Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Aizliegtais paņēmiens Naukšēni

 
10 gadi
Reitings 2601
Reģ: 21.06.2011
Laba vakars!
Noskatījos sižetu, palasīju facebook komentārus.
Būtu interesanti palasīt, ko kosmietes domā. Vēl labāk, ja kāds no Naukšēnu “virtuves”.
Lasot facebook komentārus, likās, ka liela daļa pat neuztver sižeta būtību, bet pieķeras vienai frāzei.
11.10.2021 23:41 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Ticēt tam ko rāda LTV nevajag. 🤦🏼‍♀️ Viņi vienmēr parāda tikai vienu medaļas pusi.
https://www.facebook.com/100000820666648/posts/5059350527435586/?d=n
12.10.2021 00:29 |
 
Reitings 166
Reģ: 14.07.2020
Ko man, kā naukšēnietim ar 22 gadu stāžu, teikt. Rezonanses gūšanai attiecīgā mērce ir pasniegta. Direktrises izplatītais viedoklis FB dzīlēs ir tups kā koka celms. Pilnīgi(!) infantila lietu apstākļu izpratne - tādas vienkārši nav! Pārsteidz, ka LZS viņas viedokli ir pārpublicējusi - totāla neizpratne par iesaistīto uzvedības psicholoģiju. Pēc sižeta var saprast, ka darbinieku vienīgais "pārmetums" būs saistībā ar ne-pietiekami profesionālu rīcību savos pienākumos - nepietiekama stingrību korekcijas darbā. Mērce ir šķidra un neprofesionāla.
Žēl, ka direktoram Didzim laika gaitā ir zudis profesionālais asums, jo par personību neko sliktu nevaru teikt.
Ak, jā. Šobrīd darbojos kopā ar bijušo audzēkni. ".. bet tā vispār es neko sliktu nevaru pateikt".
(Kikers stāsta, ka viens no apsargiem reizēm audzēkņus ir "močījis", bet smejoties uzreiz bilst, ka paši ir kaitinājuši un provocējuši)
Var jau teikt, ka šāda rīcība nav bijusi profesionāla (kā tas arī ir), bet diez vai, ka šādos apstākļos pilnīgi var iztikt bez "bērziņdakteta". Ļoti iespējams, ka nospiedošais vairums izaugot sapratīs, ka tas bijis vajadzīgs.
Līdz galam sižetu nenoskatījos, tomēr gribu izdarīt mazu (bet nozīmīgu) spekulāciju. Stipri apšaubu, ka raidījumā tika vērsta uzmanība uz sociālā dienesta katastrofāli bēdīgo ne-darbu, kā rezultātā šādi bērni rodas. Stipri apšaubu.
Šādi indivīdi ir sabiedrības radīti, tas nozīmē, ka mums pašiem uz sevi vajadzētu paskatīties. Un sevis apzināšanās izprašanai vajag prātu, kura lielākai sabiedrības daļai nav. Toties viedoklis ir katram.
12.10.2021 13:48 |
 
Reitings 10655
Reģ: 18.08.2014
Ticēt tam ko rāda LTV nevajag. 🤦🏼‍♀️ Viņi vienmēr parāda tikai vienu medaļas pusi

Piekrītu, esmu novērojusi to vairākos raidījumos.
12.10.2021 14:00 |
 
Reitings 10655
Reģ: 18.08.2014
*Tieši Aizliegtā paņēmiena raidījuma sižetos, ne citos raidījumos kā tā
12.10.2021 14:01 |
 
Reitings 105
Reģ: 06.01.2016
Saprotams, ka visi raidījumi un sižeti jāizvērtē kritiski, jo mediji bieži vien situācijas spēj attēlot neglaimojošā gaismā, bet man tomēr TV3 raidījumi, kā, piemēram, Bez Tabu šķiet neētiskāki un paviršāk veidoti nekā Latvijas Televīzijā. Jau iegājusies paruna, ka Bez Tabu ir kļuvis cilvēkiem kaitniecisks raidījums, iespējams, tādēļ, ka šobrīd tos sižetus veido vairāki jauniņie "žurnālisti". Nupat jau nākamais sižets nonācis prokuratūrā par goda un cieņas aizskārumu. LTV "Aizliegtais paņēmiens" tomēr šķiet ētiskāks un ataino reālo situāciju. Domāju, ka daudz kas atkarīgs no žurnālista profesionālisma, ētiskuma...
12.10.2021 17:10 |
 
Reitings 105
Reģ: 06.01.2016
Bet par to Naukšēnu iestādi runājot, noskatījos. Neizbrīna šāda situācija Latvijā, jo ko var gaidīt, ja administrācija un personāls vēl no padomju laikiem un 90tajiem, pielieto neadekvātas metodes pret audzināmajiem? Un tā visatļautība, kastu sistēma iestādē, tos dominējošos vajadzēja jau sen norobežot no pārējiem, kuriem nepieciešama korekcija. Karceris? - wtf, 17 dienas tādā ūķī ar ieslēgtu gaismu, cilvēktiesību pārkāpums. Plus vēl neprofesionāla direktora un vietnieces attieksme.
12.10.2021 17:14 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Par Naukšēniem nav biju saskare, bet ir bijusi par citu iestādi, bērnu namu, kurā atrodās problemātiskie bērni. Atceros, ka pirms tam, man likās, ka man gribēsies visus nabaga bērnus paņemt pie sevis uz mājām, jo viņi nabadziņi ir bērnu namā. Pārsteigta biju par apģērbu, par mantām, elektroniku, lielajām istabām katram utt., kas bija pieejams, jo ļoti lielai ģimeņu ar bērniem nav tādas iespējas nodrošināt to saviem bērniem. Otrs, tur, kur tādu bērnu, ar tendenci uz deviantām darbībām, manā skatījumā ir bīstami atrasties ar līdzīgiem jauniešiem, jo darbojas bara instinkts, viens otru atbalsta un iedvesmi uz smagakiem pārkāpumiem. Protams, bīstami ir arī starp normāliem bērniem atstat šos indivīdus, jo bieži vien ir terorizētājs, kas terorizē normālus bērnus, kam psihe nav tā traumēta vai ārpus normas. Bet piesisti, žņaugti darbinieki ir norma, bojāts īpašums- dedzināšana, demolēšana, kad lido mēbeles pa logu ārā vai darbinieku virzienā ir normāla. Iedomājaties, kad naktī ir divi darbinieki un apsargs un satrakojas padsmit jaunieši, kas pieprasa nekavējoties izlaist ārā, jo tā gribās. Šantažēt, ja neatnesīs darbinieks savu datoru, bloku cigarešu vai naudu, tad ārdīsies vai apmelos par uzmākšanos vai fizisku iespaidošanu. Darbinieki mainās ļoti bieži, jo ir ļoti smags darbs. Palasiet pieredzes stāstus par Sos ciemata mammām, man liekās patrons tai grāmatai bija Vējone, ar kuras atbalstu tika izdota tā grāmata, cik nenormāli smags tas darbs, cik daudz laika paiet, individuāla darba, lai būtu kādi uzlabojumi uzvedībā. Starpcitu no Cēsu kolonijas man pazīstams viens tika izarstēts, ne pavisam, bet vismaz savu vecmāti nesita vairāk.
13.10.2021 13:25 |
 
Patīk
Reitings 855
Reģ: 09.05.2021
Kur šo var noskatīties?
13.10.2021 15:15 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
13.10.2021 15:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!