Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kā uz adatām

 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Sveikas!
Jauns studiju gads sācies, vajadzētu būt apņēmībai, bet es visu laiku esmu ''kā uz adatām'', par visu satraucos, nevaru sakoncentrēties mācībām vispār, cenšos lasīt uzdoto, bet manas domas peld prom, rezultātā neko neatceros un dzenu sevi stresā par to, ka nesanāk. Rīta pusē es ļoti agri mostos(ap 5.00), bez modinātāja, neatkarīgi cikos aizeju gulēt, kopumā diez gan saraustīts miegs man ir. Un tas ir tikai sākums!
Es saprotu, ka viss sāksies, ieies sliedēs un viss beigsies labi kā ir bijis līdz šim, bet tomēr... mani biedē šī nespēja savākties, sakoncentrēties, uzdoto jālasa 2 un pat 3 reizes, lai kaut kas paliktu prātā, jāpieraksta utml., lai gan cik sevi atceros, agrāk nebija tādu problēmu - agrāk es varēju tā diez gan čilliņā paspēt arī izklaidēties, pievēŗsties hobijiem utml., mācībām veltot salīzinoši maz laika, taču tagad šķiet, ka vispār neko nevaru....
Esmu domājusi varbūt man jāaizbrauc uz bibliotēku mācīties, jāatslēdz telefons un jākoncentrējas darbam, jo mājās es kaut kā ātri novēršos....
Varbūt jāpadzer kaut kas prāta spējām, nezinu, bet biedē mani tas....
Būšu pateicīga par padomu, kā tikt ar to galā un izdarīt lietas, saprast, iemācīties, nevis aizpeldēt.... :)
08.09.2021 09:36 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
RedBull @ 08.09.2021 09:36
Sveikas!
Jauns studiju gads sācies, vajadzētu būt apņēmībai, bet es visu laiku esmu ''kā uz adatām'', par visu satraucos, nevaru sakoncentrēties mācībām vispār, cenšos lasīt uzdoto, bet manas domas peld prom, rezultātā neko neatceros un dzenu sevi stresā par to, ka nesanāk. Rīta pusē es ļoti agri mostos(ap 5.00), bez modinātāja, neatkarīgi cikos aizeju gulēt, kopumā diez gan saraustīts miegs man ir. Un tas ir tikai sākums!
Es saprotu, ka viss sāksies, ieies sliedēs un viss beigsies labi kā ir bijis līdz šim, bet tomēr... mani biedē šī nespēja savākties, sakoncentrēties, uzdoto jālasa 2 un pat 3 reizes, lai kaut kas paliktu prātā, jāpieraksta utml., lai gan cik sevi atceros, agrāk nebija tādu problēmu - agrāk es varēju tā diez gan čilliņā paspēt arī izklaidēties, pievēŗsties hobijiem utml., mācībām veltot salīzinoši maz laika, taču tagad šķiet, ka vispār neko nevaru....
Esmu domājusi varbūt man jāaizbrauc uz bibliotēku mācīties, jāatslēdz telefons un jākoncentrējas darbam, jo mājās es kaut kā ātri novēršos....
Varbūt jāpadzer kaut kas prāta spējām, nezinu, bet biedē mani tas....
Būšu pateicīga par padomu, kā tikt ar to galā un izdarīt lietas, saprast, iemācīties, nevis aizpeldēt.... :)

Dzert kko "prāta spējām" diez vai būs prātīgi, to var darīt ar ārsta norīkojumu.
Nomierinoši ir meditācijas vai joga. Bet varbūt ir vērts meklēt kādu speciālista konsultāciju, jo dzīvot nemierā un stresā sabeigsi savu veselību.
08.09.2021 13:54 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Ar laiku pieradīsi un viss nomalizēsies. Iesaku tev, kā pati minēji, mācīties bibliotēkā vai arī kaut vai mājās, taču radīt vidi, kurā vari mācīties.
Kad es savulaik nevarēju savakties mācību procesam, mājas darbus pildīju darbā (studiju laikā arī strādāju). Birojā nebija neviena un nekā kas spētu novērst uzmanību.
5.00 celties nav slikti ja dodies gulēt tādā laikā kas piepilditu videjo vajadzīgo miega stundu laiku. Ieteiktu arī pamainīt miega režimu.
08.09.2021 13:56 |
 
Patīk
Reitings 11560
Reģ: 27.01.2021
Domāju, ka tas lielais stress un satraukums par jauno vidi traucē miegu un koncentrēšanos. Pamēģini aptiekā palūgt ko nomierinošu, kaut vai to pašu baldriānu.
08.09.2021 14:32 |
 
Reitings 204
Reģ: 10.08.2020
mani biedē šī nespēja savākties, sakoncentrēties, uzdoto jālasa 2 un pat 3 reizes, lai kaut kas paliktu prātā, jāpieraksta utml., lai gan cik sevi atceros, agrāk nebija tādu problēmu - agrāk es varēju tā diez gan čilliņā paspēt arī izklaidēties, pievēŗsties hobijiem utml., mācībām veltot salīzinoši maz laika, taču tagad šķiet, ka vispār neko nevaru....

Visa tiktok, Instagram, Facebook feed ritināšana un datorspēles daļai cilvēku ievērojami samazina koncentrēšanās spējas uz ''garlaicīgām'' lietām, tā ka, ja ar šo ir aizraušanās, tad jāmēģina samazināt to patēriņš un vnk jātrenē sevi atkal mācīties, lasīt, līdz tas kļūst par ieradumu.
08.09.2021 15:54 |
 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
Vai tik gadījumā neesi cilvēks perfekcionists?
Man tagad ir maģistratūras studijas, darbs un ir ļoti traki. Laiks ir tik cik tas ir un pat ja būtu vairāk zinu, ka tas manai trauksmei nepalīdzētu tāpat.
Pirmos 2 studiju gadus es apzināti nestrādāju, lai neizrotētu no budžeta un pat tad, kad bija laiks atliku likām es tāpat jutos kā tu apraksti. Izteikti semestra sākumā, pēc tam pamazām man tas viss ''atgāja'', bet pirms pārbaudījumiem, runājamajiem semināriem uc. es mēdzu stresot, bija problēmas ar miegu utml.
Domāju, ka vienkārši tu, es un daži citi esam tādi cilvēki. :) Ir cilvēki, kuriem par visu piekāst un ir tādi, kuri par visu streso. Es piederu otrajai grupai un lai kā centos - atrast hobijus, domāt pozitīvas domas utml., nekad tā īsti no tām uzmācīgajām domām netiku vaļā, bija vabrūt tikai nedaudz vieglāk
Tev ieteiktu saņemt sevi rokās. Aizbrauc uz bibliotēku mācīties, neņem neko lieku, atslēdz telefonu vau uzliedz taimeri un mācies 1-2h, tad taisi pauzi un tā uz riņķi. Tad prāts apradīs ar slodzi un, lai gan pastāv iespēja, ka tāpat būsi nemierīga, tomēr būs apziņa, ka esi gatavojusies un tas tāds ''drošības spilvens''. Man vēl ļoti palīdz pastaigas starp macībām un savulaik patika pat ārā mācīties, jo svaigs gaiss. Tāpat pēc kāda laika mācoties man patika palutināt sevi ar kafiju vai kādu bulciņu, tad to prāts uztver kā balvu. :)
Nu, es domāju, ka ir vērts izmēģināt dažādas motivējošas tehnikas un mēģināt sakārtot grafiku tā, lai ir kad ko gaidīt - forša nedēļas nogale ar draugiem, garšīgs ēdiens utml. Pat ja šķiet, ka aj nē, neesmu pelnījusi, tāpat vajag! Kā vajag mācīties, tā arī atpūsties!
13.09.2021 14:59 |
 
Reitings 165
Reģ: 31.08.2021
Tava veseība ir vērtīgāka. Nebojā to. Izņem dokumentus, un aizmirsti par studijām. Tā jau var sabojāt nervus un nonakt pie veģitatīvās distonijas ar tām visām adatām.
13.09.2021 16:05 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits