Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ideālas attiecības

 
Reitings 749
Reģ: 14.05.2019
Sveikas. Interesē, vai kādai no jums ir attiecības, kuras jūs sauktu par ideālām un perfektām? Jautājums tam, kuras kopā jau ilgāku laiku. :)
28.09.2021 00:29 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Perfektu attiecību nav, jo nav perfektu cilvēku.
28.09.2021 00:51 |
 
Reitings 312
Reģ: 29.04.2021
attiecības ir piecus gadus, bet apr perfektām nesauktu. neticu tādām, jo nav ideālu cilvēku un cilvēku, kam viennozīmīgi sakristu intereses un viss pārējais attiecībās.
28.09.2021 01:55 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Pamatā attiecībās, kā partneris uzvedās pret savu partneru ir sekas-rezultāts, bērnībai un vecākiem. Spoguļ-attēls. Piemēram, ja vīrietim bija sliktas attiecības ar savu māti, visticamāk, ir sliktas attiecības arī ar partneri, ja mātei nedāvina puķes, nedāvinās arī partnerei. Un tā ķēdītē. Šī tēma ir ļoti dziļa un ārkārtīgi interesanta. Pametu jums interesantu pavedienu par ko padomāt.
28.09.2021 02:48 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Un Anna jau visu pateica. Īsi un kodolīgi.
Perfektu attiecību nav, jo nav perfektu cilvēku.
28.09.2021 02:50 |
 
Patīk
Reitings 703
Reģ: 10.05.2016
Attiecības jau ir ilgāku laiku. Protams, ka nav perfektas, bet tās ir perfektas priekš manis. Esam ģimene, kurā mīl viens otru.
28.09.2021 06:27 |
 
Patīk
Reitings 2066
Reģ: 22.05.2019
Katram ir savs redzējums, kas ir perfektas attiecības, bet perfektas un ideālas tās nevar būt, jo neesam neviens ne perfekts ne ideāls.
Saproti, kas tev ir svarīgi attiecībās un tiecies uz to, lai attiecības būtu harmoniskas.
28.09.2021 06:44 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Divi gadi šajās attiecībās.
Ideālas viņas nav. Bet harmoniskas gan.
Ideālu attiecību nav un nebūs. Un būtu garlaicīgi, ja tādas būtu.
28.09.2021 07:23 |
 
Patīk
Reitings 11574
Reģ: 27.01.2021
Jacqueline @ 28.09.2021 02:48
Pamatā attiecībās, kā partneris uzvedās pret savu partneru ir sekas-rezultāts, bērnībai un vecākiem. Spoguļ-attēls. Piemēram, ja vīrietim bija sliktas attiecības ar savu māti, visticamāk, ir sliktas attiecības arī ar partneri, ja mātei nedāvina puķes, nedāvinās arī partnerei. Un tā ķēdītē. Šī tēma ir ļoti dziļa un ārkārtīgi interesanta. Pametu jums interesantu pavedienu par ko padomāt.
nepiekritīšu, mans gadījums tāds noteikti nav - ir vīri, kuri savas sievas uz rokām nēsā, kaut arī ar māti kontakta nav vispār. pieļauju, ka var tik drastiskas situācijas ir iespējamas, bet bērnības traumas ir tikai daļa no tā. mana specialitāte nav psiholoģija, tāpēc neiedziļināšos, bet pēc pieredzes (man vispār pat 3x tā sagadījies :D), noteikti neesmu to manījusi
28.09.2021 07:53 |
 
Reitings 206
Reģ: 18.08.2015
Arī piekrītu, ka ideālu attiecību nemēdz būt. Mums ar draugu ir ļoti labas attiecības, bet ne ideālas. Esam kopā nu jau gandrīz 2 gadus. Es vienkārši esmu iemācījusies nekašķēties par sīkumiem, jo lielās lietās un plānos mums saskan. Man šķiet, ka attiecību pamatā ir milzīga uzticība (iespējams esmu to teikusi jau kādā citā diskusijā).Visās jomās! Pat ja mūsu attiecības noteikti vēl vajag pieslīpēt, nu piemēram tāds sīkums kā.. mēs nekad neesam rakņājušies viens otra telefonā, jo tā ir katra privāta telpa. Iepriekšējās attiecībās man rīkoja scēnas par to, ka nerādu, par ko čatoju ar māsu, mammu. :D Tagad es varu iet, kur vēlos un ar ko vēlos, JA vēlos. Draugs tikai interesējas kā es tikšu mājās un cikos būšu mājās. Viņš vienmēr pilda solījumus-no mazāka līdz lielākam. Tāpēc.. ja viņš saka, ka kaut ko izdarīs, tad varu ticēt-izdarīs. Nu nezinu.. man šķiet, ka jāturas pie tā labā, ja labā ir vairāk. Blakus veļaskastei nomestas drēbes vai zeķes blakus gultai ir tikai sīkumi. Jā, par tiem var kašķēties un tas var nelikties normāli, bet jārēķinās, ka ka mazie strīdi var novest tālāk nekā var šķist un laika gaitā salauzt visu, kas uzbūvēts.
28.09.2021 08:05 |
 
Patīk
Reitings 335
Reģ: 12.10.2018
Par to kādas īstenībā ir attiecības zin tikai paši divi + bērni, ja ir.
Pārējie - tikai nojauš vai min. Tas bieži redzams FB kur skaistas bildes ir aizklājs realitātei.
Realitāte ir ~ 50% šķirtu laulību, neskaitot neprecēto šķiršanos.
Domāju ka attiecībās svarīgākais ir jūtas un “mugurkauls”, tad var kopā iziet caur uguni un ūdeni.
+20 gadi attiecībās.
28.09.2021 08:06 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
TeaPot @ 28.09.2021 07:53
nepiekritīšu, mans gadījums tāds noteikti nav - ir vīri, kuri savas sievas uz rokām nēsā, kaut arī ar māti kontakta nav vispār. pieļauju, ka var tik drastiskas situācijas ir iespējamas, bet bērnības traumas ir tikai daļa no tā. mana specialitāte nav psiholoģija, tāpēc neiedziļināšos, bet pēc pieredzes (man vispār pat 3x tā sagadījies :D), noteikti neesmu to manījusi

Nu jā, ir atšķirība, ja kontakta nav vispār. Tur tiešām nav kam piekrist. Tev likās, ja nav kontakta ar māti, vīrietis nespēs nodibināt attiecības ar sievieti? Pārāk virspusīgs skatijums, un komentārs nevietā vispār neiedziļinoties tajā, ko rakstu.
Tavā gadijumā, protams, ka nēsā uz rokām, jo sieviete dod to, ko māte nekad viņam nav sniegusi.
28.09.2021 13:00 |
 
Reitings 1394
Reģ: 26.06.2019
Pamatā attiecībās, kā partneris uzvedās pret savu partneru ir sekas-rezultāts, bērnībai un vecākiem. Spoguļ-attēls. Piemēram, ja vīrietim bija sliktas attiecības ar savu māti, visticamāk, ir sliktas attiecības arī ar partneri, ja mātei nedāvina puķes, nedāvinās arī partnerei. Un tā ķēdītē. Šī tēma ir ļoti dziļa un ārkārtīgi interesanta. Pametu jums interesantu pavedienu par ko padomāt.

Es drīzāk teiktu, ka spoguļattēls nevis vīrietim ar savu māti, bet vīrietim ar savu tēvu. Tēva attieksmi pret bērna māti, savu sievu. Šī tēma ir tiešām ļoti interesanta, un pašķetinot šo visu dziļāk, bieži vien atklājas visi - kāpēc manējais tā dara vai tā nedara. Tas pats attiecas uz sievieti un viņas attiecībām ar vecākiem, piedzīvoto modeli.
28.09.2021 13:22 |
 
10 gadi
Reitings 1353
Reģ: 13.02.2009
mangos @ 28.09.2021 00:29
Sveikas. Interesē, vai kādai no jums ir attiecības, kuras jūs sauktu par ideālām un perfektām? Jautājums tam, kuras kopā jau ilgāku laiku. :)

Kas nu kuram ideāls :)
Man pašai ne līdz galam patīk šis apzīmējums, jo asociācija, ka ideāls ir kaut kas samākslots, neīsts.
Par attiecībām runājot, man liekas, ka tas ir darbs, kas jādara abiem un vienmēr būs kāpumi, kritumi, kas ir normāli, jo ikdienas rutīna piezogas neizbēgami. Galvenais ir runāt! Izrunāties un uzklausīt vienam otru, sadzirdēt otra sakāmo un būt empātiskiem nevis tikai “man un es!”. Būt cieņpilniem vienam pret otru, uzticēties un būt uzticīgam, spēt pielāgoties un būt spontāniem. Arī strīdēties, bet neaizskarot un necilājot vecos strīdus/notikumus, kas jau it kā atrisināti.
Šīs attiecības ir jau 12 gadus. Gājis visādi, bet gribētu teikt, ka šis ir viens no labākajiem laikiem. (kā autore aprakstīja = ideālas un perfektas attiecības) 🤍
28.09.2021 16:17 |
 
Reitings 59
Reģ: 18.05.2020
Jacqueline @ 28.09.2021 02:48
Pamatā attiecībās, kā partneris uzvedās pret savu partneru ir sekas-rezultāts, bērnībai un vecākiem. Spoguļ-attēls. Piemēram, ja vīrietim bija sliktas attiecības ar savu māti, visticamāk, ir sliktas attiecības arī ar partneri, ja mātei nedāvina puķes, nedāvinās arī partnerei. Un tā ķēdītē. Šī tēma ir ļoti dziļa un ārkārtīgi interesanta. Pametu jums interesantu pavedienu par ko padomāt.

100%
Slinkums gari rakstīt, bet uzmodelējot situāciju:
Tēvs mātei ziedus nedāvina kāzu jubilejā, māte (kā izrādās) pati ar nemaz nezina vairs, kad tad bija tā jubileja. Kā dēls var izaugt citāds,ja par to mājās nerunā? Vienīgi,ja gūst piemēru no malas. Un tad tālāk, ja pašam ir vēlme mainīties un būt citādam. Pretējā gadījumā nevar pārmest,jo cilvēks nezina iespējams, ka ir tā vai šā pieņemts.
Bet par tēmu perfektas attiecības:
kā saka jokā - "nosist viņu ir gribējies bieži, bet pamest? Pamest gan nekad!"😁 8 gadi aiz muguras, bijis visādi,noteikti arī būs vēl visādi, bet kaut kā to kanoe stūrējam uz priekšu. Perfekti savā absolūtajā neperfektumā.😀
28.09.2021 16:52 |
 
Patīk
Reitings 11574
Reģ: 27.01.2021
Jacqueline @ 28.09.2021 13:00

Nu jā, ir atšķirība, ja kontakta nav vispār. Tur tiešām nav kam piekrist. Tev likās, ja nav kontakta ar māti, vīrietis nespēs nodibināt attiecības ar sievieti? Pārāk virspusīgs skatijums, un komentārs nevietā vispār neiedziļinoties tajā, ko rakstu.
Tavā gadijumā, protams, ka nēsā uz rokām, jo sieviete dod to, ko māte nekad viņam nav sniegusi.

Jacqueline @ 28.09.2021 02:48
Pamatā attiecībās, kā partneris uzvedās pret savu partneru ir sekas-rezultāts, bērnībai un vecākiem. Spoguļ-attēls. Piemēram, ja vīrietim bija sliktas attiecības ar savu māti, visticamāk, ir sliktas attiecības arī ar partneri, ja mātei nedāvina puķes, nedāvinās arī partnerei. Un tā ķēdītē. Šī tēma ir ļoti dziļa un ārkārtīgi interesanta. Pametu jums interesantu pavedienu par ko padomāt.
"ja sliktas attiecības ar māti, tad sliktas ar partneri" , "ja nedāvina mātei puķes, nedāvina partnerei" , lūk, par šo es runāju, nezinu, kāds vēl te konteksts domāts vai kur vēl dziļāk iet. Kā jau minēju, man kkā ir paveicies ar trim attiecībām, kur nebija labas attiecības ar māti (idk, moš tādus pievelku :D), bet attiecības mums bija labas, gan puķes, gan dāvanas saņēmu utt. Visi nav vienā maisā bāžami. Pirms raksti komentāru, ieelpo dziļi un izelpo, nevajag tā satraukties
28.09.2021 17:05 |
 
Patīk
Reitings 11574
Reģ: 27.01.2021
lote_te @ 28.09.2021 13:22

Es drīzāk teiktu, ka spoguļattēls nevis vīrietim ar savu māti, bet vīrietim ar savu tēvu. Tēva attieksmi pret bērna māti, savu sievu. Šī tēma ir tiešām ļoti interesanta, un pašķetinot šo visu dziļāk, bieži vien atklājas visi - kāpēc manējais tā dara vai tā nedara. Tas pats attiecas uz sievieti un viņas attiecībām ar vecākiem, piedzīvoto modeli.
šim es varētu piekrist vairāk, jo tēvs arī zināmā mērā rāda piemēru ģimenē - ja nes puķes sievai svētkos, bērns uzaug ar to kā pašsaprotamu lietu - bet atkal, nav visi vienā maisā bāžami, protams, attiecības ar vecākiem, apstākļi uzaugot spēlē milzīgu lomu personības attīstībā, bet tas nav galvenais rādītājs, jo vīrieši arī ar labiem, sakarīgiem vecākiem var izturēties pret otru briesmīgi
28.09.2021 17:08 |
 
10 gadi
Reitings 232
Reģ: 01.08.2012
Es galīgi nepiekrītu tam, ka vīrietis izaug par to, ko redzējis kā piemēru tēvu, vai kādas attiecības ar mammu. Manam vīram tēvs nav tas piemērs kā būtu jāizturas pret sievieti, tur ir tik liels anti-piemērs, vai arī attiecībā pret mammu, mans vīrs nespēj viņu respektēt, savu iemeslu dēļ. Bet… mans vīrs izturas pret mani… lai neizplūstos sentimentālos vārdos- esmu laimīga, ka viņš ir mans.
Bet par tēmu, perfektu attiecību nav, bet ja tas cilvēks ir tiešām, tas ar kuru Tu velies būt, uz “trūkumiem” Tu nemaz neskaties kā uz trūkumiem. Es neesmu ideāla, mans vīrs nav ideāls, bet manās acīs mans vīrietis man ir ideāls, ar visiem ragiem un nagiem. Taču es nekad neuztvertu viņu kā pašsaprotamu, ir jāliek otram justies svarīgam, uzklausītam, novērtētam. Bet katram ir sava attiecību recepte, jo dienas beigās - katram tāpat ir savs.
28.09.2021 18:27 |
 
Patīk
Reitings 2066
Reģ: 22.05.2019
Par spoguļattēlu tēmu psihologi runā plaši, var izprast cēloņus otra rīcībai/uzvedībai.
Bet ir cilvēki, kas ir gana apzināti un izvēlas veidot pavisam citādāku attiecību modeli, ne tā kā bijis ģimenē.
28.09.2021 20:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits