Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Esmu ļoti sāpināta

 
Reitings 54
Reģ: 14.12.2021
Esmu ļoti sāpināta attiecībās finanšu ziņā. Nāku no ģimenes ar upper middle class ienākumiem reģionam kurā dzīvoju. Vecāki izšīrā un audzināju un pilnībā uzturēja mūs tikai māte. Lai noplenītu naudu darbā tika ņemta papildu lietas, projekti utt. Uzskatu, ka teorētiski pelnīja normālu algu. Un pēc reģiona ienākumiem pieskaitītu pie upper middle class. Tomēr uzaugot vienmēr bija sūkstīšanās par naudu, to ka tās nepietiek. Vienmēr bija lielā naudas tērēšana algu saņemot un mēneša beigās naudas pietrūka. Tas bija labākajos laikos, līdz paŗadījš kredītkartes un mēneša beigās tika ņemts no tām, uzsēžoties uz kredītkartēm un izmantojot tās vissliktākajā veidā, nekad tās nenomaksājot. Vienmēr tika pirkta kaudze nevajadīgu sūdu, kas netika izamntoti, \ļoti daudz sūtīts no katalogiem utt. Uzskatu, ka mammas neapdomīgā tērēšanās pamats varētu būt tas, ka viņa bija viena. Tāpat man ir arī māsa, kur jau no bērnudārza, kā lai pasaka. Ja mamma neapdomīgi tērējās, tad par māsu komentāru vnk nav,. Mums bija princips pērkam vienus svārkus, vienas džinsenes. Tas ka vienai džinsenes maksā 3x vairāk nekā otrai tas nekas. Princips ir vienas. Tāpēc visu skolas laiku, kamēr mums katrai nebija savas naudas manai māsai vajadzēja visdārgāko. Ja kurpēm bija atvēlēti 30 lati, tad viņai vienmēr visas nederēja, visas bija sliktas, bet redz tikai tās dārgās pa 46 lati derēja un bija gana labas. Tāpeč beigās pirka dārgākas, nekā vsp bija runa/budžets. Tas radīja finansiālu spriedzi gimenē, neapmierinātību mēneša beigās. Bet tas nav trakākais. Runāšu par savu māsu, jo šobrī tieši situācija ar manu māsu mani sāpina. Trakākais ir tas, ka viņa tās mantas nekad nenovērtēja, izsvieda miskastē pēc iespējas ātrāk utt utjpr. Piem. 2004. gadā 8. kl. izdīca kurpes pa 46 ls ( untagad varbūt 46 ls (65 eur) ādas kurpēm liekas baigi lētais gals vēl. tad 8. klases skolniecei tas nebija lēti. Pēc 2 ned atlauza papēdi un gandrīz vai gatava sviest ārā. Attieksme pret mantām jau bērnudārzā bija tāda. Nopirka mums katrai pa bumbai. Viņa tajā pašā dienā iziet ārā. iedod meitenei, kas mums nepatika spēlēties, tā viņu saplēš. Manējā nostāvēja gadiem, līdz izpūtās. Pff. Skolā, vajadžeja vislabāko (neskatoties, ka bijām 1. ienākuma mājsaimniecība), bet daža draudzene bija vienīgais bērns 2 labi situētiem vecākiem, viņai vajadzēja visdārgāko telefonu un visu pārējo. Un ne tas ka vajadzēja, tas ka nekad atkārtoju, nekad netika mantas cienītas. Un ātkāti sakot, uzksatu, ka draudzenes utt. nebij īstas. Situācija mainīgās, kad viņai tka dota nauda- no visdārgākā pārgāja uz vislētāko. Burtiski. Skolniece esot nēsāja premimum. Tagad lētus sūdus pērk. Itkā normāli pelna- bet ntos gadu māju nevar atremontēt utt. :Šodien, sazvanoties, atrādīju viņai savu jauno nopirkto mēteli,pajautāju par dārgu meteli, ko mamma viņai pirms vairākiem gadiem pirkusi. Ko vi[ņa uztvēra par pašaprotamu, un tas arī laikam viņas vienīgais labas kvalitātes mētelis kas bijis, jo pati pērk pēdējos sūdus tikai (ar labiem ienākumiem esot). Klasisks, kavlitatīvs, auduma mētelis ar lielu krāsotu polārlapsu. Biju ļoti satraukta meklējot jaunu m;ēteli sev, jo labu kvlaitāti (tādu, kāda bija maniem iepriekšejiem) par cenu ko varētu atļauties nevarēju atrast. Apskatījos auguma mēteļus, kādus mamma mums abām nopirka tādi tagad maksāja 860 eur un sliktākas kvalitātes. ES gan meklēju dūnu/kamieļvilnu utt... praktisku ikdienai. Pašausminājos par cenām un tokā sev jaunu nopirkšu. Paveicās nopirkt citā pilsētā par pieņemamu cenu. Paprasīju šodien arī māsai, vai viņai ir vēl vecais auduma mētelis.Nav- atdeva labdarībai. Kamēr meklēju sev mēteli ielīdu pat andelē mandelē, un paska'tijos pa cik tirgo.. un tādus kā vecie tirgo par lielu naudu. Viņa kār'tejo manut atdeva vai izsiveda miskastē. Būtu vismaz milzīgo poārlapsu savākusi un sev atstājusi. Tāpat, māsa man jau ntos gadus prasa dārgas dāvanas (mainījeis varbūt pēdējā gadā vai 1,5), kaut arī mana fin. situācija man nekad nav ļaāvusi to darīt. Pat tad, kad es studēju un vispār nebija savas naudiņas un mamma maksāja par mācībām- pieprašija dārgas dāvanas sev. Un ne tas ka pieprašija. nekad nenopeŗtēja. Neko. Bieži daudz ko sev atteicu, negāju izlaidēties lai nopirktu dz. dienas, vārda dienas vai Z-svētku dāvanu. Tagad pajautājot, vai tā manta vēl ir ļoti sāpina, kaatdeva draudzenei, izmeta vai atdeva labdarībai. TĀpat tas, ka nekad nav laika ģimeni, arī man. Visu laiku jāskrien ar savu kompāniju, draugiem utt. Kuri cik saprotu, nemaz nav īsti draugi. un takal viedojas situācija, ka viņai apkāt izmantotāji.
Saprotu, ka vairs nevienos svētkos nevēlos viņu apsveikt vai saņemt kādu dāvanu no viņas (parasti viņa sūdiņus ir dāvinājusi, kas varbūt mazliet izmaniījies pēdējos gados). UN ļoti sāpina, kad cenšas vinās labā, uzdāvināt ko labāku vēl kaut ko, tajā pašā laikā atsakoties no kaut kā sev.Bet tas netiek novērtēts, izmests miskastē. Tāpat drīz mammai dzimšanas diena. Uz kuru viņai pēdējos 9 gadus ir pat neierasties, kas mammu ļoti aizvaino. Arī mani dzimšanas dienā pasveikt viņa var tikai pēc 2 nedēlām, kaut gan strādā 5. min gājiena attālumā no manas dzīvesvietas. Tikpēr pie savas frizieres dosas ar šampānieša pudeli, jo viņai dzimene (aptuveni tajā pašā laikā, kad man).
Pati esmu šausmīgi ekonomiska. Tādā mērā, ka tas negatīvi ietekmē manu dzīves kvalitāti. Iemesls tam varētu būt finansiālas stabilitātes un miera trūkums bērnībā un tas, ka bija jāskatās uz 2 sēkērdētājām.
Saprotu, ka vairs māsai dāvanas nedāvināšu. Bet neiznu kā darīt tālāk. Vinās r''icības mani sāpina. Sāpina tas, ka lai viņu sasvanītu vajag ierēkināt vizmaz pāris dienas. Tas, ka nekad nav iespējas atbraukt svētkos. Tas ka esmu interesanta tikait ad, kad viņai ir slikti, vai esmu vajadzīga. 4 mēnešus diendienā bez jebkādas atlīdzības pieskatīju vinās bērnu, cik vaŗēju, tik nekad neatteicu. Bet viņai es esmu vajadžiga, tikai tad, kad kaut kas slikts notiek, kaut ko savajagās, pārējo laiku esmu garlaicīga, neizdevīga ne ''gana kruta''. |Šis ir stāsts, kas atkārtojas jau 3. reizi. Ieprieksējā reizē draudzenes pameta un tad peķšņi bija gribēja ar mani pavadīt laiku, jo ar citu ko vairs nebija. jau pirms 2. reizes vairs negribēju viņu pazīt.
Sāpina tas, ka tieku uztverta par pašsaprotamu, garlaicīgu un nenovērtēta. Iespējams vinā izjūt sociālo spiedienu, nebūt sliktāka, tādājādi izpatīkot citiem. Iespējams tas ir bijis jau no bērnības. Tāpēc kaimiņiem un darba kolēģēm atdot praktiski jaunas kvalitatīva brenda leitas un man paprasa vai es gadījumā negribu to aļika dūda kleitu vai 5 punds klweitu kura atnāca bet neder.Iespējams viņa vienkārši ir totālākā muļķe. Nebijām īpaši tuvas bērnībā, jo viņai vienmēr likos garlaicīga un tikai izmantojama. Tomēr tagad esam aboslūti attālinājušās. Uztraucos, ka viņai apkārt ir pa lielam izmantotāji un nelabvēli un ja kas negatīvs dzīvē notiktu, visi momentāli novērsīsies. Atklāti sakot, man tā sāk likties. Tomēr neiznu vai vēlos ar viņukomunicēt vispār. Itkā ir mana māsa. Bet šobrīd man svešš cilvēks. Tāpat sāppina viņas sttieksme pret mani un mammu. Pie visā, draudzenēm ballēt var aizbraukt, pie vīrqamātes uz kapusēvtkiem un dz dienu 300 km var. Bet pie mammas, kura prasa arī mājai pirmajai iemaksai naudu (kuras viņai protams nav) nevar ntos gadu.
Vai man ar viņu vispār komunicēt? Svešs cilvēks šobrīd. Skolas laikā attiecībā pret ģimeni bija iedomīga un rupja (laikam arī manipulators, jo šobrīd leikas, ka taktika viss neder līdz nav daudz dārgāks kā bu'dzets, viss slikti, kamēr nav jaunas lupatas nopirktas- bija atstrādāta taktika).
Ģimenes dēl ne tikai esmu taupīga, bet arī ienīstu izšēkērdīgus cilvēkus. Tāpat arī cilvēkus, kuri nav dāsni pret mani. Iepriekšējās attiecībās vīrietim nekad nebija naudas dāvanām man, kamēr lielījās ar to kā tērējas, kāda mašīna, kādi ceļojumi utt. Viņš protams to nevaēja un nevar atļauties un visticamāk pēc paŗis gadiem lielā uzdzīve novedīs pie bankrota. Nav stabils- vējagra'bslis.
Māsa- laika tāda pati vējabrābsle. Tāpeč tas tā kaitina viņā.
Vai Jūs turpinātu komunicēt? Pa leilam jau esam pus sveši cilvēki jau.. vai pārrautu pavisam?
09.01.2022 22:10 |
 
Reitings 1821
Reģ: 09.12.2021
Ieliec silikonus labāk.
Trolli.
09.01.2022 22:14 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Var lūdzu problēmas aprakstu pāris teikumos? Es pēc tiem lapsu mēteļiem pazaudēju pavedienu.
10.01.2022 01:04 |
 
Patīk
Reitings 457
Reģ: 01.03.2015
Vai tad dzive nav kaut kas svarigaks par lupataam???????
10.01.2022 01:22 |
 
Reitings 231
Reģ: 20.01.2021
Līdz galam nebija interese izlasīt. Nogura acis un prāts pēc dažiem teikumiem.
Bet ja tā ir reāla problēma, iesaku aiziet pie psihoterapeita. Viņam interesēs un viņš uzklausīs Tavu bērnības sāpi un, iespējams, palīdzēs tikt galā.
10.01.2022 03:00 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Visu to garo rakstu nav pacietības lasīt...
Bet ieteikums-atrodi speciālisti,kas palīdzēs tev tikt galā ar pagātnes aizvainojumiem un iemācīs veselīgas robežas novilkt attiecībās ar citiem cilvēkiem.
10.01.2022 08:53 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
Pirmkārt beidz skaitīt citu naudu.
Otrkārt, bērnības atmiņas visas liekas saasinātākas un liekas, ka viss ir bijis slikti un nav bijis labākais,lai gan tā patiesībā nav bijis. Treškārt, tagad tu esi pieaudzis cilvēks kas pelna un te ir tikai tava izvēle kā tērēt naudu.
10.01.2022 09:37 |
 
Reitings 54
Reģ: 14.12.2021
Debestiņa @ 10.01.2022 09:37
Pirmkārt beidz skaitīt citu naudu.
Otrkārt, bērnības atmiņas visas liekas saasinātākas un liekas, ka viss ir bijis slikti un nav bijis labākais,lai gan tā patiesībā nav bijis. Treškārt, tagad tu esi pieaudzis cilvēks kas pelna un te ir tikai tava izvēle kā tērēt naudu.

No kurienes tu rāvi tādu nonsensu ka esmu pieaudzis cilvēks un pelnu?
10.01.2022 09:45 |
 
Reitings 54
Reģ: 14.12.2021
ES nepelnu. Ienākumi 0. Mācos 2 augstskolās 1 par 3 K gadā kuru jau sen vajadzēja pabeigt
10.01.2022 09:46 |
 
Reitings 54
Reģ: 14.12.2021
didii5 @ 10.01.2022 01:22
Vai tad dzive nav kaut kas svarigaks par lupataam???????

Protams ka nav. Bet, ja nopietni, runa jau bija par attieksmi un nenovērtēšanu.
10.01.2022 09:47 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Snow snow white @ 10.01.2022 09:45

No kurienes tu rāvi tādu nonsensu ka esmu pieaudzis cilvēks un pelnu?
Cik Tev gadu ja nav noslēpums?
10.01.2022 09:51 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Ja Tu tā vieta lai piestrādātu, jo esi pieaudzis cilvēks un jau studē, mācies divas augstskolas kur vienu jau sen vajadzēja pabeigt tad vispār bez komentāriem Tavu bezkaunību skaitīt svešu naudu un pašai ne kapeiku nenopelnīt. Tu esi pieaudzis cilvēks! Pēc vecuma es domāju protams
10.01.2022 09:58 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
Snow snow white @ 10.01.2022 09:45

No kurienes tu rāvi tādu nonsensu ka esmu pieaudzis cilvēks un pelnu?
nu no tava teksta bļāķa neko nevar izspriest😂
Es arī studēju un strādāju bet kaut kā pietiek naudas sevi apgerbt, pabarot, uzkrāsot.
Man ari berna atmiņā liekas ka māsām viss ir bijis labāks,bet par to nesūdzos
10.01.2022 10:08 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Snow snow white @ 10.01.2022 09:47

Protams ka nav. Bet, ja nopietni, runa jau bija par attieksmi un nenovērtēšanu.

Tā kā tu ļauj pret sevi izturēties,tā arī citi atļausies pret tevi izturēties.
Tev nav veselīgu savu robežu,tāpēc arī kāpj uz galvas tev.
To var mainīt,ir jāstrādā ar sevi un ja pašai nesanāk,tam ir speciālisti.
Uzņemies atbildību par savu dzīvi,nevis vaino citus,ka viņi tā vai šitā pret tevi izturās.
10.01.2022 10:10 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Tu atceries, kā 2004.gadā 8.klasē tava māsa izdīca kurpes par aš 46 latiem, tātad viņai bija ap 14 gadiem. Tā kā tev par to radās tāda cemme, tu arī biji diezgan apzinātā vecumā. Pat ja mēs pieņemam ka 2004.gadā, kad tava māsa dabūja kurpes par 46 latiem, tu biji tikai 1.klasē, tev tagad ir vismaz 25 gadi. Bet visdrīzāk virs 30, jo pēc stāsta var noprast, ka esat līdzīgā vecumā. Tātad tu ap 30 gadu vecumu mācies par maksu, pelni 0, tātad sēdi kādam uz kakla, vai tā ir māte šķērdētāja?
Izskatās ka problēma ir tavā nabadzībā, ja reiz tev gadiem grauž dvēseli, kādas mantas māsa met ārā, tā vietā lai pārdotu andelē.
10.01.2022 10:28 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Es arī būtu sagājis sviestā ja 30 gados dzīvotu bez savas naudas.
10.01.2022 10:35 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Motherofdragons @ 10.01.2022 10:28
Tu atceries, kā 2004.gadā 8.klasē tava māsa izdīca kurpes par aš 46 latiem, tātad viņai bija ap 14 gadiem. Tā kā tev par to radās tāda cemme, tu arī biji diezgan apzinātā vecumā. Pat ja mēs pieņemam ka 2004.gadā, kad tava māsa dabūja kurpes par 46 latiem, tu biji tikai 1.klasē, tev tagad ir vismaz 25 gadi. Bet visdrīzāk virs 30, jo pēc stāsta var noprast, ka esat līdzīgā vecumā. Tātad tu ap 30 gadu vecumu mācies par maksu, pelni 0, tātad sēdi kādam uz kakla, vai tā ir māte šķērdētāja?
Izskatās ka problēma ir tavā nabadzībā, ja reiz tev gadiem grauž dvēseli, kādas mantas māsa met ārā, tā vietā lai pārdotu andelē.

auch, trāpīgi
10.01.2022 10:41 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Pēc Tava apraksta arī es sapratu, ka pelni, bet komentārā saki, ka ienākumi ir 0. Tad jautājums uzreiz ir sekojošs - ja Tev nav sava nauda, kas Tevi uztur? Mamma? Draugs?
Kā Tu pati saki, Tu esi ļoti taupīga,bet, piedod, tādiem nav jābūt visiem. Labi, māsas attieksme varētu būt daudz labāka, bet viņas uzskatus un apiešanos ar naudu Tu nevari ietekmēt. Liekas, ka nevis dusmojies uz kopējo situāciju, bet uz to ka Tev nav naudas, ka nevari Tu to tērēt kā vēlies. Tāpēc Tu skaties un dusmojies kā citi to tērē. Ja vēlies, lai māsa Tev atdot savas brenda drēbes, tad tā arī pasaki. Nevis klusībā pārdzīvo to, ka vēlējies, bet Tev nedeva.
Ja jūti, ka nevēlies piedalīties viņas bērnu dzīvē, vai būt kaut kādos kontaktos viņas naudas tērēšanas ieraduma dēļ, tad uz priekšu. Tad tā arī dari,jo otru cilvēku uzskatus nevar mainīt tikai tāpēc, ka Tev tas nepatīk. Jo izklausās, ka māsai ir svarīgi, lai apkārtējie nepadomā, ka ir nabadzīga, iespējams tāpēc visu "kruto" tā vienkārši atdod.
10.01.2022 10:51 |
 
Reitings 863
Reģ: 19.11.2014
Tajaa penteree neko nevar saprast. Bet kaada tev vispaar dalja, kaa naudu teeree tava maate un maasa, nelien sveshaa makaa.
Un ja tavi ienaakumi ir nulle, par ko tiek pirktas taas piemineetaas shmotkas un daavanas un kas vispaar tevi uztur?
Maate? Ja tevi 30 gados uztur maate, tad vispaar pievaldi meeli, nevis njerksti kaa tiine forumaa, ka maasai taadas kurpiites, vinjai shitaadas.
Viirietis? Nu tad dziivo ar savu viirieti, ej uz savu augstakolu un nebaazies maates un maasas dziivee.
Taatad, kas tevi uztur?
10.01.2022 10:56 |
 
Reitings 863
Reģ: 19.11.2014
K.kaadas bumbas no beerniibas, polaarlapsas, blje, kas ko sveic/nesveic, kas pie kaa brauc/nebrauc. Jebal, aatri pie galvas daktera.
10.01.2022 10:58 |
 
Reitings 54
Reģ: 14.12.2021
Santa1992 @ 10.01.2022 09:58
Ja Tu tā vieta lai piestrādātu, jo esi pieaudzis cilvēks un jau studē, mācies divas augstskolas kur vienu jau sen vajadzēja pabeigt tad vispār bez komentāriem Tavu bezkaunību skaitīt svešu naudu un pašai ne kapeiku nenopelnīt. Tu esi pieaudzis cilvēks! Pēc vecuma es domāju protams

Kāpēc lai es pelnītu naudu? Es uzskatu ka sievietei nav jāstrādā. Pat tad ja nestudē un nav bērnu.
10.01.2022 10:59 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits