Pazīstami.
Tagad, kad studijas pārsvarā notiek attālināti, ir kaut cik vieglāk, jo tu neredzi cilvēkus reālajā dzīvē, tevi var mazāk nopētīt.
Bet, kad vēl studijas bija klātienē, bija daudz vairāk darbu, kur vajadzēja uzstāties. Ar laiku pierodi pie tā, stress ir nedaudz mazāks.
Bet jau no skolas laika vienmēr ir bijis stress pirms uzstāšanās, īpaši, ja tā ir nozīmīga. Kad vajadzēja aizstāvēt ZPD, biju ne dzīva, ne mirusi stresa dēļ.

Kad sāku runāt, ar laiku tas stress pāriet. Ļoti palīdz, ja uz lapas ir uzrakstītas piezīmes vai teksts, kas jārunā. Galvenais nelasīt visu no lapas. Pirms uzstāšanās pārliecini sevi, ka citiem nemaz tik ļoti neinteresē tas, ko tu stāsti. Ne tādā ziņā, ka tu pasniedz to visu neinteresanti, bet visiem ir brīži, kad uzmanība noklīst, aizdomājas par kaut ko citu, kā arī ļoti reti tiek pievērsta uzmaniba detaļām. Katrs lielākoties domā par sevi. Cik bieži tu no A līdz Z noklausies visu, ko kāds cits stāsta, kad uzstājas?
Ir normāli, ja ir kaut neliels stress pirms uzstāšanās. Man tas ir pat tad, kad jārunā pasniedzēja un kursabiedru priekšā parastā nodarbībā, īsi pastāstot par izlasīto materiālu utt.
Tāpat arī tad, kad jāsaka tosts visu priekšā. Ciest to nevaru.

Kad darbā ir kāda pasēdēšana, priekšniekam ir ieradums negaidīti sarunas vidū pateikt "un tagad tostu sāka Anna". Tā kā tas vienmēr ir negaidīti, tu nepaspēj apdomāties, ko teikt, un kā bonuss ir tas, ka viss lielais kolektīvs tajā brīdī uz tevi skatās, gaida, ko tu teiksi, kamēr tu izmisīgi centies ātri noformulēt domas.

Šis ir iemesls, kāpēc man ne vienmēr patīk svinēt kaut ko darbā.