Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vectēvs

 
10 gadi
Reitings 105
Reģ: 29.01.2009
Man vajag padomu- no malas skatoties, citreiz cilvēkiem labāk izdodas uztvert situāciju.
Tātad, pirms pāris mēnešiem nomira vecmamma, mammas mamma.. Vectēvs palika dzīvot viens- 91 gads, bet vēl patīk rosīties, lai gan ar dzirdi un redzi ir švaki, ēst sev arī neprot pagatavot, tv nekad nav mācējis ieslēgt- visus saimnieciskos darbus darīja vecmamma, vińam savi darbini. Un kopš nomira vecmamma, mamma katru dienu brauc ar autobusu 20km, lai viñu pabarotu un papusdienotu kopā, jo vińš ir viens pats laukos, tikai 4suñi, kurus mamma arī pabaro. Manai mammai ir zelta sirds, bet tas aiznem tik daudz vinas laika, nervu un arī finanšu, jo autobuss maksā, vectēvam pārtika jāpērk, vins noperk maizi un uzakata, ka pats tiek galā, bet tā nav pilnvērtīga maltīte un tas nav gana. Un mamma zaudēja darbińu, jo laukos visu ver ciet un darbs ir tikai mežstrādniekiem. Labi, ar naudu mes varam ar māsu vinai palīdzēt, bet mēs nedzivojam LV ne viena, ne otra. Tīri emocionāli nezinu kā mammai palīdzēt? Ar katru dienu viña man klausulē nabags raud, ka nezina, ko iesākt. Vectēvs negrib uz pansionātu ne pa kam, suñus atdot negrib, uzskata tiek ar visu galā! Un tad mamma baidās meklēt, piemēram, darbu Rīgā- ja nu vectēvs nokrīt, ja kaut kas notiek.. vińam nav ne viens, kas laukos varētu ko palīdzēt un piezvanīt māk tikai mammai. Vińa pašlaik ziedojas, it loti nelaimīga un tas īsti pat netiek novērtēts. Vina man ir viena, nav ne vīra, drauga, draudzenes arī izklīdušas. Kā man vińai palīdzēt?
02.02.2022 20:18 |
 
Reitings 347
Reģ: 15.01.2020
Noalgot vismaz daļēji kādu mājkalpotāju -palīgu mājas darbiem.
02.02.2022 20:28 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Man tiešām žēl, ka tā noticis, jūtu līdzi :(
Šobrīd jau viss, ko vari darīt ir palīdzēt mammai finansiāli. Var pilnīgi saprast, ka vectēvs ir savā vietā, tur ir pieradis būt, ir mīļi dzīvnieciņi un tikai saprotami, ka negrib pansionātu. Droši vien viņš daudz laimīgāks jūtās mājās, kaut vai ne gluži drošībā un ar kompāniju, bet toties tās ir mājās un savi sunīši.
Varbūt varat viņam sarūpēt kādu no tiem telefoniem ar lielajām pogām, tur var super viegli iestatīt telefona numurus, un aizmugurē ir trauksmes poga, kas pa taisno izsauc ātro palīdzību, ja nu kas. Un tad mammai būtu mierīgāks prāts atrast darbiņu citur?
Saprotu, ka nākamais ieteikums šādā brīdī varētu būt kaitinošs, bet uzrakstīšu tāpat, tas, kas manā dzīvē ir pierādījies - pozitīvā domāšana. Ne tādā parastā izpratnē, bet patiešām gan Tev gan mammai koncentrēt domas uz vis labāko iznākumu, uz to, ka atradīsies darbs vai kāds cits labs risinājums (galvenais konkrēti nolemt, kam būtu jānotiek, lai viss būtu labi un pie tās domas arī jāturās). Tas tiešām, tiešām palīdz. Ja nu kas, atraksti man privāti, varu nosūtīt vēl kādu informāciju. Tādā veidā var notikt visādi brīnumi un neiedomājami risinājumi arī grūtām situācijām.
02.02.2022 20:29 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Ja mamma ir viena, vai nebūtu labāk, ja viņa dzīvotu kopā ar savu tēvu? Nebūtu jābraukā, būtu visu laiku blakus. Jūs ar māsu varat palīdzēt vēl finansiāli.
Vecu cilvēku būs grūti pierunāt iet uz pansionātu, jo pieradis visu mūžu dzīvot savā vietā. Un, ja vēl ir dzīvnieki, tad nu ir pavisam grūti tādu cilvēku pierunāt iet uz pansionātu. Parasti arī tie, kurus izrauj no savas dabīgās vides un aizved uz pansionātu, dēļ pārmaiņām un bēdām ātri aiziet tai saulē.
02.02.2022 22:17 |
 
10 gadi
Reitings 105
Reģ: 29.01.2009
Laukos jau nav diži cilvēku, ko noalgot, neviens negrib strādāt un apkopt vecu cilveku- es jau ar par to iedomajos.. un uz vecumu, mans vectēvs ari nav pats laipnakais! Svesu cilveku negribes laist majas!
Paldies, Lula, par sapratni! Es kops vecaku skirsanas berniba jau iemacijos domat pozitivi, citadak tikai pats sevi moki, man viss kartiba, bet mammite.. nu.. vinai pedejos 5 gadus vieni triecieni- darba zaudesana, tad dabuja vieta, veselibu sabojaja, atkal zaudeja, daudzi radinieki mums ir aizgajusi pedejos gadus.. un mes jau visu laiku ceram, ka tulit, tulit jabut tai gaisajai dzives stripinai, saules starinam, bet tikai jaunas un jaunas klapatas! Un cilveks vienkarsi saluzt man acu prieksa 🥺 es vinu uz baznīcu tagad sūtu! Kas zina, kas sagrēkojies un kā grēki jaizperk..
02.02.2022 22:20 |
 
10 gadi
Reitings 105
Reģ: 29.01.2009
C00L Dzipsy, tas nebūs variants- maja ir milzīga, bet loti sliktā stāvoklī- vannasistabas nav, kur nomazgāties īsti nav, tolete ārā.. veikals tālu, cilvēku ar neviena apkārt.. un pie mammas ar negrib pārvākties!
02.02.2022 22:25 |
 
Reitings 624
Reģ: 06.11.2021
Domājams, ka šādā brīdī jāparunā ar vectēvu tīri atklāti un tieši. Zināms, ka veciem cilvēkiem ir sava domāšana, bet varbūt tiešām var izrunāt kāpēc viņam būtu jāpārvācas pie mammas (mazināsies izmaksas, spēs parūpēties, iespējams atrast darbu, utt) kaut gan saprotams, ka tas ir grūti - atstāt mājas ar sunīšiem, utt. Mums pašiem veco cilvēku izdevās pierunāt tikai tad, kad sāka notikt visādas likstas, bet nespēja pagatavot ēst jau ir labs rādītājs, jo nepilnvērtīgs uzturs veciem cilvēkiem tiešām nav pareizais gājiens 🙁
02.02.2022 23:06 |
 
10 gadi
Reitings 105
Reģ: 29.01.2009
Arī runāts ir! Un vińš tik un tā paliek pie sava, ka vińš spējot par sevi parūpēties! Es jau mammai saku, lai viña pamēgina ilgāku laiku viñu atstāt vienu, bet viña ar satraucas, ka kaut kas nenotiek pēkšñi- telefonu viñš reizēm nedzird, ne vienmēr ir sazvanāms.. katru dienu brauc ar bailēm, nevarot arī saprast- viñš pats vārgs vai vēl joprojām par vecmammu pārdzīvo..
03.02.2022 00:21 |
 
Reitings 170
Reģ: 31.08.2021
Lula @ 02.02.2022 20:29
Man tiešām žēl, ka tā noticis, jūtu līdzi :(
Šobrīd jau viss, ko vari darīt ir palīdzēt mammai finansiāli. Var pilnīgi saprast, ka vectēvs ir savā vietā, tur ir pieradis būt, ir mīļi dzīvnieciņi un tikai saprotami, ka negrib pansionātu. Droši vien viņš daudz laimīgāks jūtās mājās, kaut vai ne gluži drošībā un ar kompāniju, bet toties tās ir mājās un savi sunīši.
Varbūt varat viņam sarūpēt kādu no tiem telefoniem ar lielajām pogām, tur var super viegli iestatīt telefona numurus, un aizmugurē ir trauksmes poga, kas pa taisno izsauc ātro palīdzību, ja nu kas. Un tad mammai būtu mierīgāks prāts atrast darbiņu citur?
Saprotu, ka nākamais ieteikums šādā brīdī varētu būt kaitinošs, bet uzrakstīšu tāpat, tas, kas manā dzīvē ir pierādījies - pozitīvā domāšana. Ne tādā parastā izpratnē, bet patiešām gan Tev gan mammai koncentrēt domas uz vis labāko iznākumu, uz to, ka atradīsies darbs vai kāds cits labs risinājums (galvenais konkrēti nolemt, kam būtu jānotiek, lai viss būtu labi un pie tās domas arī jāturās). Tas tiešām, tiešām palīdz. Ja nu kas, atraksti man privāti, varu nosūtīt vēl kādu informāciju. Tādā veidā var notikt visādi brīnumi un neiedomājami risinājumi arī grūtām situācijām.

Man lūdzu uzraksti. Par to tikšanu galā ar grūtām situācijām.
03.02.2022 00:24 |
 
Reitings 554
Reģ: 04.12.2019
Ir tāda lieta kā Sociālais dienests katrā pašvaldībā. Ir programma, kas apmaksā vecu cilvēku aprūpi mājās. Jā arī tad, ja bērni un mazbērni ir dzīvi un normāli cilvēki.
03.02.2022 00:28 |
 
10 gadi
Reitings 237
Reģ: 12.06.2012
Lauma07 @ 03.02.2022 00:28
Ir tāda lieta kā Sociālais dienests katrā pašvaldībā. Ir programma, kas apmaksā vecu cilvēku aprūpi mājās. Jā arī tad, ja bērni un mazbērni ir dzīvi un normāli cilvēki.

Nekad nedomāju, ka piekritīšu Laumai. Bet jā, šeit sociālais dienests var palīdzēt. Katrā pagastā noteikumi atšķiras, tur jāiet un jārunā
Bet ņemt no mājām prom šādà vecumā gandrīz vienmēr nozīmē, ka ilgi nedzīvo, diemžēl
Un izsaku līdzjūtību. Man savā ziņā līdzīga situācija ģimenē. Ir grūti, kad nevari palīdzēt
03.02.2022 01:02 |
 
10 gadi
Reitings 105
Reģ: 29.01.2009
Paldies, Lauma07 un Paprika, painteresēšos- šo vēl nebiju apsvērusi!
03.02.2022 02:15 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Man ir tāda pati situācija ar vecmammu, dziļos laukos un braukā mana tante palīdzēt, vienu nedēļu laukos, vienu nedēļu pilsētā dzīvo. Es kā mazbērns 1-2x mēnesī ar auto savedu bačokus ar ūdeni no avota, lai vismaz kaut kas. Uz Rīgu arī neviens nevar veco cilveku paņemt pie sevīm. Mums visas iespējas izsmeltas pa lielam. Agrāk uz laukiem brauca tāda Samariešu apvienība, šo to palīdzēja. Pie viņiem var painteresēties.
03.02.2022 08:38 |
 
10 gadi
Reitings 105
Reģ: 29.01.2009
Painteresejos- socialais dienests iesaistas yikai tad, kad cilveks ir aukstuma, neaprupets, nepaedis, sliktos apstaklos, bet mana mamma jau nepielaus, lai butu tik traki- tikmer pati cinisies 😞 nu briesmigi!
03.02.2022 17:27 |
 
Reitings 17
Reģ: 18.01.2022
humpala @ 03.02.2022 17:27
Painteresejos- socialais dienests iesaistas yikai tad, kad cilveks ir aukstuma, neaprupets, nepaedis, sliktos apstaklos, bet mana mamma jau nepielaus, lai butu tik traki- tikmer pati cinisies ? nu briesmigi!

Tā noteikti nevar būt!
Mana vīra vecvecmammai ir 90 gadi un sociālais darbinieks (pašvaldības apmaksāts) ierodas ik pēc 2 dienām, atnes pārtiku no veikala. Par papildus naudu esam sarunājuši arī, ka iet apraudzīt katru dienu (to sarunājam personīgi - maksājam uz rokas).
Es nezinu, vai tas ir atkarīgs no pašvaldības, jo pati šīs lietas nekārtoju, bet viņa dzīvo Rīgā, dzīvoklī, kurā ir labi apstākļi (viņa arī atteicās no pansionāta).
03.02.2022 19:36 |
 
Reitings 17
Reģ: 18.01.2022
Rebeka117 @ 03.02.2022 19:36

Tā noteikti nevar būt!
Mana vīra vecvecmammai ir 90 gadi un sociālais darbinieks (pašvaldības apmaksāts) ierodas ik pēc 2 dienām, atnes pārtiku no veikala. Par papildus naudu esam sarunājuši arī, ka iet apraudzīt katru dienu (to sarunājam personīgi - maksājam uz rokas).
Es nezinu, vai tas ir atkarīgs no pašvaldības, jo pati šīs lietas nekārtoju, bet viņa dzīvo Rīgā, dzīvoklī, kurā ir labi apstākļi (viņa arī atteicās no pansionāta).

Papildinot iepriekš rakstīto - atradu arī noderīgu informāciju par šo tēmu, redzu, ka Rīgā pilnībā tiek apmaksāts “aprūpētājs” , ja šis seniors dzīvo viens un saņem zem 430€.
https://lvportals.lv/skaidrojumi/318000-sociala-aprupe-majas-ka-sanemt-un-cik-tas-maksa-2020
Lai izdodas atrast risinājumu!
03.02.2022 19:40 |
 
10 gadi
Reitings 105
Reģ: 29.01.2009
Paldies, Rebeka117, mēs jautājām tieši sociālā dienesta darbiniecei pagastā, tā nu vińa strupi atbildēja, noteikti painteresēsimies novadā, var jau būt mēgināja izvairīties no papildus darbiem, kas zina cilvēku domas..
04.02.2022 02:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits