Viss par un ap NL

 
Reitings 227
Reģ: 14.08.2021
Meitenes, domāju,ka arī šai diskusijai sen jau bija pienācis laiks atvērt savu sadaļu! Tad nu lūk! Izpaužās!🤣😅
19.09.2021 16:07 |
 
10 gadi
Reitings 1708
Reģ: 26.03.2010
Jau vien, ka daudziem liekas, ka vienu jau var 🍹, būtu jāpieņem 0 promiļu likumu.
09.09.2024 19:32 |
 
Reitings 175
Reģ: 13.07.2024
ZANZEZAN @ 09.09.2024 19:17
vispār ir aizliegts būt reibumā ar bērniem. Nezinu promiles, bet fakts ka tāds jau liek aizdomāties. Bērnus taču ved. Doma par saviem bērniem. Par drošību uz ceļa. Arī ar vienu aperolu uzmanība ir krietni sliktāka, kā bez. Plus ja tas vēl uzliets virsū uz vakardienas proseko, tad promiles tur nepazūd vispār.. drausmas

Un vismaz divi no trim bērniem nav sēdeklīšos un piesprādzēti
09.09.2024 19:47 |
 
Reitings 77
Reģ: 03.08.2024
Bet tik drausmīgi skumji - Mašas mazie, kurus neviens tā īsti neaudzina, Kiviču “mauglēns”, Didrihsonu zēns no blakusdiskusijām, sirds lūst patiesībā, jo šī ir tikai maza daļiņa no bērniem, kurus audzina šādi negatavi vecāki, kuri savu traumēto pieredžu dēļ nemāk, nespēj, nevēlas rūpēties, lai gan pēc standartiem nebūtu ierindojami pie nelabvēlīgāk ģimenēm. Mašai vispār pa pakausi uzšaut - viņas tak visu laiku skandē, ka NL ļauj apvienot darbu ar visu citu. Kāds ir tavs attaisnojums, ka nevari pēc puikas aizbraukt, pasaules vazaņķe!?
09.09.2024 19:54 |
 
10 gadi
Reitings 2044
Reģ: 31.01.2012
Hyrte @ 09.09.2024 15:34
Meitenes,ko teiksiet par Marijas storijiem saistībā ar bērnudārzu? Man,goda vārds,žēl audzinātāju un nebrīnos,ka Vitu izmeta no bērnudārza dēļ Marijas attieksmes un uzvedības,Jo saistībā ar Īlona bērnudārzu viņa lieliski parāda,cik "jauka un pretīmnākoša" ir savā komunikācijā ar bērnudārza personālu. Tie teksti,braukšu,kad gribēšu,no sērijas,Jūs man nenorādīsiet,es visu zinu labāk-sorī,kuce,kas kuce.

Es, godīgi sakot, nesaprotu, ko domāt. Cik no viņas stāstītā ir patiesība, cik varbūt noklusē? Ja ir tā, kā viņa stāsta, tad tiešām ļoti jocīgi, kāpēc audzinātājas tā dara, kāpēc uzreiz pēc diendusas jāskrien pakaļ pirms vēl zināms, kāds Īlons pamodīsies. 🤔 Mums nevienā bd tā nav bijis. Pirmajā teica, ka zvanīs, ja nu kas, bet tomēr parasti pašas cenšas kaut kā tikt galā, nomierināt, lai bērnam nerodas iespaids, ka var nedaudz paraudāt un mamma ir klāt. (Tajā pirmās pāris dienas palika līdz diendusai un kādā trešajā jau uz visu dienu) Otrajā bd jau pirmajā dienā atstāju līdz vakaram, jo viss bija ok. Tāpēc tiešām nesaprotu Īlona audzinātāju attieksmi. Vai nu tiešām visiem Marija tik ļoti riebjas, ka jebkā ieriebs, vai arī Īlonam tur tiešām ir grūti, bet to nestāsta.
Nu, varbūt arī tas, ka visi mazie tieši tagad uzsāk, un lai gan bērniem, gan audzinātājām būtu vieglāk, iesaka to darīt lēnām. Bet, nu, jā, man bija pavisam pretēja pieredze.
09.09.2024 21:38 |
 
10 gadi
Reitings 2044
Reģ: 31.01.2012
amnēzija @ 09.09.2024 16:03

Zini kā, šeit izskatās, ka drīzāk audzinātāja tiks atlaista no darba sūdzību dēļ, nevis Marija komunicēs cieņpilni ar bērnudārza personālu un ieklausīsies tajā ko viņai saka.. tūliņ būs zvans draudzenēm, kuras ir visu zinošas un "kačās" savas tiesības. Vieta dārziņā ir, turēsies tur ar nagiem.

Vecāki nevar panākt, lai atlaiž audzinātājas, kurām ar nerviem nav viss kārtībā (bļauj, sit), jo nav kas strādā, a te viena Marija pačīkstēs, ka liek ātrāk braukt pakaļ bērnam, un, hops, uzreiz audzinātāja pazaudēs darbu? 😂😂😂😂 Kas tā par anekdoti?
09.09.2024 21:45 |
 
Reitings 5111
Reģ: 06.08.2014
Burberry @ 09.09.2024 16:08

Kāpēc nepalīdzēja meklēt bērnus, ja jau pazini Marijas dēlu? Bezatbildīgi no Tavas, kā mammas puses es teiktu..Bija foršāk noskatīties kā Vucēna sarautu pieri skraida un tad ir tik forši ienākt te, un izgāzt savu sū***u!!!??? Good job!???

Tu tizlene, man savi bērni jāvaktē nejau sveši!🤣🤣 Kurš man pēc tam manus palīdzēs meklēt, kamēr es Marijas bērnus meklēju?🤦🏻‍♀️
09.09.2024 21:48 |
 
Reitings 1583
Reģ: 27.04.2023
ZANZEZAN @ 09.09.2024 19:14
šitai nekas neinteresē.. tikai es pati.
Es atceros, ka savi palaižot uz bd, sēdēju turpat pie bd, mašīnā, lasīju utt, gaidīju kad zvanīs, a ja nu nepaspēšu aizbraukt utt. Neko neplānoju pirmo mēnesi. Tad slimoja, bijām mājas un atkal sākam adaptāciju. A te, nomest i aizmirst visa interese.
Te prasās varasiestādes informēt...

Kas Jums kaiš??? Ko Jūs pataisat visus bērnu par kautkādiem nabaga cietējiem? Sēžu, gaidu, pārdzīvoju, ilgojos un raudu un ko tik ne vēl. Izrunājiet ar bērniem, kas notiks, kā ir būt bērnudārzā, ko sagaidīt un ka vakarā Jūs brauksiet pakaļ! Es piekrītu, adaptēties vajag pāris dienas, bet te jau aiziet galējības- nedēļa mēnesis, tak līdz pilngadībai varbūt pamēģiniet bērnus adaptēt dzīvei?
Tā itkā tas bērnudārzs kautkāds cietums, kur vajag nez kā pārdzīvot.
09.09.2024 21:49 |
 
Reitings 1786
Reģ: 13.09.2021
KrūzīteDūzīte @ 09.09.2024 21:49

Kas Jums kaiš??? Ko Jūs pataisat visus bērnu par kautkādiem nabaga cietējiem? Sēžu, gaidu, pārdzīvoju, ilgojos un raudu un ko tik ne vēl. Izrunājiet ar bērniem, kas notiks, kā ir būt bērnudārzā, ko sagaidīt un ka vakarā Jūs brauksiet pakaļ! Es piekrītu, adaptēties vajag pāris dienas, bet te jau aiziet galējības- nedēļa mēnesis, tak līdz pilngadībai varbūt pamēģiniet bērnus adaptēt dzīvei?
Tā itkā tas bērnudārzs kautkāds cietums, kur vajag nez kā pārdzīvot.

Izrunāt var ar Vitu, ko var izrunāt ar Īlonu? Viņš tak ir totāls bēbis vēl.
09.09.2024 21:54 |
 
Reitings 1502
Reģ: 29.04.2024
KrūzīteDūzīte @ 09.09.2024 21:49

Kas Jums kaiš??? Ko Jūs pataisat visus bērnu par kautkādiem nabaga cietējiem? Sēžu, gaidu, pārdzīvoju, ilgojos un raudu un ko tik ne vēl. Izrunājiet ar bērniem, kas notiks, kā ir būt bērnudārzā, ko sagaidīt un ka vakarā Jūs brauksiet pakaļ! Es piekrītu, adaptēties vajag pāris dienas, bet te jau aiziet galējības- nedēļa mēnesis, tak līdz pilngadībai varbūt pamēģiniet bērnus adaptēt dzīvei?
Tā itkā tas bērnudārzs kautkāds cietums, kur vajag nez kā pārdzīvot.
protams. Ar viengadnieku var sarunāt, es atnākšu tikos un tikos -gaidi!🤦‍♀️
Lai bērns iejustos bd, pirmais, kas jāiemācās ir jāiejutas jaunajā vidē, to panāk laiku ejot uz vienu vietu-grupiņu, dārziņu, kur bērns iepazīst vidi, ziņā kas aiz tām durvīm, kas aiz tām utt.
Tad bērns atrod piesaistes personu, ar kuru sadraudzējās, dabū kontaktu, jūtas droši-bd tā ir audzinātāja, auklite.
To visu bērns apgūst pakāpeniski, veselīgi ar laiku, kopā ar mammu, pa mazam biškim.
Trešais, tam visam paralēli ir režīms un ritms. Bērnam jāzina, ka celsies, tad gerbsimies, tad ēdīsim, tad brauksim, tad būšu bd, tad aktivitātes, pagulēt, pamodisos, aktivitātes un vakarā būs pakaļ mamma(!)
Un te arī sākās pirmā problēma! Ja vēl piesaistes personu var atrast, ar telpām var aprast, tad ar režīmu nevar, jo vienu dienu paņem tas, otru tas, tad pie babas, tad izņem kaut kāds draugs, tad guļ mašīnā, tad kafenē, tad kkur atkal nesas, kavē to, kavē šito.
Tu domā audzites neredz un nenojauš neko? Nesaprot, no kurienes tā mutere ar peregaru izlīdusi?
Tu domā, ka audzites tāpat saka, paņemiet bērnu, ar domu, lai mums par vienu bērnu mazāk ko pieskatīt?
Palasi nedaudz par bērnu attīstību, veselīgu augšanu un emocionālo piesaisti.
Ja gribējās ar septembri sākt bd, tad vajadzēja vismaz kaut kāda ritma jau no augusta ieiet, nevis hops un aiziet. Tas ir bērns!
Pieaugušam pat grūti aprast ar pārmaiņām, jauniem notikumiem utt. A te viengadīgs bērns..
Un tas viss ir mašai-muterei, kas var savienot darbu ar bērnu, var strādāt no kuras vietas grib un cik grib..
Jūti atšķirību?
09.09.2024 22:03 |
 
Reitings 3938
Reģ: 08.09.2015
Es domāju, ka Marija daudz ko noklusē. Nu padomājiet, Marija gadu stāsta, ka Īlons pa rokām tikai dzīvo, ka viņas mamma pat nevēlas Īlonu skatīties, jo ar viņu ir grūti. Visai viņas nekā nederīšanai vienmēr attaisnojums bija Īlons. A, te pēkšņi Īlons ir gatavs sēdēt dārziņā līdz 17:00 bez mammas, no kuras bija tik atkarīgs. Ja audzinātājas tik saāsināti šo uztver, pieļauju, ka Īlons ir stresains, daudz raud, prasa uzmanību, uz rokām, un audzinātājam ir daudz šādu mazo. Visticamāk viņas novērtēja, ka tieši Īlons nav gatavs jau uz pilnu slodzi būt dārziņā, kas saskanētu ar to, ko visu laiku pasniedza Marija, ka viņš ir bērns, kas prasa daudz uzmanību. Domāju, ka audzinātājas jau zin kā viņš uzvedas, un pieļauj, ka viņš varētu trādi rīdi taisīt pieceļoties iespējams pamatīgu, kas uzmodināts visus bērnus, pati viņa saka, ka Īlons guļ stundu, bet daudz bērni guļ ilgāk, nu un, ja šāds bērns pieceļ visus, tad ej un tiec galā ar 10- 20 (cik nu viņi tur grupā ir) neizgulējušiem raudošiem mazuļiem. Audzinātājām tomēr ir liela pieredze un ļoti labi spēj novērtēt bērnus. Bet tagad Marijai ir vienalga par Īlonu, jo viņas rokas vairs nav aizņemtas un var rīt pankūkas, sorry būt strādājoša mamma, kamēr audzinātājas mēģina žonglēt starp 10-20 mazuļiem, tajā skaitā Marijas izlaisto bēbīti!
09.09.2024 22:14 |
 
Reitings 3938
Reģ: 08.09.2015
100%, ka Marija vedīs slimus bērnus līdz pēdējam, kamēr audzinātājas pateiks, ka jāved bērns mājās, un, tad Marija atkal storijos žēlojies😀
09.09.2024 22:26 |
 
10 gadi
Reitings 2044
Reģ: 31.01.2012
Sezam @ 09.09.2024 16:32
Oi, sestā diena jaunajā bd un Maša jau kačā savas tiesības un nekas nepatīk. Liekam likmes-es saku, ka būs salekusies ar audzinātājām max oktobrī. Līdz pirmajam punķim kad audzes teiks, ka jāatstāj mājās, bet Marija taču zinās labāk.
Un tas, ka stāsta, ka Neitu palaida uz bd 11 mēnešos, jo viņam bija garlaicīgi vispār ir kaut kāds kosmoss ? gada mātei, jei bogu

Ar tādu mammu, kas tikai uz bērnu laukumu var aizvest, un nekā citādi ar bērnu nespēlējas, protams, ka garlaicīgi. 😅
09.09.2024 22:29 |
 
Reitings 273
Reģ: 09.02.2024
ZANZEZAN @ 09.09.2024 19:14
šitai nekas neinteresē.. tikai es pati.
Es atceros, ka savi palaižot uz bd, sēdēju turpat pie bd, mašīnā, lasīju utt, gaidīju kad zvanīs, a ja nu nepaspēšu aizbraukt utt. Neko neplānoju pirmo mēnesi. Tad slimoja, bijām mājas un atkal sākam adaptāciju. A te, nomest i aizmirst visa interese.
Te prasās varasiestādes informēt...

Nu šis arī tāds šizo pirmā bērna mammīšu variants 😂 sēdēt pie bd parkingā ir next level jau.
Es piekrītu, ka nelielai adaptācijai jābūt, BET 90% ir atkarīgs no tā kā mamma jūtas, vai mamma ir gatava pārgriezt nabas saiti un atstāt bērnu svešai sievietei.
Tādas kuras nav gatavas, sēž parkingā un bērns arī slimo uzrei pirmajā mēnesī. Tā tas ir, patīk to dzirdēt vai nē. Vistīrākā psihosomatika. Un mamma šeit (patīk vai nē) visus savus esmocionālos pārdzīvojumus projecē caur bērnu. Tāpēc bērni arī slimo-vecāku dēļ, to pieņemt ir grūti un nepatīkami, bet tā nu tas ir.
09.09.2024 22:32 |
 
Reitings 5648
Reģ: 20.09.2022
cupcake2 @ 09.09.2024 21:45

Vecāki nevar panākt, lai atlaiž audzinātājas, kurām ar nerviem nav viss kārtībā (bļauj, sit), jo nav kas strādā, a te viena Marija pačīkstēs, ka liek ātrāk braukt pakaļ bērnam, un, hops, uzreiz audzinātāja pazaudēs darbu? ???? Kas tā par anekdoti?

Tas nebija domāts konkrēti par to, ka liek braukt ātrāk pakaļ bērnam. Mazums kāda situācija vēl laika gaitā radīsies..
Un par to, ka vecāki nevar panākt, ka atlaiž audzinātāju, kura sit, tas nu gan izklausās kā no pasaku grāmatas.
09.09.2024 22:36 |
 
Reitings 1502
Reģ: 29.04.2024
Sezam @ 09.09.2024 22:32

Nu šis arī tāds šizo pirmā bērna mammīšu variants ? sēdēt pie bd parkingā ir next level jau.
Es piekrītu, ka nelielai adaptācijai jābūt, BET 90% ir atkarīgs no tā kā mamma jūtas, vai mamma ir gatava pārgriezt nabas saiti un atstāt bērnu svešai sievietei.
Tādas kuras nav gatavas, sēž parkingā un bērns arī slimo uzrei pirmajā mēnesī. Tā tas ir, patīk to dzirdēt vai nē. Vistīrākā psihosomatika. Un mamma šeit (patīk vai nē) visus savus esmocionālos pārdzīvojumus projecē caur bērnu. Tāpēc bērni arī slimo-vecāku dēļ, to pieņemt ir grūti un nepatīkami, bet tā nu tas ir.
tas nav next level. Tā ir atbildība par bērnu.
Tai laikā neplānoju epilacijas vai ko citu, biju gatava izņemt bērnu. Nevis pec divam stundam atbraukt cauri, kad tiks cauri rīgai.
Uzticējos, zināju audzites, bet bērna sajūta svarīgāka, ja būtu nepieciešamība, būtu pakaļ un es, nevis kaimiņu vasja.
Nezvanīja .
Un slimoja bērns tādas maškas-muteru dēļ, kas ar temperatūru un puņķi līdz zemei, vai caureju ved uz bd bērnu, jo tai jau nav kur atstāt, tai pat laikā tuse pa kafenēm.
Ieslēdz biski loģiku, nevis brēc pa forumu, cik visaa sliktas. 🤦‍♀️
Bet whatever! Ne tev, ne mašai neaizies. Gudrus vārdus sagrābstas, bet elementāras izpratnes nav.
09.09.2024 22:45 |
 
Reitings 273
Reģ: 09.02.2024
ZANZEZAN @ 09.09.2024 22:45
tas nav next level. Tā ir atbildība par bērnu.
Tai laikā neplānoju epilacijas vai ko citu, biju gatava izņemt bērnu. Nevis pec divam stundam atbraukt cauri, kad tiks cauri rīgai.
Uzticējos, zināju audzites, bet bērna sajūta svarīgāka, ja būtu nepieciešamība, būtu pakaļ un es, nevis kaimiņu vasja.
Nezvanīja .
Un slimoja bērns tādas maškas-muteru dēļ, kas ar temperatūru un puņķi līdz zemei, vai caureju ved uz bd bērnu, jo tai jau nav kur atstāt, tai pat laikā tuse pa kafenēm.
Ieslēdz biski loģiku, nevis brēc pa forumu, cik visaa sliktas. ?‍♀️
Bet whatever! Ne tev, ne mašai neaizies. Gudrus vārdus sagrābstas, bet elementāras izpratnes nav.

Nē, bērni neslimo tikai tādu mašku dēļ, viņi slimo, jo grib pie mammas, jo mamma grib pie bērna, kaut zemapziņā. Ja būtu kā saki, tad tajā brīdī kad kāda atved bērnu ar punķi vai caureju defoltā pāris dienu laikā nebūtu NEVIENA bērna grupiņā, tomēr tā nekad nav, pareizi? Saslimst daži, nu tur 5-6 no 24 bērnu grupiņas. Es neko nebrēcu pa forumu. Kā jau teicu, to izprast nav viegli un pat neceru, ka par psihosomatiku ko zinās māte kas sēž bd parkingā-a ja nu nepaspēju atbraukt! No kurienes? No Daugavpils? Un vainos saslimšanā visus citus, nekad neaizdomājoties KĀPĒC mans bērns saslima, bet pārējās 2/3 no grupiņas nē.
09.09.2024 22:54 |
 
Patīk
Reitings 39977
Reģ: 12.10.2022
Mashka Kakashka @ 09.09.2024 15:32
Oi, Marija! Tu esi tik tupa. Pēkšņi viņa ir tik aizņemta, bija jāiet izņemt uz banku karte. ? Viņa nebraukšot pēc Īlona tad kad to noteiks audzinātājas, bet tad kad viņai būs laiks. Marija laikam nezina, ka viņas bērnu var arī atskaitīt no tā bērnudārza. ?
Es varbūt paklusētu, ja Maša būtu vientuļā 3 bērnu māte, kura strādā un pelna iztiku un nav citu iespēju, bet tāpat noteikumi paliek noteikumi.
Viss, ko varu par šo idi*tismu pateikt, ka MAŠA, TU NEESl STRĀDĀJOŠA MAMMA. Tu esi parodija un aiz bezdarbības vairs nezini, ko darīt. Vazāties pa kafenēm ar druškām un Robi, nav darbs.
Vai no valsts b/d var vienkārši atskaitīt bērnu, ja vecāks nesadarbojas?
09.09.2024 22:57 |
 
Reitings 1502
Reģ: 29.04.2024
Sezam @ 09.09.2024 22:54

Nē, bērni neslimo tikai tādu mašku dēļ, viņi slimo, jo grib pie mammas, jo mamma grib pie bērna, kaut zemapziņā. Ja būtu kā saki, tad tajā brīdī kad kāda atved bērnu ar punķi vai caureju defoltā pāris dienu laikā nebūtu NEVIENA bērna grupiņā, tomēr tā nekad nav, pareizi? Saslimst daži, nu tur 5-6 no 24 bērnu grupiņas. Es neko nebrēcu pa forumu. Kā jau teicu, to izprast nav viegli un pat neceru, ka par psihosomatiku ko zinās māte kas sēž bd parkingā-a ja nu nepaspēju atbraukt! No kurienes? No Daugavpils? Un vainos saslimšanā visus citus, nekad neaizdomājoties KĀPĒC mans bērns saslima, bet pārējās 2/3 no grupiņas nē.
tava izpratne slimot nozīmē saaukstēšanos? Neviena brīdī par to nebija runa. Tas tā zināšanai.
Minēju, ka mēnesi slimoja un tad atkal atsaka bd.
Un ja slimoja gandrīz visa grupa, kurš ilgāk kurš mazāk, kurš slimnīcā, kurš mājas.
Bet ok, turpinām vispārināt un izlasīt to, kas pašam aktuāli.
09.09.2024 22:58 |
 
Patīk
Reitings 39977
Reģ: 12.10.2022
TheBlonde @ 09.09.2024 15:38

piekrītu, ka Marija ir slikta māte. Bet, es arī pēc viena aperola varu braukt, nu nebūs no viena kokčika ne vērā ņemams reibums, ne vairāk par 0,5 promilēm.
Alkoholiķis arī domā, ka pēc 5 aperoliem var braukt un nekas nenotiks. Ja tik ļoti gribas dzert, tad atradīsi naudu taxim.
09.09.2024 23:02 |
 
Reitings 273
Reģ: 09.02.2024
ZANZEZAN @ 09.09.2024 22:58
tava izpratne slimot nozīmē saaukstēšanos? Neviena brīdī par to nebija runa. Tas tā zināšanai.
Minēju, ka mēnesi slimoja un tad atkal atsaka bd.
Un ja slimoja gandrīz visa grupa, kurš ilgāk kurš mazāk, kurš slimnīcā, kurš mājas.
Bet ok, turpinām vispārināt un izlasīt to, kas pašam aktuāli.
Varbūt aizej uz kādu terapijas kursu, par skādi nenāks.

Nē, tas attiecas uz jebkuru slimību. Lielākoties bērna slimības sākas vēl esot mātes dzemdē un arī vēl pirms ieņemšanas gadu.
Bet kā jau minēju, nau vērc. Varbūt kaut kad pienāks brīdis/interese izprast. Iesaku sākt ar to pašu Miksonu, Repule laba.
09.09.2024 23:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits