ap 22iem vakarā, un es esmu beigta jau tik vēlu.
Pēc kādu 3 gadu kopdzīves bija šausmīgi daudz strīdu par to, ka viņš daudz strādā un priekš manis neatliek laika. Bet nomainījās darbs, abi macijamies menedžēt laiku, lai sanāk arī kāds brīdis kopā mūsu aizņemtajas 20+ gadnieku dzīvēs.
Kaut kad ir bijusi strīdi par ballītēm un alkoholu, bet šis nav bijis aktuāli šaaaaausmigi sen. Līdz ar bērnu ienākšanu ģimenē, nekādas dižās ballītes vairs nenotiek, nav tas vecums :D
02.03.2022 22:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits