Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bakalaura darbs

 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Hey!
Ari man tūlīt būs jāraksta bakalaura darbs un es esmu stresā par to. Solīji sev vasarā sākt domāt tēmu un vākt materialus, bet, protams, ta nenotika. Ir jau 3.kurss un tūlīt jau februārī jāķeras klāt....
Bet es pat nezinu tēmu par ko varetu rakstīt(griba kaut ko maz pētītu, lai darbs sanak labs un kvalitatīvs, nevis vispārīgas atgremotas atziņas...). Un neticu, ka varēšu pāris mēnesis sarakstīt kvalitatīvi... ah, dzīves sīkums, bet prāts ar to nodarbināts visu laiku..
Pastāstiet par savu pieredzi ar to monstru - bakalaura darbu... Cik laicīgi sākāt rakstīt? Vai iespringāt ļoti vai arī galevanais bija uzrakstīt? Uz cik cerējāt un cik beigās dabūjāt?
30.12.2021 23:47 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Par kādu pētniecības jomu ir runa? Ar maz pētītu jomu priekš bakalaura darba var iebraukt auzās, ka nav ko rakstīt teorētiskajā pamatojumā. Par tēmas formulējumu vajadzētu aprunāties ar darba vadītāju. Ieteiktu vispirms ieskicēt darba struktūru, nodaļas, lai vari saprast no kura gala ķerties klāt.
Sāku rakstīt laicīgi, tāpat bija samērā izaicinoši. Dabūju 8, cerēju uz 9. Maģistru pēc tam gan bija jau daudz vieglāk rakstīt, tas nekas, ka 6 gadi pa vidu bija pagājuši.
30.12.2021 23:54 |
 
10 gadi
Reitings 989
Reģ: 06.04.2011
Vai zini jau darba vadītāju, pie kā vēlies rakstīt? Varbūt ir vērts aiziet pakonsultēties un Tev ieteiks kādu labu tēmu. Man darba vadītāja deva vairākus ieteikumus tēmas izvēlē.
30.12.2021 23:55 |
 
Patīk
Reitings 2816
Reģ: 15.01.2013
Nu mums kaut kā dabīgi notika tā rakstīšana. Jo bija visu laiku kaut kādi termiņi. Tēmas izvēle, vadītāji. Plāns. Literatūra aizstāvēšana. Prieksaizstāvēšana.
Visa pa posmiem. Tād aa veidā kontrolēja. Nezinu kā ir, ja pašam viss jādomā... Izdom aa pie kā gribi un ej pēc padoma, varbūt ko ieteiks, man vismaz tā bija
30.12.2021 23:57 |
 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
Piekrītu, ka vērts iet pie potenciāla darba vadītāja. Izdomā pie ka rakstīsi un ej un prasi. Vēlams izdomā tēmas, lai nav tā - atnācu un dodiet man mutē ar karotīti. Darba vadītājs pateiks vai laba, vai citu tēmu ieteiks.
Galevnais - KOMUNICĒ AR VADĪTĀJU. Nevajag domāt, ka aj, ko es traucēšu ar stulbiem jautājumiem, pati... stulbi jautājumi nemēdz būt u par to tev ir vadītājs, lai palīdzētu. Vērtēs recenzents. Vadītājs ir draugs, nevis iegāzējs.
Sāku es rakstīt taja semestrī, kad bija jāraksta. Nu beidzamajā bakalauru semestrī. Bija tēmas padomā, darba vadītāja sasUrinaja. Grūti bija, jo paraleli darbs... beigas dabūju 7 laikam, lai gan ccerēju uz 8....
31.12.2021 00:06 |
 
Reitings 104
Reģ: 24.11.2021
Sāku rakstīt ļoti agri, bet pabeidzu arī mēnesi pirms nodošanas un tad trenējos prezentāciju.
Es un darba vadītājs cerējām uz 8 stabili un 9 ja labi noprezentēšu. Komisijai tajā dienā bija kaut kas vainas, jo ielika 7. Meitenei kurai bija nepareiza hipotēze, nemācēja atbildēt uz jautājumiem un izskatījās kā pati nav rakstījusi ielika 8. Daļa pasniedzēju bija šokā, jo daudziem salika dīvainas atzīmes.
Beigās jau tā bakalaura atzīme neko nemaina. Tikai cipars. Vismaz ja es gribētu tālāk iet Maģistru mācīties tur skatās vidējo svērto bez bakalaura un jābūt iesakām Maģistra darbam ar skaidru tēmu, hipotēzi utt.
Skaties pati kādi ir tavi mērķi. Ja vēlies būt teicamniece un rakstīts priekš sevis tad ir vērts satraukties. Ja tā teikt poh tad nevaig iespringt. Daudzi ir tādi kurus apmierināja 5,jo bakalaura darbs reti ietekmē tavas iespējas darba tirgū.
31.12.2021 07:42 |
 
Reitings 104
Reģ: 24.11.2021
Tieši tā kā daudzas saka - DARBA VADĪTĀJS ir atslēga. Uzraksti par kādām tēmām domā un viņš/viņa pateiks kura labāka. Tad jau sāc ar teorētisko daļu un pētījuma daļa parasti ir grūtākā. Teoriju man bija visvieglāk uzrakstīt, to pat izbaudīju. 😂
31.12.2021 07:44 |
 
Reitings 242
Reģ: 13.05.2021
Atceros savu bakalaura darba rakstīšanas laiku. Murgs. Sāku es principā pēc ziemas sesijas. Tēmas man vēl nebija, to izdomāju kaut kur līdz februārim un februārī sāku rakstīt. Rakstīju, besījos un ta uz riņķi. Beigās 7 izvilku, lai gan pirms aizstāvēšanas biju izmisumā un domāju, ka ieliks 5 vai 6
03.01.2022 22:04 |
 
Reitings 1
Reģ: 29.03.2023
Sveiki! Vēlos lūgt Jūsu palīdzību sakarā ar savu bakalaura darbu izstrādi! man ir niepieciešams savākt priekš anketas 400 respondentus, pašlaik tie ir tikai 150. Būšu ļoti pateicīga, ja veltīsiet līdz 10 minutēm šīs anketas aizpildīšanai!
Sava bakalaura darba ietvaros esmu izveidojusi anketu par tēmu- «Ādas onkoloģisko slimību preventīvie pasākumi jauniešiem».
Ja Jūsu vecums ir grupā no 18-25 gadiem, tad aicinu Jūs piedalīties bakalaura darba pētījumā.
Links aptaujai- https://www.visidati.lv/aptauja/1958814930/
Paldies!
29.03.2023 20:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits