Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Grūtniecības plānošana, augsta riska

 
Reitings 12
Reģ: 14.09.2021
Man ir policistize un dažas citas hormonālā problēmas, tāpēc endokrinoloģe ieteica pie ginekologa griezties as soon as possible kad plānošu grūtniecību, un ka man visu izskaidros, kā saglabāt grūtniecību, jo iespējams, tā būs augsta spontana aborta riska…
Atnāku šodien pie ģinekoloģes, kaut ko man apskata, un sūta prom pēc 5 min- “nu, skrien, meitiņ”. Uz US gan nosūtīja. Saka, vot kad grūtniecība iestāsies, tad parunāsim, pareizāk, tas ārsts pie kura stāsies visu paskaidros un izplānos aprūpes plānu.
Bet jāstajās kādā 8. nedēļā. Sanāk, ja notiek spontāns līdz tam kad tiksi uzskaitē, notiks tā dabīga izlase. Kādam tā ir bijis?
Vai ir kāds cits uzskaites stāšanās termiņs augsta riska grūtniecēm? Gan jau ja notiek daži spontānie pēc kārtas, tad gan paņem uzskaitē ātrāk.
Bet ir jāpārdzīvo tā sāpe, zinot, ka verēja uzteiz palīdzēt, nepiedzivojot abortus?
Kādu iejutīgu un kompetentu ģinekoloģi dzemdību speciālistu varat ieteikt? Vēlams gan valsts apmaksāto!
Lūdzu pastāstiet ja bija līdzīga pieredze ar hormonālām problēmam un grūtniecības plānošanu!
21.10.2021 14:04 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Vienīgais, ko tu varētu sākumā darīt ir dzert papildus Progresteronu, piemēram. Ar nosacījumu, ka ir tāda vajadzība. Pie ārsta iet un sākt visas analīzes taisīt Tu vari jau, teiksim ap 6.nedēļu, bet tāpat līdz 1.skreeningam (12 ned) uzskaite parasti neņem. Nav jau nekādi baigie brinumlidzekli, kuri to grūtniecību notures, ja tas nav iespējams.
Par arstu-vari pieteikties pie kādas no Auxilia Prima prakses dakterem. Privātprakse, bet ir grūtnieču kvotas, viss būs bezmaksas.
21.10.2021 14:53 |
 
Reitings 308
Reģ: 21.02.2021
jutigā @ 21.10.2021 14:04
Man ir policistize un dažas citas hormonālā problēmas, tāpēc endokrinoloģe ieteica pie ginekologa griezties as soon as possible kad plānošu grūtniecību, un ka man visu izskaidros, kā saglabāt grūtniecību, jo iespējams, tā būs augsta spontana aborta riska…
Atnāku šodien pie ģinekoloģes, kaut ko man apskata, un sūta prom pēc 5 min- “nu, skrien, meitiņ”. Uz US gan nosūtīja. Saka, vot kad grūtniecība iestāsies, tad parunāsim, pareizāk, tas ārsts pie kura stāsies visu paskaidros un izplānos aprūpes plānu.
Bet jāstajās kādā 8. nedēļā. Sanāk, ja notiek spontāns līdz tam kad tiksi uzskaitē, notiks tā dabīga izlase. Kādam tā ir bijis?
Vai ir kāds cits uzskaites stāšanās termiņs augsta riska grūtniecēm? Gan jau ja notiek daži spontānie pēc kārtas, tad gan paņem uzskaitē ātrāk.
Bet ir jāpārdzīvo tā sāpe, zinot, ka verēja uzteiz palīdzēt, nepiedzivojot abortus?
Kādu iejutīgu un kompetentu ģinekoloģi dzemdību speciālistu varat ieteikt? Vēlams gan valsts apmaksāto!
Lūdzu pastāstiet ja bija līdzīga pieredze ar hormonālām problēmam un grūtniecības plānošanu!
jā, izklausās, ka Tev vienkārši vajag citu ārstu
21.10.2021 16:03 |
 
Reitings 45
Reģ: 07.05.2021
Sveika!
Man arī bija problēma ar hormoniem, tādēļ jau no 5 nedēļas dzēru progesteronu. Grūtniecība beidzās 11 nedēļās, notika spontānais.
Tagad gaidu vizīti pie endokrinologa un plānoju jau nākošo grūtniecību.
21.10.2021 16:53 |
 
Reitings 863
Reģ: 19.11.2014
Tev ir jānomaina ārste. Ej cāļa forumā un jautā atsauksmes par labu speciālistu. Pie mazpisānu dakteriem var valkāties ar idealu veselību un ideālu grūtniecību, nevis tad, kad ir problēmas.
21.10.2021 17:29 |
 
Reitings 12
Reģ: 14.09.2021
aleksik @ 21.10.2021 16:53
Sveika!
Man arī bija problēma ar hormoniem, tādēļ jau no 5 nedēļas dzēru progesteronu. Grūtniecība beidzās 11 nedēļās, notika spontānais.
Tagad gaidu vizīti pie endokrinologa un plānoju jau nākošo grūtniecību.

Paldies par savu pieredzi padalīšanās, sorry for your loss! Vēlu, lai sanāk šoreiz!
Saki, kas Tev izrakstīja progesteronu? Cik ātri pierakstījies uzskaitē? Tieši pārsdzīvoju par to, lai laicīgi tiktu pie ārsta, pirms spontānais varētu notikt, bet lai nerāj, ka atnācu piem. tajā 2.-3.jā nedēļā, noliedzot ka man vajag ātrāk izsākt uzskaiti!..
21.10.2021 19:00 |
 
Reitings 12
Reģ: 14.09.2021
Susurrrrrs @ 21.10.2021 17:29
Tev ir jānomaina ārste. Ej cāļa forumā un jautā atsauksmes par labu speciālistu. Pie mazpisānu dakteriem var valkāties ar idealu veselību un ideālu grūtniecību, nevis tad, kad ir problēmas.

Paldies par Tavu viedokli.
A kas ir “mazpisānu” - nesapratu? ))
21.10.2021 19:02 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
2-3 mēs ārsts neko neredzēs vēl. Tas, ka Tu aizej kādā brīdī no 5-12 mēs, piemēram, nenozīmē, ka ārsts nesuta uz analīzēm un neizraksta zāles, hormonus utt. Vnk uzskaitē (t.i. dod mātes pasi utt) neņem pirms pirmā skreeninga.
Es arī pirmajā grūtniecība dzēru Progresteronu līdz 12.nedeļai. grūtniecība noturējās, viss ok. Pēc 1.skreeninga paņēma uzskaite, izsniedza mātes pasi. Vislabāk aizej pie normāla speciālista pirms esi stāvoklī un izrunā visas šīs lietas.
21.10.2021 19:23 |
 
Reitings 45
Reģ: 07.05.2021
jutigā @ 21.10.2021 19:00

Paldies par savu pieredzi padalīšanās, sorry for your loss! Vēlu, lai sanāk šoreiz!
Saki, kas Tev izrakstīja progesteronu? Cik ātri pierakstījies uzskaitē? Tieši pārsdzīvoju par to, lai laicīgi tiktu pie ārsta, pirms spontānais varētu notikt, bet lai nerāj, ka atnācu piem. tajā 2.-3.jā nedēļā, noliedzot ka man vajag ātrāk izsākt uzskaiti!..
Man progesteronu izrakstīja mana ginekoloģe. Pirmā vizīte man pie viņas bija 5 nedēļā, tad arī uztaisīju analīzes un uzreiz viņa man zvanija un teica, lai skrienu uz aptieku pēc zālēm. Uzskaitē paņēma 7 nedēļā.
Es domāju, ka tev tiešām vajag nomainīt ārsti, kura būs saprotoša un tev palīdzēs. Varu ieteikt savu dakterīti, viņa man ļoti palīdzēja un atbalstīja, bet pie viņas kādas divas nedēļas jāgaida vizīte.
21.10.2021 19:45 |
 
Reitings 45
Reģ: 07.05.2021
Vēl ko es varu piebilst - ja arī notiks spontānais aborts, tas ir jāuztver kā dabīgā atlase. Un nav teikts, ka ar visām zālēm izdosies grūtniecību izglābt un uzturēt. Es zaudēju grūtniecību kaut gan dzēru zāles, ēdu super veselīgi, saudzēju sevi un bieži gāju pie ārsta.
21.10.2021 19:57 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
Es gāju uz auglības klīniku un tur nosūtīja uz daudz dažādām analīzēm, kas visas jāsakārto līdz grūtniecības iestāšanās. Progesterons vispār būtu mazākais. Mani aizsūtīja pie endokrinologa, jo vairogdziedzeris ārpus normas. Papildus vēl trombozi pārbaudīja, kas arī svarīgi. Bet dakteris maksas.
21.10.2021 21:00 |
 
Reitings 12
Reģ: 14.09.2021
Anne Shirley @ 21.10.2021 19:23
2-3 mēs ārsts neko neredzēs vēl. Tas, ka Tu aizej kādā brīdī no 5-12 mēs, piemēram, nenozīmē, ka ārsts nesuta uz analīzēm un neizraksta zāles, hormonus utt. Vnk uzskaitē (t.i. dod mātes pasi utt) neņem pirms pirmā skreeninga.
Es arī pirmajā grūtniecība dzēru Progresteronu līdz 12.nedeļai. grūtniecība noturējās, viss ok. Pēc 1.skreeninga paņēma uzskaite, izsniedza mātes pasi. Vislabāk aizej pie normāla speciālista pirms esi stāvoklī un izrunā visas šīs lietas.

Aha, šito man arī vajadzēja dzirdēt - ka apmeklēt var pirms paņem uzskaitē. Kaut kā biju ieciklējusies uz to “uzskaites” stāšanās.
Paldies, Anne Shirley, jau ne pirmā manis izveidotā tēmā sniedz vērtīgu ieguldījumu ❤
21.10.2021 21:08 |
 
Reitings 12
Reģ: 14.09.2021
aleksik @ 21.10.2021 19:45
Man progesteronu izrakstīja mana ginekoloģe. Pirmā vizīte man pie viņas bija 5 nedēļā, tad arī uztaisīju analīzes un uzreiz viņa man zvanija un teica, lai skrienu uz aptieku pēc zālēm. Uzskaitē paņēma 7 nedēļā.
Es domāju, ka tev tiešām vajag nomainīt ārsti, kura būs saprotoša un tev palīdzēs. Varu ieteikt savu dakterīti, viņa man ļoti palīdzēja un atbalstīja, bet pie viņas kādas divas nedēļas jāgaida vizīte.

Jā ieskaki lūdzu
21.10.2021 21:12 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Jāatrod normāls un atsaucīgs ginekologs. Bet parasti, ja ir pirmā grūtniecība, īpaši ar to ātro pieskatīšanu neviens neaizraujas, jo teorētiski, tu īsti neesi riska grupā, ja tev pagaidām nav bijušas nekādas komplikācijas ar grūtniecību, jo nav bijusi grūtniecība. Man, diemžēl, bija nu jau 2 spontānie aborti, kuriem iemesls ir ļoti skarbs un, diemžēl, nav labojams, līdz ar to atliek cerēt tikai uz augstākiem spēkiem. Un tikai tad, kad es biju to otro reizi stāvoklī, tad tiku pie labas dakteres, kura bija vienmēr pieejama gan zvanos, gan whatsapp un es pie viņas uz vizītēm braukāju katru nedēļu, dzēru dažādas zāles, bet diemžēl, arī tas nepalīdzēja. Bet, jā, ārstu, kuram nav vienalga, ir pagrūti atrast! Veiksmi plānošanā un lai viss izdodas 🙃
22.10.2021 08:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits