Viss ir pārāk dārgs!

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Reāli es nesaprotu...es pelnu mēnesī 700 euro. No tiem es maksāju 120 euro par mašīnu.
Nauda pazūd tik ātri pēdējā pusgada laikā. Pārtikas veikalā vairs nevar ieiet bez 30 euro. Un tas kas tiek pirkts pietiek max 2 dienām.
Nesaprotu vispār kur pazūd nauda... Piemēram drēbes es sen jau vairs nevaru atļauties pirkt jaunas, meklēju pērles humpalās. Un arī varbūt reizi mēnesī. Kosmētiku es arī pērku reti. Praktiski vispār nepērku! Visa nauda iziet reāli pārtikā. Un degvielā! Tās nenormālās degvielas cenas uzkāpušas? Dīzelis maksā 1.50€ jau
Mums cenas sāk pietuvoties Vācijai. Ir pat preces kas Latvijā ir dārgākas nekā Vācijā. Bet algas ir daudz reiz mazākas.
Šobrīd sēžu uz slimības lapas. Pa veikaliem nevazājos. Izbraucu tikai pilsētu pēc pārtikas. Šobrīd dzīvojos pie radiem bet nauda tāpat pazūd tik ātri...
Pēdējā mēneša laikā apsveru domu braukt uz ārzemēm jo man ar saviem 700 un dzīvesbiedra 600 € mums kopā nu nepietiek lai izdzīvotu. Bērnu mums nav. Piegriezies te ir dzīvot. Un vēl šitās Kariņa cirks tagad ar mājsēdi. Gribēju pus 8 aizbraukt uz veikalu uz tuvāko mazpilsētu dažu minūšu braucienā. Figu veikals jau 7 ciet. Nu ir laiki pienākuši. Gribas vienkārši braukt prom no šīs valsts
22.10.2021 20:22 |
 
Reitings 863
Reģ: 19.11.2014
29090 @ 22.10.2021 21:14
Kādas jums profesijas, ja nav noslēpums? Algas visai zemas. Par valsti var čīkstēt, ja dara vērtīgu darbu, par ko nemaksā atblistoši. Bet ja ir kaut kāda bezjēdzīga profesija, tad, manuprāt, pārmest valstij par zemo algu jau ir pilnīgi nevietā.
Agrāk cilvēki vispār ēda, ko paši izaudzēja, un drēbes pirka varbūt reizi gadā. Nezinu kāpēc cilvēkiem mūsdienās šķiet, ka viņiem defaultā pienākas kaut kāds luksuss, vienkārši ne par ko.

Vai iedziivotaajiem jaapaklanaas valstij par smiekliigajaam algaam? Un kuraa buutu taa profesija, kura ir bezjeedziiga? Nosauc, luudzu, bezjeedziigu profesiju?
23.10.2021 10:09 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Tavuprāt, veikalu pārdevējām, restorānu pavāriem un viesnīcu istabenēm algu izskaita ministru prezidents? Cilvēki strādā privātās kompānijās, kurās klients esi TU, un ja KLIENTS negrasās maksāt par vienu maltīti maķītī tā, lai tur strādājošie katrs var pelnīt 2000 eiro mēnesī, tad vainot pie tā valsti ir ļoti melīgi. Tāpat jau Tu ar prieku dodies uz visām šīm vietām ekspluatēt cilvēkus (ja jau uzskati viņu algas par tik neadekvātām), un tad tikai īdi par ''valsti''.
Nosauc, luudzu, bezjeedziigu profesiju?

