Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Viss ir pārāk dārgs!

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Reāli es nesaprotu...es pelnu mēnesī 700 euro. No tiem es maksāju 120 euro par mašīnu.
Nauda pazūd tik ātri pēdējā pusgada laikā. Pārtikas veikalā vairs nevar ieiet bez 30 euro. Un tas kas tiek pirkts pietiek max 2 dienām.
Nesaprotu vispār kur pazūd nauda... Piemēram drēbes es sen jau vairs nevaru atļauties pirkt jaunas, meklēju pērles humpalās. Un arī varbūt reizi mēnesī. Kosmētiku es arī pērku reti. Praktiski vispār nepērku! Visa nauda iziet reāli pārtikā. Un degvielā! Tās nenormālās degvielas cenas uzkāpušas? Dīzelis maksā 1.50€ jau
Mums cenas sāk pietuvoties Vācijai. Ir pat preces kas Latvijā ir dārgākas nekā Vācijā. Bet algas ir daudz reiz mazākas.
Šobrīd sēžu uz slimības lapas. Pa veikaliem nevazājos. Izbraucu tikai pilsētu pēc pārtikas. Šobrīd dzīvojos pie radiem bet nauda tāpat pazūd tik ātri...
Pēdējā mēneša laikā apsveru domu braukt uz ārzemēm jo man ar saviem 700 un dzīvesbiedra 600 € mums kopā nu nepietiek lai izdzīvotu. Bērnu mums nav. Piegriezies te ir dzīvot. Un vēl šitās Kariņa cirks tagad ar mājsēdi. Gribēju pus 8 aizbraukt uz veikalu uz tuvāko mazpilsētu dažu minūšu braucienā. Figu veikals jau 7 ciet. Nu ir laiki pienākuši. Gribas vienkārši braukt prom no šīs valsts
22.10.2021 20:22 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Standing ovations no manis katram 29090 komentāram.
Ir emocionāli saprotama tā apbižotības sajūta, man arī riebjas, ka benzīna cenas ceļas un situācija pasaulē.
Bet te virmo, šķiet, ļoti liela nesaprašana, ka Jūsu darbs ir tāda pati prece kā tā desa vai krējums. Šī ir tirgus ekonomika, sociālisms ir beidzies, dāmas. Nevienam Jums nav jāmaksā tikai tāpēc, ka Jūs esat piedzimušas. Katram darbam ir tirgus vērtība (nejaukt ar kaut kādu apgaroto emocionālo vērtību). Ja Jūs strādājat mazā veikaliņā/kafejnīciņā, kurā ienāk 5 klienti dienā, un darāt darbu, kuru, pāris nedēļas apmācoties, var darīt jebkura cita Ilze, tad neviens loģiski domājošs uzņēmuma īpašnieks Jums nemaksās 2x vairāk kā citās kafejnīciņās vienkārši tāpēc, ka Jūsuprāt par to algu nevar izdzīvot. Jūsu finanses nav darba devēja darīšana. Valstij ir jāsubsidē mediķi, iekšlietu struktūru darbinieki, t.i., sabiedrisko pakalpojumu veicēji, tur nav strīdu. Privātajā sfērā strādā pieprasījums/piedāvājums, bet neiešu otru riņķi, jo 29090 jau to visu lieliski izstāstīja.
Pelnu ap 1200 uz rokas, dzīvoju viena, maksāju īri, uzturu auto, sevi un vienu no vecākiem.
Manuprāt, daļa no autores problēmas ir tā, ka viņas vīrietis pelna 600eur. Ja čalim ir virs 20 gadiem, manuprāt, vajadzētu atrast veidu, kā nopelnīt vairāk. Jauniem vīriešiem to izdarīt ir vieglāk, nekā jebkurai citai sabiedrības grupai.
25.10.2021 22:32 |
 
10 gadi
Reitings 3031
Reģ: 13.11.2011
Man vidēji alga virs 1k, parasti izvēlos preces kam ir atlaide, vienmēr noeju gar nocenotajiem plauktiem, bet nekad nepērku nocenotu gaļu vai piena produktus. Ir lietas, ko pērku arī bez atlaides, piemēram, Ķelmēnu maizi, tai reti kad liek atlaidi. Iepērkos lielākoties tikai maximā, jo tur cenas liekas adekvātākas. Protams, varētu arī iepirkties rimi, bet man roka neceļas tur pirkt, ja zinu, ka citur var dabūt lētāk. Tā pat arī ar apģērbu, lielākoties iepērkos tikai uz atlaidēm. Izklausos, ka esmu skopa, bet varu mierīgi dzīvot ar pus algu.
25.10.2021 22:05 |
 
Reitings 872
Reģ: 27.07.2020
Miaa @ 23.10.2021 01:16

Esmu pašnodarbinātā, uz mani tas neattiecas. :)

Interesanti ar ko tādu tu nodarbojies, ja uz tevi tas neattiecas?
LaLo @ 23.10.2021 08:18

Ne visi Latvieši ārzemēs dara melnos darbus. ?

Arī kvalificētiem speciālistiem ir jāspēj konkurēt.
Cita lieta, ja tiek darīts kas tāds, kas pietiekami unikāls vai ir tik ļoti pieprasīts, ka principā nepieciešams pilnīgi jebkurš, kas to spēj darīt. Bet šāda situācija arī nav mūžīgi garantēta.
25.10.2021 20:56 |
 
Reitings 2
Reģ: 25.10.2021
Es pelnu 1500 eur uz rokas, bez bērniem, nav kredītu, dzīvoklis nav šiks, gadi 27, bet tā pat atzīstu, ka viss ir nenormāli dārgs, daudz ko nevaru atļauties, rimi arī vairs neiepērkos, jo tā neko pat nepērkot ir uzreiz 15-20 eur. Es zinu to sajūtu, par ko runā diskusijas autore, ir visādi padomi, bet tā kanpināšanās, besī un totāli nomāc. Vari taupīt, grozīties, bet vienā mirklī tik ļoti no tā nogursti...
25.10.2021 12:58 |
 
Reitings 60
Reģ: 28.04.2021
Miaa @ 22.10.2021 22:33
Piekrītu. Bet 1300eur uz diviem cilvēkiem, ņemot vērā Latvijas algas, manuprāt, nav baigi mazā summa. Zinu ģimeni, kur 3 cilvēki dzīvo uz 450eur mēnesī. Un tas neskaitot maksājumus, kuri jānomaksā. Kad tie nomaksāti, iztikai pāri paliek mazāk kā 300eur. Kaut kā galus kopā savelk, bet par jaunām drēbēm var nesapņot. Ja, nedod dievs, iesāpas zobs, nu tad neko, cieties vai aizņemies no kāda naudu, kuru pēc tam jāatdod pa daļām. Diemžēl, tāda ir realitāte daudzās Latvijas ģimenēs. Protams, var jau sākt gudri spriedelēt, ka jāmeklē labāk apmaksāts darbs, bla, bla, bla, bet kādam arī tas "melnais" darbs ir jādara un, diemžēl, tās kapeikas, ko atmet šiem "melno" darbu veicējiem, pat par algu grūti nosaukt, jo ar to cilvēks nevar dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi.
Pa šiem pāris mēnešiem, kurus sanāca pavadīt Latvijā, arī nošokējos par dzīves dārdzību, kas, manuprāt, nav samērīga algām, kādas saņem liela daļa cilvēku. Vienu dienu eju uz veikalu un Valmieras krējums maksā 1,35eur, aizeju nākamajā dienā - hopsā, jau 1,75eur. Jā, kādam varbūt 40 centi ir spļāviens jūrā, bet cilvēkam, kurš jau tā saņem mazu algu, tādi 40 centi ir no svara. Mans tēvs, kurš strādā citā valstī, arī stāstīja, ka, braucot uz Latviju, bija domājis nopirkt šādus tādus produktus, bet nodomājis, ka Latvijā jau cenas būs tādas pašas, priekš kam vest sev līdzi lieku smagumu. A iegājis veikalā un figu - nekādas tādas pašas cenas, viss daudz dārgāks nekā valstī, kurā viņš strādā (un ar piebildi, ka tajā valstī algas ir daudz lielākas kā Latvijā).
Bieži vien šāda tipa diskusijās uzrodas tie, kuriem patīk pamācīt citus, sak', vajadzēja iegūt labāku izglītību, iegūt labāku darbu, ja strādā pa minimālo algu, pats vainīgs. A es tā nevaru. Jā, man ir labs darbs (ne Latvijā), pelnu labi, bet man mute neveras vaļā kādam cilvēkam, kurš strādā pa minimālo algu, pateikt, ka pats vainīgs, vajadzēja mācīties, turi muti ciet. Jo mani vecāki visu mūžu bijuši parasti darba ļaudis, es cienu tādus cilvēkus, jo zinu, ka bez tiem pašiem apkopējiem, sētniekiem, trauku mazgātājiem u.c. "melno" darbu veicējiem, pasaule apstātos un ilgi tie, kuri sēž augstos amatos un ņirgājas, lai tie, kuri nesaņem tik daudz, iet mācīties, nevarētu sprēgāt, jo pašiem tad nāktos gan pēc sevis tualetes berzt, gan viesnīcās gultas saklāt, gan restorānā traukus nomazgāt. Līdz ar to uzskatu, ka, jā, dzīve Latvijā ir ļoti dārga, algas mazas, tāds parastā darbā strādājošs latvietis ir sastopams ne Maldīvās gulšņājot pie baseina, bet pie "Maxima" nocenoto produktu plaukta, meklējot lētākos akciju produktus. Vai, kā es redzēju pirms pāris dienām, tāds parasts Latvijas pensionārs neapceļo pasauli tērpies baltās lina drānās un ar platu smaidu sejā, bet stāv pie siera plaukta un cilā vienu siera gabalu pēc otra, meklējot lētāko. Skumji un nožēlojami. Un visam pa virsu Covid sakarā visi vēl viens pret otru kā suņi izturas, gatavi viens otram rīkles pārgrauzt. Paviesojos Latvijā pāris mēnešus, nokārtoju darīšanas un vakar laimīgi atgriezos mājās. Tur esot, baigā depresija bija uznākusi, sapratu, ka ilgtermiņā to apkārt valdošo negatīvismu vairs izturēt nespētu.

This!!!!!!!!
Vnk.. precīzi.
24.10.2021 20:22 |
 
Reitings 307
Reģ: 29.08.2020
Strādāju par ceha vadītāju jau 10 gadus,alga uz rokas ap 2h,vīram 2,5k arī jau gadus 12 strādā vienā uzņēmumā.Ko ar 700 var Rīga darīt,es nezinu.Studentam varbūt jā vai ari tad tur jābūt mammai kas visu laiku dekretos iet vai maina darbus ik pēc gada,diviem.
Man 29 gadi.Ko iesaku?Netēlot brīvmāksliniekus un pierādīt sevi vienā uzņēmumā.Labus darbiniekus atbalsta un nebūs jābrīnās,ka dzīve paliek dārgāka,kā tas visu laiku bijis.
24.10.2021 19:52 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Funny @ 24.10.2021 17:29
Ists Latvietis, ed 3 reizes. Zupa+otrais

Un otrs latvietis.
24.10.2021 18:02 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Ists Latvietis, ed 3 reizes. Zupa+otrais
24.10.2021 17:29 |
 
Reitings 302
Reģ: 15.10.2021
Mūsdienu kapitālisma sabiedrībā reizēm nākas pieņemt apzinātas izvēles, lai varētu vairāk pelnīt. Piemēram, strādāt darbu, kur maksā vairāk nevis kuru Tu gribetu labāk.

Esmu nedaudz strādājusi par minimālo algu. Bija super interesants darbs, katru dienu citi uzdevumi, kas arī ļoti paplašināja zināšanas, jo darbs saistīts ar informācijas meklēšanu un dažādu prasmju uzlabošanu, nekādas rutīnas. Labprāt strādātu to visu mūžu, jo tāds darbs nenotrulināja, bet attīstīja dažādos virzienos. Tagad eju notrulinošas, monotonas, bet ļoti labi apmaksātas profesijas virzienā. Kā persona kļūstu daudz garlaicīgāka, jo par šo profesiju ārpus darba pa lielam ne ar vienu nevar runāt, jo tur nav nekā interesanta, bet tāds nu ir tas upuris labākas finansiālas dzīves nodrošināšanai.
24.10.2021 15:00 |
 
Reitings 302
Reģ: 15.10.2021
vistas fileja 1kg 3€
Maize saldskaba 0.80€
Desa 2€
Karbonade kakl: sapirku 25kg, pa 1kg/1.99€ kad bija. Nenemam vera.
Kokciks 0.90€
Siers 4€/1kg
Fri kartupeli 1.80€
sviests 2€
olas 0.85€
Konfektes 3€
Makaroni 3€ 3 pakas sanak.
Atsvaidzinu katru 2-3 dienu so pirkumu.

Jābūt ļoti fiziskam darbam, lai ar šādu diētu nebūtu lieko kg.
24.10.2021 14:49 |
 
Reitings 302
Reģ: 15.10.2021
Par nevērtīgām profesijām var vēl diskutēt. Lielais vairums IT speciālistu veido risinājumus "nevērtīgiem" produktiem un pakalpojumiem.

Pat ne tikai nevērtīgiem, bet arī tādiem, kurus cilvēki pa lielam neizmantos - gan lietotnes, gan spēles. Populāras kļūst tikai dažas lietotnes un spēles no visa izveidotā, lielais vairums aiziet nebūtībā. Tādēļ, manuprāt, vidējais sētnieks dara sabiedrībai vajadzīgāku darbu nekā vidējais programmētājs, kurš nestrādā pie populāriem produktiem un neattīsta MI vai citas inovatīvas lietas.
Bet 29090 aiziet pretrunās, jo par trešu nosauc tieši to, kur vajadzīgs ieguldīt laiku talanta vai prasmju izkopšanai (jeb ar ko nevar sākt pelnīt naudu bez jebkāda darba), bet ļoti daudzos sabiedrībai tiešām nepieciešamajos darbos nav jāiegulda laiks, par sētnieku vai apkopēju var sākt strādāt vienā dienā.
24.10.2021 14:45 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
Dīvaini😄 Abu kopējais budžets Jums ir 1300.
Mēs ar draugu, esot studenti, kas strādā un mācās , kopā nopelnam ap 1000-1100.
Par dzīvokli maksājam 130 eur+elektrība un gāze +50 eur citi rēķini.
Ir arī auto, lejam degvielu un mums patīk vizināties.
Pārtikai pietiek, kosmētikai pietiek, sev pērku jaunas drēbes(dažreiz humpalās), +Heeti, + atļaujamies arī patusēt ar draugiem, pasutīt ēst uz mājām, nopirkt kaut ko garšīgu un kaut kādas jaunas lietas.
Ps. Dzīvojam vienā no Latvijas lielākajām pilsetām(Ne Rīga)
Varbūt šeit kaut ko mainas tas, ka es uz nedēļu taisu tādu kā Menu, ko ēst katrai dienai. Nu 50 eur pietiek divām nedēļām+ dažreiz ieejam pēc kārumiem.
Taisam kartupeļu pankūkas, vistiņas, sacepumus, sautējumus, pildītas karbonādes un ko tik nē.
Varbut Tu ēd taka zilonis un tad jau ir cita runa, ka brokastīs vajag 5 olu kulteni ar trīs maizēm ,nu tas tik tā😂
24.10.2021 14:03 |
 
10 gadi
Reitings 4261
Reģ: 03.08.2009
Mūsdienu kapitālisma sabiedrībā reizēm nākas pieņemt apzinātas izvēles, lai varētu vairāk pelnīt. Piemēram, strādāt darbu, kur maksā vairāk nevis kuru Tu gribetu labāk. Bet neviens naudu klēpī tāpat nemetīs. Jā 600-700 ir par maz, tad reāli jāskatās: ko ES varu darīt lietas labā. Piemērs: mans brālis izmācījās RAV par amatnieku. Bet šajā nozarē strādāt oficiāli un labi atalgotu darbu ir praktiski neiespējami. Viņam sanāca uzreiz pēc videnes neplānots ģimenes pieaugums. Apprecējās, bet nu sieva arī studente, nedaudz strādājusi, nekādi dižie pabalsti nesanāk. Brālis rāvās melnu muti savā darbā, bet ja ir situācija, ka vajag būt mājās, jo bērns slims vai pats slims, tad tās nedēļas ir vispār bez algas. Gāja ļoti grūti līdz beidzot saprata, ka kaut kas jāmaina. Atrada piedāvājumu, kur uzņēmums apmāca darbinieku skandināvu valodā. 6men mācības, specifisks līgums, bet uzreiz maksā algu arī mācību laikā. Kad sāk strādāt, tad palielina. Izmācījās, saka strādāt, paverās skats pavisam citā jomā. Piemācījās klāt kursus, dabūja paaugstinājumu utt. Tagad turpina sevi attīstīt, uzņēmums novērtē, atbalsta un pēc kvalifikācijas celšanas jau paveras pavisam citi amati ka tikai tās pamats ar ko sāka.
Lai nokļūtu labākā vietā, nācās ieguldīt darbu, motivāciju un laiku. Bet tagad dzīve iet uz augšu un paveras iespējas. Bet daudziem gribas visu uzreiz.
Es pati strādāju lielā privātā uzņēmumā, kur ir stabila alga, algas pielikumi, apdrošināšana, viss vienmēr oficiāli utt. Paralēli iesaistos dažādos kultūras projektos, kas saistīti ar manam interesēm utt. Bet es nevaru atļauties pāriet strādāt kultūras nozarē pavisam, jo daudz kas notiek no projekta uz projektu, kā arī štata vietas nav labi apmaksātas. Man tas neder, jo ir ģimene un hipotekārais kredīts utt. Mans priekšnoteikums vienmēr ir bijis, ka es negribu tādu knapināšanos ar naudu kā bija manā bērnībā, attiecīgi vienmēr meklēju iespējas augt darba vidē, lai pavērtos vairāk iespēju. Lai vairāk pelnītu ir reāli jāiegulda laiks un enerģija, lai to panāktu!
24.10.2021 12:56 |
 
Reitings 15
Reģ: 24.09.2018
Piekrītu 29090.
Tik ar piebildi, ka ir nevērtīgas preces un pakalpojumi. Kas ir vērtīgs? Principā pamatvajadzības - lai būtu ko ēst un kur dzīvot. Viss pārējais, kas ir augstāk maslova piramīdā jau ir extras.
Par nevērtīgām profesijām var vēl diskutēt. Lielais vairums IT speciālistu veido risinājumus "nevērtīgiem" produktiem un pakalpojumiem. Bet viņiem maksā kā vērtīgiem darbiniekiem. Kāpēc - jo ir pieprasījums.
Ja visi naudu tērētu uz lietām proporcionāli maslova piramīdas sadalījumam, samazinātos arī pieprasījums pēc brendīgām šmotkām, smaržām, maņikīriem un realitātes šoviem.
24.10.2021 12:13 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
vistas fileja 1kg 3€
Maize saldskaba 0.80€
Desa 2€
Karbonade kakl: sapirku 25kg, pa 1kg/1.99€ kad bija. Nenemam vera.
Kokciks 0.90€
Siers 4€/1kg
Fri kartupeli 1.80€
sviests 2€
olas 0.85€
Konfektes 3€
Makaroni 3€ 3 pakas sanak.
Atsvaidzinu katru 2-3 dienu so pirkumu.
24.10.2021 11:56 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Lasot dažus viedokļus šajā diskusijā sāku saprast, kāpēc sievietēm ir zemākas algas nekā vīriešiem. Te iezīmējas izteikta nespēja atšķirt vērtīgu darbu no mazāk vērtīga un pilnīgi nevērtīga. Kas noteikti neizpaliek arī konkrētā cilvēka ikdienā, strādājot savā profesijā.
24.10.2021 11:08 |
 
Reitings 395
Reģ: 04.06.2021
Digimons @ 24.10.2021 01:37
tie 60-70€ Tev ir uz mēnesi????

Nu ne tak, uz nedēļu.
Būtu jau labi,ja mēnesī.
24.10.2021 01:54 |
 
Reitings 307
Reģ: 21.02.2021
LaLo @ 22.10.2021 20:31
Ko Tu veikalā pērc 2 dienām pa 30eur??
Reāli, vistas fileja 1kg pietiek 2personām 2 dienām- 5eur.
Citas gaļas-stilbiņi, šķiņķīši lētāki.
Tas pats lasis bieži uz akciju 10eur kg.
Brokastis-auzu putrai, maize, siers, olas, ja to pērk, tas arī pietiek 3-4 dienām. 5eur.
Rīsi, griķi, makaroni- 1 paka mierīgi pietiek 4dienām. 1-2eur.
Dārzeņi, augļi 4-5dienām -5eur.
Našķi tak arī daudz vairāk par 1-2eur dienā nemaksā.
Reāli, mēs esam divas personas, ēdam neslikti, bet daudz vairāk par 60-70eur pārtikā neaiziet.
Par mašīnu piekrītu, dīzelis kosmosā.
tie 60-70€ Tev ir uz mēnesi????
24.10.2021 01:37 |
 
Reitings 79
Reģ: 13.07.2019
cilvēks grib luxus dzīvi, bez darba ieguldīšanas

Un cilvēks, kas strādā 12h maximā neiegulda darbu kā kāds, kas 4h dienā pastrādā pie datora no mājām?
Man ir draugs Somijā, kas strādā par apkopēju, un viņš atļaujas gan dzīvokli Helsinku centrā, gan ceļojumus, gan gucci drēbes, tāpēc, ka viņam maksā kā cilvēkam nevis vergam kā Latvijā.
Tu saki, ka TV šovi ir bezjēdzīgi, bet cik IT, tehniķi, režisori, arhitekti, juristi strādā aiz šī TV šova?
23.10.2021 23:08 |
 
Reitings 22
Reģ: 20.10.2021
Labi - novēlu autorei atrast iespēju dzīvot laimīgai un izbaudīt to, kas akārt ir :)
23.10.2021 22:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)