Jau saucu. Varu uzreiz nosaukt pilnīgi visu izklaides industriju. Visus restorānus, kafejnīcas, viesnīcas, TV šovus, miljardus apģērbu veikalu utt. (noteikti daudz ko aizmirsu pieminēt), un katru cilvēku, kas tajos strādā. No tā visa varētu atstāt labi ja 10%.
23.10.2021 10:18 |
 
Reitings 395
Reģ: 04.06.2021
29090 @ 23.10.2021 10:18
Tavuprāt, veikalu pārdevējām, restorānu pavāriem un viesnīcu istabenēm algu izskaita ministru prezidents? Cilvēki strādā privātās kompānijās, kurās klients esi TU, un ja KLIENTS negrasās maksāt par vienu maltīti maķītī tā, lai tur strādājošie katrs var pelnīt 2000 eiro mēnesī, tad vainot pie tā valsti ir ļoti melīgi. Tāpat jau Tu ar prieku dodies uz visām šīm vietām ekspluatēt cilvēkus (ja jau uzskati viņu algas par tik neadekvātām), un tad tikai īdi par ''valsti''.
Jau saucu. Varu uzreiz nosaukt pilnīgi visu izklaides industriju. Visus restorānus, kafejnīcas, viesnīcas, TV šovus, miljardus apģērbu veikalu utt. (noteikti daudz ko aizmirsu pieminēt), un katru cilvēku, kas tajos strādā. No tā visa varētu atstāt labi ja 10%.

Mīļā sirds, mēs dzīvojam kapitālisma gadsimtā, ko Tu citu vari gribēt.
23.10.2021 10:24 |
 
Reitings 90
Reģ: 16.08.2014
Saprotu Tevi. Cenas kāpj un arī man acis ieplešas iepērkoties. Vienīgais, ko varu ieteikt no savas pieredzes ir plānot ēdienreizes pēc pieejamākajiem sezonāliem dārzeņiem/augļiem. Iepērkos pārsvarā Maxima veikalos, pirms došanās uz to pačekoju bukletu un plānoju pirkumus. Gaļu skatos Forevers tīkla veikalos, kas man šķiet viena no kvalitatīvākajām. Degvielu skatos un leju lielākoties brīvienās, šķiet, ka tad ir lētāk, piemēram ar Viada karti vai kādu aplikāciju. Gatavoju mājās, un uz darbu pusdienās ņemu iepriekš neapēstās vakariņas.
23.10.2021 10:25 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Neesmu ne IT speciāliste, ne deputāte, pelnu 700-800 eiro, maksāju par diviem dzīvokļiem, dzīvoju viena - sūdzēties nevaru. Pārtikusi neesmu, bet parādu un kredītu man nav.
Latvijas sabiedrībā ir milzu problēmas ar elementāru finanšu pratību - kamēr cilvēki gribēs lēkt augstāk par savām pakaļām, tikmēr arī vienmēr būs tie, kas bļauj, ka pat ar štuku, pusotru ir par maz. Cita lieta, ja ir ģimenes ar bērniem.
23.10.2021 11:23 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Silvera @ 23.10.2021 11:23
Neesmu ne IT speciāliste, ne deputāte, pelnu 700-800 eiro, maksāju par diviem dzīvokļiem, dzīvoju viena - sūdzēties nevaru. Pārtikusi neesmu, bet parādu un kredītu man nav.
Latvijas sabiedrībā ir milzu problēmas ar elementāru finanšu pratību - kamēr cilvēki gribēs lēkt augstāk par savām pakaļām, tikmēr arī vienmēr būs tie, kas bļauj, ka pat ar štuku, pusotru ir par maz. Cita lieta, ja ir ģimenes ar bērniem.

Ļoti piekrītu.
23.10.2021 11:35 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Jau saucu. Varu uzreiz nosaukt pilnīgi visu izklaides industriju. Visus restorānus, kafejnīcas, viesnīcas, TV šovus, miljardus apģērbu veikalu utt. (noteikti daudz ko aizmirsu pieminēt), un katru cilvēku, kas tajos strādā. No tā visa varētu atstāt labi ja 10%.

Tu laikam čista dzīvo kkādā paralēlā pasaulē. Kas tieši ir bezjēdzīgs no šīm profesijām? Ne visi būs inženieri, arhitekti, IT speciālisti un tā tālāk un vēljoprojām, katram ir sava niša, kurā vēlas darboties, tieši tādēļ mēs esam katrs tik dažāds un unikāls savā būtībā. Runājot par pavāriem, nav obligāti jābūt Gordonam Remzijam. Visas tevis pieminētās lietas ir vajadzīgas sabiedrībai, viens bez otra mēs nepastāvētu. Tādēļ pirms saki, ka tas ir bezjēdzīgi, pafiltrē, ko runā. Kaut ko tik absurdu sen neesmu dzirdējusi. Šito čiksi var scrollot tālāk, trollis laikam.
23.10.2021 11:40 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Jacqueline @ 23.10.2021 11:40

Tu laikam čista dzīvo kkādā paralēlā pasaulē. Kas tieši ir bezjēdzīgs no šīm profesijām? Ne visi būs inženieri, arhitekti, IT speciālisti un tā tālāk un vēljoprojām, katram ir sava niša, kurā vēlas darboties, tieši tādēļ mēs esam katrs tik dažāds un unikāls savā būtībā. Runājot par pavāriem, nav obligāti jābūt Gordonam Remzijam. Visas tevis pieminētās lietas ir vajadzīgas sabiedrībai, viens bez otra mēs nepastāvētu. Tādēļ pirms saki, ka tas ir bezjēdzīgi, pafiltrē, ko runā. Kaut ko tik absurdu sen neesmu dzirdējusi. Šito čiksi var scrollot tālāk, trollis laikam.

Vot šai tiešām cepumu paciņa nav. Tad jau pus pasaules biznesi var droši iet dillēs. 😀
Vienīgi es ceru, ka viņa pati ja tik tiešām tā domā, tad iet uz restorānu reizi pusgadā, TV viņai mājās nav un viesnīcā savu kāju nav spērusi. 😀
23.10.2021 11:44 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Visas tevis pieminētās lietas ir vajadzīgas sabiedrībai, viens bez otra mēs nepastāvētu

Patiesi - bez TV šoviem mēs nepastāvētu :D Atvainojos, ka varbūt aizskāru kāda jūtas, noniecinot šo visas Latvijas stūrakmeni :D Un jā, sabiedrība mierīgi varētu iztikt bez 10 restorāniem uz katra stūra. Bet tā kā ir visi šie akūti nepieciešamie 10 restorāni uz katra stūra, un jūs pašas to uzskatāt par visas Latvijas pamatu, bez kura te viss sabruktu - tad jau ar algām tur problēmām nevajadzētu būt, jo katru reizi atstājat vismaz desmitnieku dzeramnaudā par šo nenovērtējamo pakalpojumu, vai ne? Jo vairāk naudas viņiem dosiet, jo vairāk šie cilvēki pelnīs!
Tad jau pus pasaules biznesi var droši iet dillēs.

Nu vispār jā. Rietumi ir dziļi kredītos, jo ir nenormāls patērnieciskums, cilvēki nepārtraukti pērk lietas, ko vispār nevar atļauties, milzīgos kvantumos, kas nevienam nav vajadzīgs. Šķiet, ka pirkšana daudziem jau ir reliģijas vietā.
23.10.2021 13:06 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Patiesi - bez TV šoviem mēs nepastāvētu Atvainojos, ka varbūt aizskāru kāda jūtas, noniecinot šo visas Latvijas stūrakmeni Un jā, sabiedrība mierīgi varētu iztikt bez 10 restorāniem uz katra stūra. Bet tā kā ir visi šie akūti nepieciešamie 10 restorāni uz katra stūra, un jūs pašas to uzskatāt par visas Latvijas pamatu

Ko nozīme akūti? nav runa vai tas ir ciešams vai nepieciešams, bet par to, lai katrs darītu, kas pašam iet pie sirds.
Varbūt, nepamaniji, bet pasaule šobrīd ir pārapdzīvota un tas ir normāli, ka uz katra stūra ir pa 10 kafenēm un simtiem jaunu tv showu ik gadu. Ne visiem ies pie sirds 3 konkrētas kafenes vai 3 showi, tieši tāpat kā mēs ikdienā no 100 opcijām izvēlamies pāris variantus.
23.10.2021 13:50 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Kopumā ļoti individuāli, ir daudz atzarojumu sākot no žanriem, izpildītājiem un idejām.
23.10.2021 13:52 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Varbūt, nepamaniji, bet pasaule šobrīd ir pārapdzīvota un tas ir normāli, ka uz katra stūra ir pa 10 kafenēm un simtiem jaunu tv showu ik gadu

Varbūt dari to zināmu Latvijas valdībai? Viņi gadiem raud par valsts demogrāfiju, ka nelielā populācija it kā turpina dramatiskos tempos sarukt, bet te izrādās, ka Latvija ir pārapdzīvota! Vai arī tu runā par to, ka kaut kāda valsts Āfrikā ir pārapdzīvota, un tāpēc mēs Latvijā atveram 500 jaunus restorānus, lai ... ? Sasniegtu tieši ko?
lai katrs darītu, kas pašam iet pie sirds

Protams. Cilvēks var arī visu dienu ar zaru bakstīt akmeni, ja viņam tas iet pie sirds. Bet nevajag gaidīt, ka viņam par to maksās.
ir daudz atzarojumu sākot no žanriem, izpildītājiem un idejām.

Jā, bet tos vieno apstāklis, ka 90% no tā visa ir tīrs trešs.
23.10.2021 14:04 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3774
Reģ: 31.10.2010
Jā, cenas ir jūtami kāpušas, ko darīt. Mana alga ir tāda, par kuru lielākā daļa droši vien vispār uz darbu neietu. Taču paēdusi esmu, apģērbusies esmu, rēķini nomaksāti un parādā nevienam neesmu. Tas man galvenais. Ja naudas nav daudz, tad pirms katra pirkuma vajadzētu padomāt, vai šī konkrētā lieta ir vajadzība vai tomēr vēlme. Manuprāt, daudz naudas cilvēki notērē vēlmēs, nevis vajadzībās.
23.10.2021 14:04 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Varbūt dari to zināmu Latvijas valdībai? Viņi gadiem raud par valsts demogrāfiju, ka nelielā populācija it kā turpina dramatiskos tempos sarukt, bet te izrādās, ka Latvija ir pārapdzīvota!

Rakstiju globālā līmenī. Latvijai par šo nav ko satraukties. Uzņēmēju un rūpnīcu te arī nav diži daudz.
Un reti, kurš jūtas pilnīgi drošs par materiālo stabilitāti, jo naudas tāpat nekad nebūs par daudz. Mūsdienās dzīvot ir dārgi. Saki, ko gribi.
Jā, bet tos vieno apstāklis, ka 90% no tā visa ir tīrs trešs.

Bez sliktā nav labā un bez labā sliktā.
23.10.2021 14:29 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Miaa @ 22.10.2021 22:33
Piekrītu. Bet 1300eur uz diviem cilvēkiem, ņemot vērā Latvijas algas, manuprāt, nav baigi mazā summa. Zinu ģimeni, kur 3 cilvēki dzīvo uz 450eur mēnesī. Un tas neskaitot maksājumus, kuri jānomaksā. Kad tie nomaksāti, iztikai pāri paliek mazāk kā 300eur. Kaut kā galus kopā savelk, bet par jaunām drēbēm var nesapņot. Ja, nedod dievs, iesāpas zobs, nu tad neko, cieties vai aizņemies no kāda naudu, kuru pēc tam jāatdod pa daļām. Diemžēl, tāda ir realitāte daudzās Latvijas ģimenēs. Protams, var jau sākt gudri spriedelēt, ka jāmeklē labāk apmaksāts darbs, bla, bla, bla, bet kādam arī tas "melnais" darbs ir jādara un, diemžēl, tās kapeikas, ko atmet šiem "melno" darbu veicējiem, pat par algu grūti nosaukt, jo ar to cilvēks nevar dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi.
Pa šiem pāris mēnešiem, kurus sanāca pavadīt Latvijā, arī nošokējos par dzīves dārdzību, kas, manuprāt, nav samērīga algām, kādas saņem liela daļa cilvēku. Vienu dienu eju uz veikalu un Valmieras krējums maksā 1,35eur, aizeju nākamajā dienā - hopsā, jau 1,75eur. Jā, kādam varbūt 40 centi ir spļāviens jūrā, bet cilvēkam, kurš jau tā saņem mazu algu, tādi 40 centi ir no svara. Mans tēvs, kurš strādā citā valstī, arī stāstīja, ka, braucot uz Latviju, bija domājis nopirkt šādus tādus produktus, bet nodomājis, ka Latvijā jau cenas būs tādas pašas, priekš kam vest sev līdzi lieku smagumu. A iegājis veikalā un figu - nekādas tādas pašas cenas, viss daudz dārgāks nekā valstī, kurā viņš strādā (un ar piebildi, ka tajā valstī algas ir daudz lielākas kā Latvijā).
Bieži vien šāda tipa diskusijās uzrodas tie, kuriem patīk pamācīt citus, sak', vajadzēja iegūt labāku izglītību, iegūt labāku darbu, ja strādā pa minimālo algu, pats vainīgs. A es tā nevaru. Jā, man ir labs darbs (ne Latvijā), pelnu labi, bet man mute neveras vaļā kādam cilvēkam, kurš strādā pa minimālo algu, pateikt, ka pats vainīgs, vajadzēja mācīties, turi muti ciet. Jo mani vecāki visu mūžu bijuši parasti darba ļaudis, es cienu tādus cilvēkus, jo zinu, ka bez tiem pašiem apkopējiem, sētniekiem, trauku mazgātājiem u.c. "melno" darbu veicējiem, pasaule apstātos un ilgi tie, kuri sēž augstos amatos un ņirgājas, lai tie, kuri nesaņem tik daudz, iet mācīties, nevarētu sprēgāt, jo pašiem tad nāktos gan pēc sevis tualetes berzt, gan viesnīcās gultas saklāt, gan restorānā traukus nomazgāt. Līdz ar to uzskatu, ka, jā, dzīve Latvijā ir ļoti dārga, algas mazas, tāds parastā darbā strādājošs latvietis ir sastopams ne Maldīvās gulšņājot pie baseina, bet pie "Maxima" nocenoto produktu plaukta, meklējot lētākos akciju produktus. Vai, kā es redzēju pirms pāris dienām, tāds parasts Latvijas pensionārs neapceļo pasauli tērpies baltās lina drānās un ar platu smaidu sejā, bet stāv pie siera plaukta un cilā vienu siera gabalu pēc otra, meklējot lētāko. Skumji un nožēlojami. Un visam pa virsu Covid sakarā visi vēl viens pret otru kā suņi izturas, gatavi viens otram rīkles pārgrauzt. Paviesojos Latvijā pāris mēnešus, nokārtoju darīšanas un vakar laimīgi atgriezos mājās. Tur esot, baigā depresija bija uznākusi, sapratu, ka ilgtermiņā to apkārt valdošo negatīvismu vairs izturēt nespētu.

Kad man sagribas atpakaļ uz LV, es palasu komentārus pie dažādiem rakstiem Facebook. Un zini, tik ļoti tās mājas nepietrūkst.
23.10.2021 15:21 |
 
Reitings 388
Reģ: 22.02.2021
Sisenis @ 23.10.2021 15:21

Kad man sagribas atpakaļ uz LV, es palasu komentārus pie dažādiem rakstiem Facebook. Un zini, tik ļoti tās mājas nepietrūkst.

Man bija tā sākumā,no Lv aizbraucu finanšu krīzes laikā,Protams pagāja pāris gadi ,draugi sauca atpakal,teica viss esot mainijies utt,pēc 5 nodzivotiem gadiem Uk aizbraucu atpakal un sapratu,ka tā bija baigā mulkība,protams,draugi iekārtojušies ,man viss no nulles atkal bija jāsāk,kamer bija savings tikmēr vēl bija ok,bet pēc tam sapratu,ka tik un tā no algas lidz algai jādzīvo,tā pusotru gadu nodzivoju Lv ,sakravāju koferi un atbraucu atpakal uz Uk ,tagad pat vairs tāda doma nenāk prātā,dzīvē te ir sakārtojusies,patīk Darbs ko daru,zinu ka šeit man ir labāk,kā jebkad Lv būs!
Tie kas saka ,ka vajag Lv cīnīties utt,Tad Jūs arī cīnaties,man tikai viena dzīvē ,netaisos to dzīvot ,kā mani vecāki no algas līdz algai ,pensijā aizejot paliek tikai vēl grūtāk!
Tos pašus pensionārus Pat Nevar salīdzināt Lv un Uk,kamer angli celo pa Spānijuu,Maltu utt musu latvieshu pensionari ar bailēm gaida ziemu,jo kartejo reizi apkures cenas palielinasies!
23.10.2021 15:44 |
 
Reitings 454
Reģ: 18.05.2016
māksla ietaupīt nav liela, uz diviem gatavojot ēst pašiem mājas dažādus super garšīgus ēdienus ir easy, bet problēma jau ir tajā, ka negribas visu laiku knapināties un domāt kā tikai ietaupīt, tad ieslēdzas tāds baigais taupīšanas režīms, bet gribas taču dzīvot normāli nevis visu laiku iet veikalā pie nocenotajām precēm. Te vainīga mentalitāte arī, ka viss vienmēr lētākais vajadzīgs un jākrāj un jātaupa. manā izpratnē tas ir nepareizi. ja grib arī labākus apstākļus, tad tie pašam sev jādara, jāmācas, jāmēģina tik uz labāku amatu starptautiskās firmās utt. bet nu bez jebkādām zināšanām, tas viss jau ir grūti izdarāms, cikvēks grib luxus dzīvi, bet darba ieguldīšanas.
es ne par autori šeit, es vispār. cenas protams, mums ir astronomiskas, bet nu mēs tauta jau paši ļaujam, lai ar mums manipulē. strādājam pa grašiem utt. tāpēc arī tāds iznākums.
23.10.2021 16:28 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
cilvēks grib luxus dzīvi, bez darba ieguldīšanas

+++
23.10.2021 17:22 |
 
Reitings 7117
Reģ: 16.02.2021
Nav viss pārāk dārgs šeit. Esmu studiju gados un mazliet pēc tam dzīvojusi viena ar šādu summu, ieskaitot dzīvokļa maksājumus. Ar auto izmaksām palīdzēja vecāki, bet ne 100 procentu apmērā. Tagad atskatoties, man ļoti patika tas laiks, kad bija radoši jāizdzīvo. Par ēšanu - neuzskatu, ka laikā, kad naudas nav daudz, ir vērts lielāko daļu izmest, lai vienkārši paēstu. Pērc vienkāršus, tīrus produktus, nepērc gatavas lietas. Pērc dārzeņus, augļus, pākšaugus, graudaugus. Nu, piemēram, nepērc putru kartona kastē, kur virsū rakstīts, ka tā ir putra. Nopērc kg paku ar pilngraudu auzu pārslām, maksā 3x mazāk, varēsi pati uztaisīt gan musli, gan blenderī samalt miltos un izmantot kūkām, cepumiem, u.c., vai uztaisīt savu auzu pienu, pankūkas, jebko. Nepērc visādas mērces, kečupus utt. Nepērc rīsus un griķus maisiņos, bet gan visu kg pakās. Sasaldē augļus un dārzeņus, kurus pēc tam var likt zupā, sautējumā, vārīt, pievienot kūkām un svētdienas rītā uzvārīt ātro zapti pankūkām. Šajā laikā es tieši tā arī ēdu, visu gatavoju pati no vienkāršiem produktiem, man ledusskapī nebija kečupi, zemeņu jogurti, pupiņas ar tomātu mērci, desas un citas būtībā nevajadzīgas lietas. Lieki teikt, ka pašsajūta bija lieliska un slaidā līnija ieturējās automātiski. Par tādām siermaizēm un desmaizēm brokastīs ikdienā vajag aizmirst. Kā jau teicu, nav jēgas mazu algu izgrūst nevajadzīgos pārtikas produktos tikai sāta sajūtai, kuru var panākt arī lētāk un kvalitatīvāk. Kad gatavoju maltās gaļas mērci, pievienoju sīpolu, ķiploku, rīvētu burkānu, papriku, pupiņas un mazāk gaļas, sanāk lētāk, liesāk un iegūsti uzturvielas no citiem produktiem. No kosmētikas produktiem baigi arī neaizrāvos, biju atradusi savus favorītus drogās, atceros, ka ļoti patika Lumene, lēts, bet labs brends. Arī mājas tīrīšanas līdzekļi maksā kosmosu, tajā laikā lielākos netīrumus tīrīju ar kaut kādu universālo pastu no lētā gala un tas arī viss. Vēl bija līdzeklis logiem un spoguļiem, galvenais ir ikdienas uzkopšana, virsmas biežāk notīrīt ar mitru lupatu, uzkopt grīdu, logiem izmantoju avīzes kā agrāk. :D Galvenais arī uzturēt kārtību. Principā, varētu šo laiku dzīvē nodēvēt par minimālismu un man ļoti patika, tiešām foršas atmiņas. Es biju sev nolikusi mērķi braukt ceļojumos ar draugiem un iekrāt pirmajai iemaksai mājvietai, līdz ar to tas nav iespējams, ja dzīvo brīvi, nedomājot par ikdienas tēriņiem. Atzīšu, ka visu dzīvi tā nenodzīvotu, jo man patīk arī tērēt, atļauties, neiespringt, taču kādu laika periodu tas pat ir nepieciešams. Arī par apģērbu - galvenais kop to, kas Tev ir, izgludini, noskuj pūkas, mazgā, lai ir tīrs, pašai tīri, ieveidoti mati - to visu var izdarīt par velti, lai kopējais skats ir svaigs, sakopts, tīrs, kā būtu centusies. Drēbes pirku humpalās un pēc tam komplektos tirgoju tālāk andelē, jo mācēju saglabāt smukas. Var noprast, ka esi jauna, līdz ar to šajā laikā, šāds dzīvesveids piestāv un galvenais sakārtot savu galvu, lai tas nav depresīvi un ar nabadzības piesitienu, bet forši, mājīgi, stilīgi, pārdomāti, tā, lai piestāv. Neapaudz ar liekām mantām, būs kārtīga apkārtne, labāk jutīsies. Labs piemērs minimālismam ir tā pati Alise Mičule, nekomentēšu viņas personību, bet minimālisms viņai tiešām piestāv un izskatās, ka dzīvo ar maz līdzekļiem, neko lieku nepērk, viņai ļoti piestāv. Ja būsi slaida un priecīga, visas drēbes izskatīsies smuki, arī humpalās pirktās. Ir cilvēki, kas neprot sakombinēt un iznest arī jaunu apģērbu, svarīgāk ir izkopt gaumi. Galvenais jau, ko Tu dari ārpus mājas, ārpus maltītēm, mājas tīrīšanas un drēbju pirkšanas. Tikmēr koncentrējies uz izaugsmi un drīz vien nebūs veikalā jārēķina, cik kas maksā un ko pirkt uz cik dienām. Lai izdodas, izbaudi šo laiku un dari visu, lai nākotnē ir labāk. :)
23.10.2021 17:36 |
 
10 gadi
Reitings 2611
Reģ: 21.06.2011
Cenas lido kosmosā, piekrītu!
Esmu Dobeles makaronu fane, bet nu jau ar atlaidi bija lētāki Italpasta, kas liekas dīvaini. 😦
Par degvielu nerunāsim. 🥲
23.10.2021 19:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits